Dog.bg Форуми : Tova e Saba

Към съдържанието

 
 
 

БНК Немски дог

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Tova e Saba

#1 Потребителят е офлайн   mameha Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 27-October 07

Публикувано: 27 October 2007 - 07:03 PM

Явно съм в най-професионалният форум, по отношение на участниците и породата. Моля, бъдете милостиви към по-невежите / най-вероятно и "по-непородистите" /. Моля, дайте ми коментарите си. Ще ми помогнете много. Саба е на година и три мес. НЕ СЕ СПРАВЯМ ДОБРЕ. Живея в София и ще се радвам да ми препоръчате добра школа за кучета, както и да ми споделите завидния си опит. Благодаря! А ето я и нея :

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  sabas6.jpg (145.48K)
    Брой сваляния: 114


#2 Потребителят е офлайн   mameha Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 27-October 07

Публикувано: 27 October 2007 - 07:16 PM

:(

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  Saba.jpg (329.22K)
    Брой сваляния: 109


#3 Потребителят е офлайн   mameha Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 27-October 07

Публикувано: 27 October 2007 - 08:28 PM

Slaviad......поне ти......

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  sabas4.jpg (141.81K)
    Брой сваляния: 106


#4 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 27 October 2007 - 09:47 PM

mameha, относно екстериора на кучето, можете да прочетете извадката от Стандарта, която съм сложила в последния си пост тук / най-долу/ :

СТАНДАРТ

Саба е от кучетата, които са домашни любимци САМО. Не става за изложби или за развъждане. Това, разбира се, не пречи да си я гледате и обичате. В какво точно не се справяте? Ако разкажете по-подробно, бихме могли да ви помогнем повече.

Защо не пробвате училището на Dog.bg? На първата страница ще намерите обща информация, а на последните можете да видите дали скоро ще има сбирки, в зависимост от времето.

ФОРУМ ЗА ОБУЧЕНИЕ НА КУЧЕТА

#5 Потребителят е офлайн   mameha Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 27-October 07

Публикувано: 28 October 2007 - 06:02 PM

Благодаря ти. Попрочетох доста. Аз си взех домашен любимец преди година и три мес. Ама Саба много се разстрои, че не става за изложби  :( Тя си е суетна, независимо от произхода. / Чакай, че нещо асоциирах в произхода на хората и ми трябва време да се посмея  ;D/
Разбира се всички съвети са много полезни и мисля, че открих отговорите, които ми трябват.Благодаря за всички постове. Но, много моля да ме извините, че не понасям маниащината в никакви варианти. Посветените на кучетата си хора много ме респектират. Когато, обаче самите стопани не се самоиндетифицират правилно като ХОРА, това ми е най-малко смешно. /Това се отнася за някои постове и някои стопани, които така и не биха ме разбрали/
Живея близо до сбирките. Ще дойдем, обещавам. Ще се забавляваме. Нали?

#6 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 28 October 2007 - 09:38 PM

Без коментар... B)

#7 Потребителят е офлайн   something_special Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 30-October 07

Публикувано: 30 October 2007 - 04:18 PM

Аз лично също като mameha се чувставам не на мястото си сред хора,които нямат мярка и са меко казано вманиачени по отношение на кучетата си! :-Наистина щом сме взели решение да си вземем куче е задължително да се грижим за него и да го обичаме, :kuchence:но когато прекаляваме трябва да има някой,който да ни го каже! :stop:  mameha :А, така!: Твоето куче не става за изложби,но съм сигурна,че е много добро и любвеобилно!  :blink: Успех занапред!

#8 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 30 October 2007 - 08:25 PM

Не ми е ясно кого всъщност се опитвате да нападате в постовете си, а и не ме интересува. Като модератор на форума, съм длъжна да защитя пишещите и спазващите правилата членове - на този форум няма хора, които "не се грижат" за кучетата си, нито такива, които "не ги обичат". Дори съм убедена, че за нашите кучета се грижим много по-добре - вида им на снимките, които слагаме говори красноречиво за това.

Хората, които пишем тук, не само гледаме и обичаме кучетата си, но сме се натоварили с една много по-голяма отговорност - да работим за развитието на породата немски дог в България. Едва ли бихте могли да си представите за колко голяма отговорност става въпрос. На това сме посветили не само времето си, но и част от живота си. И това се нарича не "манящина" ....а ЛЮБОВ !!!

Знаете ли каква част от времето си прекарвам само за да помогна да популяризираме тази порода у нас ?? Защо не погледнете часовете, когато слагам постовете си? Знаете ли колко безсънни нощи коства това? Наред с другите задължения в живота - работа, семейство, куче...Знаете ли кой поред дог отглеждам в живота си в момента? Знаете ли по колко кучета имат останалите пишещи, които си позволявате да критикувате?

Наясно ли сте въобще какво означава думата "родословие" и защо се ходи на киноложка изложба? И защо се прави всичко това...май НЕ !!

Избрали сте да отгледате по едно куче...правете го, но не критикувайте ако обичате тези, които са ИЗБРАЛИ да направят нещо много повече.

Между другото, не е достатъчно Саба да спи само на легло - кучето изглежда прекалено слабо и недохранено !!

Бях решила да ви го спестя, защото съм толерантен човек, КОЙТО УВАЖАВА ЧУВСТВАТА НА ДРУГИТЕ, но виждам, че на среща си нямам толерантни и разбиращи хора, а такива, които се регистрират, САМО за да уязвят тези, които искат наистина да работят за развитеието на породата, която безумно обичам.

 

#9 Потребителят е офлайн   mameha Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 27-October 07

Публикувано: 31 October 2007 - 09:17 AM

Хахахахаааааа  ;D
И ти май си забравила от къде си тръгнала, но аз пък го прочетох.
Саба, милата, само позира и дори не спи на легло :'(
Жалко е,че не удържа на лека провокация.  :- Бях заложила на много по-силен образ. Слабичка е, но и аз съм такава и смятаме да живеем по-дълго  :->)

#10 Потребителят е офлайн   mameha Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 27-October 07

Публикувано: 31 October 2007 - 09:33 AM

Аз отгледах човек... дали знам за какви грижи говориш. Любителски се занимавам да селектирам породата "човек". Съжалявам, ти не ставаш.

#11 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 31 October 2007 - 11:38 AM

mameha, наричаш тези хора екстремисти, а в същото време гледаш именно дог, а не кученце от улицата. Трябва да знаеш, че догове има на тоя свят именно благодарение но това, че хора като тези са имали по-широк поглед от теб и са виждали отвъд своето куче, за да вземат правилни решения за породата.

Не си първия, нито последния човек, който влиза във форума и напада кинолозите, обвинявайки ги в седемте смъртни гряха не за друго, а защото са му казали, че неговото куче е само домашен любимец. На никого няма да накривиш капата с тези думи, нито ще промениш нещо. Всички сме свикнали да заобикаляме любезно хора като теб, защото с времето сме открили, че няма смисъл да говорим...

Ако те интересува повече по темата можеш да почетеш тук:
Кученца show и pet класа
Бялото родословие
Преди да развъждате кучета
Преди да развъждате 2
Какво е това развъдчик

Без да искам да те обидя,
живей щастливо.

ПП Почти всяка от нас е отгледала "човек". 6 милиарда човека има на тая планата, да ти е жив и здрав твоя, но това, макар да е прекрасно, не е баш най-голямото геройство с което можеш да ни респектираш.
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   misha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 246
  • Регистрация: 09-July 07
  • Location:София

Публикувано: 31 October 2007 - 12:01 PM

Цитат

Хахахахаааааа  ;D
И ти май си забравила от къде си тръгнала, но аз пък го прочетох.
Саба, милата, само позира и дори не спи на легло :'(
Жалко е,че не удържа на лека провокация.  :- Бях заложила на много по-силен образ. Слабичка е, но и аз съм такава и смятаме да живеем по-дълго  :->)

Цитат

Аз отгледах човек... дали знам за какви грижи говориш. Любителски се занимавам да селектирам породата "човек". Съжалявам, ти не ставаш.


Подкрепям всичко казано от insult
Само че аз още не съм свикнала да заобикалям любезно (това като недостатък).
Най-малкото защото любезността не стига до хора като теб. Не е език на който може да се общува с теб.
Всеки е тръгнал от някъде и този който е стигнал до място което е искал има основание да се гордее. Пътя е важен, да растеш е важно. Да стоиш на едно място не е повод за гордост.
Да видим за какво не ставаш ти:
За този форум не ставаш
За нормално незлобливо общуване не ставаш
Ако съдя по начина по който се опитваш да нараниш slaviad добър човек определено не си станала.

#13 Потребителят е офлайн   phoenix Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 461
  • Регистрация: 31-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 31 October 2007 - 01:15 PM

Цитат

Цитат

Хахахахаааааа  ;D
И ти май си забравила от къде си тръгнала, но аз пък го прочетох.
Саба, милата, само позира и дори не спи на легло :'(
Жалко е,че не удържа на лека провокация.  :- Бях заложила на много по-силен образ. Слабичка е, но и аз съм такава и смятаме да живеем по-дълго  :->)

Цитат

Аз отгледах човек... дали знам за какви грижи говориш. Любителски се занимавам да селектирам породата "човек". Съжалявам, ти не ставаш.


Подкрепям всичко казано от insult
Само че аз още не съм свикнала да заобикалям любезно (това като недостатък).
Най-малкото защото любезността не стига до хора като теб. Не е език на който може да се общува с теб.
Всеки е тръгнал от някъде и този който е стигнал до място което е искал има основание да се гордее. Пътя е важен, да растеш е важно. Да стоиш на едно място не е повод за гордост.
Да видим за какво не ставаш ти:
За този форум не ставаш
За нормално незлобливо общуване не ставаш
Ако съдя по начина по който се опитваш да нараниш slaviad добър човек определено не си станала.




Казаха ти го много ясно,не ставаш,живей си с твоите бедни представи и не пречи на другите.Понякога се чудя откъде се появи такава наглост във вас,неподкрепена с нищо,даже упреквам  модератора,че е бил твърде толерантен към вас и не е взел мерки.Това тук не е място за заяждане и празни приказки,отидете в кварталната градинка и продължете там вашите  инфантилни ,,коментари,,

#14 Потребителят е офлайн   mameha Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 27-October 07

Публикувано: 31 October 2007 - 01:48 PM

Ако започнете да четете отначало, ще разберете, че исках съвет и никъде не съм споменавала, че търся оценка. / Малко я превърнахте в грозна дума/. Исках съвети за това да се справям по-добре, предполагайки голям опит и професионализъм от хора като модератора. Кое ви провокира така? / не спирам да се забавлявам / :blink:Снисходителните реплики от ХОРА към кучета като Саба ме дразнят, а тя дори не претендира, миличката ми, нито пък аз. Защо кучелюбящите са почти задължително човекомразци? Факта, че някои кучета са "недостойни" за съветите ви са меко казано снобски изблик на вътрешните ви несъвършенства. / Дали това се проектира и в отношението ви към вашето куче? - неминуемо/.Аз благодарих неколкократно на хората, които могат да дадат съвети и наистина помагат: за всички кученца.
И все пак... от три дни тази тема не спира да се чете  :->)
Аз се забавлявам...и Саба също...а вие ?:blink:

#15 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 31 October 2007 - 02:00 PM

mameha, съжалявам, че си останала неразбрана. Когато човек напише:

Цитат

Моля, дайте ми коментарите си. Ще ми помогнете много.

се предполага, че очаква да чуе коментари, а не да се ядосва после и да вика "Ама вие защо коментирате!?"

slaviad те пренасочи към безплатно училище, което свестни хора от форума организират за случаи като твоя, но на теб това не ти е достатъчно. Какви още съвети искаш да получиш? Обиждаш с този ник, после регистрираш с друг, за да обидиш и с него. Не се държиш като зрял човек, а очакваш добро отношение.

Саба не е получила снизходителни реплики, опасявам се, че те бяха повече насочени към стопанката и. Опасявам се, че не ти си човекът, който може да говори за вътрешните ни несъвършенства. 

Та, какви точно съвети и отговори потърси, които не получи?
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   mameha Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 27-October 07

Публикувано: 31 October 2007 - 07:26 PM

Ето ме пак. Кой беше писал за връзката между IP адреса и другия user? Моля, ви ... повече въображение. Някой май ме е подкрепиииииил. / Проведох разследване / Благодаря му  :wub: / И Саба да бях казала, че е, май биха ми повярвали някой хора  ;D/ Мисля, че някой е викал  :sos:, защото и пуделите присъстват във форума за догове.Благодаря, че посети темата Саба  :wub: Всъщност, insult не бих искала съвет за каквото и да е тук...вече. А имах намерение, точно толкова добронамерено, колкото и сега имам, защото, извинете ме, повечето постове не забелязах. Някак нямат смисъл в темата за моята Саба. И как да не ви я покажа пак.
Съдете ме когато ме опознаете, сега сте добре дошли в темата на Саба  :->)


Извинете ме за лошото качество на снимката, но моделът си заслужаваше моментална реакция  :wub:

Прикачени файлове



#17 Потребителят е офлайн   mameha Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 27-October 07

Публикувано: 31 October 2007 - 07:27 PM

Разгонена за първи път. Някой знае ли, дали я боли...

#18 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 31 October 2007 - 07:56 PM

Цитат

Хахахахаааааа  ;D
И ти май си забравила от къде си тръгнала, но аз пък го прочетох.


Не само, че не съм забравила, но и нарочно съм го описала...за да могат такива като тебе да решат. Дали да вървят напред или да си останат само с хленченето, хапливичките забележки и подлостта...тоест на нивото само на собственото си ЕГО.

А колкото до това кой колко ще живее...дано и Саба си мисли като тебе...защото тези неща за нея не ги решаваш ти.

Имай предвид, че като модератори и аз и insult виждаме, че си се регистрирала с два ника, което на форума е забранено !!! Наруши правилата 2 пъти - с двойния ник и с обидите.

#19 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 31 October 2007 - 08:16 PM

Цитат

Разгонена за първи път. Някой знае ли, дали я боли...


Защо не я попиташ? Ако знаеш как да общуваш с нея, тя ще ти каже  :P

#20 Потребителят е офлайн   michael Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 07-February 05

Публикувано: 31 October 2007 - 10:05 PM

съжалявам, че късно прочетох тази "толкова интересна" тема... :rolleyes:

до mameha
какво всъщност търсите??? какво всъщност целите???
Ако търсите съвети и помощ - получихте това, за което питахте още в първите постове на темата.
Но защо ли оставам с впечатление, че сте тук за да си "чешете езика" и преднамерено да се заяждате с хората...тъй като току що прочетох ЦЯЛАТА тема за първи път от началото до края. С какво не Ви угодиха???

Ще си позволя да цитирам Вашите постове, по-точно част от тях, сама си направете изводите ... за впечатлението, което оставяте за себе си:
" Моля, дайте ми коментарите си. Саба е на година и три мес. НЕ СЕ СПРАВЯМ ДОБРЕ" -ОК

" Ама Саба много се разстрои, че не става за изложби  Тя си е суетна, независимо от произхода"
"Снисходителните реплики от ХОРА към кучета като Саба ме дразнят, а тя дори не претендира, миличката ми, нито пък аз. Защо кучелюбящите са почти задължително човекомразци? Факта, че някои кучета са "недостойни" за съветите ви са меко казано снобски изблик на вътрешните ви несъвършенства"
"Но, много моля да ме извините, че не понасям маниащината в никакви варианти"
-КОЙ е суетен? Май Вие в случая. Да, понякога истината боли, но тя си остава истина. ТОВА, че Ви я казаха ли стана повод за последвалите по-надолу  нападки и грозни думи? И кой излиза, че е вманиячения ... на тема "моето собствено его"

"Хахахахаааааа 
И ти май си забравила от къде си тръгнала"
-Не е важно откъде тръгва човек, а докъде стига. Я вижте Вие до къде я докарвате... :-

"Жалко е,че не удържа на лека провокация"
-Ха, нима това била целта... Ако е така - напълно си заслужихте това, което получихте  :Абе, ти чуваш ли ме?!:

"Аз отгледах човек... дали знам за какви грижи говориш. Любителски се занимавам да селектирам породата "човек". Съжалявам, ти не ставаш"
-Дано човекът, когото сте отгледали стане ДОБЪР ЧОВЕК въпреки всичко

"Аз се забавлявам...и Саба също...а вие ?"
-Лично аз - не. Има по-интересни неща в живота от това да се забавляваш за сметка на някого, обиждайки го безпричинно - това не е забавно

"А това за кой колко ще живее прозвуча като " бабешка проклетия"
Защо?.....
мамеха: ААААА разбрах защо"
-Това вече не само не е забавно - това е грозно  :Бляк!:

"Съдете ме когато ме опознаете, сега сте добре дошли в темата на Саба"
Точно тази реплика и временното заключване на темата ме карат да предложа следното:
1.Модераторът да заключи ТАЗИ тема
2. Да бъде отворена втора тема за Саба, в която да се запазят само първите, все още цивилизовано звучащи постове. Дано там нещата се развият по друг начин и да успеем да опознаем и добрата страна на Мамеха, ако тя, разбира се, го желае и ако е способна да бъде добър човек

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни