Dog.bg Форуми : ХАЙДЕ ДА ПОГОВОРИМ ЗА ТОЗИ ПРОБЛЕМ...

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ХАЙДЕ ДА ПОГОВОРИМ ЗА ТОЗИ ПРОБЛЕМ...

#21 Потребителят е офлайн   ita_vet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 351
  • Регистрация: 19-December 04
  • Location:София

Публикувано: 26 February 2005 - 10:42 AM

Наистина избора за ветлекар е личен.
Съгласна съм,относно необходимостта от домашните посещения.

Но и подкрепям колегата - едно откривана на частна амбулатория или клиника е свързано със страшно много разходи и нерви по издаване на разрешителни , ремонти,закупуване на обурудване апаратура.Дори включвам и следдипломните стажове,защото има и такива които сме ходили да си "доучваме" r) .........

Незнам дали ви е известно,но всеки частнопрактикуващ лекар задължително трябва да има най-малкото разрешително от РВМС,след това /ако е в помещение/ от Столична голяма община, от ХЕИ и т.н.........и не мога да се съглася с работещите нелегално,без разходи и подбиващи цените...Не става аз и останалите легитимни колеги да си плащаме и да сме изрядни, а другите да си работят ей така............

а пък това кой,как иска да му се преглежда питомеца,къде да се оперира,дали е чисто или мръсно,дали лекаря ще хвърля боб или ще изследва си решава сам според разбиранията.

Аз моят избор съм направила r)
User's Signature

what will be to be.....[br][br]

#22 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 26 February 2005 - 06:36 PM

Само едно искам да попитам...ако може де:)

Защо във всички други страни ветеринарните лекари се уважават, а само в България всеки се чуди как да спъне колегата или колежката???

Нямам идея, защо все в българия трябва да е така?

Май е заради самите хора, поне аз така си мисля....

И съжалявам за което....
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#23 Guest_Ceco_*

  • Група: Гости

Публикувано: 26 February 2005 - 07:48 PM

Много жалко е че не сте разбрала за какво става въпрос-аз нямам нищо против моите колеги,имам против единствено това разни лекари без лицензирана частна практика,обикновенно работещи държавна работа в някой институт да обикалят къщите на хората вечер и да подбиват цените и авторитета на частнопрактикуващите лекари.Те нямат нито нужните знания защото обикновенно работата им по институтите няма нищо общо с клиничната практика,нито нужната материална база,а освен всичко друго това е забранено и от закона,а 90% от лекуващите по къщите на хората са такива.Аз също съм за това човек сам да избира своя лекар но когато лекарите са поставени на равен старт.А сега какво се получава,ходят те на държавна работа,взимат си заплатата а вечер купуват една кутия ваксини и два антибиотика и тръгват да лекуват за смешни пари защото те нямат и 20 лева инвестиция в нещо.А после ние им оправяме поразиите.

#24 Потребителят е офлайн   Actor#39s best fan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 206
  • Регистрация: 23-September 04

Публикувано: 26 February 2005 - 08:17 PM

Аз пък съм много доволна от лекарите на моето куче. Мога да кажа, че са добри специалисти, но и обичат животните. Имат си всички апаратури там. Като влезеш е по-чисто и от човешка болница r) , а лекарите посрещат с много любов животните ( за разлика от човешките лекари bl) ) Лятото тези доктори приютиха 6 малки кученца и ги храниха, полагаха всякакви грижи за тях и съответно се погрижиха да бъдат осиновени от добри хора w) Всички кучета в околността там са кастрирани именно от тях, без никой нищо да им плаща. Да оставим чувствата им на страна...
Според мен са големи специалисти. Вече от 2 болести оправиха Актор, втората от която беше ужасно гадна. Работят с модерна техника и търсят разширение даже. r)
Въобще като влезеш там си личи и поговориш 2-3 минути с докторите си личи, че кучето ти ще бъде в добри ръце w) w) w) Е, жалко, че Актор не разбира колко са добри тези доктори l)
User's Signature

Хъски...хъски...хъски I'm love in it ![br][br][br][br]ИВО И КЛАВДИЯ РУЛЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ

#25 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 27 February 2005 - 02:59 PM

Цитат

Много жалко е че не сте разбрала за какво става въпрос-аз нямам нищо против моите колеги,имам против единствено това разни лекари без лицензирана частна практика,обикновенно работещи държавна работа в някой институт да обикалят къщите на хората вечер и да подбиват цените и авторитета на частнопрактикуващите лекари.Те нямат нито нужните знания защото обикновенно работата им по институтите няма нищо общо с клиничната практика,нито нужната материална база,а освен всичко друго това е забранено и от закона,а 90% от лекуващите по къщите на хората са такива.Аз също съм за това човек сам да избира своя лекар но когато лекарите са поставени на равен старт.А сега какво се получава,ходят те на държавна работа,взимат си заплатата а вечер купуват една кутия ваксини и два антибиотика и тръгват да лекуват за смешни пари защото те нямат и 20 лева инвестиция в нещо.А после ние им оправяме поразиите.

Извинявам се много, къде в мойте постове пише, че моята лекарка работи в институт на държавна работа, че няма лиценз или подобни смешни доводи, които изтъквате малко по-горе???????
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#26 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 27 February 2005 - 05:01 PM

А къде в моите текстове пише нещо против вашата лекарка?Тук спорим за и против домашните посещения ,а не за и против вашата лекарка.И аз твърдя като човек запознат с проблема че 90% от лекарите ходещи на адреси са нелегални

#27 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 27 February 2005 - 06:32 PM

Аха ясно, сега извъртяхме нещата, ок, Вие сте прав, ние не, няма проблем, нали не си мешаме териториите...

Успехи в лекуването в клиниката и извън нея :)
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#28 Guest_ceco_*

  • Група: Гости

Публикувано: 28 February 2005 - 11:27 PM

Успех и на Вас и съжалявам че имахме толкова тежък конфликт,но вие защитавате Вашата теза а аз моята,но явно в този форум всяка линия различна от зададената не се толерира.Обещавам спирам да споря с вас и ви желая успех и здраве на любимците.А ако има проблем разчитайте на нас

#29 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 01 March 2005 - 09:09 AM

c) Подкрепям САМО ЛИЦЕНЗИРАНИТЕ ВЕТЕРИНАРИ!!!!

Съвременното лечение си иска апаратура, възможност за стационар и всичко необходимо. Това струва пари. Но ако един любител на животните иска домашен любимец трябва да е готов да похарчи пари за храната ну , за профилактиката му, за евентуалното му лечение.Нищо не е безплатно, безплатен обяд няма. В Надежда има много ветеринарни кабинети, но само в един има всичко необходимо.То се познава като се влезе в клиниката. Има много други от стария тип с червения нос и един от тях ни каза, че грешките на ветеринарите се били изяждали. Малкият ми син, с вид на силов акробат/ това му е хобито/ едвам се удържа да не го бие. Но младите и симпатични доктори са животнолюбиви, знаещи и клиниката им се пълни с пациенти. Работиха младежите и на Нова година.
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#30 Потребителят е офлайн   Mini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 528
  • Регистрация: 09-December 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 March 2005 - 10:16 AM

Цитат

явно в този форум всяка линия различна от зададената не се толерира.Обещавам спирам да споря с вас и ви желая успех и здраве на любимците.А ако има проблем разчитайте на нас

Е, хайде сега - такива генерални (въз основа на колко постинга си ги направихте и я ги прочете пак)решения
Всеки има право на собствено мнение, особено когато го и аргументира и изказва ненападателно.
Има и един момент, че тази тема заприлича на "сапунка", но за подобни емоционални изказвания също може да се намери извинение, стига да не са преобладаващи, все пак хора сме.

#31 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 01 March 2005 - 07:38 PM

c) d) СЕСО регистрирай се.Какво ти пречи? Аз уважавам хората, които не се страхуват да се представят. b)
Ние разчитаме на вас!
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#32 Guest_Ceco_*

  • Група: Гости

Публикувано: 02 March 2005 - 06:05 PM

Какво да се регистрирам,аз съм може би единствения в този форум без модераторите който е излязъл от анонимност.Казвам се др Стефанов от клиники АНИМО-wwwanimobg.com

#33 Потребителят е офлайн   Hari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 368
  • Регистрация: 30-September 04
  • Location:София

Публикувано: 02 March 2005 - 07:12 PM

Цитат

Какво да се регистрирам,аз съм може би единствения в този форум без модераторите който е излязъл от анонимност.Казвам се др Стефанов от клиники АНИМО-wwwanimobg.com

Извинявай, Д-р Стефанов,
ние тук не сме анонимни. Повечето се познаваме лично, а аз да не ти казвам колко мои снимки с кучета и котки има тука b) .

Регистрацията във форума означава още една подадена приятелска ръка, нищо повече.

По отношение на домашните посещения: аз съм напълно ЗА! Защото когато кучето ми беше разкъсано посред нощ, аз чаках цял час такси, което да ме вземе (с куче n) ) и тръгнах към единствената клиника, за която знаех, че може да ми помогнат (докторът си живее там). И пак не бях сигурна, че ще ми отворят толкова късно...

Ти какво предлагаш - как можем да сме сигурни, че един ветеринарен лекар, дошал в дома ни, е дипломиран? Искам да намерим разумно разрешение. Нали все пак тук всички ни обединява едно много важно нещо - любовта към нашите четириноги приятелчета?!

#34 Потребителят е офлайн   Mini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 528
  • Регистрация: 09-December 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 March 2005 - 07:42 PM

Хора, е хайде да не прекаляваме вече.
Pappy - На втора старница сесо се беше представил.
Самата регистрация наистина не е нищо повече от жест на любезност и няма нищо общо с анонимостта - просто не си връзваш имейла към отше едно място за съобщения - докато не решиш че там ти харесва.
Hari въобще не става дума дали да има или не посещения по домовете.
Предлагам на всички да прочете още веднъж отначало всички постинги и да прекратим, защото започнахме да се повтаряме.

#35 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 02 March 2005 - 09:16 PM

съгласен съм. аз не виждам проблем в това да пише някой регистриран. проблема идва от там че и аз мога да почна да пускам съобщения като нерегистриран със същия ник (например ceco) и да се заформят големи интриги. според мен регистрацията дава точно това-сигурността че говориш с един човек. защото аз не мога да съм сигурен че зад тези никове не се крият четирима души, дори и АйПи-то им да е еднакво.
аз обаче напълно изгладих недоразумението с празимека, и дори поука си извадих. така че благодаря на всички участвали в дискусията b) r) c)

#36 Guest_ceco_*

  • Група: Гости

Публикувано: 02 March 2005 - 11:09 PM

Във връзка с повдигнатия проблем за ветеринарната помощ през ноща искам да кажа на всички които се интересуват от това че от 15.03.2004 година нашата клиника в младост1А,блок 508/София/ ще работи ДЕНОНОЩНО.Моя съвет към всички е да си вкарате в паметта на телефоните нашия горещ денонощен телефон който е 9745516,не се знае кога ще Ви потрябва.За повече информация-www.animobg.com

#37 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 02 March 2005 - 11:30 PM

Е хубаво де ама аз като съм на другия край на София ще ми е малко трудно да се завлека чак до Младост, ко правим тогава :)
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#38 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 02 March 2005 - 11:56 PM

samotnata
Права си, и аз това се питам. А консултациите по телефона са също толкова несигурно и хлъзгаво нещо както и в интернета.

сесо

господин Стефанов, форумите ни имат модератори, вие напразно се обидихте така на вашите опоненти, като сложихте под една черта всички пишещи във форума, май забравихте че аз ви бях поздравила с добре дошъл, и предпочетохте да обърнете внимание на неприятните за вас реплики. моля ви, нека сме доброжелателни един към друг.

а сега :
колкото и да са добри и компетентни лекарските услуги в Анимо, в което не се съмнявам но домашните посещения не са услугата която вие предлагате, нали? А тук става дума точно за това. Тоест, аз на вас по телефона както и да ви обяснявам някои неща около кучето ми, аз просто не мога правилно да преценя на място дали дишането му е участено достатъчно, дали изпражненията му са еди какви са, дали това, дали онова. Това може правилно и компетентно да го прецени само ветеринарен лекар а моите заекващи обяснения по телефона могат в някои случаи да объркат специалиста повече , отколкото да му помогнат. Вярно е, че понякога и консултация по телефон е от огромна полза, но говорим - в качеството на стопани на животни - за момента когато незабавно и наложително има нужда от лекарска намеса, досущ като при хората. Много ми се иска лично на мен да имам под ръка телефона на такава клиника, или лекар, който ще дойде и по нощите и по ранните сутрини за да види моето болно животно.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#39 Потребителят е офлайн   ita_vet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 351
  • Регистрация: 19-December 04
  • Location:София

Публикувано: 03 March 2005 - 10:51 AM

Е хайде наистина да се спре това голямо писане.
От една тема прелитнахме на друга, оттам трета после пак на първата............абсолютен порочен кръг bl) който няма да ни изведе никъде просто ще си се въртим в кръг!!!!

Цецо,наистина ти предлагам да се регистрираш - мисля че така е най-правилно, в инфото си съвсем спокойно можеш да напишеш кой си ,къде работиш,какво хоби имаш и т.н. та хората които контактуват с теб да имат поне малък проблясък какъв си и кой си.Даже на аватара може една твоя снимка да си туриш,че да тя видят и къв хубавец си...... r) Редно е и го направи!!!
От този форум май само аз знам кой си и manus.А като се регистрираш аз лично ще те съсипвам от лични бележки със забележки b)

хайде постарай се ,че ще ти дърпаме ушите l)
User's Signature

what will be to be.....[br][br]

#40 Потребителят е офлайн   др Цветан Стефанов Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 03-March 05

Публикувано: 03 March 2005 - 11:45 AM

За успокоение на всички които много държаха да се регистрирам-ето изискването е изпълнено-както казва Гери от ИТАВЕТ да се разбере кой съм,що съм, а и да може тя да ми пише лични съобщения.
Та значи искам да внеса едно уточнение за денонощната помощ и домашните посещения защото май останах недоразбран.Ако сте си направили труда да разгледате нашия сайт ще видите че предлагаме услугата "посещение на адрес",което значи че аз не съм против това да се ходи на адрес.Аз съм против това да ходят по адреси хора които нямат нито кабинети,нито екип,нито инструментариум за да помогнат. Сега ще Ви кажа и какво имам предвид.Вие ме питате какво да направя ако живея далеч или не мога да кажа по телефона какво му е на животното.Значи ако нямате кола или не идва такси се обаждате по телефона,колкото и да сте разстроена лекаря може да прецени състоянието на животното по вашето описание,по негова преценка идва на вашия адрес лекар който стабилизира животното и го транспортира до нашата клиника.Там вече е събран екип който поема неговото лечени.Повярвайте ми ,от личен опит знам че никой не търси лекар посред нощ за ваксина,екзема или кихане и кашляне.През ноща се търси помощ при много тежки и критични състояния на Вашето животно което изисква то моментално да постъпи в клиника и да има голям екип /анестезиолози хирурзи и т.н./които да се заемат с неговата реанимация и лечение.
А 90% от ходещите по адреси доктори обикновенно работят нещо друго/институти,ДВСК,факултети/ и ходят по адреси за да изкарат някой и друг лев.Те нямат нито клиника,нито инструментариум,нито екип който да съберат по спешност.
Представете си едно превъртане на стомах-една от най честите причини да се търси лекар нощно време.Това е критично състояние изискващо незабавна хирургична намеса-кажете ми един такъв лекар извикан у Вас с какво ще Ви помогне-може ли да го закара в клиниката си,може ли да свика екипа си,може ли да извърши операцията-не неможе.И тогава той идва у вас слага му една инжекция,наий много прави една пункция на стомаха взима Ви 20 лева и си отива ,а кучето Ви на сутринта е умряло.
Ето това имах предвид.Дано сега сте ме разбрали

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни