Dog.bg Форуми : дали? ... или?...

Към съдържанието

 
 
 

БНК Немски дог

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

дали? ... или?...

#1 Потребителят е офлайн   maya.maisky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 289
  • Регистрация: 07-October 07
  • Gender:Female
  • Location:София/Варна
  • Interests:Great Dane

Публикувано: 30 October 2007 - 04:55 PM

Здравейте всички любители на немски дог!!!
Искам да ви споделя разни мои вапроси:)пък дано ми помогнете!
Имам женски дог вече 10 години( извън стандартна - не я развъждам)
Иска ми се да си взема още едно догче - тя вече остарява и знам че е най добре едно бебе да израстне с добър пример до себе си:)
Този път ,обаче имам възможност да си взема качествено куче(разбирай - да си купя!)
Доколкото разбирам от всичко прочетено в този форум - гаранция за качество в БГ почти няма...
Дали е по добре да си внеса куче от чужбина?Ще важи ли в БГ неговото родословие?По-добре ли е от развъдна гледна точка да се внесе друга кръвна линия ,различна от популярните в БГ?
Кой стандарт се предпочита тук?Знам че според различните стандарти договете имат 5 или 6 допустими цвята...
Ей такива мисли ме занимават...

Поздрави от Майски
User's Signature

Geenie Goldfire Liberte

#2 Потребителят е офлайн   phoenix Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 461
  • Регистрация: 31-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 30 October 2007 - 05:40 PM

Цитат

Здравейте всички любители на немски дог!!!
Искам да ви споделя разни мои вапроси:)пък дано ми помогнете!
Имам женски дог вече 10 години( извън стандартна - не я развъждам)
Иска ми се да си взема още едно догче - тя вече остарява и знам че е най добре едно бебе да израстне с добър пример до себе си:)
Този път ,обаче имам възможност да си взема качествено куче(разбирай - да си купя!)
Доколкото разбирам от всичко прочетено в този форум - гаранция за качество в БГ почти няма...
Дали е по добре да си внеса куче от чужбина?Ще важи ли в БГ неговото родословие?По-добре ли е от развъдна гледна точка да се внесе друга кръвна линия ,различна от популярните в БГ?
Кой стандарт се предпочита тук?Знам че според различните стандарти договете имат 5 или 6 допустими цвята...
Ей такива мисли ме занимават...

Поздрави от Майски




Апропо,къде прочетохте ,че няма гаранция на произведените кучета в БГ?Колкото за това,дали е по добре да бъде внесено куче отвън,положително да,но зависи  от къде,за каква сума, и т.н.,защото също нямате гаранция,че това ,което вземете ще бъде супер.Трето,какво значи,,кой стандарт се предпочита,,,стандарта е един.С  поздрав от мен!

#3 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 30 October 2007 - 07:11 PM

maya.maisky, има един единствен Стандарт за породата Немски дог -  FCI-Стандарт номер 235(09.08.2002) - публикувала съм го тук:

СТАНДАРТ НА НЕМСКИЯ ДОГ

Съгласна съм отчасти с Вас, че в България нямате гаранция за качеството на кученцето. Зависи откъде го вземате. Ако купите от случайни хора, наистина нямате гаранция. У нас обаче има и Клуб, който произвежда качествени догове вече 12 години - това има всъщност предвид phoenix в горния пост. Ако изберете да вземете куче от Клуба, ще имате гаранция за качеството - кучетата ни имат легитимни родословия, можете да видите родителите и прадедите на кученцето, както и да научите какви титли имат. По голямата част от кучетата ни са изцяло с вносна кръв.

Ако изберете да внесете дог от чужбина, ви съветвам да се консултирате с нас - с Д-р Георгиев или с мене, защо можете да попаднете на не много добър развъдник, където да Ви продадат посредствено куче на много висока цена. По принцип догчетата от развъдници, от които наистина си заслужава да се внесе  - Франция, Италия, Испания, Чехия, Полша, Германия /там много се внимава / са много скъпи, около и над 2000-2500 евро. С транспорта излиза доста повече.

Кучетата от Русия са прекалено скъпи и с недобри екстериорни качества, както и с много здарвословни проблеми. В съседните Балкански страни няма качествени догове - в Румъния има само един качествен развъдник, в Словения също само един. В Гърция, Сърбия и Македония съответно няма.

Ако наистина имате намерение да инвестирате, обадете ни се, ще Ви помогнем с всичко - ще Ви препоръчаме най-добрите Европ. р-ци, ще Ви свържем с тях и ще Ви помогнем в избора на наистина качествено догче.

Родословие на куче, произведено от развъдник, членуващ в Национален клуб за породата на която и да е страна в Европа ( EuDDC - Европейския обединен Клуб за немски догове), важи в България.

#4 Потребителят е офлайн   maya.maisky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 289
  • Регистрация: 07-October 07
  • Gender:Female
  • Location:София/Варна
  • Interests:Great Dane

Публикувано: 30 October 2007 - 08:07 PM

здравейте пак:)
Разбира се нямах намерения да обидя клуба или форума но видях обяви за продажба на мраморни кученца точно в този форум и това ме наведе на мисълта че хората развъждат некоректно кучетата си и ги предлагат като породисти-това за гаранцията...
Стандарта за немски дог в целия свят не е един- особено що се отнася до допусканите цветове -погледнете Америка например...
Всъщност имах пред вид точно инвестиция и бих искала да съм в помощ на клуба ако това е възможно...
Извинявам се на всички които съм обидила!
Поздрави
Майски


Апропо,къде прочетохте ,че няма гаранция на произведените кучета в БГ?Колкото за това,дали е по добре да бъде внесено куче отвън,положително да,но зависи  от къде,за каква сума, и т.н.,защото също нямате гаранция,че това ,което вземете ще бъде супер.Трето,какво значи,,кой стандарт се предпочита,,,стандарта е един.С  поздрав от мен!



[/quote]
User's Signature

Geenie Goldfire Liberte

#5 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 30 October 2007 - 08:35 PM

Коя точно обява за продажба на мраморни кученца имате предвид?
Ако е заключената в сектора "важни", тя нарочно е там - за да се види как хора, които нямат нищо общо с грижата за породата търгуват с кучета, които не са стандартни и лъжат другите.

По отношение на Стандарта - този, който е публикуван на сайта на Американския дог клуб е точен превод на горния стандарт FCI-Стандарт номер 235, но базиращ се на по-стар негов вариант от 1990.

Колкото и странно да изглежда...за мене самата е странно...Американците работят по същия стандарт както и в Европа. Защо тогава американските догове изглеждат различно ? Респективно тези от Канада, Австралия, Япония и др.

Причината е проста - в Америка и Австралия се пази един по-стар тип в екстериора на договете, който се развиваше в Европа през 70-те години. Поради огромните разстояния в тези страни и скъпия транспорт, там хората работят с местните кръвни линии и рядко обновяват поголовеито с кръв от други части на света. Разгледайте снимки на стари Европейски догове и ще видите, че са като Американските.

Свикнали сме за всичко да им се възхищаваме...но ако има нещо, което американците наистина не могат да произвеждат качествено, това са именно договете.

В Европа в края на 80-те се съдаде EuDDC - Обединен Европейски Клуб, в който членуват Доген клубовете на повечето Европ. страни. Там хората работят заедно от години и това промени облика на поголовието към един по-ярък и хармоничен тип. Тоест Европейският съюз отдавна надмина Америка в развъждането на догове чрез EuDDC...

#6 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 30 October 2007 - 09:19 PM

Европейски / вляво/ и Американски тип  ;D

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни