Dog.bg Форуми : За кинолозите и кучешките боеве

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (14 Страници) +
  • « Първа
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

За кинолозите и кучешките боеве Оцени темата: -----

#221 Потребителят е офлайн   vanko2 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2883
  • Регистрация: 30-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 31 March 2008 - 04:20 PM

Цитат

Колко от вас например знаят, че Стефан Попов - член на УС на БРФК участва във кучешки боеве /посещава, агитира, образова се, скоро може и да съдийства..  :blink:/?

Скоро гледах запис на борби от Македония дори, миналата година, на който е заснет въпросният кинолог..
В такива моменти се радвам, че не съм част от системата наречена "БРФК" и че не следвам такива "личности"..
  Чак в Македония ли е стигнал ;Dе сигорно е пътувал на стоп и някой го е качил ;Dи съвсем случайно е минал от там, ;D ;D ;Dи Попов като виден кинолог го е накарал да спре и е отишъл да се кара на хората че тия работи не са хубави и са подсъдни в нашата страна.А ако не знаете корена на Попов е от Македония,така поне беше писал де ;D ;D ;D

#222 Потребителят е офлайн   ZviariK Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1841
  • Регистрация: 23-June 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=MQ_5Pev_44Y&feature=related
  • Skype:

Публикувано: 24 June 2008 - 10:19 AM

Потресена съм от кучешките боеве! Толкова злоба, болка, мъка и ужас за тези животинки...  Според мен хората, които се занимават с това заслужават да бъдат РАЗКЪСАНИ НА ПАРЧЕТА от същите тези кучета!
User's Signature

Качена снимка

#223 Потребителят е офлайн   Арон Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 104
  • Регистрация: 24-January 09
  • Gender:Male

Публикувано: 06 February 2009 - 01:30 PM

.Малко късно се включвам в тоэи форум :(.От както се помня съм имал каракачански кучета,а от десетина години и питове.Никога не съм участвал в боеве а поэнавам доста такива селяни.Прави ми впечатление,че почти всички които навремето имаха питбули ги съсипаха исега отглеждат эа борби САО и БОК.Лично за мен пита се е докаэал като многофункционално куче и отдавна не е най популярното куче эа на ринга.Въпреки това когато се эаговори эа теэи престъпления специалистите  :huh:винаги отклоняват темата към него эа да рекламират субсидираните си кучкарници където спокойно да/тестват/рунтавите си мелеэи.Всички гъэолиэци энаят ,че съдиичета от БРФК,БОК,МОКК и тем подобни органиэират борби но по им иэнася да лижат B)

#224 Потребителят е офлайн   Pomeran Икона

  • Помераните са като шоколада - един не е достатъчен!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 791
  • Регистрация: 13-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia ,Bulgaria

Публикувано: 06 February 2009 - 03:36 PM

Цитат

Колко от вас например знаят, че Стефан Попов - член на УС на БРФК участва във кучешки боеве /посещава, агитира, образова се, скоро може и да съдийства..  /?


MadMax-да не изместваме темата- ако това е вярно, бихте ли дали линк към снимките?
Ако не е вярно и не можете да го докажете , ще помоля да се извините публично във форума, или модераторът да Ви накаже за клевета и да Ви санкционира.
Вярно ли е това?Ако е вярно ?Ако не е вярно?
User's Signature

Качена снимка
OK BOSS
Kennel & Cattery
Pomeranians;Exotics & Bengals

#225 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 06 February 2009 - 06:48 PM

Да ви прави впечатление, че цитираният пост е навършил почти година?  ;)

#226 Потребителят е офлайн   jolyp Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1514
  • Регистрация: 22-February 08
  • Gender:Female

Публикувано: 07 February 2009 - 03:51 PM

Вярно е че поста на Mad Max е от близо година-но
тя продължава да пише тук така че ако може да
се аргументира отностно обвиненията си. :huh:
Това младо момиче ръси цинизми и отправя обвинения-поства снимки на чужди кучета като ги обявява за мелези-без да даде доказателства. :huh:
Нейното нахалство е неописуемо. :sos:
Да отправяш такива обвинения без доказателства в публично простраство-това какво е :-
Нека г-ца Кристина Матеева  бъде така добра и да ги представи тук-ние ще чакаме :angry:
А да се извини-това не е нещо което тя може да направи!!!!!

А ето това си заслужава да се види :->)
http://www.dnes.bg/a...?cat=1&id=65024

#227 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 07 February 2009 - 09:23 PM

Може и това да се види:
http://www.city4peop...%83%D1%87%D0%B5
Особено интересни са снимките .Там виждаме некви хора в бг национални носии- в ринг на организиран кучешки бой! -Каква национална  гордост.Там се виждат и деца ,които снимат с телефоните си.Без коментар.
Госпожицата Матева да ви е проблема на вас.Да ви имам проблемите ,дето се вика.Видяното ми стига ,че и отгоре..
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#228 Потребителят е офлайн   Арон Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 104
  • Регистрация: 24-January 09
  • Gender:Male

Публикувано: 07 February 2009 - 10:09 PM

Това е снимка от събора в Богданов дол.Поредния пример эа пълно непоэнаване на породите.Дори борбите да бяха спорт къде е спортменството в двубоя 70кг срещу 25кг.Раэберете ,че от много поколения в БГ САО не паэят овце. B)

#229 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 07 February 2009 - 10:19 PM

И поради тази причина трябва да им се намери друга задача - да се бият помежду си, така ли?!  :rolleyes:

п.п. - Има ли значение породата ?!? Има ли значение дали въобще става дума за породисто куче или не?!? Това ли трябва да се прави с кучетата и това ли е "тест" за качествата им ?!?  :huh: Е*ати забавлението !!!! Е*ати събора !!!  :huh: :huh: :huh:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#230 Потребителят е офлайн   Арон Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 104
  • Регистрация: 24-January 09
  • Gender:Male

Публикувано: 07 February 2009 - 10:57 PM

Има такива традиции в овчарските райони обаче эа съжаление традициите не са това което бяха.Стадата и вълците са в эоологическата а кучетата нищо от никого не паэят и породите се иэраждат :huh:.Нека се иэкаже някой ОВЧАРпп Дори борбите да се правеха с бойни рибки и петли темата е същата :'(

#231 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 07 February 2009 - 11:11 PM

Цитат

И поради тази причина трябва да им се намери друга задача - да се бият помежду си, така ли?!  :rolleyes:

п.п. - Има ли значение породата ?!? Има ли значение дали въобще става дума за породисто куче или не?!? Това ли трябва да се прави с кучетата и това ли е "тест" за качествата им ?!?  :huh: Е*ати забавлението !!!! Е*ати събора !!!  :huh: :huh: :huh:
Емииии...това е положението май засега.
Неква тотална простотия.Никой не иска да замесва имена.Никой не иска последствия.От делата ИМ.
Тези снимки , на  ненормалната бг действителност ,обиколиха света междувременно.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#232 Потребителят е офлайн   Арон Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 104
  • Регистрация: 24-January 09
  • Gender:Male

Публикувано: 07 February 2009 - 11:32 PM

Много отвратителни кадри обиколиха света.Имаше снимки в списание където вожда на БРФК пуска НОК с бултериер и после го налага с лопата.Такава ни е и държавата и кинологията :yahoo:,а някои даже иэкарват и парички.Писал съм дипломна работа с раэдел Эакон эа эащита на животните когато нямаше такъв преди10г.Такъв действащ эакон няма и сега B)

#233 Потребителят е офлайн   vanko2 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2883
  • Регистрация: 30-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 08 April 2009 - 01:14 AM

Показване на мнениетоjolyp, в Feb 7 2009, 02:51 PM, написа:

Вярно е че поста на Mad Max е от близо година-но
тя продължава да пише тук така че ако може да
се аргументира отностно обвиненията си. :huh:
Това младо момиче ръси цинизми и отправя обвинения-поства снимки на чужди кучета като ги обявява за мелези-без да даде доказателства. :huh:
Нейното нахалство е неописуемо. :sos:
Да отправяш такива обвинения без доказателства в публично простраство-това какво е :-
Нека г-ца Кристина Матеева  бъде така добра и да ги представи тук-ние ще чакаме :angry:
А да се извини-това не е нещо което тя може да направи!!!!!

А ето това си заслужава да се види :->)
http://www.dnes.bg/a...?cat=1&id=65024
Абе ти си на всяка манджа меродия,теб какво те вълнува това,или като нема кво да правиш и почваш да пишеш,и аз имам доказателства да ти ги дам ли,гледай си кучетата и не се занимавайс това което не ти е работа.

#234 Потребителят е офлайн   proffit Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 302
  • Регистрация: 08-November 05

Публикувано: 08 April 2009 - 09:24 AM

Показване на мнениетоvanko2, в Apr 8 2009, 12:14 AM, написа:

Абе ти си на всяка манджа меродия,теб какво те вълнува това,или като нема кво да правиш и почваш да пишеш,и аз имам доказателства да ти ги дам ли,гледай си кучетата и не се занимавайс това което не ти е работа.
Всеки има право на позиция, било то цивилизовна или неандарталска!

#235 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 08 April 2009 - 01:29 PM

Показване на мнениетоproffit, в Apr 8 2009, 10:24 AM, написа:

Показване на мнениетоvanko2, в Apr 8 2009, 12:14 AM, написа:

Абе ти си на всяка манджа меродия,теб какво те вълнува това,или като нема кво да правиш и почваш да пишеш,и аз имам доказателства да ти ги дам ли,гледай си кучетата и не се занимавайс това което не ти е работа.
Всеки има право на позиция, било то цивилизовна или неандарталска!


Боят с кучета не е позиция или мнение, а престъпление.

#236 Потребителят е офлайн   proffit Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 302
  • Регистрация: 08-November 05

Публикувано: 08 April 2009 - 01:49 PM

Показване на мнениетоdog.bg, в Apr 8 2009, 12:29 PM, написа:

Показване на мнениетоproffit, в Apr 8 2009, 10:24 AM, написа:

Показване на мнениетоvanko2, в Apr 8 2009, 12:14 AM, написа:

Абе ти си на всяка манджа меродия,теб какво те вълнува това,или като нема кво да правиш и почваш да пишеш,и аз имам доказателства да ти ги дам ли,гледай си кучетата и не се занимавайс това което не ти е работа.
Всеки има право на позиция, било то цивилизовна или неандарталска!


Боят с кучета не е позиция или мнение, а престъпление.
Именно.

#237 Потребителят е офлайн   Valardoheris Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 28-April 09
  • Gender:Male
  • Location:Newtownards

Публикувано: 21 June 2009 - 08:05 PM

Любомир Попантонов /БККАСТ/ ''видния кинолог'' участва в кучешки боеве, изтеглете клипа от тук Линк

#238 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 21 June 2009 - 09:13 PM

Абе какви кинолози,нали ги гледам "големите имена " по изложбите.Абсолютни селяндури.Нищо не разбират ,само се надлъгват.Говорят някакви клишета и украсяват митове. Малко са сериозните и те си личат още при първа среща.Та не се учудвам че тоя палячо посещава кучешки боеве.Никакъв кинолог не е тоз мушморок.То само ги виж какви изтърсаци са всичките на тоя клип.Въпреки че са замъглени,си личат какви са нехранимайковци.Ами жалко за кучетата.
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#239 Потребителят е офлайн   Kaloyan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 482
  • Регистрация: 15-November 06

Публикувано: 21 June 2009 - 10:05 PM

ц ц ц ц ц ц ц ц :dh_188:

#240 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 22 June 2009 - 09:51 AM

Показване на мнениетоnavar, в Jun 22 2009, 07:30 AM, написа:

само да вметна нещо,което ме касае лично,тъй като явно попадам повече в графа ОВЧАР отколкото кинолог...
тестовите изпитания на кучета пазачи на стада,са много повече от традиция...и нямат нищо общо с кучешките боеве...ако са проведени правилно
това са изпитания за характер,а не за сила или издръжливост,и ако са проведени според правилата при тях няма наранени животни( ако всичко е наред ще снимам тестово изпитание на млади кучета и ще го кача) ..принципът е определяне на характера на животното на база поведение срещу друго непознато животно,но без да се бият(лошото е че зад тези изпитания започнаха да прикриват боеве)..много рядко на тестово изпитание ще се види кръв,а сериозни наранявания няма,тъй като по принцип кучетата нямат контакт помежду си..е случва се понякога грешно преценено разстояние да доведе до контакт,но той е за секунди..
обикновено животните се държат едно срещу друго,много наблизо на повод и се гледа и оценява поведението им..това е критерия дали кучето остава със стадото или не..ако не става за пазач на стадо,се преквалифицира в домашно куче......


:ba_025: True,true!!!
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

  • (14 Страници) +
  • « Първа
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни