Dog.bg Форуми : Гризачи

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (34 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Гризачи

#1 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 October 2004 - 10:43 PM

Тук можете да разкажете за малките космати животинчета и вашият опит с тях:)
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   dogman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 30-June 04
  • Location:SOFIA

Публикувано: 29 October 2004 - 11:24 PM

Ще разкажа ... имах хамстери като ученик. Леле, изгризаха тапетите !!! Всички в стаята ми за един ден, когато ги пуснах да се разходят и отидох на училище. Майстори по дупки пробиваме всякакви ! Родиха, но не зная защо си изядоха малките. Трябва да им се сменят стърготините редовно, много редовно. Иначе са страхотни, много са сладки като ядат и си пълнят бузките !!!

#3 Потребителят е офлайн   impres91 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 933
  • Регистрация: 10-October 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 October 2004 - 02:10 AM

Aha i az taka kato uchenichka.Iimah, rodi i si iziade 2 malki, ostavi 2, kato ednoto kato porasna, stapvasche nakrivo s predna liava lapa. Podoziram, che gi jadat kato sa nedagavi. A s tezi slati, morkovi i jabalki-palni s nitrati i fosfati-nisto chudno!
User's Signature

Качена снимка; Качена снимка
Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 30 October 2004 - 09:28 PM

И аз като ученичка имах хамстер :-))) Умря преди 1 или 2 години..Изгриза всички но беше голяма душа..Тайно си го взех- аз взимах какви ли не животинки в къщи докато не си взехме куче..то не бяха 3000 вида рибки, костенурки, гълъби, врабчета и много други.
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#5 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 November 2004 - 05:08 PM

И аз имах хамстерчета:)
Мъжко и женско-Хари и Хърмаяни:)
Тя роди около 10 пъти за живота си от 2 години при нас:)
Почнаха да ни стават много и ги пускахме на свобода на Панчерево:)
Сигурно сега са някъде там...
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Hari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 368
  • Регистрация: 30-September 04
  • Location:София

Публикувано: 01 November 2004 - 06:39 PM

Преди да си взема моя плюшен глезльо, в продължение на 4-5 години гледахме със сестра ми хамстерчета. Такива малки и сладки душички бяха те! От контакта си с тях научих някои много важни неща, някои от тях с цената на живота на скъпо за сърцето ми същество (защото дори и кратък, техният живот прави нашия пълен с емоции и радост):

1. Това са гризачи! Не трябва да го забравяме нито за миг, защото освен тапетите, може да се наложи да викаме техник за хладилника, с чиито кабели са точени острите зъбки.

2. Агресивни животни са. Доказаха ми го не веднъж и два пъти:
Организирахме в училище бой (простете ми за тези детски безумия) между нашите хамстери и няколко хванати гущерчета. Победители винаги излизаха нашите питомци, а победените обикновено имаха много рани и нямаха опашки...
Случи се да гледаме в един вивариум двама мъжки. Изпоядоха се, проклетниците. Единият остана без око, другия - без мъжките си атрибути...
Дори не мога да се сетя колко дупки е имало по ръцете ми...

3. Не ядат месо! Следващият път, когато тръгна на море ще предупредя баба ми да не ги храни повече с кюфтета.

4. Трудно се поддават на дресура, живеят твърде малко, а на теб ти е мъчно твърде дулго за тях и най-вече - не могат да обичат и да те гледат в очите така, както само едно куче може...

Имам снимки с малките ми питомничета, видеозаписи и много спомени. Всички са били обичани от мен и до сега не съм забравила нито едно от тях, те са малки сладки душички, но вече на са за мен...
:)

#7 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 November 2004 - 05:54 PM

Цитат

1. Това са гризачи! Не трябва да го забравяме нито за миг, защото освен тапетите, може да се наложи да викаме техник за хладилника, с чиито кабели са точени острите зъбки.


3. Не ядат месо! Следващият път, когато тръгна на море ще предупредя баба ми да не ги храни повече с кюфтета.

4. Трудно се поддават на дресура, живеят твърде малко, а на теб ти е мъчно твърде дулго за тях и най-вече - не могат да обичат и да те гледат в очите така, както само едно куче може...

1.Е,кой ще почне да пуска хамстери по пода?:)))Те могат да се заврат зад шкаф и да се заклещят:)

3.Как да не ядат?Та това са мишки:)Те всичко ядат!Дори и себеподобни:)))

4.Защо му е на човек да дресира хамстер???Те сами разсмиват хората със забавните си движения:)))

А за кучетата си БЕЗКРАЙНО права:))))))))
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Hari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 368
  • Регистрация: 30-September 04
  • Location:София

Публикувано: 02 November 2004 - 06:11 PM

Цитат

1.Е,кой ще почне да пуска хамстери по пода?:)))Те могат да се заврат зад шкаф и да се заклещят:)

3.Как да не ядат?Та това са мишки:)Те всичко ядат!Дори и себеподобни:)))

4.Защо му е на човек да дресира хамстер???Те сами разсмиват хората със забавните си движения:)))

А за кучетата си БЕЗКРАЙНО права:))))))))

1. Не е задължително да ги пускаме на пода, те просто са достатъчно находчиви зверчета, че да си намерят начин самички да се измъкнат (по случайно падналото перде или по въртележката - случвало ми се е);

2. Яко ядяха месо, две от моите мишлета щяха да поживеят поне още годинка...

3. Забавно е да имаш другар в игрите, а не само да гледаш неговата. Затова казах, че хамстерите вече не са за мен...

Та с една дума - да си дойдем на темата за кучетата... ;)

#9 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 November 2004 - 03:22 PM

Imenno:)))
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Actor#39s best fan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 206
  • Регистрация: 23-September 04

Публикувано: 27 November 2004 - 08:15 PM

Цитат

И аз имах хамстерчета:)
Мъжко и женско-Хари и Хърмаяни:)
Тя роди около 10 пъти за живота си от 2 години при нас:)
Почнаха да ни стават много и ги пускахме на свобода на Панчерево:)
Сигурно сега са някъде там...

Теди, да не си фенче на Хари Потър? Аз също. Ротвайлера ми се казваше Рон ;) Влизаш ли в сайтове за Хари Потър?
Сори, че флуудя ;)
User's Signature

Хъски...хъски...хъски I'm love in it ![br][br][br][br]ИВО И КЛАВДИЯ РУЛЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ

#11 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 27 November 2004 - 08:54 PM

Цитат

Теди, да не си фенче на Хари Потър? Аз също. Ротвайлера ми се казваше Рон ;) Влизаш ли в сайтове за Хари Потър?
Сори, че флуудя ;)

Въх!Дадох 50 кинта за Хари Потър и Ордена на феникса на английски език и никога няма да си го простя!!!!ГРРР!
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#12 Потребителят е офлайн   Actor#39s best fan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 206
  • Регистрация: 23-September 04

Публикувано: 28 November 2004 - 12:37 AM

Цитат

Цитат

Теди, да не си фенче на Хари Потър? Аз също. Ротвайлера ми се казваше Рон ;) Влизаш ли в сайтове за Хари Потър?
Сори, че флуудя ;)

Въх!Дадох 50 кинта за Хари Потър и Ордена на феникса на английски език и никога няма да си го простя!!!!ГРРР!

Е, не ти ли хареса? Е, на БГ е по-интересно, ама. Аз също я четох на английски само че от компютъра. А шестата книга ще си я купя на английски и БГ.
User's Signature

Хъски...хъски...хъски I'm love in it ![br][br][br][br]ИВО И КЛАВДИЯ РУЛЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ

#13 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 December 2004 - 10:29 PM

Цитат

Цитат

И аз имах хамстерчета:)
Мъжко и женско-Хари и Хърмаяни:)
Тя роди около 10 пъти за живота си от 2 години при нас:)
Почнаха да ни стават много и ги пускахме на свобода на Панчерево:)
Сигурно сега са някъде там...

Теди, да не си фенче на Хари Потър? Аз също. Ротвайлера ми се казваше Рон ;) Влизаш ли в сайтове за Хари Потър?
Сори, че флуудя ;)

Хмм...да влизам от време на време:)
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Actor#39s best fan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 206
  • Регистрация: 23-September 04

Публикувано: 06 January 2005 - 02:33 AM

Имате ли представа откъде мога да намеря бяло мишле ( като на Биг Брадър ), послушно, кротко и здраво? Трябва ми за подарък...
User's Signature

Хъски...хъски...хъски I'm love in it ![br][br][br][br]ИВО И КЛАВДИЯ РУЛЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ

#15 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 06 January 2005 - 03:17 PM

А аз се чудих какво е това чудо върху куфара на Зара....

#16 Потребителят е офлайн   artoas Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 03-November 04
  • Location:гр.Варна

Публикувано: 06 January 2005 - 03:38 PM

От зоомагазините,друго място невиждам,а ако не държиш на белия цвят може да потърсиш в мазата или в някой уличен канал:))

#17 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 06 January 2005 - 05:22 PM

Има бяло мишле в къщата??
Няма значение, това ме подсеща за една "весела" историйка.
Знчи навън съм с една приятелка и по пътя срещам две други приятелки, носещи накакъв стъклен съд с трици.Питам ги какво носят и те ми казват две хамстерчета за подарък.И едната тръгва да разравя триците и в един момент очите и стават е тоолкова големи и надава истеричен писък.Какво бе?-питам аз?Единия хамстер е изял другия!!-отговаря тя.
Доста гнусно...
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#18 Потребителят е офлайн   artoas Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 03-November 04
  • Location:гр.Варна

Публикувано: 06 January 2005 - 05:27 PM

Ми да,така става понякога.Аз досега съм имал 2 хамстера и знам това-онова.Особено ако са били 2 мъжки.То и да не са мъжки пак е вазможно ама..
И кофтито е,че като имаш хамстер е много готино и е супер сладък,ама живеят много малко.Към 2-3 години ако се грижиш добре.Много е тъжно и ти е кофти и гадно като умре.

#19 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 06 January 2005 - 06:35 PM

За белите мишки...в зоомагазините.При нас в младост 1А има бели мишки,май бяха по 50ст едната.Сладки са наистина.

А за двата мъжки на едно място...ми какво да кажа,по едно време имах,така да се каже развъдник;)(аматиорски разбира се) за хамстери,имах някъде около 22хамстера и 6постоянни двойки.Първия ми хамтстер,от който се и започна беше бял(албинос) и живя 3години при мене и още година и половина при една моя приятелка,като се има в предвид,че е раждала сигурно към 5пъти.Това ми беше най-рекордното мишле.Нейния мъж също живя някъде към 3години при мене,след което непомня какво стана с него...все пак 22хамстера не са малко.А по същото време имах 3морски свинки,един мини хамстер,2гущерчета и 2кучета:)Доста,а?:))))
Забравих да добавя,че са ми умирали за всичките години само два хамстера!!!
И единия беше изваден от устата на майката на седмица и половина и живя около месец...
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#20 Потребителят е офлайн   artoas Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 03-November 04
  • Location:гр.Варна

Публикувано: 06 January 2005 - 06:45 PM

Цитат

Забравих да добавя,че са ми умирали за всичките години само два хамстера!!!

Имала си 22 хамстера и са ти умряли само 2.Малко трудно да живеят повече от 3 години.Аз казвам хамстери,които си имала от бебе до смъртта,не колко са ти минали през ръцете:)И както казваш си била фабрика:))Едва ли си ги обичала всичките си животинчета еднакво,та да ти е кофти като някое умре.

  • (34 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни