Dog.bg Форуми : Изложбите през 2005

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изложбите през 2005

#1 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 09 February 2005 - 12:20 PM

Ще ви помоля за изложбения календар за 2005 година, ако има такъв ! Ще ходим ли в Белград пролетта ? Кога е първата изложба в България ? c)

#2 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 February 2005 - 11:52 AM

Изложбите на ФИФе се намират на този адрес:
FIFe Show Agenda 2005
Той се актуализира редовно, като се добавят новозаявени изложби или отпадат някои по различни причини...
На този адрес се виждат и изложбите в България, и изложбите у съседите.

Българските изложби за тази година са планирани в Музея "Земята и хората" за:
26-27.03.2005 г.
19-20.11.2005 г.
Съдиите са в процес на доуточняване.

Що се отнася до мене, аз се готвя да ходя до Белград... И други от Федерацията се готвят... Още нищо обаче не е доуточнено... за сега само си говорим по темата...

Поздрави,
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#3 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 14 February 2005 - 05:46 PM

На 12 и 13 ли е Белград ? С какво ще се пътува ? c)

#4 Guest_fantik_*

  • Група: Гости

Публикувано: 16 February 2005 - 10:16 AM

Dog.bg, много те моля да ми изпратиш е-mail, за връзка, защото има едни неща, които прочетох в сайта и доста се ядосах. Ако никът ми не ти говори нищо, то аз съм собственикът на Шератон и Джина!

#5 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 19 February 2005 - 09:22 PM

Молба - знаете ли къде ще бъде изложбата на котки в Белград на 12 март ? Дали на същото място или някъде другаде ? Писах на сърбите, а нямам отговор. Някой знае ли нещо повече ? Изложбата е потвърдена за 12 и 13 ...

#6 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 20 February 2005 - 11:55 PM

Изложбата на котки в Белград ще се проведе на същото място. Ще ги питам за подробности и ще ти кажа.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#7 Потребителят е офлайн   trankfilina Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 21-January 05
  • Gender:Female

Публикувано: 09 March 2005 - 12:57 AM

c)
Тече записването за Международната ФИФЕ изложба по Фелинология, която ще се проведе на 26 и 27 март в музея"Земята и хората". Два дни- два сертификата! c)

Интересно ми е защо, Любители на котки, имате толкова ниска активност за мероприятията, които организираме?
Не е ли смешно, в България, да имаме по-голям процент на чужди записани котки, които пристигат със стопаните си от къде ли не?
Не казвайте, че нашите- български любимци са по-лоши и Докажете на Света, че не е така!
Уверявам всички, които не са участвали още на такава изложба, че изживяването е невероятно!!!
Очакваме записвания за участието Ви до 18 март! c)

заявката може да попълните и изпратите он-лайн

http://www.nffe.hit.bg

[COLOR=blue]

#8 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 09 March 2005 - 08:20 AM

защото организаторите на изложбите още не са успели да докажат че оценяват по качествата на животните, а не по симпатиичността на собствениците им; защото самите изложби имат често организационни проблеми; защото е сложно записването и контакта с НФФе е труден и бавен; защото не виждаме достатъчно гаранции за дравето на любимците ни на изложбата. ако на тази изложба всичко това се промени гарантирам че на следващата ще е пълно с български участници. c)

#9 Потребителят е офлайн   trankfilina Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 21-January 05
  • Gender:Female

Публикувано: 09 March 2005 - 12:00 PM

Скъпи, manus!

От доста, доста отдавна организаторите нямат НИЩО общо с оценяването на котките, което е абсолютно анонимно и се извършва единствено и само от Международни Фифе съдии!
Изложбите протичат при стриктно спазване на FIFE правилата, като тази организация подсигурява и т.нар. "наблюдател", който пише доклад за протичането на всяка изложба! r)
А относно здравето- винаги е имало и ще има ветеринарен контрол на животните!
Котки, които имат някаква клиника или нямат нужните ваксини не се допускат вътре в залата!
Така че, може спокойно да записвате своите любимци!

http://www.nffe.hit.bg c) r)

---------------------------------------------

http://trankfilina.com

#10 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 09 March 2005 - 12:54 PM

Хей, Манус,

Защо ли чужденците нямат твоите съмнения и притеснения и идват с голямо удоволствие???
Ще ти кажа - те не са предубедени и настроени негативно и...НАЙ-ВЕЧЕ са свикнали на дисциплина - те НЕ смеят да подложат на съмнение безпристрастността на международните съдии, защото в правилата на ФИФе се казва, че решенията са окончателни и НЕ подлежат на обсъждане!

Рано или късно, българските собственици също ще разберат, че имат НАЙ-голяма полза за изложбената кариера на любимците си ИМЕННО от нашите изложби в София, но...дотогава могат да изпуснат много шансове...защото с времето международната конкуренция ще става все по-ожесточена...а сега конкуренцията все още не е толкова голяма, както на европейските изложби... Да не говорим, че за да развъждате животните си и да искате след това родословия, те трябва да имат доказана на изложби на ФИФе разплодна способност...
Така че...замислете се дали да не побързате да се запишете още СЕГА...за тези изложби... ;)

Не забравяйте че има клас начинаещи за котки от дадена порода, които по някаква причина нямат родословие или то е очевидно фалшиво (или непризнато от ФИФе).
Не забравяйте, че има клас и за домашни любимци, т.е. безпородни, но красиви - те също взимат награди!

Палитрата за участие е огромна, така че - побързайте със записването!!! r)

А ветеринарния контрол е на високо ниво!

Успехи,
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#11 Потребителят е офлайн   trankfilina Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 21-January 05
  • Gender:Female

Публикувано: 09 March 2005 - 06:12 PM

c) r)
Благодаря за подкрепата на skogkatt_bg!!!
И желая на всички, които се престрашат да се запишат за нашата изложба,
ГОЛЯМИ УСПЕХИ!!!!




-----------------------------
http://trankfilina.com

#12 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 March 2005 - 02:01 AM

Здравейте, manus !

Това, което сте написали не е вярно. Организаторите на изложбите нямат нищо общо с съдиите, които са чужденци и са международни съдии на Фифе ! Дали оценките са обективни или субективни - това е изложба и винаги има победител, а оценките са дело на съдиите, а не на собствениците. Какво ли общо имаха и дали бяха организатори хората от НФФе, когато печелиха титли в Букурещ ? Или в Белград ? За участие на първата изложба под егидата на ФИФе в София пристигнаха наистина много чужденци, имаше гости и от Гърция - Иван стана европейски премиор, сърбите също бяха тук с едни от най добрите си представители, румънците ... Доколкото до контакта с НФФе - също не е вярно, вие в момента контактувате с тях. Организационни проблеми имаше ... вечерта преди срещата имаше сбирка, правеха се розетките, чистиха се клетки, подреждаха се, обсъждаше се въобще как да се посрещнат хората - София беше блокирана тогава, въобще ... организационни проблеми r) . За вет котрола мисля че няма смисъл да говоря, виждал съм го лично.

Успех на изложбата на всички ! Ще направя всичко възможно, за да има повече хора ! Пишете кои от чужденците са потвърдили участие, аз се надявам да се видя с сърбите на 13, ще бъда в Белград и ще им кажа, както и skogkatt_bg се надявам също да е там.

Българското участие

1. Букурещ

2. Белград

3. София

#13 Потребителят е офлайн   castor Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 21-December 04
  • Location:София

Публикувано: 10 March 2005 - 02:21 AM

Цитат

Не забравяйте, че има клас и за домашни любимци, т.е. безпородни, но красиви - те също взимат награди!

А виж ти! Това наистина ли е така? Много се радвам - при кучетата няма такова нещо. Явно правилата са малко по-различни при котешките изложби. Добре, а кой оценява красотата на тези безпородни котки - сещам се за "награда на публиката", но сигурно не е точно така?

#14 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 March 2005 - 01:57 PM

Има клас 14 - домашна котка. Те не получават сертификати, защото няма стандарт за домашна котка, и не може да има такъв! b) Иначе, самите съдии си ги отсъждат и дори им правят Бест ин шоу и съответно си получават награда от спонсорите на изложбите. На същия принцип е съдийстването и при непризнатите породи, на които също не им се дават сертификати и също може да си имат Бест ин шоу.
Клас 14 е един реверанс на ФИФе към любителите на безпородни котки, но има ограничение да не са повече от около 20% на изложбите, за да се гарантира все пак шоуто по породи...

За Белград - Ами да, много благодаря на дог.бг за безценната помощ в намирането на транспорт и за мен за да участвам макар и само на единия ден... b) И отново ще поканя лично сърбите да участват по-масово на нашите изложби.
И този път се записват вече и румънците... А бе направо - София като "фелиноложки географски център на Балканите" се очертава да стане основен организатор на нещо като Балкански изложби ;-) (дай Боже!)
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#15 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 12 March 2005 - 12:59 AM

c) skogkatt_bg Здравей, колко е минималната възраст за участие при котенцата? Както знаеш ние вече сме накотени до насита е ще бъдем и накучени. Нашият Томас е много красив безпороден / тайски/ котарак. Роден е на 24.12.2004 година не е ли малък още?
Стискам палци за изложбата, не забравяй да донесеш снимки на Скйялм от изложбата, а и на другите котенца.
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#16 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 March 2005 - 11:51 AM

Здрасти рару!
Ами 3 месеца е минималната възраст! Тайското ти коте може да участва само в клас домашни котки и то ако НЕ му е счупена опашката...
А от коя изложба искаш да видиш снимки на Скялм?
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#17 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 14 March 2005 - 08:36 AM

радвам се че демонстирате единство, но всичко което съм написал е така.
защото не може организаторите (които наистина нямат нищо общо с съдиите) да носят сами котките си със значки на организаторите. нормално е да им се направи определен реверанс. когато започнат стюарди да разнасят котките и съдиите да оценяват котките а не собственците които им ги водят ще си заведа и мойта котка.
за организационните проблеми-знам за един такъм поради който практически е отнета титлата на една невероятна котка. няма да я споневам поименно-сещайте се. знам и за един каторак, който въпреки че отговаря на стандарта на почти 100% е класиран по лошо от друг котарак с по-лоши показатели но по-добър груминг. знам че и груминга е важен, но все пак когато са очевидни качествата на котката трябва да се оценят подобаващо. а след миналата изложба много хора няма да заведат котките си точно по тази причина.
а за контакта с НФФе мога да поспоря. отдавна се опитвам да извадя непълно родословие на котката си но никога не получавам задоволителен отговор. особенно от председателката на клуб Персийска котка, която смея да твърдя има и неподобаващо отношение когато й се зададе въпрос. тук е мястото да благодаря на фантик за помощта която винаги ми е оказвал. и искам да поясня че против неговоти котки нямам нищо. знам че те печелят много награди и у нас и в чужбина. наистина го заслужават. за други развъдници говоря.

въпреки всичко аз ще присствам на изложбата, но без котка. надявам се да е в напреднала бременност тогава и няма как да я доведа. но ако ме убедите чо това което пишете тука е така и в действителност на есенната изложба може и да я доведа ;) c)

#18 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 14 March 2005 - 08:41 AM

забравих да кажа че и на Trankfilina котките са ного хубави и че е похвално усилието им да обновяват линиите си с нови котки. но дакото Граф Леони продължава да печели титли мен общо взето ме губите като участник в изложбите cl)

#19 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 14 March 2005 - 10:28 AM

c) d) Не му е счупена опашката така да знаеш! Ще го доведа ако е подготвен за да го видят всички колко е чудесен нищо че не е персиец.
ЕЕЕ много ми харесва и Бенуа Шератон ама котенцата му не са с неговата окраска. Ако се появи такова и се продава ще си купя моят мъж се предаде за броя котки у дома.
За skogkatt_bg Всики снимки искам много е чудесен отвсякъде, има бодра и добродушна усмивка и е ГОЛЯМ все пак е норвежец. Чакам с нетърпение софийската изложба за да се израдвам на всички душички. И да ги снимам и ще направим галерия на всички котенца на моя сайт, спечелилите ще пратя на дог.бг ако иска да ги сложи и тук.
За Манус Е така е . Граф Леони де Перси де *** е хубав котарак и за съжаление котараците запазват по-дълго изложбен вид щото не раждат. При персийците грууминга е на 25 % от оценката. На този сайт има при кучетата тема за грууминга и можеш да я прочетеш и използваш. Аз мисля, че ако председателката не харесва на много членове тя може да се смени. Ако това е преобладаващо мнение, а не само единично. Без лични чувства го казвам.
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#20 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 14 March 2005 - 10:34 AM

Зравейте всички,
искам да направя малко уточнение за всички, които четат и пишат във форума. Според правилата за провеждане на изложби на ФИФе има два вида изложение на котките пред съдиите. В първия случай, котките се представят от стюарди, като по време на експертизата присъства и собственикът, защото е редно да бъде запознат с оценката на котката си. Има съдии, които не обясняват докато трае оценяването, но това според мен е нередно и аз лично винаги настоявам да се говори, докато се оценява. При втория начин, собствениците сами излагат котките си. Това е практика в страни като нашата, където има слаба заинтересованост по отношение на фелинологията и намирането на стюарди е проблем. Обучението на един стюард е сложна и отговорна работа и хората, които се занимават с това трябва да имат опит, защото различните породи се представят по различен начин и хората, които го правят, трябва да са наясно с това преди да изложат котката.
Подготовката на една котка за изложба е нелека работа и когато има две котки от един клас и цвят с малки разлики в типа, винаги се предпочита по-добре подготвената. Това е особено важно, когато става въпрос за Бест ин шоу, защото там се оценява завършеността на котката.
Сега искам да направя пояснение за МАНУС. Котаракът Граф Леони според системата на ФИФе няма придобита титла. На него му трябва още един САС, за да получи титлата Шампион. Досега той има 1хСАС от съдия на ФИФе на изложба в Пловдив, която не е била под егидата на ФИФе, но това е решение на съдия от тази организация и ние не можем да не го уважим и още 1хСАС от г-жа Берта Немцова на 16.05.2004 година. На последната изложба той получи оценка Мн.добър от г-жа Квета Махелкова. Това е истината по случая и тя може да бъде потвърдена с документи, които скоро ще бъдат изложени в сайта на НФФе, там ще бъдат изложени всички получени оценки и придобити титли на котки от България от всички изложби, на които са съдийствали експерти от ФИФе в България или котки от нашата страна са получили на изложби в чужбина.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни