Dog.bg Форуми : Нуждая се от съвет за болничкото ми коли

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Нуждая се от съвет за болничкото ми коли

#1 Потребителят е офлайн   MaHuAk Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 09-February 05

Публикувано: 09 February 2005 - 02:06 PM

Здравейте, всички,
снощи когато рових в интернет за да намеря нещо за кучето ми се зарадвах много, че има сайт като този r)

Имам проблем с моето куче (шотландска овчарка), което е на 12 години и вече е една "бабичка", която от снощи и се блокира задния десен крак и стой свит на вътре
(все едно, че си е свила пръстите). Не може да ходи и това ме побърква. Чакам сега да стане 14 часа и да отивам да взема ветиринарния лекар на Дейзи за да я види. Проблема е, че педи около месец пак беше станало така, той дойде и и удари една инжекция и трябваше да и давам едни хапчета с започващи с "К", ако някой е заинтересуван за хапчетата ще проверя и ще кажа. Та той (ветеринара) каза, че има много зъбен камък и от там тръгвала някаква инфекция, която пораждала нещо като ревматизъм и т.н. и т.н. ама на мен това нещо не ми се струва много реално...

Може ли някой да ми помогне и да каже как мога да помогна на "сестричката ми"

Благодаря ви мили хора предварително
Ангел d)

#2 Потребителят е офлайн   ita_vet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 351
  • Регистрация: 19-December 04
  • Location:София

Публикувано: 09 February 2005 - 02:16 PM

Здравей, МаНиАк,


Проблема на твоята сестричка идва най-вероятно от гръбначният стълб.На тази възраст кучетата са ошипени,а самите шипчета притискат нервите,излизащи от него и инервиращи в случая задните крайници и се получава клиника като твоята r) .

Препарата,който сигурно е пила се казва Кетофен.Той се прилага най-често при този тип заболявания, в комбинация и с други лекарства.

За сигурна диагноза обаче, е редно да направиш рентгенова снимка поясните прешлени.

Зъбният камък е отделно нещо.
User's Signature

what will be to be.....[br][br]

#3 Потребителят е офлайн   MaHuAk Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 09-February 05

Публикувано: 10 February 2005 - 09:53 AM

Благодаря ти много ita_vet,
ще видя какво мога да направя по въпроса, но бога ми не мога да се сетя дали някой прави рентгенови снимки на животни тук във Варна.
Ita_vet би ли била така любезна да ми кажеш с какво да го комбинирам Китофен-а докато намеря рентген или поне докато се поуправи времето, защото тук е ад от сняг!

Благодаря ти страшно много
Ангел

#4 Потребителят е офлайн   ita_vet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 351
  • Регистрация: 19-December 04
  • Location:София

Публикувано: 10 February 2005 - 10:32 AM

Здравей Ангеле,

относно рентгена във Варна има ОВК/Обединената ветеринарна клиника/, не мога да то обясня как се стига до тях, че не знам улиците, но са близо до кв.Чайка

Хайде да ми разкажеш малко повече за девойката какви килограми е за да мога да и направя схема по която да пие лекарствата. d)

също така за куцането и схващането-трудно става ли,след раздвижване намалява ли куцотата,влачи ли си лапичката по земята.....и въобще каквото се сетиш


А ако ти е по-лесно: 02/963-29-65

b) за снега........зима е все пак,споко скоро ще пукне пролетта...... r)
User's Signature

what will be to be.....[br][br]

#5 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 10 February 2005 - 12:38 PM

и питай за физиотерапия - дава много добри резултати при правилно прилагане кучето скоро ще d) b) , успех

#6 Потребителят е офлайн   MaHuAk Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 09-February 05

Публикувано: 10 February 2005 - 01:39 PM

Здравей пак, ita_vet,

Относно Дейзи, тя е на 12 години и тежи около 25-28 кг. До сега винаги съм я водил при д-р Жеков, който по мое мнение е добър доктор, но уви ми се струва, че не е точно така...
Сега в момента Дейзи не може да се държи вобще на лапичките си и пада в момента в който я вдигна, буквално като безжизнена е. Само върти главичка и това е! Задните и лапи се събират в "юмрук" и вобще не иска и да стои права. Не знам какво да правя. Надявах се, че след като вчера и удари двете инжекции ще се поразмърда, но уви няма никакъв резултат. Още нещо... мъчи се да си изправя в шпиц задните крака ?!?

Преди около 4-5 години колега на Д-р Жеков, няма да му казвам името от известни съображения и направи една инжекция, която трябваше да оправи една малка краста, която се беше появила на Дейзи и след тази инжекция след около 12 часа, кученцето ми започна да губи равновесие и да не ме чува и т.н. Както вече всички, който имат идея от ветеринарна медицина се досещат той и удари инжекция, която не трябва да се удря на Коли, Шарпей, Шелти и още няколко породи. След това исках да убия ветеринаря... На сутринта той като ме видя с насълзени очи да го чакам пред кабината веднага се осети какво е направил и от там се започна една много дълга процедура по възстановяване. Всеки ден банки с глюкоза и повишаваща, а после и монижаваща доза "нивалин", придружена с още един медикамент, който беше против това да развие епилепсия от "нивалина". Та така след около 40 дни за пръв път дейзи помръдна и след около още 20 вече беше "моето кученце". За какво разказвам за това... за тези доктори от Обединена ветеринарна клиника, та те когато отидах вечерта и Дейзи беше вече обездвижена, те ми казаха, че нямало смисъл да се мъчи животното и до 24 часа ще умре 100%. След което аз обаче не се отказах и тогава се свързах с един познат на друг познат, който работи във Университета по ветеринарна медицина в Калифорния и той ми препоръча лечението, което написах по-горе...
Сега обаче съм му изгубил координатите и разчитам изцяло на вас и ТЕБ!!!

Благодаря на всички

П.П. Очакавам с нетърпение схемата за лекарствата, ако е възможно от разстояние да се предпише !!!
Ако това може да то помогне... ето и снимка от преди 5 мин.

Бладодаря ти, благодаря ти, благодаря ти ...
Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   anita_ff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 220
  • Регистрация: 23-January 05
  • Location:Venus

Публикувано: 10 February 2005 - 02:00 PM

Хей, МАНИАК! Здравей! Аз съм от Варна и м/у другото съм чувала доста неприятни неща за доктор Жеков. Може да не са истина все= пак аз не съм водила моята при него и не го познавам.Но виж рентген мисля, че има в клиниката на Калитин това е горе ( поне за мен е в тази посока l) ) до бул' Дубровник" телефоните им ги има в " Позвънете" може да провериш и да им се обадиш. Или обединената клиника е точно тази? Незнам защото никога не съм ходила. Все пак ми кажи , ако клиниката за , която говоря и тази на Жеков са едно и също място. bl) bl)

#8 Потребителят е офлайн   MaHuAk Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 09-February 05

Публикувано: 10 February 2005 - 02:01 PM

И още нещо ...
Не иска да се крани и не иска да подуши вобще каквото и да било за ядене! Също така смятам, че доста я боли, защото скимти и вие, което не е типично за нея... Много мъжко момиче е и почти никога не е скимтяла.
(стих се за медикамента, който я беше парализирал - "ИВЕМЕКТИН")

Сега видях, че и е трудно да се държи и на предните си лапички, тях не ги свива така, но като че ли няма сили да се държи на тях!

Благодаря ви за помощта !!!

Ангел s) d) s)

#9 Потребителят е офлайн   MaHuAk Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 09-February 05

Публикувано: 10 February 2005 - 02:05 PM

Благодаря ти anita_ff,
обединената клиника по пътя на 13-ти номер от пазар "Чаталджа" на горе посока "Мир" в дясната страна, непосредствено до Кметство "Приморски".
Тях не искам да ги виждам...

Благодаря много

Ангел

#10 Потребителят е офлайн   ita_vet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 351
  • Регистрация: 19-December 04
  • Location:София

Публикувано: 10 February 2005 - 04:31 PM

Ангеле ще ти пусна лична бележка!
User's Signature

what will be to be.....[br][br]

#11 Потребителят е офлайн   Mini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 528
  • Регистрация: 09-December 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 February 2005 - 10:39 AM

Съчувствам ти много!
Намесих се със съобщение без да съобразя мястото.

#12 Потребителят е офлайн   Sari4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 715
  • Регистрация: 18-January 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 11 February 2005 - 07:44 PM

МаНиАк,как е душичката,пооправя ли се?
User's Signature

Сара-кученцето,което носи усмивка в деня ти!

#13 Потребителят е офлайн   MaHuAk Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 09-February 05

Публикувано: 18 February 2005 - 05:34 PM

С огромно прискърбие искам да ви кажа, че Дейзи почина...

Благодаря на всички, и най-много Благодаря на Д-р Чернева, която направи всичко възможно по силите на човек...

Благодаря на ИТА ВЕТ! ВИЕ СТЕ ВЪРХА!!!

#14 Потребителят е офлайн   Красен Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 01-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 February 2005 - 01:53 AM

Най-дълбоки съболезнования, МаНиАк... много съжалявам...

#15 Потребителят е офлайн   Mini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 528
  • Регистрация: 09-December 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 February 2005 - 01:06 PM

Маниак, моите съболезнования!
Спомените остават завинаги!

#16 Потребителят е офлайн   MaHuAk Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 09-February 05

Публикувано: 19 February 2005 - 02:58 PM

Здравейте пак всички,
сега вече имам малко повечко време и мога да ви кажа, какво се случи...

След като направихме изследванията на Дейзи се оказа, че бъбречетата и не искат да функционират и тогава се появи единствената моя надежда, а именно това беше Д-р Лили Михайлова от Обединена Ветеринарна Клиника, която заедно със своите колеги напълно промени отношението ми към ОВК. (и им се извинявам за по-горе написаните глупости за тях, може би аз не съм оценил обективно нещата преди време)
Искам да ви кажа, че там са страхотни специалисти и направиха всичко, което е по-човешките възможности.
Та след многократни вливания на физилологичен разтвор (ако не ме лъже паметта) и много други медикаменти се надявахме, че ще накараме бъбреците да проработят, но уви годинките на Дейзи и изнемощялостта и надвиха над цялата ни любов и ...

ЛИЛИ БЛАГОДАРЯ ТИ ОТ ВСЕ СЪРЦЕ ЗА ТОВА, КОЕТО НАПРАВИ ЗА ДЕЙЗИ, НА ТЕБ И НА ВСИЧКИТЕ ТИ КОЛЕГИ, КОИТО СЕ МЪЧЕХТЕ ЗА ЧУДЕСА... СЪЩО ПАК БЛАГОДАРЯ НА Д-Р ЧЕРНЕВА от ИтаВет...

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ, КОИТО ВЗЕХА УЧАСТИЕ В ТАЗИ ТЕМА

АНГЕЛ

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни