Dog.bg Форуми : С куче на море и планина.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (46 Страници) +
  • « Първа
  • 44
  • 45
  • 46
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

С куче на море и планина.

#901 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 16 June 2016 - 11:30 AM

Здравейте! Някой би ли споделил къде можем да намерим непренаселен :ab_041: плаж по северното ни черноморие. С две кучета сме. Места за пренощуване не ни интересуват, тъй като ще ходим за един ден. Плажа и морето да са чисти. В морето да не е осеяно със скали, тъй като нито на нас ще ни е приятно, нито ще ни е спокойно, тъй като кучетата могат да пострадат. Пиша тук, тъй като попадам на доста снимки на кучета на безлюдни плажове, които се забавляват със стопаните си.
Ние на море с куче сме ходили за 10 дни преди години, като бяхме на хубав, но претъпкан и охраняван плаж и почти не е стъпвал там. От тогава куча го оставяме тук на човек да го гледа, за да не се измъчва.
Сега е началото на сезона и предполагам, че е по-лесно да се намери плаж по изискванията ни :ab_041: и би била една чудесна разходка и забавление за тях :rc_036:

#902 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 June 2016 - 11:07 PM

Към Крапец, Шабла и Дуранкулак е доста спокойно. Големи плажни ивици, няма навалица. Плажовете са чисти и спокойни.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#903 Потребителят е офлайн   Elisa Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 28-September 15

Публикувано: 18 June 2016 - 12:30 AM

На Крапец е просто идеално за хора с кучета. Ние миналата година ходихме два пъти там на палатки. Обикновено се разпъваме точно на плажа, защото имаме шатри, тенти и т.н. да пазят сянка, но точно зад плажа има сенчеста прохладна горичка, където има обособени места за палене на огън и химическа тоалетна. За тези, които предпочитат по-добри условия, в самото селце има много къщи за гости, но там вече не знам къде пускат с куче. И варианта е ако сте отседнали в селото до плажа да идвате с кола. Може и пеша, но в жегите мен лично ме мързи :ab_041: Може би около 20 мин. е ходенето. В началото на плажа има много симпатичен бар с готина музичка и диванчета от дървени палети :) там също няма проблем да сте с кучето. Особено извън натоварения сезон куч може да е пуснат през целия ден и да ходи където си поиска. Плажната ивица е огромна и като цяло там ходят хора с по-освободено мислене, с кучета, деца... Е, да не се стряскате ако видите голи хора, често там къмпингуват и нудисти, заради спокойствието и свободата :ab_041: Бих казала, че това е нещо като по - ненаселената северна алтернатива на Карадере. Ние всеки ден на обяд ходихме с кучето в селото в заведението на центъра да хапваме рибена чорба и да пием бира :beer:

#904 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 18 June 2016 - 05:09 PM

Благодаря ви за вниманието :rc_036: . В последно време нали се говори, че взимат мерки плажовете да са охранявани. Охранявани плажове май, че значи тотална забрана за кучета. Трябва ли да търсим определени плажове в тези райони, където няма да ни глобят подобаващо, защото сме дръзнали да си заведем кучетата?

#905 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 June 2016 - 06:31 PM

Плажът на Крапец е доста дълъг и спокойно може да си намерите местенце по в страни, където е по-безлюдно. Отделно, че не съм виждала обозначителни табели за забранен достъп за дом. любимци. По-вероятно е да има много летуващи стопани с кучета :)
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#906 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 11 July 2016 - 11:12 PM

Здравейте отново! Информацията ви беше от особена полза, за което благодаря много :rc_036: . В момента ни интересува нов "казус" :ab_041: ,отново свързан с почивките с куче. За стареца е традиция да не ходи на море, а и е улегнал и не е никакъв проблем да го оставим на моя дядо или при роднини, както обикновено. Обаче искаме да си вземем момата поради един куп причини. Ако започна да обяснявам ще се отклоня много от темата, на която целта е да се обсъждат местата, в които може да се отседне с куче.
Моите родители, заедно с компания, са се разбрали да се събираме по южното ни черноморие. В околността на този хубав, но охраняем плаж, осеян с чадъри, за който споменах по-рано. Вече е говорено със собственици на едни бунгала. Та условието пак е следното: като ни няма кучето вързано отвън. Може да шляпа вътре, когато сме там. Сутрин ходим до към обяд за по около 2 часа на плаж. Тогава слънцето тепърва започва да напича, а плажуващите да се сгъстяват. Вечер обаче на този плаж до миналата година си имаше хора с кучета, не беше претъпкано с плажуващи и т.н.
Въпроса ми е дали след 18 часа прословутата зоополиция ще тръгне да обикаля из плажа и да пише актове, притеснява ме факта, че това вързано куче пред бунгалото ще бъде откраднато или някой доброжелател ще го пусне ей тъй, за да се изгуби. Това с вързването звучи сякаш като по-добрия вариант пред останалите опции, които имаме с оставянето на кучето тук.
Също така нали на тези охраняеми плажове има свободна зона. Забраната за кучовци важи ли и за нея, колкото и незначителна площ да е тя от осеяния с чадъри плаж, или не?

#907 Потребителят е офлайн   Demonstar Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 06-June 16
  • Gender:Male

Публикувано: 12 July 2016 - 09:43 PM

И аз търся по самотен плаж по южното черноморие,че да пусна кучо на воля.Предпочитам места нехаресвани от хора за плажуване но пък поне тясна ивица за минимално удобство.

#908 Потребителят е офлайн   hellun98 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 13-February 16
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 29 July 2016 - 10:22 AM

Може ли да ми кажете на кои плажове може да се ходи с куче :) Бяхме в Равда с малчо, но и там беше забранено....и във Варна също и даже не отидохме на плаж.... А колко е една глоба горе-долу ?

  • (46 Страници) +
  • « Първа
  • 44
  • 45
  • 46
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни