Dog.bg Форуми : Безплатни кастрации на кучета и котки

Към съдържанието

 
 
 
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Безплатни кастрации на кучета и котки

#1 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 26 August 2006 - 03:50 PM

За София:

- Германо-българско дружество за защита на животните - приют Надежда, кв. Хладилника 02/0624219 и 0879280666

- Немски кастрационен център - Студентски град - ВМФ на ВЛТУ 02/962 17 67,0888/727514 (във ваканция от 15 юни до 1 септември)

- ОП "Екоравновесие" - за кастрации - 931 41 60, 931 41 64

- АРСофия приют Богров
Можете да запазите час по телефона всеки работен ден на: 02/4837015, 0884125670 – кастрираме бездомни и полу-домашни кучета и котки.



Кабинети, в които се заплаща, но  работят с намаление за бездомни кучета:

- Д-р Надежда Златева, кв. Редута, ул. "Иларион Дагостинов" 21; тел: 870 44 64, моб: 0888 934 509

- Доц. Богдан Аминков, кв. Красно Село, ул. "Царево Село" 13; моб: 08 88 712 116

- Д-р Чернева, клиника ИТА ВЕТ - 0888 710 785 ; 0888 586 162 ; 963 29 65, Лозенец, ул.'Лозенска планина' 14

- Клиника "Добро хрумване" - 929 80 29, ул. Кн. Борис I № 125



В страната Дружество "Германо-българска помощ за животните" кастрира безплатно в приютите си в Добрич (тел.: 058/601331), Шумен (тел.: 054/866934) и Русе (тел.: 082/841281). 
http://www.db-tierhilfe.de/ това е сайта на Григор Димитров - председател на "Германо-българска помощ за животните".
 



БЕЗПЛАТНИ КАСТРАЦИИ за Варна:
>> с.Каменар /в близост до града е/.Телефонния номер е- 671129, избира се като градски номер/като за Варна/. Завеждащ приюта е д-р Москова.


В Пловдив безплатни кастрации се правят на бездомни кучета в изолатора.
Намира се на 4-ти километър, пазарджишко шосе. Точно до полицейския кучкарник.
Телефони:
032/969 382 - Управител
032/966 184




Тази информация не знам до колко е актуална.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#2 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 26 August 2006 - 06:04 PM

Поради всеобщата неизвестност на безплатните кастрации и поради нуждата да знаят за тях повече хора, имам следното предложение. Разпечатайте долния примерен текст и го разнесете по зоомагазините в квартала, по градинките с кучета, магазини (ако ви позволят) и т.н. Повечето имат табла за обяви, ако не - помолете ги да го сложат на видно място. Така ще се види от повече хора и дано бъде полезен. Това е за София.



КАСТРАЦИЯ (БЕЗПЛАТНА)
За вашите улични любимци кучета и котки



Възползвайте се от възможността най-добрите хирурзи от Ветеринарния факултет (подпомогнати от немската организация Тирхилфе Зюден), както и лекарите на фондация "Немско-българска помощ за уличните животни да ви помогнат вашите любимци да не се разгонват и да не раждат. Без вредните хормонални медикаменти! Една лека оперативна намеса и на другия ден вашите приятелчета ще са отново в отлична форма. Кастрацията е безопасна и за бременни животни.
Моля, предварително се обадете на телефони:
962-17-67, от 12 до 15 ч. в делнични дни, Кастрационен център Студентски град. Центъра започва работа от 1 октомври, в момента са във ваканция;
962-42-19 Кастрационен център кв. Хладилника, от 9 до 15 ч. в делнични дни. Центъра може да ви помогне при хващането на някои по-страхливи животни и ако случая го налага - да помогне с транспорт. Центъра в кв. Хладилника кастрира безплатно и домашни любимци!

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#3 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 04 August 2008 - 01:32 PM

Радвам се да споделя тази информация с вас. Във Варна вече има още една възможност за безплатна кастрация (не знам преди дали е имало такива). Асоциацията тепърва започва с тази дейност. Доколкото знам, нямат своя клиника, а са се уговорили с ветеринари, съгласни да извършват безплатна кастрация един път месечно, или поне асоциацията да им заплаща само консумативите. Ще помоля и четящите във форума варненци ако имат възможност да разпитат своите ветеринари дали биха се присъединили към тази инициатива и ако са съгласни, да се свържат на посочените по-долул телефони. Съжалявам за дългия пост, но ще приложа цялата брошура, ако някой има желание, може да я разпечата и да я разлепи където му е удобно във Варна.

За контакти:
Лина: тел. 088 4251055   (за български език)
Анн:  тел. 0886 870016   (за английски език)
Интернет страница:
http://www.freewebs....-bulgariandogs/
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#4 Потребителят е офлайн   taran Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 21-October 08
  • Location:Пловдив

Публикувано: 30 October 2008 - 09:46 AM

Добре а за Пловдив такава клиника има ли? Имам кандидати за нея (ако има)

#5 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 30 October 2008 - 11:14 AM

В Пловдив няма.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#6 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 30 October 2008 - 02:53 PM

От другата седмица в гр.Сопот /обл.Пловдив/ започва 3-годишна програма за кастрация, обезпаразитяване и ваксиниране на бездомни животни /100% знам за кучета/, финансирана от общината.
Манипулациите ще се извършват от д-р Георги Андреев. В близките дни ще има и график на работа, като разбера какъв е, ще напиша.

#7 Потребителят е офлайн   BBBB Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 23-May 07

Публикувано: 08 December 2008 - 01:11 PM

а котки кастрират ли? Имам една сладурана пред блока, на около година, и ме се иска да я кастрирам, освен ако някой не я иска разбира се!

#8 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 08 December 2008 - 01:16 PM

Цитат

а котки кастрират ли? Имам една сладурана пред блока, на около година, и ме се иска да я кастрирам, освен ако някой не я иска разбира се!
Кастрират, да. Кастрирай я, дори и да я иска някой.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#9 Потребителят е офлайн   InaG Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 483
  • Регистрация: 10-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 September 2009 - 11:16 AM

А някой може ли да даде актуална информация, към момента, кои кастрационни центрове в София имат и собствен транспорт и прибират за кастрация (по сигнал) и след това връщат (на правилното, т.е. същото място!) животинките? Веднага след операцията ли ги откарват обратно или животинките престояват ден-два?

Поздрави!
User's Signature

Човек трябва да носи хаос в душата си, за да може да роди танцуваща звезда.

#10 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 24 September 2009 - 12:49 PM

Цитат(InaG @ Sep 24 2009, 12:16 PM) <{POST_SNAPBACK}>
А някой може ли да даде актуална информация, към момента, кои кастрационни центрове в София имат и собствен транспорт и прибират за кастрация (по сигнал) и след това връщат (на правилното, т.е. същото място!) животинките? Веднага след операцията ли ги откарват обратно или животинките престояват ден-два?

Поздрави!


Само "Екоравновесие" - доста често връщат на правилното място. Другите обикновено нямат транспорт/шофьор/стрелец.
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#11 Потребителят е офлайн   maria_iv76 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 30-April 09
  • Gender:Female

Публикувано: 05 November 2009 - 04:28 PM

Здравейте на всички!Някой знае ли дали в Благоевград има безплатни кастрации на котки?Благодаря!

#12 Потребителят е офлайн   muffy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 151
  • Регистрация: 12-August 08
  • Location:София

Публикувано: 07 January 2010 - 11:16 PM

Здравейте,


Случайно да знаете защо в центъра в Хладилника никой не вдига?
Да не са затворили?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#13 Потребителят е офлайн   nort2005 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2416
  • Регистрация: 27-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 January 2010 - 07:40 AM

Там са си, работят, но рядко има някой в канцеларията. С по-упорито звънене ще се свържете. Може би, към 16.00ч., когато са свършили кастрациите.

#14 Потребителят е офлайн   mariasvetoslavova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 12-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Skype:

Публикувано: 21 March 2010 - 04:28 PM

Бих искала да уведомя хората във Варна,че има ветеринар ,който прави кастрации на бездомни животни на преференциални цени:женски котки 20-25 лв ,а мъжки 10 лв.Има опция за стационар ,който е по 5 лв на ден.Надявам се това да е от полза.Д-р Димитър Славов Петров- ВЕТЕРИНАРНА амбулатория НАДЕЖДА 616 665


Редактирано на 1 април 2010:
Цитат(mariasvetoslavova @ Apr 1 2010, 06:21 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Дано никои не е ходил при ветеринара за които бях пуснала иформация,за преференциалните цени.Не ходете моляви ,котката е сега при друг ветеринар,защото се получи скъсване на конци(вътрешни),до сега където съм водила бездомни котки не се е получавало.Моля ви не ходете !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


#15 Потребителят е офлайн   margokk Икона

  • Грънчарско колело
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2756
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 22 March 2010 - 10:42 AM

Адресът на НАДЕЖДА е ул.Радецки 11, имат денонощен горещ телефон (мобилен, давам го на ЛС), но само за наистина спешни случаи.
Цени:
котарак 10 лв.
котка 20-25 лв.
куче мъжко 30 лв.
кучка 30-60лв. според големината
Не кастрира бременни след 30-я ден на бременноста.
User's Signature

"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг

Ако се интересувате от някое от предлаганите животинки, пишете на margokk@abv.bg

#16 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 22 March 2010 - 10:53 AM

Някой водил ли е животно там,доволни ли сте.Имам спешно 4 котки за кастрация и едно куче.На други места ми казаха цена от 70-130 лв на брой.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   mariasvetoslavova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 12-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Skype:

Публикувано: 22 March 2010 - 12:05 PM

Сега се прибирам от там,заведох една писана.В събота други хора водиха котка,казаха цитирам"доктора е 6"няма ме притеснения.Малко разминаване в заплащането ,но сме си в България:на мен ми взе 45 лв ,като котката ще си я прибера в сряда по някое време.Това е вече всички си решават дали ще се доверят на доктора.Като цяло аз и на тази сума съм доволна,защото в петък за котарак ми взека 45 лв.

#18 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 22 March 2010 - 12:14 PM

45 звучи разумно,е не е 25 днес след обед ще звъннем по телефона да питаме.Че пред блока положението е страшно 4 котки мами с по 7-8 котенца всяка и някой ненормалник дето обикаля и ги трови и беси трябва да се вземат мерки.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   lizka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3074
  • Регистрация: 28-September 07
  • Gender:Female
  • Location:гр. Варна

Публикувано: 22 March 2010 - 12:32 PM

Адреса в интернет, който аз намерих е ул. "Поп Харитон"6, по-нагоре е посочен ул. "Радецки" 11, mariasvetoslavova вие сте ходила, може ли да споделите кой е правилният адрес.
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   mariasvetoslavova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 12-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Skype:

Публикувано: 22 March 2010 - 12:40 PM

Стария адрес е Поп Харитон,сега е на Радецки 11

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

4 потребители четат тази тема
0 потребители, 4 гости, 0 анонимни