Dog.bg Форуми : Как да изберем бъдещия стопанин ( адреси на сайтове за обяви)

Към съдържанието

 
 
 
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как да изберем бъдещия стопанин (+адреси на сайтове за обяви) (+съвети как се снима животно за обява)

#1 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 17 October 2007 - 12:40 PM

Надявам се това да е полезна тема. Има много хора, които за първи път се сблъскват с необходимостта да намират стопани на някаква животина.
Споделете вашия опит, за какаво да внимаваме, какво да питаме.
Ако Сдружението на котките поискат - могат да пирложат тук техния въпросник, който им помага при преценката на желаещите да станат стопани.

Две страници във Фейсбук с голяма посещаемост:
Заедно срещу насилието над животните!!!
Let's Adopt! Bulgaria

Адреси на сайтове, в които можете да пускате ояви:
За търсещите дом:

Много по-голям ефект и по-малко безсмислени разговори ще има, ако публикувате снимка и описание на кучето/котето (възраст, големина, колко голямо евентуално ще стане, нрав). Там където не можете да пускате снимка - вписвайте адреса към темата или адрес на сайт, където има качени снимки.

Прегледайте и обявите на хора, които си търсят домашен любимец ((тук), но хубаво преценявайте - при избора, който има в тези сайтове, за мен лично е малко странно да пускаш обява, че търсиш куче/коте.

без дом
http://www.topobiavi.com/
malki obiavi   
all.bg   
bazar.dir.bg     
focus.bg 
na ti s prirodata 
drugi malki obiavi
filibe.com   
obiavibg   
clubove na dir. bg
pozvanete
e-motion   
obiavi-bg.com   
abv.bg   
битак.инфо 
мамче.ком
http://grad.bg/
http://forum.rozali.com/
портал.бг 
зоомания 
burkan.info 
neogen.bg 
bg.zele
Булборса
http://podariavam.com
http://foroagrosfera.com/auction/
http://bezplatno.net
http://oferti.bg
http://www.bezplatniobyavi.com
http://topobiavi.com
http://www.kotkite.com - за котки
http://www.zoopark.bg/
http://www.xn----9sbdnnc0betut1k.com/
http://bg-mamma.prod...-lyubimtsi-c339
http://www.alo.bg -  излизат в самия сайт,
а и отделно през сайта да публикуват в няколко вестника.
http://www.petvet.bg


Както и в галерията на дог.бг - http://spasijivot.dog.bg/.



На телефон 91938 - можете всеки ден да пускате безплатна обява във вестник "Позвънете" - интернет се посещава от едни хора, а вестниците се четат от други (общо взето), при всички положения - аудиторията се увеличава.







Прочетете и тази тема.



Надникнете и в ТАЗИ тема.



Цитат

В допълнение към горното, може да се направят листовки, на които снимка или снимки да заемат по-голямата част, а текстът да е съвсем кратък. Тези листовки да се залепят на всевъзможни места - табла за обяви, спирки, паркове, ветеринарни магазини и кабинети ... или на предното стъкло на колата, когато не е в движение.

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#2 Потребителят е офлайн   ironic_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 535
  • Регистрация: 14-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Германия

Публикувано: 17 October 2007 - 01:21 PM

Когато търсих дом на Ерик внимавах за следните неща:

1. Сам човек ли е, семейство, двойка, с деца, без?
Не всяко животно е подходящо да живее с деца. Към двойки без деца също съм недоверчива - хоп, бременност и после търсят къде да дадат котето, което е свикнало с тях

2. В какъв дом живеят? Къща, апартамент, нависоко? Собствен дом, студенти на квартира?
Винаги според мен е добре да са хора от града, а не на квартира. Много несигурно нещо е живота на квартира. Ако са на високо - знаят ли да затварят прозорци и врати, за да няма инциденти.

3. Имат ли намерение да го водят на ветеринар? Какво е мнението им за кастрацията?
Отговор "Не съм мислил за това още" ги изключва напълно.

4. Знаят ли с каква храна да го хранят?

В течение на разговора гледах да го насочвам и да видя основно 1) как да се грижат за животното 2) знаят ли как да се справят ако се появи някакъв проблем 3) има ли вероятност да изникне ситуация, в която ще решат да се разделят с него (както казах - бременност и алергии са чести оправдания)
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 17 October 2007 - 01:36 PM

По-надолу са моите въпроси, като ги задавам обикновено в точно такава последователност и ако отговорът на предишния въпрос е незадоволителен, прекъсвам разговора. В началото ми беше трудно да отказвам, но сега много лесно казвам "Съжалявам, но търся точно определени условия за това кученце. Пожелавам ви успех в търсенето на подходящия домашен любимец за вас."

-Защо искате това куче? /търся ентусиазъм, добронамереност и заинтересованост. истината е, че първите 5-6 изречения са решаващи за по-нататъшния развой на разговора - обикновено веднага се познава дали това е подходящия човек./

-Гледали ли сте куче преди? /търся адекватни обяснения, най-добре да чуя история за починало от старост куче, предпочитам хора с опит в породата. важно е за мен да не чувам човека насреща да се дуе и да смята, че знае всичко за кучетата/

-Мислите ли, че ще бъдете добри стопани за него? /поразително е колко серозно хората отговарят на този въпрос и колко често си признават или дори за първи път разбират, че не биха били/

-Трябва да ви предупредя за възможни проблеми с него /тук обяснявам, че кучето е с неясен бекграунд, че това крие рискове и т.н. - очаквам разбиране на този факт, но и яснота, че предстоят и трудни дни, в които новите стопани ще трябвад а се справят/

-Какво е работното ви време? /търся дом, в който кучето да остава само не повече от 4-5 часа на ден, предпочитам семейство с деца - не само защото децата са си вкъщи, но и защото това показва известна степен улегналост. досега съм давала само два пъти куче на хора без деца -milenka_bs от форума и едно младо семейство, което взе Грети /

-Нали знаете, че кучето гълта доста пари - не само за храна, но и за ваксини и ветеринарни нужди? /тук съм най-снизходителна, стига човекът да ми покаже, че има достатъчно интерес и добро отношение, ако каже, че е кът с парите и ще храни с човешка храна, примерно, за мен е ОК. не питам за кастрацията - обикновено давам животното кастрирано, но ако не е - повдигам въпроса в опит да насърча кастрацията. ако хората не искат да кастрират обаче - това не е решаващо за мен. всеки сам си преценява./

-Кога ще дойдете да го видите? /не давам кучета на хора, които не са дошли да се запознаят с животното поне веднъж преди да решат дали това е тяхното куче. случвало се е да дойдат уж на "оглед", а после да си тръгнат с куче, но не и да им закарам аз кучето без да са го виждали или нещо такова. поразително е колко много хора си мислят, че това е пица, която трябва да им се достави вкъщи/

Май това са въпросите. После ако се разберем да вземат зверчето им казвам, че могат да разчитат на нас, давам им акъл за гледането и възпитанието, връчвам им визитка на лекаря, легълце, малко храна, поводи и им пожелавам приятен живот.

Само да поясня, че по-често ми се случва да търся дом на порастнали породисти кучета, отколкото на непородисти бебета, където процесът е значително по-труден, поради ниското търсене.
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 17 October 2007 - 01:44 PM

Цитат

В началото ми беше трудно да отказвам, но сега много лесно казвам "Съжалявам, но търся точно определени условия за това кученце. Пожелавам ви успех в търсенето на подходящия домашен любимец за вас."

Това ме подсеща за още нещо важно. Оставам с впечатлението, че много хора са дали животно, защото им е било неудобно да откажат. После те  се самоизяждат от съмнения. Така че е важно да можем да откажем, ако ни е по-лесно - да имаме готов отговор, който да издекламираме при отказ.

Посещавайте дома на кандидатите. Ако е неудобно още при "разпитите", то поне, когато им давате животното. Имате повод, а имате и право, да видите къде ще живее и да знаете адреса, за следващите си "проверки" (щото и такива трябва да има, поне докато не ви паде камъка от сърцето - знаете - онзи камък, който тежи, докато не мине време и не се уверите, че настина не сте сбъркали).
Ако някой се дърпа да ви пусне у тях ... хм, сори, нещо крие?


Не давайте куче на човек, който ще го гледа на верига. Независимо от обещанията, че ще го пуска. Независимо от чудната къщичка, която ще има.
За мен, това е нечовешко.

сайт по темата
клипче от сайта



Преглеждайте мненията на желаещите, ако са потребители в този форум, така ще добиете някаква представа за тях.
Цъкате на името на потребителя, след това отдолу на "Покажи последните мнения на този потребител.".

Използвайте Гугъл - търсете по мейл или телефон, когато контактувате с осиновители. Ще се изненадате какви неща може да откриете.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#5 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 17 October 2007 - 03:13 PM

Да, наистина много полезна тема.
Важно е на кого се дава животно, доколко той/тя е подготвен за това, което ще вземе. Както е известно кучета и котки са съвсем различни като характери, особености, начин на гледане, поведение. За начинаещи стопани е добре да се обяснява по-подробно какво да очакват, да се отговаря на въпросите им, ако има такива. Пък и който задава въпроси е по-благонадежден в известна степен. Хора, които проявяват интерес към това как де се справят с бъдещия си любимец определено на мен са ми по-приятни, от онези, които сумтят, не желаят да отговарят на моите въпроси, или те прекъсват по средата на разговора с нещо от сорта "аз това го знам... и това го знам".. .и някак си са нетърпеливи да получат животното, без да дадат нещо от себе си. За хора, които вече са отглеждали някакво животно, например куче, а сега искат котка - процедурата е същата. Питане, разясняване. Предвид на това, че ще имат вече любимец, съвсем различен от предишния. Същото важи и за обратния случай - имали котка, сега искат куче.
Дори и такива, които в момента имат животно у дома си, подлежат на препитване.
Повод за това е създаването на нашия Въпросник. Вярно, дълъг е, и не всеки има търпението и желанието да го попълни, но такива правила сме си изработили и си ги следваме.
Да го публикуваме тук не намираме за уместно, надяваме се, че ще ни разберете. Най-общо казано въпросите там са свързани с това дали кандидат-осиновителите са запознати с особеностите на животното, имали ли са такова или друго, защо желаят да вземат конкретно животно, как биха се справили ако срещнат трудности и т.н.
Всеки сам може да си изработи подобен Въпросник, дори е желателно да го направи, за да получи що-годе представа какъв е кандидата и доколко му се струва благонадежден.
Не давайте животни с лека ръка! Те не са плюшени играчки, които след като омръзнат биват мятани в кофата за боклук. Влагаме нерви, пари, грижи, търпение в спасяване на стотици бездомни и е добре да подбираме внимателно бъдещите им стопани.

#6 Потребителят е офлайн   emetic Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 588
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 17 October 2007 - 03:26 PM

Не забравяйте и тези, които казват, че са имали много животни, а са примерно на около 20-30. Малка подробност е, че повечето гадинки живеят около 15 години, тогава как такъв човек в момента няма нищо. Обикновенно това са хора които всяка пролет си взимат по нещо защото не могат да се чувстват сами и като порасне го изхвърлят или се отказват. И после пак наново.

Ползвайте гоогъл и търсете по име, телефон, ник, поща на човека който ви иска коте. Ще се изненадате какви неща излизат.

#7 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 18 October 2007 - 04:54 PM

Моят "въпросник""  е нещо като:
1.Защо искате това куче- харесва ви въшният му вид ,породата (ако има), искате пазач, искате другар ,или..,
2.Имали ли сте друго куче- какво беше, какво стана с него , понякога питам ако става даже кой им е вет-а,
3.Къде и как  ще го гледате - къща, апартамент, вън, вътре ,град, село ,вила, естествено  професия и финасови възможности пътьом,
4.Какво ви интересува за кучето ,питайте ме всичко, което се сетите- особено важен въпрос - от него си правя най-много изводи,
5.Какво знаете за породата,ако има естествено - това питам ако са ми харесали отговорите на въпросите 1-4.После изприказвам сто неща, които са  си чист проблем при дадено куче и /или порода  и слухтя за реакцията.
6.Ще имате ли нещо против да ви се обаждам и питам за кучето отвреме-навреме и да го виждам- на този въпрос почти винаги отговорът е "Че как!!" , но ако имаш обиграно ухо, ще чуеш и повече.
Оттам нататък всичко зависи от проявеното желание, нетърпение, упорство на кандидата- могат да се направят чудесни изводи по този повод.Разбира се - среща и пак  изводи.Ако и тук всичко е ОК - правя много настойчивата уговорка ,че ако има какъвто и да е проблем, ако не се получи и там каквото и да е - да се върне животното обратно,но мен само и единствено и да не се дава на трети човек без мое знание.Както и това ,че могат винаги да разчитат на мен за каквито и да е било проблеми, въпроси ,помощ.
Това с отказа - супер мега важно е!!Един път не успях - самоизяждам се до днес .. .Но има и по-лошо- куче е пострадало от това.Заради мен.Не го правете - отказвайте без да ви пука  ,ако не сте уверени в избора.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#8 Потребителят е офлайн   insomnia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1061
  • Регистрация: 03-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 November 2007 - 01:25 AM

Донякъде по темата.
Това е тест под формата на таблица, който служи за определяне на темперамента на кучето и според резултата има съвети при избора на собственици - примерно подходящо ли е за първо куче, да живее с деца и т.н.
User's Signature


It is true that Pitbulls grab and hold on. But what they most often grab and refuse to let go of is your heart, not your arm.

#9 Потребителят е офлайн   jutsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 94
  • Регистрация: 14-December 07
  • Location:sofia

Публикувано: 03 April 2008 - 10:11 PM

винаги когато кучето ми раждаше и ми се налагаше да ги раздрам съм питала :
-Защо искате кучето ?
-Имали ли сте куче преди ? - каква е неговата история
-С какво бихте го хранили ?
-В какво живеете? -никога няма да го дам в тесен апартамент винаги гледам да има двор , защото в апартамента е някак си изолирано ...
винаги посещавам след това дадения човек и го моля да ми покаже кучето ( след  около 3 седмици ) , за да видя дали го бие ,  как го гледа и тн

#10 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 June 2008 - 11:40 AM

Искам да добавя нещо към темата, което ми се случи съвсем наскоро.

Когато вече сте избрали човек, на който да дадете котето/кучето, преди да занесете животното идете на посещение в дома. Може би звучи прекалено, но повярвайте, понякога това е наложително. За едно от последните котета, които дадох бях харесала млада двойка живееща заедно при родителите на момчето. Изглеждаха свестни, всичко беше ок. Отивам с котето и ме посрещат всички накуп. Майката на момчето още преди да извадя котето от клетката с леко дразнещ тон ми казва "Първо да ми кажете дали котето има хигиенни навици". След което бащата (възрастен мъж) започва да обяснява как са имали котарак на 17 години, как имали опит и нямало за какво да се тревожа. При обясненията става ясно, че на котарака при разгонване му давали диазепам, бягал 2 пъти през терасата от 5 етаж! и какво ли не. Аз изпадам в паника и започвам да се чудя как и според чии условия ще се гледа котето. Защото в къщата живеят 2 поколения с абсолютно различни представи. Затова правете посещение в дома БЕЗ ЖИВОТНОТО предварително и тогава преценявайте. Особено в семейства с много членове.
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 04 August 2008 - 02:27 PM

На запад, а и вече в България, съществува практика да се подписва Договор за осиновяване.
Прилагам примерен договор от Меги. 

ДОГОВОР ЗА ОСИНОВЯВАНЕ НА КОТКА

Днес, ................... 2008 г. между
Г-н/Г-жа ... живущ в гр. .............................., ул./ж.к.............................................................................
......, бл..............,вх.............,ет..............ап.............,Тел:...........
................./........................................,        e-mail...................................................., ЛК №..........................., изд. на .........................           от ............................... наричан/а за краткост ОСИНОВИТЕЛ и
Сдружение Приятели на котката Юридическо лице с нестопанска цел,    рег. по ф.д. ------г. с Председател -----, наричано за краткост СДРУЖЕНИЕТО се сключи настоящият договор за следното:

I. ОБЩИ УСЛОВИЯ
Господин/ Госпожа ...............................................................................
......приема от Сдружение Приятели на котката за домашно отглеждане следната котка:
Пол:.......................................................................
Име:.......................................................
Възраст: ..............................................................
Цвят на козината: ............................................
Особени белези: ..................................................

1. Долуподписаното лице става ОСИНОВИТЕЛ на придобитата котка, като с това се задължава да полага грижи на добър стопанин, да храни и да се грижи за котката, съгласно вида и потребностите й.
2. ОСИНОВИТЕЛЯТ се съгласява да предоставя информация за състоянието на котката, както и да допуска легитимни представители на СДРУЖЕНИЕТО за проверка на място.
3. При промяна местообитаването на котката (на друг адрес) ОСИНОВИТЕЛЯТ се задължава да уведоми СДРУЖЕНИЕТО.

4. В случай, че придобива некастрирано животно, ОСИНОВИТЕЛЯТ се задължава да предприеме нужните мерки при навършване на подходяща възраст на котката да я кастрира.
5. СДРУЖЕНИЕТО се задължава да окаже пълно съдействие за изпълнението на т.4.
6. При трудности с котката и нейното отглеждане, ОСИНОВИТЕЛЯТ се задължава да информира СДРУЖЕНИЕТО своевременно.
7. СДРУЖЕНИЕТО се задължава да приеме обратно котката, ако се установи, че ОСИНОВИТЕЛЯТ има трудности при отглеждането на котката или котката не успява да се приспособи към новите условия на живот.
8. СДРУЖЕНИЕТО има право да изземе котката, ако се установи, че ОСИНОВИТЕЛЯТ не полага необходимите грижи за нея или се отнася нехуманно, включително да уведоми компетентните органи.
9. Котката се осиновява срещу ----- лева, които ОСИНОВИТЕЛЯТ предава на СДРУЖЕНИЕТО срещу приходен документ.

II. ДОПЪЛНИТЕЛНИ ДАННИ
Котката е:
прегледана от ветеринарен лекар
ваксинирана
обезпаразитена
кастрирана
с паспорт


Настоящият Договор е съставен в два еднообразни екземпляра, по един за всяка от страните.



ОСИНОВИТЕЛ:                За СДРУЖЕНИЕ
               Приятели на котката:

.............................                  .............................

(...........................)                       (--------------------)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#12 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 05 August 2008 - 01:06 PM

Още един примерен договор.

ДОГОВОР ЗА ОСИНОВЯВАНЕ НА КУЧЕ

Днес, ................... 2008 г. между

Г-н/Г-жа ................................................................................
живущ/а в гр. .............................., ул./ж.к............................................................................,
бл...........,вх...........,ет..........ап.............,
Тел:............................/........................................, e-mail.................................................................., наричан/а за краткост ОСИНОВИТЕЛ и
................................, живущ/а в ..................., кв. .........,  ул...............,
Тел:  .............., .............,  e-mail: ................, наричан/а за краткост ВРЕМЕНЕН СТОПАНИН, се сключи настоящият договор за ОСИНОВЯВАНЕ:

I. ОБЩИ УСЛОВИЯ
Господин/ Госпожа ...............................................................................
......осиновява от ВРЕМЕННИЯ СТОПАНИН за домашно отглеждане следното куче:
Пол:................................................................ Възраст :.......................................................
Описание:.....................................................
.
Характер: ...
Цвят на козината: ...
Особени белези: ...

II. ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА СТРАНИТЕ ПО ДОГОВОРА
1. Долуподписаното лице става ОСИНОВИТЕЛ на придобитото куче, като с това се задължава да полага грижи за него, да го храни, разхожда, осигурява добри условия за живот, съгласно вида и потребностите му.
2. ОСИНОВИТЕЛЯТ се съгласява да предоставя информация за състоянието на кучето, както и през период не по-дълъг от 6 месеца да изпраща снимки на животното.
3. При промяна на : местообитаването на кучето (смяна на адрес) или телефонен номер ОСИНОВИТЕЛЯТ се задължава да уведоми ВРЕМЕННИЯ СТОПАНИН.
4. В случай, че придобива некастрирано животно, ОСИНОВИТЕЛЯТ се задължава да го кастрира при навършване на подходяща възраст след 6-7 месец.
5. ВРЕМЕННИЯ СТОПАНИН се задължава да окаже пълно съдействие за изпълнението на т.4., при желание за помощ от страна на ОСИНОВИТЕЛЯТ.
6. При трудности с кучето за неговото отглеждане или възпитание, ОСИНОВИТЕЛЯТ трябва да информира ВРЕМЕННИЯ СТОПАНИН и има право да получава съвети и препоръки от него.
7. ВРЕМЕННИЯ СТОПАНИН се задължава да приеме обратно кучето, ако се установи, че ОСИНОВИТЕЛЯТ има трудности при отглеждането му или то не успява да се приспособи към новите условия на живот.
8. ВРЕМЕННИЯ СТОПАНИН има право да изземе кучето, ако се установи, че ОСИНОВИТЕЛЯТ не полага необходимите грижи за него или се отнася нехуманно, включително да уведоми компетентните органи съгласно ЗЗДЛ.


Настоящият Договор е съставен в два еднообразни екземпляра, по един за всяка от страните.


ОСИНОВИТЕЛ:       
ВРЕМЕНЕН  СТОПАНИН                                                                 

.............................                                                                                            .............................

(...........................)                                                                                            (.............)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#13 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 09 November 2008 - 07:46 PM

Нещо полезно - ако някой иска да се възползва (взето е от бездом.инфо):

"catwhisperer написа:

Крайно време беше да се провокира обществената съвест за опасностите, дебнещи всяко животно, обявено за одомашняване. Очевидно е че в деградиралото българско общество паразитират психопати и извратеняци, за които страданието граничи с оргазъм. Нека този случай да е обеца на ухото за всички, готови да се отърват от нежеланите си животни "на всяка цена". Това в повечето случаи е смъртна присъда за тях. Препоръчвам всички потенциални одомашнители да бъдат внимателно анкетирани за предишните им домашни любимци, за условията, при които ще се гледа животното, за средата и т.н. след което се подписва договор с осиновителя, в който има клауза, че същият е съгласен да бъде посещаван в дома, в който се отглежда животното с цел проследяване на състоянието му. Обезателно се уверете, че въпросното лице има реален адрес и стационарен телефонен номер.
Гореспоменатите анкетни листове и стандартни договори можете да получите при поискване от дружеството за защита на животните Пловдив и да ги копирате и разпространявате както намерите за добре.


И сайта на пловдивското сдружение: http://www.freewebs.com/pawsbg/
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#14 Потребителят е офлайн   horserider Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 847
  • Регистрация: 16-January 08

Публикувано: 15 February 2009 - 09:58 PM

Предлагам още един адрес за пускане на обяви: animals@ntv.bg - това е в предаването на Нова телевизия - Животните представят, което се излъчва всяка събота. Много хора се обаждат след това по обявите, точно защото са видели животинките в предаването. На мен лично втора събота ми звънят нон-стоп поне 10-на души един след друг, което първоначално ме стряскаше в началото, но после видях, че животните имат по-голям шанс, ако са представени и там.

#15 Потребителят е офлайн   Maggi Икона

  • супа за душата
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 917
  • Регистрация: 19-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 20 May 2009 - 04:55 PM

Преди известно време, като търсихме осиновители на две бездомни кученца, направих свой вариант на
Договор за осиновяване на куче.
Ще го сложа тук, ако може да бъде полезен на някого - ок

Прикачени файлове


User's Signature

Качена снимка

Отделете малко време и вижте защо държим на кастрацията

#16 Потребителят е офлайн   vesi792007 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 618
  • Регистрация: 15-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Германия/София

Публикувано: 20 May 2009 - 07:57 PM

Изглежда добре :ae_085: , но като настоящ осиновител мога да кажа, че следната точка би ме сериозно смутила:

3. ОСИНОВИТЕЛЯТ се съгласява да приема в дома си за контролни посещения ВРЕМЕННИЯ СТОПАНИН, винаги когато последният прояви желание за това в удобно и за двете страни време (непосредствено след заявеното желание).

Ние поддържаме чудесна връзка с дарителите на Акито и сега като се поопознаха с удоволствие бих ги поканила на гости, но да пусна чужд човек, който познавам от скоро у дома (където е моята крепост) и то всеки път когато той пожелае, няма да стане.
Може би е по добре да я замените с това, осиновителя да заведе кучето на среща с дарителя в града в който живее, всеки път когато той иска с очите си да се увери, че животното е добре.
Поне аз срещу такава кауза не бих имала нещо против.

#17 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 May 2009 - 09:32 PM

Трябва да са ясни условията, при което живее и ще живее кучето. Затова е направена такава клауза.
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   vesi792007 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 618
  • Регистрация: 15-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Германия/София

Публикувано: 20 May 2009 - 09:44 PM

Аз знам защо е тази клауза, но тя би озадачила точно финансово по осигурените осиновители. Аз не виждам какво отношение има количеството лаптопи или камери и какви са мебелите към условията необходими да отгледаш едно куче.
Дори и като жена и съотвртно по доверчивата от двамата в къщи да се съглася, знам че половинката няма да допусне чужд човек тука. За него личното му пространство е неприкосновенно.
Въпреки това Акито се чувства чудесно при нас . Според дарителите ни той се е променил много в половителна посока. Даже Вет-а ни го забеляза.

#19 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 20 May 2009 - 09:49 PM

- Имате ли ограда? - Имаме. -Ок, ето ви кучето.
След 10 дена: - Кучето избяга. Отиваш да видиш оградата - тя е мрежа, прокъсана тук-там, с дупки под нея, подпрени с камъни.

- Обезопасени ли са ви прозорците? - Да. - Ок, ето ви котката.
След 10 дена: котката падна през порзореца. Отиваш да видиш - на прозореца виси парче стара мрежа срещу комари, която котката е раздрала.



Това са само ей така примери, на прима виста. Но един дом, огледан от опитен човек може да се окаже неподходящ по разни причини. Най-малкото може да даде съвети за предотвратяване на проблеми, за които осиновителя ще се сети сам, чак когато се случи случка.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#20 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 May 2009 - 09:49 PM

Аз пък откровено казано не бих дала коте за осиновяване без да го занеса лично на осиновителите. Де да ги знам у тях колко змии отглеждат примерно или дали на са ми казали, че живеят в Младост, а да са от Люлин например. Никой не го е еня кой колко лаптопа има, нито им се навираме по спалните да проверяваме дали е оправено и почистено. Не че някои за мое огромно притеснение не са ни посрещали точно там де ... Просто 10-15 минутно посещение колкото да се уверим, че не е някой бардак и че хората действително живеят на този адрес. Нищо страшно с две думи :smile:.

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

7 потребители четат тази тема
0 потребители, 7 гости, 0 анонимни