Dog.bg Форуми : за кучетата убийци

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

за кучетата убийци Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   bagira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 30-January 05

Публикувано: 03 February 2005 - 06:04 PM

според много "необразовани" хора, както и според вестниците кучетата от тази порода са най-опасните убийци, които човека разхожда. n)
понеже имам такова куче, което е гледано с много внимание, без да се насажда агресия в него, не наблюдавам никаква склонност към нападение на хора. bl) интересувам се от вашето мнение, като на хора , занимаващи се с кучета, и се надявам да е по-различно от това на вестниците. w)
User's Signature

PUNISH THE DEED, NOT THE BREED!

#2 Потребителят е офлайн   Hari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 368
  • Регистрация: 30-September 04
  • Location:София

Публикувано: 03 February 2005 - 06:30 PM

Отговорих "зависи", защото:

Вярно е, че кучето е такова, каквото го направи неговият стопанин, но има някои породи с "по-буен" характер (да го наречем така).
В ръцете на опитен човек животното може да се превърне едва ли не в c) ( l) l) ), но под "ръководството" на някой невежа, неграмотен кучкар, човекомразец... n) n) Дори не ми се иска да мисля a)

#3 Потребителят е офлайн   bagira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 30-January 05

Публикувано: 03 February 2005 - 06:34 PM

съгласна съм,затова съм на мнение, че пит е най-неподходящото куче за охрана.веднъж о обучено, той налита на всеки:
Качена снимка
User's Signature

PUNISH THE DEED, NOT THE BREED!

#4 Потребителят е офлайн   anita_ff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 220
  • Регистрация: 23-January 05
  • Location:Venus

Публикувано: 03 February 2005 - 06:40 PM

Чакай сега. На мен не ми е ясно каква е разликата м/у Бул териер и Американски стаф. ?? Защото преди, няколко месеца един обучен да убива американски стаф. разкъса 3 месечното хъски на моя приятелка. Ние бяхме в един магазин, а бебето нямаше как да влезе с нас и чакаше отвън. Когато чухме писъците й, беше късно.
Собственикът избяга заедно с кучето си. А, хъскито беше със разкъсана челюст и издъхна на път към ветеринаря.
Историята приключи както се казва в Библията " Око за око зъб за зъб" . Стафът беше издебнат от приятели на приятелката ми и беше отровен докато тичаше на воля (за пореден път без каишка и намордник).
В смисъл мнението ми е , че този тип кучета , ако се оставят да правят каквото им дойде ДА могат да бъдат наречени убиици без да ми тежи на съвестта, тъй като видях как едно 3 месечно нещастно същество беше разкъсано от такова куче. Мисля, че трябва да се приеме закон, който да подлага собствениците на такива кучета на психо тест! ;) ;) ;) . Купуването на бойно куче е един вид купуване на оръжие.

#5 Потребителят е офлайн   marin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 615
  • Регистрация: 26-January 05
  • Location:София

Публикувано: 03 February 2005 - 06:44 PM

Отговорих "не" защото не мисля че може да се каже въобще за някое животно убиец! Това е просто нещо като параноя сред хората. Някой го ухапе такова куче вестниците започват да тръбят телевизията снима разни озъбени кучета и хоп това куче е убиец! Наистина има буен нрав обаче това не го прави убиец! cl)

#6 Потребителят е офлайн   bagira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 30-January 05

Публикувано: 03 February 2005 - 06:58 PM

marin абсолютно прав си!!!1 r)
anita_ff може би кучето само се е пуснало или???????? n)
User's Signature

PUNISH THE DEED, NOT THE BREED!

#7 Потребителят е офлайн   anita_ff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 220
  • Регистрация: 23-January 05
  • Location:Venus

Публикувано: 03 February 2005 - 07:01 PM

Именно за тва мисля, че не е подходящо за всеки. Това ми беше главната идея, явно не съм се изказала ясно.

#8 Потребителят е офлайн   bagira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 30-January 05

Публикувано: 03 February 2005 - 07:05 PM

Качена снимкада не те разбрах. ;) със сигурност не е за всеки,особено зе такива,които нямат представа от кучета и си взимат за пръв път.
User's Signature

PUNISH THE DEED, NOT THE BREED!

#9 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 03 February 2005 - 07:07 PM

anita_ff
разликата мжду двете породи в признаците по които са селектирани за да станат отделни породи. говорихме за това с багира в темата за ПитБул
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#10 Потребителят е офлайн   aneri Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 143
  • Регистрация: 14-January 05

Публикувано: 03 February 2005 - 07:09 PM

Гласувах "зависи", защото наистина е така. Всичко зависи от стопанина:
Обикновенно кучетата са такива, защото собствениците им желаят да бъдат,
но има случаи /според мен/, при които не желанието е пречка, а това че не могат да се справят с възпитанието на животното. С т. нар. "опасни" породи, може би трябва да се занимават само хора доказали че могат да контролират кучето си.

#11 Потребителят е офлайн   marin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 615
  • Регистрация: 26-January 05
  • Location:София

Публикувано: 03 February 2005 - 08:00 PM

cl) Не знам аз лично ги намирам за сладури, и всяко куче може да бъде направено на "машина за убиване" ако мине подходящо обучение. Това, че тези две породи са със заложени такива способности и заложби не ги прави автоматично убийци, във всяка порода си има добри и лоши по характер животни но това не означава че цялата порода е зла!

#12 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 03 February 2005 - 08:04 PM

Немога да кажа, че Американският битбул териер е убеиц!Има прекалено много различни кучета (от породата).Като започнем от това куче, което е разкъсало малкото хъски, да да завършим на кучето на съседа, с което си разхождам моето куче, когато отида в тях започваме да се глезиме и да се лигавиме.Виждала съм всякакви случаи, за това гласувах зависи...
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#13 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 03 February 2005 - 09:17 PM

Еми кучето ще е такова каквото го направиш...Ако ти харесва кучето ти да мрази всичко освен тебе, научи го да бъде такова, аз не обичам така-въпреки че това е една от главните длъжности на едно куче аз предпочитам то да бъде добричко и лигаво bl) b) l) l) l) d)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#14 Потребителят е офлайн   bagira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 30-January 05

Публикувано: 03 February 2005 - 10:10 PM

Качена снимка
съмнявам се , че този е роден "убиец", но не се знае в чии ръце ще хохадне и с каква цел ще го гледат. w)
User's Signature

PUNISH THE DEED, NOT THE BREED!

#15 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 February 2005 - 01:18 PM

Гласувах"Зависи",защото тези кучета могат да бъдат опасни,ако не се възпитат правилно... s)
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 04 February 2005 - 02:20 PM

Цитат

Отговорих "зависи", защото:

Вярно е, че кучето е такова, каквото го направи неговият стопанин, но има някои породи с "по-буен" характер (да го наречем така).
В ръцете на опитен човек животното може да се превърне едва ли не в c) ( l) l) ), но под "ръководството" на някой невежа, неграмотен кучкар, човекомразец... n) n) Дори не ми се иска да мисля a)

Напълно съм съгласна!И аз гласувах "зависи"

#17 Потребителят е офлайн   ioni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 403
  • Регистрация: 04-February 05
  • Location:София

Публикувано: 04 February 2005 - 03:50 PM

Цитат

Качена снимка
съмнявам се , че този е роден "убиец", но не се знае в чии ръце ще хохадне и с каква цел ще го гледат. w)

Съгласна съм!
Ако d) се "обучи" за убиец ще си стане такъв.
(аз гласувах, че не е)
User's Signature

Angels chis Chihuahua kennel[br]Sofia, Bulgaria
http://vbox7.com/play:4c188668 - 03.01.2008 Арчи в Танцувай с мен 2

#18 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 06 February 2005 - 06:35 PM

аз също гласувах зависи - много е важен стопанина , но и някой животни по "природа" са такива -имах приятел с питбул които на 6 месеца се биеше без да подбира - навреме се заех с обучението на стопанина и кучето и ситуацията се овладя ...

стопанина е много важен фактор - трябва да може да го спре във всяка ситуация - ние успяхме -4 месеца тормоз на стопанина с кучето и стана - желязно куче ръководено с желязна воля и достатъчно твърда ръка / без пердах на любимеца ;) /

#19 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 06 February 2005 - 06:47 PM

trenertg, значи ще те викам да ми помагаш ако недайси боже имам проблеми с агресия от страна на мое куче ;)
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#20 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 06 February 2005 - 07:37 PM

Ще ви помоля да се отнасяте сериозно към сериозните теми. Анкета явно показва - зависи. От какво зависи все пак ? От отговорността на стопанина и на клуба. Следва още на клубно ниво да се отстраняват агресивните екземпляри. В повечето стандарти на породите агресивността не се толерира и има тестове за социализация и послушание. Как да изберем подходящия стопанин ? Личното ми мнение е, че всеки стопанин следва да носи отговорност за питомеца си, включително и наказателна. Такива породи не трябва да се продават на малолетни или да бъдет в "свободна продажба", а допълнително за всички други стопани следва да има психотест още при придобиванено на кучето, както и всяка година тези стопани, заедно с кучетата си да се явяват на тестове за послушание.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни