Dog.bg Форуми : разходки на повод?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

разходки на повод?

#41 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 16 February 2005 - 04:30 PM

marinе, много ми харесва мнението ти - ето един от хората, които мислят по този въпрос като мене b)
Анита, няма за съжаление, има забранени, но не и позволени...
Някой писа някъде, май беше мил, че са казали в общината, че няма място за разходки на кучета-освен алеята за колела.
Ше ме извиняват, но в това отношение, ако щът в затвора да ме вкарват ще нарушавам закона! ;)

Гери, има и такива случаи, ама тва принципно е незаконно...верно, че и ние си имаме кучешка градинка, но принципно е забранено за кучета l)
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#42 Потребителят е офлайн   marin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 615
  • Регистрация: 26-January 05
  • Location:София

Публикувано: 16 February 2005 - 04:34 PM

Цитат

marinе, много ми харесва мнението ти - ето един от хората, които мислят по този въпрос като мене 
Ами едни приятели имат два аржентински дога. И когато сме им на гости и двамата буквално се размазват от кеф w) w) и глезене а са на 5 и на 8 години. Голяма злоба и опасност няма що! Плюс това ги харесвам много голми са сладури. Имат много умен поглед.
Що се отнася до места за разходка май, че единственото законно място за кучета е "градинката" т.е. зелената ивица покрай канала. Е аз там категорично няма да си разхождам кучето като знам какво представлява.

#43 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 16 February 2005 - 05:14 PM

Обичам кучета всякакви и предпочитам по-дребни за себе си.Допреди 2 години имахме пекинез и го водехме задължително на повод.Тя беше дребна послушна и добричка. Ако я изпуснех какво би станало с нея. Ми тя беше за 3 хапки на някое едро , зло, свободно и невъзпитано животно. Ако кучето е дребно то е застрашено, ако е едро възможно е да бъде заплаха за някое друго куче или дори човек. Поводът е задължителен на общи места. Трябва да има специални оградени места за свободно разхождане на кучета без поводи, но и тогава би трябвало да се пускат едновременно познати или еднокалибрени кучета.
r) r)
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#44 Потребителят е офлайн   marin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 615
  • Регистрация: 26-January 05
  • Location:София

Публикувано: 16 February 2005 - 05:28 PM

Цитат

Поводът е задължителен на общи места. Трябва да има специални оградени места за свободно разхождане на кучета без поводи, но и тогава би трябвало да се пускат едновременно познати или еднокалибрени кучета.
 
Де да имаше такива места r) r) С хубава трева дръвчета и т.н.

#45 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 16 February 2005 - 05:45 PM

Цитат

Ми тя беше за 3 хапки на някое едро , зло, свободно и невъзпитано животно.  Ако кучето е дребно то е застрашено, ако е едро възможно е да бъде заплаха за някое друго куче или дори човек.

Стопаните на дребни кучета малко преувеличават тази заплаха и често с напрегнатото си поведение вредят.
Гледала съм едро мъжко куче 11 години, сега гледам второ от година и нещо. Първото беше невероятен побойник, този още не е, но не е изключено да стане.
Е, уверявам ви, че и двамата никаква, ама грам агресия не са проявявали към по-дребни, ако ще да се съдират от лай под носа им, просто ги отминават, най-много да подушат или хлапакът да поиска да поиграе. Ако са свободни, интересът е съвсем нулев, малко по-различно е поведението им на повод. Простото обаснение за това е, че дребните не представляват конкуренция в техните очи, тъй че няма за какво да спорят с тях. Кучетата си имат правила за тези неща ако са психически нормални. Едро не закача дребно. Не съм и била свидетел на подобна разправия между кучета, а съм била свидетел на мнооого разправии. Не казвам, че е невъзможно, но щом за толкова години не съм го виждала, значи е рядкост.
Затова пък съм виждала до какви трагични последици довежда липсата на социализация у едро доминантно куче. Демек - до едногодишна възраст НИКОГА не пускано от повода и не общувало с други кучета ...

С това съвсем не искам да кажа, че не трябва да са на повод, а че едновременното свободно разхождане на разнокалибрени кучета на кучешката полянка изобщо не е болка за умирачка.

#46 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 16 February 2005 - 05:46 PM

Не гласувах защото водя Друпи на повод на тротоара(не ме слуша пък и може да подгони котка на улицата и да го сгази кола).Обаче стигнем ли градинката го пускам. l)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#47 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 16 February 2005 - 07:27 PM

папи, наистина в очите на стопаните на малки кучета другите изглеждт малко по-страшни, но аз съм имала и малко и голямо куче и може би затова знам, че не трябва да се прави разлика във външния вид. Нали за тва е измислена приказката за Гърбушкото от Ротердам... Кучето може да е немски дог, но да е много по-малко от един пинчер по характер, и по българските и по чуждите предавания съм гледала за случаи, където хората си гледат малко и голямо куче и малкото е доминанта в къщи b)
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#48 Потребителят е офлайн   marin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 615
  • Регистрация: 26-January 05
  • Location:София

Публикувано: 16 February 2005 - 09:32 PM

Цитат

Кучето може да е немски дог, но да е много по-малко от един пинчер по характер, и по българските и по чуждите предавания съм гледала за случаи, където хората си гледат малко и голямо куче и малкото е доминанта в къщи

Разбира се както се научи животното ако се научи ще е зло, ще бъде доминантно или ще бъде страхливо или "смотано". Това са все условни фактори които зависят от средата и от стопаните. Е разбира се всяка порода си има характер но това не е решаващо. r)

#49 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 17 February 2005 - 01:30 PM

Хехе- немския дог е нежен гигант(нежен на характер де).Имаме един млад сладур в градинката който страшно много обича Друпи и като му се нахвърля с тези грамадни кокили, който се водят за крака, вземе че го фрасне Дру-много си играят само понякога ме е страх да не му скочи на гръбнака на моя...Веднъц като ме видя дога и дойде при мене и замаха с опашка-така ме плесна по дъ-то че направо ме заболя l) l)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#50 Потребителят е офлайн   marin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 615
  • Регистрация: 26-January 05
  • Location:София

Публикувано: 17 February 2005 - 07:54 PM

Моя ме е удрял с опашка през очите и не е много приятно n) n)

#51 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 18 February 2005 - 08:29 PM

Цитат

Цитат

Ми тя беше за 3 хапки на някое едро , зло, свободно и невъзпитано животно.  Ако кучето е дребно то е застрашено, ако е едро възможно е да бъде заплаха за някое друго куче или дори човек.

Стопаните на дребни кучета малко преувеличават тази заплаха и често с напрегнатото си поведение вредят.
Гледала съм едро мъжко куче 11 години, сега гледам второ от година и нещо. Първото беше невероятен побойник, този още не е, но не е изключено да стане.
Е, уверявам ви, че и двамата никаква, ама грам агресия не са проявявали към по-дребни, ако ще да се съдират от лай под носа им, просто ги отминават, най-много да подушат или хлапакът да поиска да поиграе. Ако са свободни, интересът е съвсем нулев, малко по-различно е поведението им на повод. Простото обаснение за това е, че дребните не представляват конкуренция в техните очи, тъй че няма за какво да спорят с тях. Кучетата си имат правила за тези неща ако са психически нормални. Едро не закача дребно. Не съм и била свидетел на подобна разправия между кучета, а съм била свидетел на мнооого разправии. Не казвам, че е невъзможно, но щом за толкова години не съм го виждала, значи е рядкост.
Затова пък съм виждала до какви трагични последици довежда липсата на социализация у едро доминантно куче. Демек - до едногодишна възраст НИКОГА не пускано от повода и не общувало с други кучета ...

С това съвсем не искам да кажа, че не трябва да са на повод, а че едновременното свободно разхождане на разнокалибрени кучета на кучешката полянка изобщо не е болка за умирачка.

Много правилно и добре формулирано.

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни