Dog.bg Форуми : Как да изберем бъдещия стопанин ( адреси на сайтове за обяви)

Към съдържанието

 
 
 
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как да изберем бъдещия стопанин (+адреси на сайтове за обяви) (+съвети как се снима животно за обява)

#41 Потребителят е офлайн   samanta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 497
  • Регистрация: 20-February 06

Публикувано: 12 November 2009 - 04:19 PM

Здравейте, днес един разговор в офиса ме провокира да пиша тук, всъщност подсети ме за 2 случки.

Една колежка си търсеше коте, някъде зимата беше. Нямаше претенции никакви за пол, порода, не помня за възраст, май искаха да е малко, но не съм сигурна. Та ме беше питала и аз и казах за сайта. Бяха си избрали котенце за осиновяване и се бяха свързали с човека. Чували се по телефона не знам дали веднъж или два път, питали са я разни неща, предполагам от въпросите тук и уж щели да се обадят, но тя чака известно време и не се свързаха с нея повече. После си намери коте, но на нейна позната котката беше родила и си взе от там. Вече година си го гледа прекрасно , а и аз знам , че е сериозен човек, за това много се изненадах , че тогава нещата не са станали и вероятно не са я одобрили.

Аз преди време, някъде края на миналата година бях писала на посочен адрес, че искам да взема едно куче, тук му се търсеха стопани в "Без дом". По принцип след като умря нашето мъжът ми не искаше друго куче, аз обаче все ровех насам -натам и успях да го убедя , да го вземем. Писах на човека, не се представих ,че съм писала в този форум , едва ли някой ме помнеше , дълго време не влизах с акаунта си, но отговор не получих никакъв. Следях историята на кучето, след доста време го взеха, може би след повече от 7 месеца. Мисля, си , че ако имах възможността да го взема , щяхме да бъдем добри стопани и нямаше да чака толкова дълго . После не можах да го убедя за друго, до момента в който се появи моя сладурпред вратата ми. Може пък всяко зло да е за добро wb_052.gif

С тези две случки, не искам да обвинявам никого или да внасям смут, просто помня тогава , че лично на мен ми беше малко криво, а не получих поне един отговор за въпросното куче. Пиша това защото си струва да се проверява всяка възможност, понякога изглежда различно, а се оказва друго.
User's Signature

Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 13 November 2009 - 11:39 AM

Samanta, принципно съм съгласна с теб. Така е.

Обаче преценяването на стопани, имайки предвид всяко едно предвидено и непредвидено събитие, е ужасно тежка задача. А задомителите са обикновени хора, нямат екстрасензитивни способности (поне повечето :)).

Та всичко в случая е абсолютно субективно. Каквото му е било впечатлението на задомителя от първото писмо, от следващи разговори, от неговата собствена преценка за евентуален добър и недобър дом, това е.

Сигурна съм, че стопани, смятани от задомители за най-добрите, впоследствие (говоря за години, а понякога и месеци), са се оказвали съвсем не толкова добри и подходящи.

Пък и обратното важи, за което ти си писала.

Как да предвидиш всичко в този свят? И как да си сигурен как би постъпил абсолютно непознат за теб човек в определена ситуация, когато има множество ситуации, в които най-близките ти хора постъпват така, сякаш са ти напълно непознати?

Именно затова на запад се подписват договори - за да са сигурни, че при такива и онакива условия животинката ще се върне в приюта/на задомителите, че периодически ще се дава информация/снимки и т.н. Но там договорите означават нещо и се спазват.
И подписалите договора страни са сигурни, че положилият подписа си човек няма да клинчи от отговорността, която е поел.

А при нас?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#43 Потребителят е офлайн   samanta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 497
  • Регистрация: 20-February 06

Публикувано: 13 November 2009 - 12:35 PM

В писмото си до човека с кучето, бях доста кратка, после се замислих, дали не трябваше да разтягам ластици, за ми се обадят? На мен изобщо не ми обърнаха внимание като потенциален кандидат, смятам , че ако се бяхме свързали с човека вече можех да му дам повече информация или каквато ми иска . Сега се запитвам, дали не е трябвало да напиша няколко листа и да се "прехваля колко съм читава" или кратко, ясно с няколко реда да изявя желание за осиновяване?

Кажете ми като критерии за подбиране на кандидати, кое е важно като информация или първоначално запитване ?

Въпросът ми е просто за информация, ако на мен ми се случи, как да подбирам хората на които да отговоря.
User's Signature

Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 13 November 2009 - 12:39 PM

Цитат(samanta @ Nov 13 2009, 12:35 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Кажете ми като критерии за подбиране на кандидати, кое е важно като информация или първоначално запитване ?

Въпросът ми е просто за информация, ако на мен ми се случи, как да подбирам хората на които да отговоря.

Ами тя темата е за това, прочети я отначало.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#45 Потребителят е офлайн   samanta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 497
  • Регистрация: 20-February 06

Публикувано: 13 November 2009 - 12:54 PM

Да, но въпросът ми по-точно е свързан с моя случай тогава, дали едно обстойно , дълго , подробно писмо или лс е по -добър вариант за да се свържа с някой или кратко и ясно представяне е достатъчно да потърся човека? Може би има някаква схема за избор и отхвърляне. Какво би говорило едно разтегливо писмо ? Все пак всеки може да напише каквото си иска и дакаже каквото си иска .
User's Signature

Качена снимка

#46 Потребителят е офлайн   vesi792007 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 618
  • Регистрация: 15-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Германия/София

Публикувано: 13 November 2009 - 01:09 PM

Естествено, че едно по обстойно писмо е по добре. Разказваш за себе си и семейството ти. Примерно:
Здравейте, казвам се... и живея с (мъж деца, ако има) еди къде си под наем/ самостоятелно... в къща/апартамент......Видяхме снимката и историята на .... и много искаме да се запознаем с него. Отдавна/отскоро си мислим за домашен любимец, защото..... Аз работя/ не работя/ цял ден/ на смени..., мъж ми.... Децата са малки/пораснали и също много обичат .... Нямаме/имаме опит с кучета/котки... , защото ... Харесахме ....., защото той/тя по вашето описание е кротка/щура/ млада/ улегнала....мислим, че той/тя е точно това, което сме си представяли за първи/ нов/... домашен любимец...

Нещо от сорта, така, че човек да си направи някаква представа за вас и дали бихте си паснали с животното. Представете ли 20 ЛС-та със "Много е сладък/-ка, искаме го/я". Може ли човека да звъни на 20 места и тепърва да разпитва основните неща и да помни кой, какво. Поне аз така си го представям, като човек минал по този път. Успех ae_085.gif



#47 Потребителят е офлайн   sin_zaek Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 27-November 08

Публикувано: 30 December 2009 - 10:29 AM

според мен, като щастлив осиновител на страхотен куч, тези твърде обстойни въведения са малко прекалени..

много по-нормално ми се струва първо кратко и ясно да заявиш, че проявяваш интерес към животинката, а после като се видите или разговаряте допълнително, тези неща като условия, възгледи и тн биха могли да станат ясни..

аз лично не съм склонна да давам подробности за живота си току-така... на една среща на живо или един по-продължителен разговор могат и търсещия осиновители и осиновяващия да добият по-ясна представа един за друг.. в такава ситуация може вече да се прецени може ли да имаш доверие на питащия или не..
как така аз ще обяснявам къде живея и с какви финансови възможности съм например в някакъв e-mail или ЛС до непознат..

User's Signature

Качена снимка

#48 Потребителят е офлайн   JennyB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 489
  • Регистрация: 25-November 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 January 2010 - 11:15 PM

Цитат(sin_zaek @ Dec 30 2009, 10:29 AM) <{POST_SNAPBACK}>
... на една среща на живо или един по-продължителен разговор могат и търсещия осиновители и осиновяващия да добият по-ясна представа един за друг.. в такава ситуация може вече да се прецени може ли да имаш доверие на питащия или не..
как така аз ще обяснявам къде живея и с какви финансови възможности съм например в някакъв e-mail или ЛС до непознат..


Аз съм на същото мнение. Това е работа със живи същества - и от двете страни има живи същества. Да, животинките, за които се грижим са много важни, но и хората отсреща също са важни. Не смятам, че един кратък, но конкретен въпрос означава липса на интерес, напротив. Отговорила съм най-обстойно на абсолютно всяко запитване, което имах, а дори ако не ме лъже паметта, всички те бяха кратки, без да ми дават отчет колко са се влюбили в кучето или какви условия ще му предложат. Това не беше мерило за сериозността на хората, с които контактувах. Интерактивно е подходящо да се зададат много въпроси на осиновителите, но далеч не всички. Всеки един съм поканила на гости, където деликатно си разяснявахме истини за бъдещето на съвместния им живот. Все пак - в България сме! Нужно е търпение и внимание към самите хора - да се информират по подходящ, ненатрапчив начин, за да има постепенно промяна в отношението към бездомните животни. Не всеки у нас би си отворил дома на непознат, но това не означава, че би бил лош бъдещ стопанин. Радвам се, че в момента всички осиновители най-активно ме канят на гости у тях - смятам, че това е едно спонтанно и благоприятно развитие на нещата...

П.П: Открила съм някакъв начин за пускане на обяви за животинките, по който има доста запитвания. Само да намеря малко свободно време, ще се опитам да го формулирам и да го пусна тук.

#49 Потребителят е офлайн   JennyB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 489
  • Регистрация: 25-November 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 January 2010 - 11:29 AM

Как да получим обаждания от максимално много хора по обявите, които публикуваме.

Случайно попаднах на този форум и също случайно се сдобих с 3 малки кученца, на които трябваше да намеря стопани. На принципа проба-грешка открих начин, който макар и леко, но увеличи шансовете им за осиновяване чрез поставяне на обяви в интернет,които да достигнат до максимално количество хора, а съответно, получих и доста голямо количество запитвания за кученцата. Е, не всички бяха от качествени осиновители, но така успяха да се отсеят нужните ни хора в сравнително кратък срок. По-долу ще се опитам да систематизирам моето ноу-хау и ако то бъде от полза на някого, ще се радвам.

Как и къде да публикуваме обяви.

ПРАВИЛО 1 и ПОСЛЕДНО и МНОГО ВАЖНО: След осиновяването на животинката е много важно да изтрием всичките си обяви за него. По-долу ще стане ясно, защо.

1. КЪДЕ. Обикновено хората, които търсят животинка за осиновяване, набират в Гугъл фраза от типа подарявам куче и търсят в резултатите, които им излязат. По тази логика и вие трябва да напишете в Гугъл подарявам куче (или кченце, съответно коте или котенце) и да публикувате във всички сайтове и форуми, които излязат на първите 2 страници от търсенето за да се набиете на очи на този контингент, който търси така. След това наберете фразата подарявам куче вашият град, например подарявам куче Пловдив и добавете и там обявата си, като гледате да не повтаряте сайтовете, на които сте били, защото на повечето места могат да ви изтрият за спам. Сайтовете на първите 2 страници постоянно се променят (понякога на седмица), затова е добре всеки отделен път да правите същата процедура в Гугъл.

Много е важно да букмаркнете (фейвъритс) всеки сайт, на който сте сложили обявата си за да я следите, къде се намира. След около 5-6 дни вашата обява ще е отишла много назад и ще трябва да я обновите или да сложите нова.

Пазете си писмата, които получавате от сайтовете за обяви, за да можете чрез линковете вътре да променяте обявата си, а накрая да я изтриете!

2. КАК. Винаги има възможност да се направи обявата ви ВИП и е много ползотворно, ако има няколко такива. Аз си бях определила бюджет за 4-5 ВИП обяви на седмица, които бяха напълно достатъчни. Не слагайте на всички сайтове ВИП обяви, а гледайте, къде безплатните обяви нямат шанс да бъдат видяни от платените, именно там си струва да заплатите обявата си, за да се вижда тя на 1-ва страница в категорията си.

3. САМАТА ОБЯВА. Много стриктно съм спазвала следните правила за компонентите на обявата:

- заглавие
Заглавието трябва да започва с фразата Подарявам куче (или кученце, ако то е малко, съответно и за коте и котенце важи същото) Пример за заглавия: "Подарявам кученце на 2 месеца, Подарявам котенце рижаво и игриво Причината е, че повечето сайтове са оптимизирани така, че заглавията в тях се индексират добре в Гугъл . Така допълнително увеличавате шанса потребителите да видят първо вашата обява. Освен това, трябва да се стремите заглавието ви да е по-различно и привличащо окото във втората си част.

Именно поради тази индексация на заглавията е важно след осиновяването да изтриете обявата си или поне да премахнете фразата подарявам куче/коте от заглавието във абсолютно всеки сайт. Така ще дадете шанса за силата на фразата в интернет на следващите нуждаещи се от осиновяване животинки да излизат техните обяви, а не вашата, невалидна вече.

- текст на обявата
За да не разочаровате заинтригуваните посетители от заглавието ви, трябва да се постараете с хубав текст. В него едновременно трябва да има конкретна информация за животинката, а от друга страна, добре е да е запълнена и с по-интересно представяне все пак, всяко същество е уникално и е добре да изтъкнете уникалните и характерни особености на животинката. Това вече е въпрос на лично творчество, но си струва да се отдели време за него. Стилът на обявата е добре да бъде изградена със самочувствие и любов към животинката, независимо колко е нещастно то в момента. Трябва да се покаже, че то е в ръцете на хора, които го обичат и ценят, за да се избегне контакт с недобросъвестни хора. Също е добре да се загатне, какви са очакванията ви за бъдещият му живот, например: Кученцето е изглезенко и спи само по диванчета показва, че държите то да е отглеждано вътре. Той не се страхува от студ и би пазил къщата ще отправи към вас хора, които търсят куче за навън.

Необходимата информация за текста:
- точна възраст
- пол
- здравен статус: обезпаразитяване, ваксини, кастрация, ако има някакви хронични заболявания също трябва да се споменат
- особености на характера. Също, ако има някоя по-неприятна черта, добре е да се спомене, като агресия към дрги животни, деца и пр.

В обявите си посочвах, че имам готовност да помогна с транспортирането на кучето до всеки град в България. Това също е от помощ за осиновителите не всеки има финансовата възможност вече за излишни пътувания.

- снимки
От изключителна важност е снимките да са хубави, без допълнителни детайли и грозни фонове. Бушката по-горе в темата е обяснила много добре как се снима животно за обява: в едър план, на нивото на животинката или отдолу нагоре (легнал фотограф на земята), в хубав и радостен момент на животинката, за да изглежда максимално симпатично, добре е да има и снимка цял ръст, където може да се прецени размера. От себе си бих добавила следното: ако осиновявате улично животинче, не пускайте за него снимки от улицата на фона на мизерия и олющени сгради. Просто, подсъзнателно подобни визуализации предизвикват съжаление у гледащия, но не и желание за осиновяване (лъха нечистоплътност). Направете си труда да приберете животинката за 1 ден, изкъпете го, срешете го и му направете една фотосесия в домашна обстановка. При това, подберете за фон нещо цветно, но не шарено така козинката му ще се откроява на фона и снимката ще подчертава самата животинка и нейната уникалност. Направете много снимки. От тях ще изберете само 2-3 за реклама, и около 5-6 допълнително, които да можете да изпратите на интересуващи се хора. Допълнителните снимки доста допринасят за мнението на кандидата той или се влюбва в животинката, или не, а има и такива, които на момента се отказват което също е полза!

Ако имате цяло кутило за осиновяване, по-добре пуснете отделна обява с индивидуална снимка на всяко кученце/котенце - това показва индивидуалността на всеки.

Допълнителен правилник:
1. Отговаряла съм на абсолютно всяко запитване, което е идвало, независимо колко кратко е било то. Предварително, обаче, трябва да се провери ника на кандидата. В повечето случаи хората продължават контакта, за мен беше най-удобно той да е по скайп така най-любезно и непринудено можехме да поговорим за живота на кандидата в момента и вижданията му за бъдещия живот на кученцето, да си задам целия списък с въпроси, както и да разбера, кои факти за кученцето интересуват най-много кандидата.

2. Поканила съм абсолютно всеки кандидат на гости, за оглед.

3. По време на разговора, както и на огледа, съм предложила цялата си помощ при трудни моменти за отглеждането на кученцето: недовършени ваксини, кастрация, превоз и т.н. Както в материален, така и във физически план. А също, помощ със съвети за отглеждане и възпитание.

4. На всеки осиновител беше предоставен списък с подробности за кученцето му: име, приблизителна дата на раждане, какво, колко, как яде; какви навици има, какви няма; кога е обезпаразитено, с какъв препарат; каво обича да прави, какво не обича; какво не бива да му дават да яде; какъв е характерът му и евентуални мои препоръки. Този списък е полезен дори и кучето да има паспорт, тъй като при разговорите може и да не се запомни цялата информация, а и да бъде забравено нещо съществено за казване.

ПРАВИЛО ПОСЛЕДНО, но НАЙ-ВАЖНО: Изтрийте всичките си обяви след осиновяването, за да имат по-глоям шанс следващите животинки, които имат нужда от фразата подарявам куче/коте

С пожелания за УСПЕХ, КЪСМЕТ и топли сърдечни стопани за всяко кученце и котенце!


#50 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 09 March 2010 - 09:59 AM

Цитат(emetic @ Oct 17 2007, 01:26 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Не забравяйте и тези, които казват, че са имали много животни, а са примерно на около 20-30. Малка подробност е, че повечето гадинки живеят около 15 години, тогава как такъв човек в момента няма нищо. Обикновенно това са хора които всяка пролет си взимат по нещо защото не могат да се чувстват сами и като порасне го изхвърлят или се отказват. И после пак наново.

Ползвайте гоогъл и търсете по име, телефон, ник, поща на човека който ви иска коте. Ще се изненадате какви неща излизат.

Аз съм на 22 и много животни са минали през ръцете ни повярвайте откакто съм се родила имаме кучета и котки и др животни,обаче нито едно животно не сме изхвърлили и като се замисля пак са много.Това не е критерий на колко си години и си личи при разговор дали човека е отговорен.Нищо лично просто изразявам мнение ae_085.gif
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#51 Потребителят е офлайн   ln_none Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 403
  • Регистрация: 10-November 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 17 March 2010 - 08:38 PM

Извинявам се, ако е обсъждано вече, но не намерих с търсачката. Каква е процедурата, за да се представи животно в рубриката "Кой ме иска" на "За животните с любов"?
User's Signature

everything will be okay in the end.

if it's not okay, it's not the end.

#52 Потребителят е офлайн   menyanthe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 60
  • Регистрация: 23-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 March 2010 - 07:20 PM

Цитат(ln_none @ Mar 17 2010, 05:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Извинявам се, ако е обсъждано вече, но не намерих с търсачката. Каква е процедурата, за да се представи животно в рубриката "Кой ме иска" на "За животните с любов"?


Вчера писах до сайта на БНТ за същото нещо. Ще очаквам да ми отговорят и като го направят - ще споделя тук!

#53 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 31 March 2010 - 02:03 PM

Предлагам да се заемем с изготвянето на въпросник, който всеки бъдещ осиновител да бъде длъжен да попълни (на живо) преди да му бъде дадено животно. Този въпросник да бъде с логото на dog.bg. Също така да обмислим съставянето на договр (също с логото на dog.bg), който двете страни - осиновител и отдаващ животното, да са длъжни да подпишат. Мисля че такъв договор не е нужно да бъде заверяван от нотариус, но ако може и това да стане, би било страхотно.
Така по-лесно ще можем да проверяваме бъдещите стопани на животните, на които търсим дом.
Редно е всичко да се документира.


#54 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 31 March 2010 - 02:22 PM

Дог.бг не е организация. Както и не може да носи отговорност за действията на участниците във форума. По тази причина не може да се ползва логото на дог.бг за подобни договори.
Може да се направи просто един примерен (без логото на дог.бг) и който желае да го ползва.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#55 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 31 March 2010 - 10:42 PM

И това е нещо.

#56 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 March 2010 - 10:54 PM

Ето тук има примерен договор. А малко над това мнение има и доста примерни въпроси, например постовете на ironic_ и insult.
Лично аз ползвам и договора, и въпросите. С малки изключения на недоволни евентуални осиновители, които в крайна сметка се отказаха, всичко е наред за целите ми. Надявам се wind и останалите съфорумци нямат нищо против и благодаря, че споделят опита си. За мен е изключително ценно.
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#57 Потребителят е офлайн   vitaminka1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 185
  • Регистрация: 25-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 08 November 2010 - 02:20 PM

Показване на мнениетоvitaminka1, в 07 November 2010 - 06:51 PM, написа:

И аз писах на БНТ за предаването - За животните с любов (Кой ме иска). На вас отговориха ли ви нещо? :tb_195:

Днес ми отговориха всъщнпост, ето :)

Здравейте, госпожа Петкова,

Контактите с предаването са следните:

Редакционни телефони: 02/9430197, 02/8142691

Email: detska@bnt.bg

Поздрави,
Екип на "Публични комуникации, БНТ

User's Signature

Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 16 February 2011 - 07:25 PM

До мод. Може ли да се систематизират и актуализират съветите за снимане на куче за обява? Или дори да се отдели в тема. Има няколко съвета, видях линк към фотофорума, но може още доста да се каже по темата. Хубаво е да се припомнят тези съвети, защото има много нови тук, пускат се много обяви на зле снимани животинки, а това намалява техния шанс за намиране на дом.
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#59 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 17 February 2011 - 12:08 AM

Да си кажа правичката - нямам време да го направя. Ако някой успее да го направи - чудесно.
Ще сложа инфото в първия пост. Не за друго, а защото залепените теми стават много и е досадно да се скролва толкова.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#60 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 17 February 2011 - 12:11 PM

Показване на мнениетоbushkata, в 16 February 2011 - 11:13 PM, написа:

Да си кажа правичката - нямам време да го направя. Ако някой успее да го направи - чудесно.
Ще сложа инфото в първия пост. Не за друго, а защото залепените теми стават много и е досадно да се скролва толкова.


Супер, благодаря! Като ми остане време и на мен ще опитам да систематизирам нещата и да допълня нещичко и от мен. :rc_036:
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни