Dog.bg Форуми : Декоративно порче - фретка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Декоративно порче - фретка

#101 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 24 March 2011 - 12:57 PM

Явно не си ме разбрал. Не виждам причина да се опитомяват и въдят видове, само за да си има човека компания. Разните птици също се въдят в развъдници, това не прави по-малко идиотско да гледаш животно с крила в клетка.
Зоопарковете - разбира се, че са ужас. Особено тези, с крайно неподходящи условия за животните, а такива има много. От големите и добре уредени може и да има някаква полза, ако приютяват пострадали диви животни, които не могат да бъдат върнати в природата. Само че нещата не седят точно така.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#102 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 24 March 2011 - 02:54 PM

Фретка ,синоним на домашен пор За сожаление на бьлгарски нама много информация за това животинче
.
http://ru.wikipedia....%82%D0%BA%D0%B0
http://www.ferret.ru/list-newown.html
http://www.horek.biz/
http://www.ferret.ru/

#103 Потребителят е офлайн   oresi88 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 24-March 11

Публикувано: 24 March 2011 - 03:42 PM

здр,аз искам да си купя но незнам от къде!аз съм от варна

#104 Потребителят е офлайн   oresi88 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 24-March 11

Публикувано: 24 March 2011 - 03:45 PM

извинявам се за намесата в спорави но про4етох доста тук и не само тук ами и в доста руски саитове и реших да пиша ако ниакои може да ми помогне....................

#105 Потребителят е офлайн   puppyish Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 19-March 11

Публикувано: 24 March 2011 - 10:22 PM

Показване на мнениетоbushkata, в 24 March 2011 - 12:57 PM, написа:

Явно не си ме разбрал. Не виждам причина да се опитомяват и въдят видове, само за да си има човека компания. Разните птици също се въдят в развъдници, това не прави по-малко идиотско да гледаш животно с крила в клетка.
Зоопарковете - разбира се, че са ужас.


ОКЕЙ бушнака! Явно 4е няма да изляза на глава с тебе,няма да се занимавам - вземи пиши в някой еко-центристки форум и недей да спамиш повече тая тема, като не ти харесва, пиши по други форуми, Моля те не ми отговаряй повече! :re_037:


Та трябваше ми поначало информация за феретите, та ако някой има вече такова ще се радвам да ми пише, да знам колко често се къпят и хранят на ден и дали гризат кабели. :af_089:
ОРЕСИ - продават се да към 150-200 лева зависи от мястото където ги купуваш, ако те интерсува пиши ми ,мога да питам човека дето на мен ще ми продаде. Доколкото знам са внос от Чехия.

#106 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 25 March 2011 - 06:42 AM

PUPPYISH.,много си конфликтен.Пьрво сьс злоба опитал да обидиш мен че неразборчиво пиша.После Bushka нещо не ти хареса че неможеш да ий се качиш на глава.Нещо насочваш кой трябва и има право да пише в тема,при положении че не ти я откри.При писане исползваш думи ЕАСИ кое то доказваче не уважаваш форум.,пишеш грубо и вульгарно.Това че ти незнаеш руски не ти прави честь.Аз прехвьрлих няколко линка на руски ,но не за теб а за тези които разбират.,.Дума ФЕРЕТ исползват в английский език.Като токо искаш за тях инфо на английски ,испиши в английска тьрсачка и ти излезе инфо , за това не трябва много акьл ако знаеш как се включва компютьр и не ти мерзи.А по повод че те изкараха садист- ти сам го каза.
Щом искаш да держиш фретка ,дрьж си я.Никой нищо лошо лично в твоя посока не писал.Ти просто конфликтен човек и обиждаш на ляво и на десно,с това искаш да доминираш,да докажеш че всички покрай тебе нещо като безплатно приложение.
Тая агресивна енергия задрьж я за себе .,ние не сме задолжени да изслушваме твоите обиди.
:db_046:

#107 Потребителят е офлайн   puppyish Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 19-March 11

Публикувано: 25 March 2011 - 10:13 PM

Нито пък съм длъжен да изслушвам теб, както казах - стига си спамила темата , защото говориш глупости, нито ме познаваш че да ми слагаш етикети нито нищо - задръж си етикетите ти за себе си, както казах съвсем с друго намерение и нагласа дойдох в тоя форум вие ме нападате сички и ми пишете глупости, ами сорка тогава че вобще си направих труда да пиша тука! явно не може да се говори с вас нормално, незнам къде ви е проблема.
И ира, щом те кефи на руски, дай,но все пак сме в България тука , както сам казваш има един милиард руски форуми, незнам защо там не пишеш, а трябва да гадая какво се опитваш да ми кажеш. Не ми отговаряй моля те, спести си обидите. :ab_041:

#108 Потребителят е офлайн   oresi88 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 24-March 11

Публикувано: 26 March 2011 - 09:10 AM

виж сега искам да е ангорско в русия има обяви за такива животин4ета,ама ако можеш дайми някакъв тел. аз ще звънна да говоря с този 4овек,той от варна ли е-тези в русия са раскошни виж го този екземплярПрикачена снимка

#109 Потребителят е офлайн   oresi88 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 24-March 11

Публикувано: 26 March 2011 - 09:15 AM

искам да е с тъпа муцуна имам доста изискания към животното 4есна дума да ти кажа :rc_036: :rc_036:

#110 Потребителят е офлайн   puppyish Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 19-March 11

Публикувано: 27 March 2011 - 08:19 PM

Показване на мнениетоoresi88, в 26 March 2011 - 09:15 AM, написа:

искам да е с тъпа муцуна имам доста изискания към животното 4есна дума да ти кажа :rc_036: :rc_036:

Eми незнам за такива, за първи път виждам такъв вид ферет... ама предполагам 4е са обикновени- шарени, кремави и евентуално бели ако има... ама ше видим де ,то на мен не ми се обажда 4овека супер мн време мотае ве4е...може и да не стане.

#111 Потребителят е офлайн   Djeimi Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 09-May 11

Публикувано: 09 May 2011 - 09:35 AM

Привет на всички.Нова съм във форума и естествено имам няколко въпроса. :)
Та,ние с приятелят ми също се сдобихме с една прекрасна фретка.Мъжки е и се казва Стинк - идва от миришещ :D Това наистина са невероятни животни,игриви и мили.Чудесният домашен любимец. Доста се рових из нета и оскъдната информация ,която намерих за тях не ми е доатстъчна.Интересувам се най-вече от ваксините.Някой тук знае ли,какви ваксини се бият и кога?ПРедпочитам да ме посъветва някой,който вече е ваксинирал фретката си,за да съм сигурна.Знам,че няма ваксини за фретки и че им се бият кучешки такива,но какви,през колко време и кога.
Благодаря предварително ! :)

#112 Потребителят е офлайн   Lazarcho Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 10-May 11

Публикувано: 10 May 2011 - 10:42 PM

Здрасти Djeimi, поздрави за избора на животинче! Фретките са много сладки и добри.....а колкото до ваксините, правилно си разбрала, че се бият кучешки(поне според моя ветеринар), те са блиски по физиология до котките, но се разболяват от кучешки болести! А и се бият като при кучетата, първата, после втората след 2 седмици и после мисля пак след 2 ваксина за бяс, тя е много важна, защото ако недай боже порчето ти ухапе някой, докато го разхождаш навън(ако го разхождаш въобще), и няма тази ваксина, единствения начин да разберат органите на ветеринарните служби дали е бясно е да му направят една биопсия, която е равна на смърт за тези сладурковци!!! И все пак питай и твоя ветиринар, защото те трябва да знаят най-добре....аз казвам това, което знам от личен опит! Ако някои си търси порче може да се свърже с мен!!!

#113 Потребителят е офлайн   KimSy Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 24-July 11
  • Gender:Female

Публикувано: 24 July 2011 - 07:23 PM

a be hora kajete k1de moga da si kupq fretka i kakvi griji da polagam za neq 4e ni6to neznam...

#114 Потребителят е офлайн   emisei Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 24-August 11

Публикувано: 24 August 2011 - 10:36 PM

zdraveite nova sam vav foroma i bih iskala da si kypq Декоративен пор (Фретка) no imam jensko kote na 4-5 meseca i e mnogo byino ako nqkoi e naqsno ili ima podobna sityaciq v doama si bihte li me ysvedomili dali e razymno da si vzema porche i dali bihte mi predlojili nqkakvi interesni porodi i eventoalni ceni mnogo shte sam vi blagodarna.

#115 Потребителят е офлайн   Candito00 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 12-August 11

Публикувано: 05 September 2011 - 10:31 AM

Поровете са много по сладки от всеки гризач!!!Аз все още нямам , но много искам !!!!Запоаната съм с тях добре!!!Моя приятелка ина албиносче!!!Тя не хапе и е много сладка!!! :)

#116 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 05 September 2011 - 02:04 PM

Показване на мнениетоCandito00, в 05 September 2011 - 10:31 AM, написа:

Поровете са много по сладки от всеки гризач!!!Аз все още нямам , но много искам !!!!Запоаната съм с тях добре!!!Моя приятелка ина албиносче!!!Тя не хапе и е много сладка!!! :)

Моите извинения ,но порове не е грьзачи ,това е хищник и за своите размери невероятно жесток ,силен ,хитьр ,гьвкав убиец.Ведньж влезе ли в кокошарник нито едно пиле няма да остави живо ,той немаже да ги изяде но ще ги убие.Не се страхува и от погулями животни от себ.А как обича да убива пльхове и мишки.,и то от спортен интерес.Невероятно животно, но не грьзач.Розвеждах такива,моето мнение чи доста интересен звяр за домашен любимец,но не мога да кажа че е безопасен за други животинки.

#117 Потребителят е офлайн   Ra4e Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 24-November 13
  • Gender:Female

Публикувано: 24 November 2013 - 11:23 AM

Привет на всички в този форум! :re_037:
Изчетох всички теми, мнения, коментари и всичко що намерих по другите сайтове за тези малки гадинки и останах с впечатлението, че почти всички теми са от преди минимум 2 години. След 20-тина дни ми предстои да се сдобия с едно такова сладурче. Купила съм клетката и всички атрибути за нея, обезопасих стаята в която ще играе, говорих с опитен ветеринар, който вече е обслужвал не една фретка, четох и разпитвах за храната, за навиците, за обучението, отглеждането, болестите и т.н. и т.н. Та.. Много бих се радвала ако се пръкне поне една активна тема за тези душици, където собственици да споделят опит и преживявания.

Поздрави от ветровита Варна и дано опитът ми да възтановя темата е бил успешен! :zz_231:

  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни