Dog.bg Форуми : разходки на повод?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

разходки на повод?

#1 Потребителят е офлайн   bagira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 30-January 05

Публикувано: 15 February 2005 - 11:31 PM

понеже има доста становища по този въпрос, тук можете да изразите вашето мнение.дали трябва и защо.благодаря!
User's Signature

PUNISH THE DEED, NOT THE BREED!

#2 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 15 February 2005 - 11:40 PM

Гласувах ДА, винаги разхождам кучето си на повод по командата "Ред" докато не стигнем до парка, където го откопчавам, като предарително се оглеждам да няма непознати кучета от едри породи за да няма евентуален конфликт. И всеки един отговорен стопанин трябва да си разхожда кучето в града само и единствено на каишка с повод докато не стигне до полянка за тичане, мисля аз. Даже ако не е сигурен че кучето му ще дойде при него по команда, не бива да го пуска от повода.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#3 Потребителят е офлайн   bagira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 30-January 05

Публикувано: 15 February 2005 - 11:43 PM

да определено, ако някое куче не слуша стопанина си не хрябва да се пуска!!!!
User's Signature

PUNISH THE DEED, NOT THE BREED!

#4 Потребителят е офлайн   Sari4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 715
  • Регистрация: 18-January 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 16 February 2005 - 12:44 AM

И аз гласувах ДА!Мисля,че причините са много-сигурността на кучето и на хората по улицата,контрол върху поглъщането на разни неща,контрол върху поведението на кучето(да не скочи под някоя кола,например) и т.н. и т.н.....
Но пък няма нищо по-хубаво за нашите приятелчета от малко свобода и затова кучето трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да има добро общо послушание,за да може да бъде пуснато да потича в парка,например.
Та както за повечето неща и тук най-важното е да има баланс и добро възпитание r)
User's Signature

Сара-кученцето,което носи усмивка в деня ти!

#5 Потребителят е офлайн   Dara Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 566
  • Регистрация: 29-December 04

Публикувано: 16 February 2005 - 09:11 AM

Въпросът е зададен малко неясно.
Отговорът ми е ДА/НЕ.
Когато се движим с кучето си по улиците е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО то да бъде на повод. Най-малко заради неговата сигурност.
Когато сме в парка, където няма много хора, играещи деца и т.н. е нормално кучето да е пуснато за да може да тича спокойно.
Ние разхождаме кучетата в парк по време, когато сме си само ние там. Какъв е смисълът кучето да е на повод?

Фурия, ти наистина ли водиш кучето си по улицата на команда 'ред'?

Учудвам се защото упражнениието 'ред' е доста по различно от това кучето да ходи до теб. То трябва да е плътно до крака ти и да те гледа в очите. Не се препоръчва ходенето 'ред' повече от 100-150 метра.

#6 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 16 February 2005 - 09:25 AM

Няма две мнения, че по улиците и междублоковите пространства кучето трябва да е на повод.
НО! Трябва да има определени места, където да може да се пуска свободно. Преди имаше и те са останали традиционни "кучкарски" сборища. От движението и играта със себеподобни зависи здравословното състояние на повечето кучета, физическата им форма, социализацията им. Ако няма такива места, ще има много повече "трагични" инциденти, независимо от повода.
Когато попитах в отдел екология на район Красно село кои места са определени за това, ми отговориха, че НЯМА места, където може да се пуска куче свободно. Можело да се разхожда НА ПОВОД по велосипедната алея на Княз Борис ІІІ.
Не попитах служителката трябва ли да прелитаме дотам с кучето, щом само там може!?
Второ, когато се опитвах да ползвам тази алея по предназначение, се оказа, че това е невъзможно, сещате се какъв купон се завихря при слалом с велосипед между кучета. Така, че - велосипедистите - на пътното платно! Където не им е мястото. С кой акъл са решили това?
Да спазя тази разпоредба означава да осакатя животното. Е, няма да го направя.

#7 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 February 2005 - 09:29 AM

Аз гласувам ДА,защото може би на никой не-кучкар ще му е приятно да скача куче по него и да го лигави(както прави Кари на непознати),иначе когато сме на полянка без други кучета я пускам да потича на воля d)
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 16 February 2005 - 09:47 AM

Аз няма да гласувам, защото въпросът е неправилно зададен.
Кучето отива на разходка, за да може да потича - тоалетните нужди са второстепенни в този смисъл; дето се казва, може да си ги свърши и в банята / на балкона... има кретени, които никога не си извеждат кучетата от къщи.
В този смисъл, естествено, кучето трябва да може да бъде пуснато от повод все някъде и това "някъде" трябва да отговаря на следните условия:
- да е място, където тичащото куче няма да пречи на майки с деца, велосипедисти, други разхождащи се; а и на него самото никой няма да му пречи
- да е обезопасено място, така че кучето да не може да се нарани (няма стърчащи железа, натрошени стъкла...) и да не може да избяга току-така от собственика си
- и, естествено, да е място, където на кучето му е забавно...
Нещо такова.
Иначе, по улиците, естествено, кучето трябва да е на повод ДОРИ ако слуша идеално.
--
Що се отнася до командата "ред/ом", тук май някой нещо не е разбрал (визирам Dara). Не знам на вас как ви го преподават в училището b) , но редом/в крак или който както си го нарече се състои от: куче, движещо се близо до стопанина си, като холката му е на нивото на коляното на човека - не избързва, не забавя; куче, по принцип сядащо автоматично, когато човекът спре... 100-150 м. са... началния етап на обучението ли, що ли?... l) - нормално обученото животно спокойно, без напрежение може и трябва да си върви така до собственика до второ пришествие. Впрочем, гледането в очите е по желание ;) - след като свикне с упражнението, кучето чудесно отчита намеренията на собственика си и по най-леките потрепвания на каишката и, дето се казва, може спокойно да си блее насам-натам, и пак да изпълни прекрасно спиране със сядане или промяна на темпото, без нито то, нито човекът съзнателно да се "усетят".
Аз също предпочитам "този начин", когато се движим по тротоарите - и с едно, и с две кучета, че и с четири r) човек може да си съсредоточи вниманието с кого се разминава и откъде върви, а не накъде го дърпа животното... Друг е въпросът, че "пускам" кучетата да щрапат по свое усмотрение на по-дълъг повод по тревните площи и, естествено, в парка глутницата е пусната от каишките.
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#9 Потребителят е офлайн   Dara Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 566
  • Регистрация: 29-December 04

Публикувано: 16 February 2005 - 09:51 AM

Цитат

Аз няма да гласувам, защото въпросът е неправилно зададен.
Кучето отива на разходка, за да може да потича - тоалетните нужди са второстепенни в този смисъл; дето се казва, може да си ги свърши и в банята / на балкона... има кретени, които никога не си извеждат кучетата от къщи.
В този смисъл, естествено, кучето трябва да може да бъде пуснато от повод все някъде и това "някъде" трябва да отговаря на следните условия:
- да е място, където тичащото куче няма да пречи на майки с деца, велосипедисти, други разхождащи се; а и на него самото никой няма да му пречи
- да е обезопасено място, така че кучето да не може да се нарани (няма стърчащи железа, натрошени стъкла...) и да не може да избяга току-така от собственика си
- и, естествено, да е място, където на кучето му е забавно...
Нещо такова.
Иначе, по улиците, естествено, кучето трябва да е на повод ДОРИ ако слуша идеално.
--
Що се отнася до командата "ред/ом", тук май някой нещо не е разбрал (визирам Dara). Не знам на вас как ви го преподават в училището b) , но редом/в крак или който както си го нарече се състои от: куче, движещо се близо до стопанина си, като холката му е на нивото на коляното на човека - не избързва, не забавя; куче, по принцип сядащо автоматично, когато човекът спре... 100-150 м. са... началния етап на обучението ли, що ли?... l) - нормално обученото животно спокойно, без напрежение може и трябва да си върви така до собственика до второ пришествие. Впрочем, гледането в очите е по желание ;) - след като свикне с упражнението, кучето чудесно отчита намеренията на собственика си и по най-леките потрепвания на каишката и, дето се казва, може спокойно да си блее насам-натам, и пак да изпълни прекрасно спиране със сядане или промяна на темпото, без нито то, нито човекът съзнателно да се "усетят".
Аз също предпочитам "този начин", когато се движим по тротоарите - и с едно, и с две кучета, че и с четири r) човек може да си съсредоточи вниманието с кого се разминава и откъде върви, а не накъде го дърпа животното... Друг е въпросът, че "пускам" кучетата да щрапат по свое усмотрение на по-дълъг повод по тревните площи и, естествено, в парка глутницата е пусната от каишките.

Само да отговоря за редома. Има няколко вида ред. Аз визирам спортния, който се оценява на състезания. Има и тъй наречения полицейски ред, който визираш ти. И все пак, винаги когато се говори за команд "ред" се визира спортния.
А иначе кучето на повод трябва да ходи в полицейски ред без да му казваш каквото и да било.

#10 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 16 February 2005 - 09:51 AM

Dara
нашето "ред" си е в по-слаба форма b) през ум не ми минава да обучавам чау като служебна порода. Като казвам "ред", моят пес разбира че искам от него да не избързва, да не изостава, да върви до лявото ми коляно и да внимава къде ще завиваме, къде ще пресичаме. Чак пък да ме гледа в очите - не ми трябва) Но точно тази дума използвам за команда.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#11 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 16 February 2005 - 09:56 AM

аз си разхождам ашли без повод из нашия квартал и пространството ндк-хилтън...и не само там! тя върви на fus(редом), и понеже е няква спокойна никога няма да тръгне да търчи като изогламена по улиците или по хората...нали за това се бъхтя 1 1/2 по тея полянки b) НЕ Я ОСТАВЯМ ДА ПРЕСИЧА УЛИЦИ БЕЗ ДА Е НА ПОВОД!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!аз мисля че това зависи от нас-ако аз познавам достатъчно добре кучето си и съм сигурна в него защо да не я разхождам без повод? bl) като разбирасе си го нося...!!! аз не я изпускам от поглед!!!!!!ако видя че няма толкова хора...?! незнам, надявам се да не мисля в грешна посока?! l)
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 16 February 2005 - 10:09 AM

"ако аз познавам достатъчно добре кучето си и съм сигурна в него защо да не я разхождам без повод?"

не бих разчитала на това. Стопроцентно управляемо предвидимо куче не съществува като порода. Колко е голяма Ашли? мина ли пубертет? Никога не бих рискувала кучето ми изведнъж да реши да се стрелне някъде и аз да не съм в състояние да реагирам, което може да стане когато животното е без повод. Плюс към това - каква е необходимостта кучето ми да върви по улицата без повод? Има хора които ги страх само от вида на кучето - а уж имам една от най-безобидно изглеждащи породи. Застават от страни и чакат да ги подминем и не мърдат - хората ги е страх от всички кучета по принцип. Предпочитам да си спестя едно истерично овайкване, защото никой копче не казва когато кучето е на повод.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#13 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 16 February 2005 - 10:09 AM

Цитат

ако познавам достатъчно добре кучето си и съм сигурна в него защо да не я разхождам без повод?

Не съм съгласна, ако става дума за места извън традиционните. И най-прекрасно обученото куче може да поиска да дойде да подуши моето, което е на повод, а това ще бъде сигнал за игра и ако има лед - сериозна вероятност да бъда осакатена. Не всички кучета са с темперамента на голдън. Същото важи и за най-безобидните "джобни кучета", чиито стопани традиционно ги мързи да идат до кучешката полянка и ги пускат свободно където си щат. Така е, те не пречат на минувачите и не плашат децата, но пречат на мен. Малко колегиалност.

#14 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 16 February 2005 - 10:46 AM

Цитат

ако аз познавам достатъчно добре кучето си и съм сигурна в него защо да не я разхождам без повод?

Защото не познаваш другите кучета!Не знаеш от къде каво куче ще изкочи!Веднъж Буф като беше малък една Кавказка овчарка-без повод-която уж искаше да си играят го запремята през целия парк.
Също така ако стане сбиване и кучето ти е пуснато може да те искарат и теб виновн,а ако е вързано кучето ти е ясно че пуснатото куче е нападателя.

Забравих-аз гласувах ДА.Винаги кучето ми е на повод освен ако не сме в гората или някъде другаде далеч от града

#15 Потребителят е офлайн   ioni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 403
  • Регистрация: 04-February 05
  • Location:София

Публикувано: 16 February 2005 - 10:51 AM

Цитат

аз си разхождам ашли без повод из нашия квартал и пространството ндк-хилтън...и не само там! тя върви на fus(редом), и понеже е няква спокойна никога няма да тръгне да търчи като изогламена по улиците или по хората...нали за това се бъхтя 1 1/2 по тея полянки b) НЕ Я ОСТАВЯМ ДА ПРЕСИЧА УЛИЦИ БЕЗ ДА Е НА ПОВОД!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!аз мисля че това зависи от нас-ако аз познавам достатъчно добре кучето си и съм сигурна в него защо да не я разхождам без повод? bl) като разбирасе си го нося...!!! аз не я изпускам от поглед!!!!!!ако видя че няма толкова хора...?! незнам, надявам се да не мисля в грешна посока?! l)

Съгласна съм.с Арамис сме на повод до южния парк, а после го пускам малко да потича! d) w)
User's Signature

Angels chis Chihuahua kennel[br]Sofia, Bulgaria
http://vbox7.com/play:4c188668 - 03.01.2008 Арчи в Танцувай с мен 2

#16 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 16 February 2005 - 10:55 AM

Аз гласувах не, защото когато си разхождам кучето не го връзвам на повод. Ако става въпрос за движение на оживени места, за ходене по града, разбира се, че кучето ми е на повод, въпреки, че изпълнява и дори съм го изпробвала, но това незначи, че ще го пусна когато съм в центъра, независимо колко е безупречен, защото една разгонена женска, или котка или каквото и да било е достатъчно за да разсее кучето, както и един разярен пес срещу нас, който иска да ми изяде кучето също ще изкара нещата от контрол. Когато идвам с кучето към НДК кучето ми по целия път е на повод, все пак се води, че имам някаква култура, но ако отивам да си разходя кучето в квартала не си взимам и нашийника на кучето. Може би е погрешно, но пред блока имам големи полета, зад блока има градинки и улички, по които минават коли веднъж в деня, и въпреки това, имах случай в който бях далече от кучето си и от другата страна на уличката, казвах му да дойде около 3 пъти а той стоеше на отсрешния тротоар и не тръгваше, като гледаше ту към мене, ту към улицата, след няколко секунди мина кола и без да казвам на Бъко да дойде той сам дойде, затова му имам такова доверие в квартала. Също така и с другите кучета-аз познавам кучетата в квартала, както и моето куче ги познава, той знае при кой нетрябва да ходи и при кой може да отиде, за малките деца-просто не ходя там където те ходят да си играят. Просто на въпрос-Трябва ли да водим кучетата си на каишка по време на разходка отговарян НЕ, но Трябва ли да водим кучето си на повод, когато излизаме с него-Да d)
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#17 Потребителят е офлайн   ioni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 403
  • Регистрация: 04-February 05
  • Location:София

Публикувано: 16 February 2005 - 10:57 AM

n) cl) Още като видя куче го викам и го гушвам...обаче с по-големите кучета ... не е лесно да ги гушнеш!

Аз не гласувам...все пак кучетата трябва да си потичкват понякога! a)
d)
User's Signature

Angels chis Chihuahua kennel[br]Sofia, Bulgaria
http://vbox7.com/play:4c188668 - 03.01.2008 Арчи в Танцувай с мен 2

#18 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 16 February 2005 - 11:01 AM

Това, което правиш е много погрешно!
По този начин предизвикваш още повече интерес, плашиш кучето си, започват да ти скачат други кучета за да видят какво е това в ръцете ти и изобщо социализацията пропада...
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#19 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 16 February 2005 - 11:07 AM

Инче
в отговора си сама си противоречиш. Никъде във въпроса не пише че става дума за квартала, ти гласува с НЕ, а същевременно го извеждаш на оживени и непознати места с повод. Дай да определим последно какво правиш и какво е правилното? Правилно е на оживените места сред хората кучето да е с повод, и ти правиш точно това. Не виждам причина да се отговори с НЕ на анкетата b)
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#20 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 16 February 2005 - 11:13 AM

Действително въпросът трябва да се коригира. Не става ясно какво се има предвид: Винаги да е на повод или в кои случаи? Аз гласувах ДА, но ако въпросът е дали ВИНАГИ трябва да е на повод, отговорът ми е НЕ.

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни