Dog.bg Форуми : Как да изберем бъдещия стопанин ( адреси на сайтове за обяви)

Към съдържанието

 
 
 
  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как да изберем бъдещия стопанин (+адреси на сайтове за обяви) (+съвети как се снима животно за обява)

#61 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 March 2011 - 06:48 AM

Да споделя - не подценявайте вестник позвънете.Имам три запитвания за Хепи и трите са от там,при това има и такива,които звучат обнадеждаващо :ba_025:
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#62 Потребителят е офлайн   vselenoyad Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 131
  • Регистрация: 19-April 10
  • Gender:Female
  • Location:ВАРНА
  • Skype:

Публикувано: 11 May 2011 - 02:26 PM

Знаете ли от къде е възможно да намеря с договор за осиновяване на куче на английски или немски език?

#63 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 11 May 2011 - 03:34 PM

Потърси в сайтове на немски и английски приюти.
User's Signature

Качена снимка

#64 Потребителят е офлайн   Zonker Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 378
  • Регистрация: 24-January 10
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 27 January 2012 - 11:35 AM

http://www.slate.com...quisition_.html
User's Signature

Early this morning, when you knocked upon my door, I said "Hello, Satan. I believe it's time to go!"

#65 Потребителят е офлайн   Didetyyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 12-February 13
  • Gender:Female

Публикувано: 02 April 2013 - 11:24 PM

Здравейте,

Може ли някой да обобщи в каква последователност се случват нещата, когато имаме запитване:
Например: Искаме е-мейл ( ако са се свързали с нас по телефона) и изпращаме въпросник или ако е възможно директно уреждаме среща ( без животината) и на място си задаваме въпросите. След това , при интерес и от двете страни, уреждаме среща, на която водим и кучето/котето. Или втори вариант: въпросник по телефона/мейла и директно уреждаме среща с животното....Колко срещи е хубаво да има? .Достатъчно ли е да посетим дома на стопанина само при предаването?

#66 Потребителят е офлайн   morena7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 17-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 26 October 2013 - 12:56 PM

Здравейте , имам 3 котенца за даване , една жена ми се обади за едното . Жената е на 48 години , живее в Панчарево София, омъжена , за деца не попитах. Имала и други кучета и котки на двора , по диви , както тя каза, а това ги искала за вкъщи , държали да е черно . До тук добре, но се чудя , примерно доверила и съм се, но дали няма да го изхвърли после и него на двора. Нямам против да излиза, но е бебе и само без майка да го учи къде да се крие, няма да оцелее само в двор на къща , дори и хранено редовно , имайки и предвид , че и другите котки ще го бият . Как мога да преценя жената дали е читава. Няма снимки на домашни любимци в профила си , но и няма много и нейни снимки . Жената е по на години и съдейки по майка ми , може и много да не го ползва фейсбук профила си , както го правят някои , всяка лична емоция да публикуват . На търсене в гъгъл нищо не ми излиза нейно вие какво ще ме посъветвате. Имам към седмица да го мисля , дали тя да е човека, а опашка от други кандидати нямам.

#67 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 October 2013 - 03:12 PM

Показване на мнениетоmorena7, в 26 October 2013 - 12:56 PM, написа:

Здравейте , имам 3 котенца за даване , една жена ми се обади за едното . Жената е на 48 години , живее в Панчарево София, омъжена , за деца не попитах. Имала и други кучета и котки на двора , по диви , както тя каза, а това ги искала за вкъщи , държали да е черно . До тук добре, но се чудя , примерно доверила и съм се, но дали няма да го изхвърли после и него на двора. Нямам против да излиза, но е бебе и само без майка да го учи къде да се крие, няма да оцелее само в двор на къща , дори и хранено редовно , имайки и предвид , че и другите котки ще го бият . Как мога да преценя жената дали е читава. Няма снимки на домашни любимци в профила си , но и няма много и нейни снимки . Жената е по на години и съдейки по майка ми , може и много да не го ползва фейсбук профила си , както го правят някои , всяка лична емоция да публикуват . На търсене в гъгъл нищо не ми излиза нейно вие какво ще ме посъветвате. Имам към седмица да го мисля , дали тя да е човека, а опашка от други кандидати нямам.


Попитайте дамата дали би била съгласна да се срещнете с нея, да видите къде и как ще гледа котето. Понякога хората се отказват още когато чуят такова нещо. Така ще се ориентирате в сериозността на намеренията й. Освен това можете спокойно да я конфронтирате и с въпросите, които Ви мъчат - ще пуска ли котето навън, ако да, ще може ли пак да влиза вътре въпреки че има достъп навън, има ли наблизо оживени улици, съседски кучета, с които е имало инциденти с други котки. Също така е хубаво да уточните и въпросите, свързани все пак с някакви разходи - редовно обезпаразитяване, ваксинации, кастрация по-натам, евентуални разходи, свързани с боледувания и тн.
Успех и дано всичко да бъде наред!
User's Signature

Качена снимка

#68 Потребителят е офлайн   morena7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 17-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 27 October 2013 - 01:25 PM

Казва ,че вътре ще го гледа. Другите ги била прибирала от улицата и били по-диви , на двора ги гледа. Питах за кастрация , каза , че като дойде време имала познати. Много го харесвала и тн. , другите били по диви и не били за вътре, този го обичала вече . Деца нямала , на 48 години с мъж . В София живее , аз няма как да я посетя. Ми горе долу защото е безпороден , а тя на години мога да и се доверя. Уж , че знае отговорност какво е ама знам ли. Аз нямам против да излиза , дори по добре за него , но да спи вътре и , че зимата дори и добре хранен на двора няма да оцелее съм казала , уж съгласна . Не знам , една идея не ми достига да и се доверя до край , но опашка няма за тях , както вече казах. Но то пък да го вземе да го метне не е по добрата опция . Не и е много поддържан профила във фейсбук и не мога много да преценя , може и нов да и е . Може мъжа и змии да храни знам ли , ама защо ще държи да е черен тогава и само него да иска. Пита какво ще и струва, аз казах , че по подарява не продава. В договорите за осиновяване вяра няма , замислям се все пак дали да не подпиша.

#69 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 October 2013 - 04:09 PM

Дори и да нямате начин Вие самата да се срещнете с нея, не пречи да я попитате дали би се съгласила да се види, да кажем, с Ваша позната/приятелка/роднина. Не пречи да видите как ще реагира на такова питане.
User's Signature

Качена снимка

#70 Потребителят е офлайн   morena7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 17-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 27 October 2013 - 05:21 PM

Не мисля , че ще е проблем и ще откаже , но това не ми гарантира , че няма да го метне на двора . Тя казва ,че има кучета и котки в двора , като се занесе котето ще се види , ако мога ще отида с него .Ако не е вярно няма да го даваме и това е . За транспорт разчитам на човек ,на който имам огромно доверие . Предполагам ще го занесе лично .

#71 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 October 2013 - 10:14 PM

Успех на мъничето!
Оставам с впечатлението, че ви дразня с предложенията и съветите си. Не е била това целта :md_064:
User's Signature

Качена снимка

#72 Потребителят е офлайн   morena7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 17-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 28 October 2013 - 10:41 AM

Няма такова нещо , напротив , само Вие ми отговаряте , за което съм благодарна. Просто и аз не знам какво искам да чуя. Ако имаше по-подходящ кандидат май нямаше да и го дам , но какво значи по-подходящ и аз не знам . Ако имаше още едно коте в тях май , но и аз съм гледала само по едно дълги години , сега второто ми е екстра.

#73 Потребителят е офлайн   morena7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 17-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 28 October 2013 - 08:04 PM

Питах я дали може като го доведа лично да остана с него половин час. Каза да си го задържа , че не давам дете а коте и е прекалено . Явно няма да е тя.Отива в списъка на некоректни .

#74 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 October 2013 - 09:13 PM

morena7, съжалявам, че дамата е реагирала така! Уви, не бих дала също котето при такава нагласа, защото логиката отговора й, ми е чужда...
Дано следващите кандидати са читави и заслужават котанче В дома си!
User's Signature

Качена снимка

#75 Потребителят е офлайн   morena7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 17-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 28 October 2013 - 09:49 PM

ДАНО ИМА СЛЕДВАЩИ КАНДИДАТИ , те вече пораснаха , времето минава ....

Давала дом на котето аз съм нямала място в дома и ,много животни била вземала , никой не била канела в дома си . . Качена снимка Питам къде са сега животните , каза в тях . Питам още котета ли , забави се с отговора , оплете се какво ми е говорила , явно си е припомняла, каза и трите и кучета и котките да. Който изхвърлял котета и тя прибирала. Казах ,че тези не съм тръгнала да ги изхвърлям . А дори наистина нямаше да отида , защото нямам възможност, но с транспорт щяха да ми помогнат и да се закара там.

#76 Потребителят е офлайн   Ambrosia Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 02-June 15

Публикувано: 03 June 2015 - 08:56 AM

Полезна тема.

  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

4 потребители четат тази тема
0 потребители, 4 гости, 0 анонимни