Dog.bg Форуми : Какво сме длъжни да направим, преди да дадем животно някому

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Какво сме длъжни да направим, преди да дадем животно някому

#21 Потребителят е офлайн   morena7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 17-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 04 February 2013 - 12:07 PM

Ами аз го дадох чрез 3-ти човек , момиче на което се доврих ако не и ходатайстваше тя нямаше да ги го дам , хлапето не ми вдъхна доверие от самото начало. Сега пиша на 3-тия човек чрез нея да си го взема и се надявам на успех , на момичето и дадох дори профила на момиче в фейс което би го взело. Не били измекяри по техни думи ,а на практика точно са такива те си го казаха , нито съм ги заплашвала нито съм ги обиждала . Минават ми през главата мръсотии които мога да направя ще се въздаржа, за мен е важно сега да си го взема или поне да е в доверен дом където наистина да го искат. Просто категорично не давайте коте на това момиче. Договор няма , защото съм свидетел как и с договор са ги изхвърляли и нищо не може да се направи , до сега животни без договор съм давала и на 99 % са били прекрасни хората. Бясна съм , защото това което няма къде да го настаня , имаме стачика в между етажите топла и светла но ще седи само там и на тази възраст трудно ще се вземе и се хаби енергия заради такива като нея , вместо да се помогне на друго животно. За сега 3-тия човек ме убеждава , че коетето и нея я убеждават ,че ще го гледат дано аз съм кривата и лошата и греша , а те са правите и в крайна сметка го гледат. Показа снмки от снощи ,че е в тях за сега.

Ккато каза една моя позната, малки сладки и здрави животни най-лесно се дават и като не са толкова малки и сладки вече не ги искат , този случай е точно такъв. Най-вече че го взе , защото смяташе ,че ще е с по-дълъг косъм ,а то расте с наистина малко по-дълъг но не с очакваното. Веднъж изхвърлени с братчето му на улицата,обречени, прибрани с надежда за дом сега пак нежелан , от на такова момиченце капризите може да му струва живота .

Не съм била добре, измекярка съм била , не знам каква съм була , мастия и тн...
Нямаше как да не реагирам при условие ,че не копнея да ми го върне във възраст в която трудно ще го дам , но на нея какво и пука .Но коя съм аз разбира се да им дъжа на хората сметка ....

#22 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 04 February 2013 - 03:45 PM

Bastet, съгласна съм с всичко,което си написала,освен с това за въпросника.Аз си взех котето без излишни договорки и не мисля,че след като не съм попълнила въпросника няма да се грижа за котето.Дори по собствено желание и инициатива от време на време пиша на момчето и му пращам снимки,за да е спокоен и се интересувам от другите котета,които бяха.Просто то е до човек.Това,че на някой не му се занимава да попълва анкети и прочие не винаги значи,че няма да се грижи добре за даденото животно.В крайна сметка всичко опира до късмет,дали ще попаднеш на отговорни стопани или не.Но това повярвай ми не можеш да разбереш нито по-телефона нито по скайпа.Всичко е един риск.И в крайна сметка мисля,че стига да не искат определено животно за опити или храна на други животни - то ще е по-добре там отколкото на улицата.Замислям се,че и моята котка едва ли е щастлива затворена в апартамента,но по добре тук на топло и сигурно,отколкото на някой контейнер на улицата.Надявам се да си ме разбрала правилно :)




Поздрави от нас,които в момента се мислим за невидими :D






Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   Bastet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 110
  • Регистрация: 29-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 February 2013 - 11:45 AM

Morena7 какво стана с котето, успяхте ли да си го вземете?
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 March 2013 - 12:49 PM

Бих искала да добавя гореща молба: моля, ваксинирайте и кастрирайте подопечните животини възможно най-скоро щом здравето им позволява.

И кучета, и котки се ваксинират по сходни схеми, вашите вет. доктори би следвало да помогнат с инфо. Също така, когато търсите дом, моля, пишете дали животното е кастрирано и ваксинирано в самата тема. Наскоро преглеждах няколко теми и не можах да намеря подобна информация.

Повод беше, че позната от чужбина искаше да осинови коте и имаше възможност да си го вземе сама при планирано пътуване до България. Исках да й предложа от тук котета, но проверих 3-4 и се оказа, че макар и да чакат от месеци за дом (над 2-3 месеца) нямат ваксини и няма как да пътуват... Осинови от другаде.
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни