Dog.bg Форуми : Re: Шартрьоз

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Re: Шартрьоз

#21 Потребителят е офлайн   Tara.. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 349
  • Регистрация: 06-June 09
  • Gender:Female

Публикувано: 24 July 2009 - 03:31 PM

Цитат(Tara.. @ Jul 15 2009, 02:50 PM) <{POST_SNAPBACK}>
За пръв път чувам за тази порода и виждам поразителата прилика с моето коте ud_009.gif Странното е, че майата е ангорска, а бащата неизвестен dry.gif

Всъщност това е било предположение на тези, които ни го дадоха, пак не съм разбрала ab_041.gif

Ето няколко снимки на кот. Тук едно сравнение с една ваша снимка:

Прикачена снимка

В скривалище ab_041.gif

Прикачена снимка

Остави ме че виж колко лошо гледам

Прикачена снимка

На дневна светлина:

Прикачена снимка

ab_041.gif ab_041.gif ab_041.gif

Прикачена снимка

Само да отбележа че сме още малки - 5 месеца.
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   mharseva Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 28-December 09

Публикувано: 28 December 2009 - 12:26 AM

Цитат(masterpit @ Nov 17 2008, 05:55 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат
Къде е шартрьоз-а? В БГ няма такива. бтв аз също исках Шартрьоз, но после и досега за миг не съм съжалявала, че се влюбих в кръглите мечета...  ;)


През 2000г вече 6 години се заблуждавах, че имам един прекрасен екземпляр синя руска котка. Четох много за тях дори комуникирах с други фенове на породата. Чак когато 2001 ми попадна една статия от френско списани за котки открих, че моя е шартрьоз стоманеносин (сиво-син) с оранжеви почти кехлибарени (жълти) очи. Ако гледаш очиете под специален ъгъл са почти кристално прозрачни а на слънце докато се разхожда от елегантните движения остава впечатлението, че е обвит в синкав дим. Котарака е с малки лапи като на женските от местните породи почти не мяука по-скоро дрезгаво скърца, но не непремнно защото при определени ситуации има много хубаво и нежно мяукане. Помислих си че се дължи на фенотип докато не ми попадна още едно коте бебе от породата, което също се оказа мъжко така и не успях да им намеря приятелки най-близкете които успях да намеря бяхя в Пловдив на 360км и в Белград на 150. Между другото в Белград има голям развъдник на синя руска, но за съжаление съм изгубил адреса и телефона на господина който се занимава от 20 години само с въпросната синя руска. Та втория ми котарак разви същия характер и физически характеристики, като стария, без да са съжителствали изобщо. Породата е надарена с много висок интелект и апетит :) склонни са към напълняване, затова трябва много да се внимава с дажбите. За разлика от женските мъжките необичат да не им се обръща внимание и дори и в дълбока старост искат да бъдат гушкани. Сега вече породата е навлезла повече у нас приятели от други градове ми споделят, че ги има по зоомагазините от 150-200 лева с родословие. Ако ви попадне такава котка печелите верен приятел за дълги години когото никога няма да забравите. Сега ми е останал само младия който вече е на 11 години и имам желание да си взема още едно котенце от породата шартрьоз.



zdraveite,

imame jenska ot syshtata poroda i bihme iskali da i namerim hubav myjkar. posle moje da si vzemete edno kotence. pishete, ako imate interes.

pozdravi,

mariya

#23 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 28 December 2009 - 11:40 PM

Разбирам напълно пишещите тук, че им се иска котката им е от дадена порода. Много пъти съм казвала не съм съдия, има си съдии, които определят породите. На пръв поглед котето може да прилича, но спред мен не е шартрьоз. Още повече цената..., за толкова млако пари много трудно ще се намери коте от породата с родословие.... Ама Вие вярвайте на тези от зоомагазините.... Истинските котета, породистите котета са от развъдници. Да, събския развъдник за руска синя е много добър.
Не разбирам едно нещо, у нас е пълно с котки отговарящи на стандарта на Европейска късокосмета, но няма нито един развъдник за такива котки.... Наскоро четох за други развъдници за Европейска късокосмета, как са започнали и ми стана тъпо...
User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

#24 Потребителят е офлайн   radocats Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 477
  • Регистрация: 25-July 06
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 29 December 2009 - 12:04 AM

За шартрьози и корати в България е несериозно да се говори. Тези котки са скъпи и редки дори в държави с традиции в фелинологията. Чувал съм за руски сини с родословия внесени от рускини живущи в България, но предполагам че са старотипни котки които вече не се развъждат. Дано да греша! ae_085.gif
User's Signature

"Success is dependent on effort." ~ Sophocles
www.radocats.com

#25 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 29 December 2009 - 07:34 PM

radocats, аз съм виждала 2 такива котета на живо. За едното съм убедена, че отговаря на стандарта, но на хората не им се занимава. То им е просто спомен от Русия. :)
User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

#26 Потребителят е офлайн   marina.vassileva Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 11-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 April 2010 - 10:56 PM

Тук от отдавна никой не е писал, но аз искам да споделя с вас малко стари снимки(от миналото лято),пък може и да ми отговорите;))
Тъмно-сивата е котката на майка ми,която една зима и я довлякох бременна от Витоша:))Аз я кръстих Сааби,но тя и вика Маца...колко скучно:))))Едни ветеринари ни пуснаха мухата,че била шартрьоз:)Съмнявам се,но за шегата си казваме,че е:))
По-светлия е британец,с родословие от Русия е и се казва Мони!
Та сивите косматковци произведоха малките пухкавелчета:О)
Какво ще кажете за моята Сааби,прилича ли ви изобщо на шартрьоз?

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#27 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 24 April 2010 - 11:30 PM

На мен Маца ми прилича на британка, но в този форум има хора отглеждащи британци, те да си кажат мнението.ч
User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

#28 Потребителят е офлайн   anabel10 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 163
  • Регистрация: 16-February 06

Публикувано: 27 April 2010 - 02:34 PM

моля те, заведи котката си (жеската) на ветеринар и да видят могат ли да намерят чип за четене отстрани на врата и.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни