Dog.bg Форуми : Декоративно порче - фретка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Декоративно порче - фретка

#21 Потребителят е офлайн   Buhti4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 18-June 06
  • Location:Варна

Публикувано: 31 October 2007 - 10:11 PM

За това дали се отзовават на име честно казано не съм обръщала внимание, а вече от 2 години не живея с тях и не са ми толкова пресни спомените. Предполагам, че се научават.
Ядат доста неща, можеш да ги хранишн със суха храна за котки. Ние им даваме и риба, месо например. Майка ми сеги и с яйца ги глези. Някои обичат много и шоколад.
Спят където си намерят, като обикновено си имат любими места и там си лягат. Обикновено на някое по-скришно място. Сега последно при майка ми спят в една пролука между стената и хладилника или зад едни легени в банята.
За хигиенните навици както казах могат да се научат да си ги вършат в котешка тоалетна в специално триъгълно легенче. Иначе сега майка ми не им е сложила, но те като свикнат си ходят на едно и също място и е застлала с вестници там.
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 31 October 2007 - 10:15 PM

Ма казваш, че майка ти ги гледа свободни, не в клетка?  :o Звучи много хубаво! А не бягат ли? През прозорци, врати?
И какво - пишкат на едно и също място?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#23 Потребителят е офлайн   Buhti4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 18-June 06
  • Location:Варна

Публикувано: 01 November 2007 - 09:17 AM

Свободни ги гледа, да. Аз не мога да си представя, че можеш да затвориш такова животно в клетка. Държали сме ги в клетка в първите дни, в които сме ги взели, но те направо не издържат вътре. Постоянно се опитват да излязат, през нощта дрънчат ужасно много и едното след няколко дена опити някак си успя да се промуши през решетките (ако видиш решетките и големината на животното не би си помислил, че е възможно такова нещо).
Прозорците изобщо не са им на нивото, че да излизат от там, а през вратите се опитват, да. Но просто го хващаш, излизаш, пускаш го и затваряш вратата преди да е успяло да се шмугне.
И да, пишкат си в повечето случаи на едно и също място.
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 01 November 2007 - 10:36 AM

Благоадаря ти за отговора. Много са ми симпатични, но не бих ги гледала в клетка - затова ми стана интерсно, че може да се гледат и така  :blink:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#25 Потребителят е офлайн   Buhti4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 18-June 06
  • Location:Варна

Публикувано: 01 November 2007 - 04:25 PM

Могат да се гледат свободни определено, но е добре къщата да е съобразена донякъде с това. Не е хубаво да има много дупки (зад дивани, зад секции например) където да се промушват, защото обичат да складират храна и може и там да си занесат и да си я оставят. А се чисти малко трудно на такива недостъпни места.
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   jenni1989 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 164
  • Регистрация: 09-June 06
  • Location:Varna

Публикувано: 01 November 2007 - 10:22 PM

четох,че женските трябвало да се кастрират,както и мъжките поради $аромата им$  B) а също така и защото развивли агресивно поводение!а вашето порче разрешаваше ли да пипате малките,как се държеше с вас?на каква възраст ги предадохте на новите им стопани?!

#27 Потребителят е офлайн   Buhti4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 18-June 06
  • Location:Варна

Публикувано: 02 November 2007 - 06:56 AM

Жлезите, от които си изпускат мирзмите са различно нещо от кастрацията. Предполагам,че тях имаш предвид, те могат да се оперират.
За агресивното поведение не знам, не е имало при нас такова нещо с първото ни порче, което беше ужасно добричко. За сметка на това второто, което е кастрирано си остана лошо, както вече писах.
Не помня да сме имали проблем с пипането на малките, но то стана когато те вече бяха пораснали и излизаха сами. Преди това така си ги беше скрила, че дори не знаехме колко са. На каква възраст ги дадохме не помня, но не сме бързали особено, сигурно поне към 2 месеца ги държахме вкъщи.
User's Signature

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   orchid Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 287
  • Регистрация: 19-October 07

Публикувано: 03 November 2007 - 09:13 AM

Живях време в чужбина и в един автобус от градския транспорт, с който пътувах най-редовно, се качаше всеки ден един мъж с такова порче, което водеше на каишка. Адски сладко животинче и много слушаше стопанина си и изглеждаше адски чистичко на външен вид, но в диаметър от 2 метра от животинката се носеше такъв зловонен аромат....

#29 Потребителят е офлайн   whale Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 20-November 06

Публикувано: 13 November 2007 - 02:29 PM

;DМоже да го е носил ,че да си намира място в автобуса.
(майтапя се )
Преди време видях едно в Пловдивски зоомагазин.Голям сладур.

#30 Потребителят е офлайн   buch Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1000
  • Регистрация: 16-March 07
  • Gender:Male
  • Location:София жк надежда

Публикувано: 17 December 2007 - 06:47 PM

каква цена вървят порчетата и в българия може ли да се намери клетка за тях до към 200-250 лева
User's Signature

КУЧЕТО - КАКВО Е ТО ЗА НАС? НАЙ-ДОБЪР ПРИЯТЕЛ, НАЛИ?

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   jenni1989 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 164
  • Регистрация: 09-June 06
  • Location:Varna

Публикувано: 09 January 2008 - 01:19 PM

А ве хора,имаше един тук който обиждаше....и аз му отговорих както трябва  ;D,но сега не го фиждам какво става???да няма такава тема обаче другаде? :rolleyes:

#32 Потребителят е офлайн   estir Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 22-January 08

Публикувано: 22 January 2008 - 09:39 PM

здравейте , трябва ми информация затова откъде мога да си купя порче

#33 Потребителят е офлайн   estir Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 22-January 08

Публикувано: 24 January 2008 - 03:22 PM

Цитат

здравейте , трябва ми информация затова откъде мога да си купя порче


#34 Потребителят е офлайн   redika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1229
  • Регистрация: 22-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 24 February 2008 - 10:22 PM

Продават се в зоомагазини, но къде има в моемнта не знам...
Аз имах удоволствието да си общувам известно време с тези животинки и останах очарована...изклютелно интелигенти са и ако си го вземеш от малко няма проблем с хапането.Много е важно да си го вземеш бебче - на около 2 месеца или, ако е по-голямо то да е от човек, а не от магазин и да е гушкано преди това.А иначе те са като котетата - така си играят с такива играчки и по същия начин хапят на игра...А за миризмата, оперира се жлезата и вече няма и след от тази воня... :) Според мен е хубвао обаче да се слагат в клетка като се вземат и постепенно да се привикват да остават сами пуснати в апартамента, защото има опасност да се завре някъде и да се нарани или пък да изяде нещо, което не трябва и да пострада....Общо взето се приближават много до котките като поведение и начин на отглеждане - хранят се котешка храна, месце, яйца, учат се да ходят в тоалетна (при достатъчно упорство на собственика). Също така може и да се разхождат на каишка, ако има подходящо място за това.
Малко се повторих с други постове, но исках да напиша всичко, което съм наблюдавала при тях... :)
На мен лично ми беше голямо удоволствие да си играя с едно бяло порче (то ми беше любимчето) с една плюшена играчка за котета и да го чешкам по коремче, а него явно го беше хем гъдел хем му беше приятно...от време на време се завърташе и ме хапваше по пръста, но изключително лекичко, та дори и приятно :)
Контакта с порчетата имах до като работех в зоомагазин и 2 седмици вкъщи (една позната си го купи, но ме помоли да го взема вкъщи за малко, защото точо се нанасяше в ново жилище) и бях във възторг от тях... :)
Имаше обаче и едно голямо проклетийче, с което така и не се разбрахме....докараха го по-големичко (около 3-4 месеца) и явно никой не го беше пипал до тогава и хапеше като лудо....и с всеки ден ставаше все по-агресивно и се мяташе като видеше някой да минава покрай него....голяма гад  ;D Накрая собственика на магазина го върна там от където го беше взел, защото беше невъзможно да се грижим за него...не даваше да му сменяме водата и да му слагаме храна и правехме някакви сложни системи с ръкавици, пръчки, залъгалки и т.н. За това, ако си взимате порче го вземете мъничко или от човек, който със сигурност му е обръщал достатъчно внимание преди това...
А цените са около 300лв (плюс минус 50лв в зависимост от мястото) по зоомагазините, а от човек сигурно ще са и по-ефтини и по-дружелюбни, но нямам представа дали някъде има някой който ги развъжда :)
User's Signature

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   m_4akkarova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 11-January 08

Публикувано: 13 June 2008 - 06:37 PM

Има развъдник в Б-я скоро се рових и открих, но порчетата раждат смо през май(така ми обясниха)иначе цената им варира межу 150 и нагоре ;)

#36 Потребителят е офлайн   jenni1989 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 164
  • Регистрация: 09-June 06
  • Location:Varna

Публикувано: 14 June 2008 - 10:36 PM

moje6 li da dade6 adras na internet str? :blink:

#37 Потребителят е офлайн   m_4akkarova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 11-January 08

Публикувано: 23 June 2008 - 01:45 PM

http://www.Не купувайте куче от зооборса !-petshop.hit.bg/html/prodavadrugi.htm ето тук  ;)

#38 Потребителят е офлайн   vasito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1921
  • Регистрация: 13-November 07
  • Gender:Female
  • Location:Несебър

Публикувано: 23 June 2008 - 03:08 PM

Сладки бебета

#39 Потребителят е офлайн   poisonlips Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 30-June 08

Публикувано: 30 June 2008 - 10:33 AM

Здравейте аз отскоро искам да си взема фретка но незнам откъде кажете ако знаете нещо!

#40 Потребителят е офлайн   ZeRBeRuS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 235
  • Регистрация: 02-March 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2008 - 08:00 PM

В събота имаше 4 бебета на пазара за животни-Подуене. Бяха и 4-те бежови на цена от 150 лева.
User's Signature

Моята змия НЕ яде кучета и котки!

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни