Dog.bg Форуми : Бретон спаньол

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бретон спаньол

#1 Потребителят е офлайн   Dilaila Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 16-January 05
  • Location:Шумен

Публикувано: 05 February 2005 - 02:58 PM

Имам такова куче и мога да ви кажа само, че е страхотно - енергично, много красиво, забавно и изключително умно. Какво мислите?
User's Signature

Dilaila

#2 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 February 2005 - 04:04 PM

Радваме се да те видим и да говорим за него ! Разказвай ... d) r)

#3 Потребителят е офлайн   anita_ff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 220
  • Регистрация: 23-January 05
  • Location:Venus

Публикувано: 05 February 2005 - 04:44 PM

Кучетата от тази порода са наистина страхотни и са много добри ловни кучета. Важното е да се научат на дисциплина още от малки, защото понякога се самозабравят и понеже са много добрички се случва и да си патят от това. d) d) d)
Твоето колко е голямо? От кога го имаш?

#4 Потребителят е офлайн   Dilaila Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 16-January 05
  • Location:Шумен

Публикувано: 05 February 2005 - 06:33 PM

Казва се Сара и през лятото ше стане на 4 години. При мене е от 40 дневно кученце. Много е умна. Въпреки че преди това не съм се занимавала с обучение на кучета я научих и на всички основни команди, както и на някои не толкова стандартни неща, като да святка и изгася лампата с напътствия, да търси по миризма, слагам й храна на носа и и казвам " Стой " и тя стои и като и кажа яж, тогава вече се "възползва" от храната. Между другото обожава дъвки и е луда на тема "бухти". Чуе ли тази дума и се побърква. Обожава ги. d)
User's Signature

Dilaila

#5 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 February 2005 - 06:37 PM

Е, не ... святка и изгася лампи ? Честно ? И обича бухти ? r) r) r) d)

#6 Потребителят е офлайн   Dilaila Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 16-January 05
  • Location:Шумен

Публикувано: 05 February 2005 - 07:11 PM

Без майтап. Ключът на лампата е широк и това й помага. И за бухтите не лъжа. Когато е жадна и не съм забелязала, че няма вода понякога ми носи купата си за вода. А ако не съм я нахранила преди семейството да вечеря и тя е гладна, не ни оставя на мира и постоянно носи на някой от нас купата за ядене. b) Страхотна е!
User's Signature

Dilaila

#7 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 February 2005 - 07:16 PM

Можеш ли да ми пратиш снимки на dogbg@abv.bg ? Не бях чувал куче да обича бухтички, но и аз ги обичам r) ... Това е ловна порода, нали ? Знаеш ли нещо за историята на породата ? Птичар ли е ? Използва ли се за лов все още ?

#8 Потребителят е офлайн   Dilaila Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 16-January 05
  • Location:Шумен

Публикувано: 05 February 2005 - 09:09 PM

Кучето на аватара ми е бретон и много прилича на Сара. Породата е възникнала във Франция в областта Бретан при кръстосването на английски пойнтери и английски и гордън сетери. Птичари са, но някои ловджии ги използват и за зайци. Ловджиите ги харесват и ги използват, тъй като се обучават лесно и са наистина добри ловни кучета. Цветът им по принцип е бяло и черно, бяло и тъмно кафяво или бяло и златисто както е на аватара ми. На едно място бях чела, че само бяло-златистите са допускани на изложби, но не съм сигурна.
User's Signature

Dilaila

#9 Потребителят е офлайн   Glutton Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 13-July 05
  • Location:България гр.Разград

Публикувано: 26 July 2005 - 04:58 PM

Нашата Разградска гордост!
Майло
Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Mad_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 27 July 2005 - 03:01 PM

Нощни снимки... За обучението няма време!!! Вальо - Майло!!! w) w) w)

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 27 July 2005 - 07:16 PM

Майло е страхотееен w) w) w)
А каквото прочетох за Сара направо останах изумена от това което прави bl) Наш Друпи и пръста няма да си помръдне l) d) cl)Умни кучета са, така ли?
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#12 Потребителят е офлайн   gani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1273
  • Регистрация: 21-June 05
  • Location:София

Публикувано: 28 July 2005 - 06:16 PM

Майло е голям сладур!направо се влюбих w) d)
User's Signature

°¤«_Golden_Retriever_Best_Fan_«¤°[br]Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   kamsi777 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 107
  • Регистрация: 04-November 06

Публикувано: 09 November 2006 - 02:26 PM

Преди месец и десет дни загубих най-прекрасното куче на света - Кера s) . Тя беше от породата епаньол (бретон) шпаньол. Казват, че са чудесни птичари, но моята красавица никога не е ходила на лов, освен за камъни ( b) ). Живя щастливо (надявам се) при нас цели тринадесет години и половина... Предполагам можете да разберете мъката от загубата - весеки ти казва "Абе просто куче!", но който е имал домашно животно (аз имам и котарак c) ) знае какво е...
Искам да ви попитам къде в България (а по възможност около Русе) човек може да се сдобие с представител на тази изключително мила и люблвеобилна порода? Благодаря ви предварително, защото вие сте последната ми надежда след като обходих целия нет и - нищо s) . Много искам да си взема куче от същата порода. Надявам се ме разбирате... А вие поне разбирате от кучета - дайте идея или линк r) . Отново благодаря w) [COLOR=blue]

#14 Потребителят е офлайн   bobi_lp Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 03-November 06

Публикувано: 09 November 2006 - 03:07 PM

Здравей мойте съболезнованиа за кучето,много жалко но какво да се прави.Колкото до това от къде да си вземеш такава порода незнам но сам сигурен че някой ще знае и ще ти каже 1super дано да си намериш пак такова куче което да обикнеш всичко хубаво

#15 Потребителят е офлайн   kamsi777 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 107
  • Регистрация: 04-November 06

Публикувано: 09 November 2006 - 03:22 PM

Благодаря ти, bobi_lp! И аз на това се надявам - някой да има повече информация и да я сподели r)

Прикачени файлове



#16 Потребителят е офлайн   Shery Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 03-November 06

Публикувано: 09 November 2006 - 04:03 PM

съжалявам за загубата s) но поне сте били заедно 13 години и половина.Аз имах същата порода куче, което нашите ветиринарни"светила"умориха.И понеже това куче ми тго подариха и ми казаха,че е такава порода аз не съм се интересувала дали наистина е такава.Сега, когато видях снимката не ми прилича на моя красавец.Той беше черно-бял и сякаш по-дребен.Възможно ли е да изпратите още снимки за сравнение?Колкото до птичарските му умения - и моят не беше от най-вещите, но предполагам, че за това е трябвало да се обучава.

#17 Потребителят е офлайн   kamsi777 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 107
  • Регистрация: 04-November 06

Публикувано: 09 November 2006 - 06:28 PM

Мила ШЕРИ, ще постна още няколко снимки, но утре от другия си комп. Истината е, че преди време нещо компа се скапа, та всички снимки, които бяха в него, изчезнаха - включително тези на Кера s) . Доколкото знам аз епаньол (бретон) шпаньолът има два типа петна. Едните са златисто-кафеви (като при Кера s) ) - това е киноложкият стандарт на породата. Другите са точно черни, които вече не са киноложки стандарт. Ако искаш и ти пусни снимка на твоя красавец (и аз съжалявам за загубата си - нашият доктор поне до последно направи каквото можа s) ) за да направим някакво сравнение.
Честно казано, винаги съм знаела, че родителите на Кера са многократни шампиони (и майката, и бащата), че тя е много чистопородна и така нататък, но никога не съм мислила за това. За мен тя просто си беше най-любвеобвилното куче на света. Затова искам да намеря отново бретон. Не ме интересуват родословия и прочие - просто бретон. А ако пък има родословия - хубаво, тъй да е, но за мен не това е най-важното!
За да не стане объркване с половете само да уточня - аз съм Деси и пиша през регистрацията на съпруга си, така че да няма недоразумения super best . Той сега е влюбен в котарака ни, та пише във фелиноложкия форум w)

#18 Потребителят е офлайн   kamsi777 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 107
  • Регистрация: 04-November 06

Публикувано: 16 November 2006 - 12:05 PM

Извинете, тринадесет години и половина, а май не знам точното наименование на тази порода. Винаги на въпроси съм отговаряла "бретон шпаньол". После чух да наричат Кера "епаньол". Май правилното наименование е "епаньол бретон" - моля ако имате някаква идея кажете ми. Защото ще ми бъде по-лесно да си търся кученце - не желая друга порода s)

#19 Потребителят е офлайн   kamsi777 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 107
  • Регистрация: 04-November 06

Публикувано: 25 November 2006 - 04:07 PM

Аз направих такава тема, а то да имало ouu . До преди два месеца имах най-страхотната бретанка - Кера. За съжаление си отиде s) . Как е Сара? Много да я нацелуваш от мен и ако си има бебета - да свиркаш. Моля те ако имаш някаква идея от къде мога да се сдобия с бретонче - подскажи s) .
Молбата е до теб, Дилайла, но и до всички, които имат идея...

#20 Потребителят е офлайн   babylon1977 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 83
  • Регистрация: 19-July 06

Публикувано: 30 November 2006 - 01:27 PM

Ако търсите чистокръвно кученце,националния клуб на бретон епаньол е във Асеновград.Там може да питате за кученце,а иначе ги имаше много по обявите в нета,лятото, а за сега не незнам.Потърсете из обявите.Успех. 1super

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни