Dog.bg Форуми : Груминг на сибирско хъски

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (13 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Груминг на сибирско хъски

#1 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 05 February 2005 - 11:16 PM

Сибирско хъски необходима поддръжка на козината в ежедневието и за изложба.

Всеки иска кучето му да изглежда добре ,да е със здрава и бляскава козина, да е пухкаво и мекичко. Но не винаги се получава така , къде поради използване на неподходящи четки и гребени или шампоани и т.н. Освен правилното хранене аз предлагам и моделите аксесоари и шомпоани /балсами за 100% успех.
В домашни условия - Както почти всяка друга средно окосмена порода и хъскито си изисква своето внимание. На първо време ще започна с къпането.
Хъскито има гъста козина с добре изразен подкосъм ,така че когото го вкарвате под душа изчакайте козината добре да се напои с вода преди да нанесете шампоана. Подходящи шампоани: Качена снимка избелващ ;
Качена снимка
Подходящи балсами Качена снимка
Качена снимка - шампоан и балсам
Това е подходящата козметика ако можете да поръчата по интернет или си донесете от чужбина.
В български условия препоръчвам шампоаните на Трикси , а в краен случай /при много мръсно куче / катранен шампоан и пак най- добре само за белите части. При употреба на катранен шампоан / което все пак не препоръчвам / винаги използвайте балсам! А балсамите на Сънсилк за боядисвана коса, Вела и Гарниер също са подходящи,когато не можем да набавим специализиран кучешки балсам.
Съвети при къпане: Когато нанесете шампоана хубаво разтърквайте с ръце докото се убедите ,че сте достигноли кожата. След изплакване нанесете балсам по цялото тяло и с гребен почнете да разресвате срещу косъма. Така когато когато изплакнете козината ще е омекнала и ще се суши много по лесно.
Сушене: Използвайте сешоари на степени. Винаги сушете с/у косъма в началото с по топла струя а когото кучето е вече само влажно с по хладка струя за да не изсушава косъма.Докато сушите непрекъснато разресвайте с гребен.
И ето вече имаме изкъпано и пухено хъски 
Ресане: В периода когато сменя косъма си може да го смъквате ежедневно. Подходящ гребен е този: Качена снимкас него не товарите основния косъм а смъквате само подкосъма.
През останалото време един два пъти седмично е достатъчно, като винаги разресването започва с/у косъма и чак накрая се приглажда. Хубаво е вратът да не се приглажда за да не се смачква гривата.
Подходящи гребени и четки: Качена снимка- четки; Качена снимка- гребен; Качена снимка- двоен
Подготовка за изложба:

Заб: / всички снимки но подходящите продукти ще бъдат показани след цялия текст /

И така решили сте да посетите киноложка изложба с вашето хъски.
Подготовка преди изложбения ден: В този ден изкъпете основно вашето хъски.. Задължително използвайте избелващия шампоан за лапите и всички бели части на вашето куче. Балсама в този случай е задължителен,както и разресването на мокро докато не сте измили балсама. Изсушете го отново с/у косъма и не приглаждайте косъма Накрая напръскайте белите части на кучето с White Magic и го оставете така.
Подготовка в деня на изложбата: На сутрешната разходка не вкарвайте вашия приятел във високи треви и не го водете покални места /доколкото е възможно / за раздвижване използвайте някоя асвалтирана алея. Преди да тръгнете ако лапите са мръсни измийте ги.Трябва да отделите минимум 40мин. за крайната подготовка на вашето куче в залата на изложбата.
Неща, които е добре да вземем и нас в залата:
1. Грууминг маса /ако има /..
2. Клетка ,в която да осигурим спокойствие на нашето куче или в краен случай постелка за кучето.
3. Сешоар , който има и студено духане / пожелателно но и по ваше желание /и разклонител.
4. Гребени
5. Четки
6. Спрейове / за обем, блясък, за бяло/
7. Хубаво е да си донесем в една пръскалка разреден във вода избелващ препарат и малко балсам и хавлиена кърпа .
8. Два изложбени повода
И така вече сме в залата :
Настанява ме се и започваме .Качваме хъскито на масата или клетката и първо започваме отново с разресване с/у косъма а замалко да забравя хубаво е ако нямате грууминг маса със стойка да имате един помощник ,който да държи кучето и на вас да са ви свободни и двете ръце )))) . Започнете първо с четката а после с гребена . Ако случайно има място по тялото където не се разресва добре притиснете с ръка козината / пак с/у косъма / около мястото и с гребена започнете да изтегляте и разресвате.Така когато разрешите основно и добре вашето куче напръскайте го със спрей за обем и блясък /ако имате / и включете сешоара нахладно и започнете така нареченото продухване. По време на продухването на козината не спирайте да решите с гребена отново с/у косъма. В случай ,че не носите сешоар след разресването напръскайте с спрейовете и изчакайте около десетина минути след това разрешете леко с/у косъма и после леко пригладете по посока на косъма без да натискате последното важи и след като приключите със сешоара. След това по белите части отново пръскате с White Magic или натърквате с пудра . Ако пръскате с W.Magic после с малка четчица /тип за дрехи / разтъркайте по лапите за да не стои на места по слепено и т.н. Някой нанасят пудрата с ръце а други с четчица тук е въпрос на удобство. И така това е финала ако има 2-3 кучета до вашето побързайте и вие да се приведете във вид и не прибирайте кучето в клетката но ако има повече го приберете. Само при самото изваждане е достатъчен един гребен ако някаде се е смачкала козината и отново вашето хъски ще изглежда неотразимо.

#2 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 05 February 2005 - 11:17 PM

Поради ограничение на броя на картинките тук пускам останалите
Качена снимка - Спрей за избелване
Качена снимка - анти статик спрей
Качена снимка - още един подходящ спрей за избелване
Качена снимка - пудра
Качена снимка-грууминг маса

#3 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 06 February 2005 - 12:00 AM

Страхотно ... d) имам въпрос - ресането по посока на косъма ли е ? Козината не трябва да изглежда прилепнала, а как да го кажа ... естествено ? Това как се постига ?

#4 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 06 February 2005 - 11:25 AM

Цитат

Страхотно ...  d)  имам въпрос - ресането по посока на косъма ли е ? Козината не трябва да изглежда прилепнала, а как да го кажа ... естествено ? Това как се постига ?

По-горе съм написала на няколко места основно се реши с/у косъма!!! А най-вече се постига с тъй нареченото "продухване " със силен сешоар и едновременно ресане както съм написала по горе r)

#5 Потребителят е офлайн   sheltie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 31-August 04
  • Location:BG

Публикувано: 06 February 2005 - 12:06 PM

Цитат

Страхотно ... d) имам въпрос - ресането по посока на косъма ли е ? Козината не трябва да изглежда прилепнала, а как да го кажа ... естествено ? Това как се постига ?

Много е важно кучето да не изглежда , че е ударено от ток!Косъмът трябва да е в естествената си посока , в никакъв случай не трябва да е насилствено променяна , а е препоръчително да се даде обем!
Всичко това е добре да се спазва при всички типове козина- дългокосместите породи.Много е важно да се подчертаят и правилните форми на лапите , ъглите и особено главата.Там се използват други техники - зависи от това каква е козината.При дългокосместите се постригва косъма заднонаходяща се на краката.Постригва се излишното количество косми по лапата и се оформя във формата на овал.
Всичко това се отнася и до хъскитата , но в по-слаба степен.
User's Signature

ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ И ВНОСИТЕЛ НА КУЧЕШКИ И КОТЕШКИ ХРАНИ  BOSCH ОТ ГЕРМАНИЯ[br][br]ARMONIA DI COLORI- БАЛКАНСКИЯ РАЗВЪДНИК ЗА ШЕЛТИ И КОЛИ!!!

#6 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 06 February 2005 - 12:48 PM

Да определено не трябва да е ударено от ток l) l) l) Аз най- горе написах ,че след привършване на работата със сешоара най-накрая се приглажда по посока на косъма но без да се натиска за да не губи направения обем r) При хъскито се уформя само долната линия и гащите ако е нужно.

#7 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 08 February 2005 - 05:39 PM

Цитат

нареченото "продухване " със силен сешоар

Аз имам един въпрос...Понеже наистина чрез сешоара "набъбва" козината повече и създава по-величествен вид, обаче здравословно ли е за изложбените кучета(особено при по-често ползване на сешоар) да се суши така козината??В смисъл структурата на техния косъм същата ли е като на нашия?
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#8 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 08 February 2005 - 09:26 PM

Цитат

Цитат

нареченото "продухване " със силен сешоар

Аз имам един въпрос...Понеже наистина чрез сешоара "набъбва" козината повече и създава по-величествен вид, обаче здравословно ли е за изложбените кучета(особено при по-често ползване на сешоар) да се суши така козината??В смисъл структурата на техния косъм същата ли е като на нашия?

Значи...когато се духа за изложба се духа с хладка струя ,което щдади козината от една страна а от друга както писах погоре използването на балсам е задължително но понякога в края на усилен изложбен сезон се получава леко изсушаване и аз на моите кучета им правя подхранващи маски r)

#9 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 09 February 2005 - 09:48 AM

Цитат

изложбен сезон се получава леко изсушаване и аз на моите кучета им правя подхранващи маски

Еее, добре b)
Мерси за инфото.
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#10 Потребителят е офлайн   katerinke Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 26-August 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 February 2005 - 09:16 AM

А как стои въпроса с мустачките?
Някъде четох, че само и единствено е позволено те да бъдат подрязвани. И каго го взехме нашия хубавец, бяха му подстригани мустачките. Сега порастнаха и има едни косъмчета отдолу на брадичката, които много ме дразнят... приличат малко на брадавички. Можем ли ние сами да си ги подстрижем и как? Това няма ли да пречи на обонянието му???
User's Signature

Качена снимка
Качена снимкаКачена снимка
Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 15 February 2005 - 09:50 AM

Всъщност, тримингът на "мустаците" е преводна грешка b) - очевидно се има предвид космите около устата, които понякога стърчат или растат неравномерно и придават смешен вид на муцуната; т.е. позволено е да се подрязват стърчащите "мустачки", а не самите мустаци на кучетата...
Нормално е да си има вашето и брадавички (общо са 3-4) с дебели косми по тях, и мустаци, и вежди b) Всичко това са осезателни косми, макар че доколко изобщо играят някаква роля в живота на кучето... Надали има смисъл да се подкастрят b)
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#12 Потребителят е офлайн   Radost_t_d Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 473
  • Регистрация: 29-April 06
  • Gender:Female
  • Location:Ямбол-Варна
  • Skype:

Публикувано: 22 May 2006 - 03:18 PM

много полезна информация 1super
User's Signature

Качена снимка Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 22 May 2006 - 07:01 PM

Цитат

много полезна информация 1super

Радвам се ,че е от полза super best
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#14 Потребителят е офлайн   silviq Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 29-April 06

Публикувано: 02 June 2006 - 12:44 PM

Аз имам едно питане.Спрея за избелване за всякакви породи ли става.Моето куче е бяло( с черни точки b) ) и мисля че такъв спрей е доста добра идея за преди изложба . И какви вещества съдържа? Дали е добре да се ползва редовно?

#15 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 04 June 2006 - 01:43 PM

Ами....нестава за всички породи...а за твоята ако е по моите догатки далматин можеш да използваш пудра ако се налага но като цяло късокосместите не са ми в стихията на грууминг знания ouu
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#16 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 27 August 2006 - 10:53 AM

Ето няколко забавни снимки от мен но пък съвсем по темата r)
И децата в грижа за животните w)

Прикачени файлове


User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#17 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 27 August 2006 - 10:54 AM

И накрая доволни от работата w) w) w)

Прикачени файлове


User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#18 Потребителят е офлайн   MiSs SuNsHiNe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 16-September 06
  • Gender:Female
  • Location:Pazardjik

Публикувано: 17 September 2006 - 05:45 PM

Moeto kuche e nisko i s dalga kozina, zatova kato varvi se capa. Po tazi proichini q kapem vsqka sedmica(polezno li e tova?) bl) i q re6em vednaj sedmichno. No otdolu na koremcheto i se obrazuvat topki s kosmi s) . Rejem i gi no te pak se obrazuvat s) . Kajete mi kakvo da pravq za da sprat sa se obrazuvat takiva topki s kosmi.
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 17 September 2006 - 05:52 PM

1. Пишете на кирилица
2. Купете си гребен и четка и РЕШЕТЕ кучето редовно.
"Топките" са плод на сплъстяване. Вече има и спрей за по-лесно разресване (detangler) на Beaphar, може да се купи от зоомагазините, аз конкретно го видях онзиден в "Борсата на Иво".
3. Пускайте мненията си в ПРАВИЛНАТА ТЕМА. Тази не се казва "топки по корема", а Груминг на сибирско хъски. Вашето куче НЕ Е хъски.
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#20 Потребителят е офлайн   superfly Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 206
  • Регистрация: 27-September 06
  • Location:Варна

Публикувано: 09 October 2006 - 10:07 PM

Четох четох .. но не разбрах през колко време е нормално да се къпе кучето?Два пъти в седмицата стигат ли му? d)
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят.

  • (13 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни