Dog.bg Форуми : трябва ми съвет

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

трябва ми съвет

#1 Потребителят е офлайн   ива253 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 06-March 10

Публикувано: 16 March 2010 - 09:55 AM

Здавейте на всички .
Тъй като съм нова тук, не знам каде точно трябва да пусна темата но ако трябва преместете я.

На 8 март вечерта получих най- сладкият подарък от моя мъж, бебто АРК на 50 дни по паспорт, порода голдън ретривър.Синът ми който е на 5 години полудя от радост , а аз направо се влюбих в кученцето . И всичко по-натам тръгна като песен, игри , радост, чистене естественно ,и по - малко спане за мен . Но за съжаление дойде черния 15 март който ни спря песента и сега се тормозим всички в къщи . Арк започна да повръща ,не искаше да яде ( или по точно не смееше за да не повръща пак ) водичка пиеше но едвам едвам след което веднага се напъваше да повърне .
Няма да казвам колко пъти тичахме до ветеринарния кабинет за да му бият атрупин , но не помогна за повръщането .
Мажът ми прочете някаде из нета , че точно там от където ми е взел кученцето няколко човека са си взели кученца заразени с паровироза. От там веднага тръгнахме за ветеринарната клиника направиха му тест и се оказа болен точно от паровироза .Оставихме го там на стационарно лечение за което не ни дават гаранция , но ние искрено се надяваме да се оправи. А сега да се обърна и към вас с въпросите ми :
Как да съм сигурна ,че когато си доиде във вкъщи няма пак да се разболее ,създават ли имунитет към тази болест и трябва ли да изчистя апартамента с някакъв дезинфектант за да го предпазя ? Имам приятелки с кученца , мога ли да ги заразя аз по някакъв начин от АРК? И не на последно място бременна съм в 7 месец може ли да ми се отрази на мин по някакъв начин ?

ДА ХОДЯ ЛИ ДО ГАБРОВО ОТ КЪДЕТО Е ВЗЕТО КУЧЕТО И ДА И ТЪРСЯ СМЕТКА НА ОНАЗИ ЖАЛКА ЖЕНИЦА ЧЕ ТОРМОЗИ И КУЧЕНЦАТА И ХОРАТА КОИТО СИ ВЗИМАТ ОТ НЕЯ.
ДЕТЕТО МИ ПЛАКА ЦЯЛА НОЩ , МАЖЪТ МИ СЕ ОБВИНЯВА ЧЕ НИ Е РАЗСТРОИЛ АРК МИЛИЧКИЯ БЕРЕ ДУША САМ БЕЗ НАС А АЗ СЕДЯ И СЕ ЧУДЯ КАКВО ЩЕ СТАНЕ

ИЗВИНЕТЕ МЕ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ДЪЛГОТО ПИСАНЕ ЧАКАМ СЪВЕТИ ОТ ВАС

#2 Потребителят е офлайн   rimela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1748
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 March 2010 - 10:22 AM

Много ви съчувствам за това, което ви се е случило - ужасно е!
Прочетете тук - има писано доста по въпроса.
http://forum.dog.bg/-t14116.html

Стискам палци на кученцето ви да се оправи!

#3 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 16 March 2010 - 11:14 AM

ТАЗИ ЛИ Е жената, от която е купено кученцето?
От сърце пожелавам да се оправи мъника.
И не мога отново да не се запитам - защо хората започват да четат СЛЕД, а не ПРЕДИ да си вземат кученцето.


#4 Потребителят е офлайн   netware5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 540
  • Регистрация: 19-May 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 16 March 2010 - 11:19 AM

Отговори на два от важните Ви въпроси, за да не се ровите дълго в други теми:

1. Преболедуването от парвовироза създава ли имунитет - ДА! До колко е траен ще кажат ветеринарите, но предполагам, че все пак е добре да се правят последващите годишни ваксинации.

2. Опасно ли е заболяването за Вас и Вашето бебе - НЕ!

Относно въпроса как се предава заразата, колко е устойчив вируса и може ли индиректно да заразите кучетата на приятелите си - питайте ветеринаря.

В заключение искам да кажа, че парвовирозата протича много тежко и с голяма смъртност при малките кученца. Дано Вашето да се оправи. Всичко е въпрос на издръжливост на организма, добър лекар и късмет!
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   ива253 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 06-March 10

Публикувано: 16 March 2010 - 12:38 PM

Цитат(rodegunda @ Mar 16 2010, 10:19 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ТАЗИ ЛИ Е жената, от която е купено кученцето?
От сърце пожелавам да се оправи мъника.
И не мога отново да не се запитам - защо хората започват да четат СЛЕД, а не ПРЕДИ да си вземат кученцето.



Да жената е същата и искренно се надявам никой по никакъв начин да не си вземе кученце от нея .

А относно четенето - не сме чели преди това защото Арк беше подарък и пратен спешно за да може да е изненада за мен на самият празник ,мажът ми е решил сутринта какъв ще е най-добрият подарък за мен и го е осъществил набързо.



#6 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 16 March 2010 - 02:30 PM

В никакъв случай не се заяждам, но се надявам, че ще се постараете да разпространите информацията, че взимането на куче е много отговорно нещо.
Защото иначе излиза по-скъпо и по-трагично. Това е живо същество, с което споделяме живота си за 10-15 години.
Много силно ще стискаме палци и лапи :)


#7 Потребителят е офлайн   drjeliazkov Икона

  • drZH
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 834
  • Регистрация: 25-November 07
  • Gender:Male
  • Interests:Плуване, бойни изкуства, музика( свиря на ударни инструменти), кино, политика....

Публикувано: 16 March 2010 - 02:58 PM

Много съжалявам за вас и кученцето ви!

User's Signature

д-р Живко Д. Желязков, двм, специалист хирург
Център PROVIA ветеринарна хирургия
СТАРА ЗАГОРА

Лична страница

#8 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 16 March 2010 - 03:22 PM

Цитат(ива253 @ Mar 16 2010, 09:00 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ДА ХОДЯ ЛИ ДО ГАБРОВО ОТ КЪДЕТО Е ВЗЕТО КУЧЕТО И ДА И ТЪРСЯ СМЕТКА НА ОНАЗИ ЖАЛКА ЖЕНИЦА ЧЕ ТОРМОЗИ И КУЧЕНЦАТА И ХОРАТА КОИТО СИ ВЗИМАТ ОТ НЕЯ.
ДЕТЕТО МИ ПЛАКА ЦЯЛА НОЩ , МАЖЪТ МИ СЕ ОБВИНЯВА ЧЕ НИ Е РАЗСТРОИЛ АРК МИЛИЧКИЯ БЕРЕ ДУША САМ БЕЗ НАС А АЗ СЕДЯ И СЕ ЧУДЯ КАКВО ЩЕ СТАНЕ

ИЗВИНЕТЕ МЕ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ДЪЛГОТО ПИСАНЕ ЧАКАМ СЪВЕТИ ОТ ВАС

Да разбира се. Ако можете - свържете се с хората от другата тема и заедно подайте жалба. Саморазправата не е вариант. Използвайте законите за тази цел. Защото докато всеки гледа само собствената си мъка и си казва "не ми се разправя", търгашите ще продължават да мамят хората и да убиват животни.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#9 Потребителят е офлайн   drjeliazkov Икона

  • drZH
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 834
  • Регистрация: 25-November 07
  • Gender:Male
  • Interests:Плуване, бойни изкуства, музика( свиря на ударни инструменти), кино, политика....

Публикувано: 16 March 2010 - 06:24 PM


От жалбата ще има полза само ако знаят къде да я депозират.
Това обаче не искам да го коментирам...
User's Signature

д-р Живко Д. Желязков, двм, специалист хирург
Център PROVIA ветеринарна хирургия
СТАРА ЗАГОРА

Лична страница

#10 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 March 2010 - 06:43 PM

Цитат(drjeliazkov @ Mar 16 2010, 05:29 PM) <{POST_SNAPBACK}>
От жалбата ще има полза само ако знаят къде да я депозират.
Това обаче не искам да го коментирам...

Би било добре да го коментирате!
Тези хора заслужават да усетят силата на закона!
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   ива253 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 06-March 10

Публикувано: 16 March 2010 - 07:12 PM

Цитат(rodegunda @ Mar 16 2010, 01:35 PM) <{POST_SNAPBACK}>
В никакъв случай не се заяждам, но се надявам, че ще се постараете да разпространите информацията, че взимането на куче е много отговорно нещо.
Защото иначе излиза по-скъпо и по-трагично. Това е живо същество, с което споделяме живота си за 10-15 години.
Много силно ще стискаме палци и лапи :)



О не аз се извинявам грешно съм разбрана не съм искала да прозвуча грубо просто обясних защо не сме чели преди да вземем кченцето.,

Тази госпожа със сигурност ще си понесе последствията , само се надяваме Арк да си доиде жив и здрав във вкъщи за сега това ни е по важно . Парите сега не са ни важни искаме си кученцето :(

#12 Потребителят е офлайн   ива253 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 06-March 10

Публикувано: 17 March 2010 - 10:07 AM

КАК МОГА ДА И СПРА ОБЯВИТЕ НА ТАЯ ЖЕНА ЗАЛЯЛА Е НАВСЯКАДЕ С "ЕЛИТНИ ПОРОДИСТИ Е ЗДРАВИ КУЧЕНЦА "


#13 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 17 March 2010 - 10:55 AM

Подайте жалба тук
РВМС Габрово гр.Габрово, п.к. 5300, ул.Стефан Караджа№ 6, тел. 066-26637;

User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 17 March 2010 - 11:33 AM

А не може ли да се включим и ние с жалбите, както в темата с отровите?


#15 Потребителят е офлайн   ива253 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 06-March 10

Публикувано: 17 March 2010 - 01:58 PM

Надявам се хората изпатили от тази жена да се свържат с мен за да може да измислим нещо заедно и тя да си понесе последствията .Нашето семейство не мисли да остави нещата така .
Арк все още е в болница и следващите 2 дни ще са критични , надяваме се да се пребори и в събота да си е при нас във вкъщи. Вчера му бяхме на свиждане ,но докторите не искат да дават прогнози .

#16 Потребителят е офлайн   shely Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 12-November 09

Публикувано: 17 March 2010 - 03:04 PM

Предполагам, че тази женица чете форума, защото набързо е сменила Габрово с "За всички градове". Иначе снимките и телефоните са същите, само дето и името е изчезнало от обявите. Ужас!!! eg_033.gif Явно е изпечена и бързо и сече пипето, дето се вика. Но съм сигурна, че обявите са за същите кученца. Стискам палци на Арк и ива253 и на всички опарили се от тази жена. ae_085.gif

#17 Потребителят е офлайн   ива253 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 06-March 10

Публикувано: 17 March 2010 - 03:11 PM

Цитат(shely @ Mar 17 2010, 02:09 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Предполагам, че тази женица чете форума, защото набързо е сменила Габрово с "За всички градове". Иначе снимките и телефоните са същите, само дето и името е изчезнало от обявите. Ужас!!! eg_033.gif Явно е изпечена и бързо и сече пипето, дето се вика. Но съм сигурна, че обявите са за същите кученца. Стискам палци на Арк и ива253 и на всички опарили се от тази жена. ae_085.gif



не просто пуснаха обява да не си купуват кученца от нея в "топ обяви.бг " сутринта и е реагирала бързо ,но няма да и се размине много хора са и се ядосали
И благодаря за палците нужни са ни

#18 Потребителят е офлайн   shely Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 12-November 09

Публикувано: 17 March 2010 - 05:03 PM

Аз видях сменените обяви още вчера, мисля че точно в топобяви или да не излъжа в безплатно. нет. Видях и предопредителната тази сутрин. Трябва да има повече хора като вас(борбени), за да няма такива като нея, които разбиват мечтите на хората ea_103.gif .

#19 Потребителят е офлайн   ива253 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 06-March 10

Публикувано: 17 March 2010 - 06:58 PM

Цитат(shely @ Mar 17 2010, 04:08 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Аз видях сменените обяви още вчера, мисля че точно в топобяви или да не излъжа в безплатно. нет. Видях и предопредителната тази сутрин. Трябва да има повече хора като вас(борбени), за да няма такива като нея, които разбиват мечтите на хората ea_103.gif .



Не знам кой е писал предупредителната обява ,но е нещо за което се радвам .Ние сме решили да се обърнем към други инстанции за да можем да спрем това .

#20 Потребителят е офлайн   cvetelina_1997 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 147
  • Регистрация: 20-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Ямбол

Икона за мнението  Публикувано: 17 March 2010 - 08:29 PM

здравеите днес намерих галабче сас шчупено крило не знам каво да правя някои да ми даде савет да го изликувам извинявам се че се отклонявам от темата ИСКАМ ДА СПАСЯ ЕДИН ЖИВОТ he_001.gif he_001.gif

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни