Dog.bg Форуми : СПРАВОЧНИК ЗА НОВАЦИ В СПОРТА

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

СПРАВОЧНИК ЗА НОВАЦИ В СПОРТА Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 06 November 2007 - 02:41 PM

------------------------------------------------------------------------------

Какво е това "киноложка изложба"?
За какво ходим на изложба?
Минималното преди да тръгнете на изложба
---------------------------------------------------------------------------------

Какво е хендлинг?
Правила на хендлинга
Движение в ринга
Движения на кучето
Представяне на различни породи
Изложбена стойка
Къде вървят кучетата в ринга?

---------------------------------------------------------------------------------

Схема на оценяване
Какво означават оценките
Участие в клас "Бебе" и "Подрастващи"
Конкурси на изложбите
Куче без родословие и изложби

--------------------------------------------------------------------------------

Изложбеното куче
Как се става шампион на България
Шампионска титла на друга страна
Как се става международен шампион

--------------------------------------------------------------------------------
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   АНДИ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 386
  • Регистрация: 26-August 05
  • Gender:Male
  • Location:Разград

Публикувано: 15 June 2009 - 09:11 AM

От доста време не бях влизал във форума...Гледам че тук има доста неща които вече са променени!Няма ли кой да ги актуализира?Примерно как се получава титла САС, Цациб, в кои класове и т.н..Ако ги има някъде...Просто не видях!

#3 Потребителят е офлайн   дани Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 348
  • Регистрация: 15-October 07
  • Gender:Male
  • Location:софия
  • Interests:лов и ловни кучета

Публикувано: 15 September 2009 - 08:39 PM

при толкова изложби явно на всички им е ясно. z_174.gif
User's Signature

Дани- 0888514135 номер в Сьрбия 00381638318063
Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Galya_i_Niki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 04-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Ямбол

Публикувано: 30 September 2009 - 02:06 AM

Не на всички другарю не на всички. Някой тепърва стъпват на изложба и даже не знаеха/ме за какво се иска родословие... Да не говорим че все още ни е мъгла съкрашения от рода БРСД , ДРФК, СБИФ, БОБ, ОРИС и т.н. "повечето от буквите са избрани произволно" mg_062.gif
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   dimy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Самоков
  • Skype:

Публикувано: 25 November 2010 - 10:19 PM

По повод буквичките , не ми е ясно едно на кучета до 15 месеца не се давало САС , така ми казаха съдийте и 2 мата Българи , но при една Рускиня му задраска в оценителния лист "R" -ра преди САС и написа " J" та стана JCAC . Доколкото се рових в превода на съкращенията няма такова животно JCAC? Та кучето има в оценителния лист слeдното попълнено при бг съдия отличен , 1-во място в класа и ВОВ на втория тур но няма никаде САС или JCAC :ud_009:
При рускинята отличен , BJC , JCAC , не се явихме на 2-ри кръг , че незнаехме и излязохме на разходка . :dry:
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   vano Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 13-September 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 26 November 2010 - 01:41 PM

Доколкото аз знам няма такова понятие JCAC. CAC е кандидатура за шампион на България ( в случая). По тази логика JCAC може би означава кандидатура за млад шампион. В някои страни може да има такава кандидатура, но в България не. В България млад шампион се става с 3 BJC - Best Junior Class или казано с други думи най-добро мъжко и най-добро женско младо куче от порода печелят BJC.
User's Signature

www.bgdogs.net

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

#7 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 26 November 2010 - 05:13 PM

JCAC има в много държави - това е САС в клас млади, с него се получава титлата на Млад Шампион, след това мъжкият JCAC се сравнява с женската JCAC за титлата BJ - BEST JUNIOR - най-доброто младо куче в породата. След като в БГ се дават 2 BJ , на мъжко и на женско куче, значи това е равно на JCAC . Моето куче никога не е получавало JCAC на БГ изложби, само BJC , но в случая това няма значенин, титлата JCAC я има в много държави.
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   dimy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Самоков
  • Skype:

Публикувано: 27 November 2010 - 12:50 PM

Благодаря за изясняването , аз поне за сега не мисля повече да го водя по изложби , от 3 изложби само на 2 е имало други кучета от същата порода в класа му за сръвнение. Едната беше специализирана за 5-та група , където получи и JCAC от рускинята. А това за 3-те поредни BJC автоматично ли му дава титла млад шампион или си има някаква изложба пак ?
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 27 November 2010 - 12:58 PM

Показване на мнениетоdimy, в 27 November 2010 - 11:55 AM, написа:

Благодаря за изясняването , аз поне за сега не мисля повече да го водя по изложби , от 3 изложби само на 2 е имало други кучета от същата порода в класа му за сръвнение. Едната беше специализирана за 5-та група , където получи и JCAC от рускинята. А това за 3-те поредни BJC автоматично ли му дава титла млад шампион или си има някаква изложба пак ?


След това представяте копия от оценителните листове в секратариата на федерацията и ще Ви издадат сертификат. Едва тогава ще получи въпросната титла. Винаги може да го заведете извън БГ на изложби, на които ще има конкуренция. Дори Ви съветвам да го направите - така самият Вие ще знаете какво точно притежавате. Родословието гарантира произхода, а не качеството. Надявам се да имате много успехи и позитивни изживявания. Идете извън БГ, по възможност по- на запад и съм убедена, че ще се върнете с много добри впечатления, дори и да не победите. :ae_085: Най-важното е да се забавлявате и Вие и кучето.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#10 Потребителят е офлайн   evelina_pom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female

Публикувано: 02 December 2010 - 12:06 PM

Здравейте,преди време бях чела една тема за дрехите и най-вече цветовете,с който трябва да се обличаме в ринга,за да изглежда кучето по-голямо или съответно по-малко :smile: Може ли някой да ми опъти къде точно се намираше тази тема :smile:

#11 Потребителят е офлайн   Krasi i Bart Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 19-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Кърджали

Публикувано: 14 January 2011 - 10:32 PM

Здравейте
Интересува ме следното:
Когато искам да запиша куче за изложба от сайта на БРФК ми излизат следните категории
1.Бебета(3-6 месеца)
2.Подрастващи(6-9 месеца)
3.Млади(9-18 месеца)
4.Междинен(15-24 месеца)
5.Открит(над 15 месеца)
Следват .Шампиони и др....

Ако кучето ми е на 16 месеца и искам да го запиша на изложбата в кой от класовете (млади, междинен и открит)да го запиша.Каква е разликата и значението на тези класове.
П.П не разбирам много и не ми се карайте:)ходила съм само на изложби в бебешките класове:)

#12 Потребителят е офлайн   Ники Колев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 170
  • Регистрация: 10-December 07
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 21 January 2011 - 01:03 PM

Дано не ти е късно, но все пак да ти отговоря на въпроса: действително има такъв момент, когато се застъпват класовете. Тогава в зависимост от това какви са целите ти си избираш къде да го запишеш-в зависимост от конкуренцията, дали ти трябва още един младежки САС за Млад шампион или вече искаш да си при големите, където конкуренцията с порасналите кучета е по-сериозна (поне така би трябвало да бъде)

#13 Потребителят е офлайн   Krasi i Bart Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 19-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Кърджали

Публикувано: 21 January 2011 - 01:45 PM

Мерси за отговора
А оценките в клас млади важат ли когато кучето ще се използва за разплод.Например ни е необходима 1 отлична оценка за допускане до разплод-тази от клас млади важи ли или трябва да е от междинен или открит.

#14 Потребителят е офлайн   mikivt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 346
  • Регистрация: 11-August 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 21 January 2011 - 02:08 PM

Показване на мнениетоKrasi i Bart, в 21 January 2011 - 12:50 PM, написа:

Мерси за отговора
А оценките в клас млади важат ли когато кучето ще се използва за разплод.Например ни е необходима 1 отлична оценка за допускане до разплод-тази от клас млади важи ли или трябва да е от междинен или открит.

Това го питай в нашият форум.Условията за допускане до разплод на всеки клуб са различни.

#15 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 21 January 2011 - 02:15 PM

Показване на мнениетоKrasi i Bart, в 21 January 2011 - 12:50 PM, написа:

Мерси за отговора
А оценките в клас млади важат ли когато кучето ще се използва за разплод.Например ни е необходима 1 отлична оценка за допускане до разплод-тази от клас млади важи ли или трябва да е от междинен или открит.


Зависи какъв е правилника за допускане до развъждане на клуба ви. Ако нямате клуб по порода се регистрираш в някое от киноложките дружества и спазваш неговия правилник. Всички правилници са съобразени с общия правилник на БРФК, но породните клубове поставят и допълнителни условия и ограничения. Зависи от породата, от проблемите на популацията, от развитието на кучето.

Само да допълня казаното от Ники Колев. Освен изложбените цели, т.е. събиране на определен брой кандидатури и шампионски сертификати, при представянето на кучетата се отчита и степента им на развитие. При клас "млади" на кучетата освен моментно им състояние се отчита и евентуална перспектива в развитието. В клас "междинен/интермедия" се отчита, че кучето не е завършило на 100% развитието си, но не би следвало да има промяна в основните характеристики. Докато в клас "открит" се счита, че кучето е завършило физическото и психологическото си развитие и така се съди моментното състояние и кондиция. Правилното определяне на изложбения клас е особено важно за едрите и гигантските породи. Там има такива метаморфози в рамките на няколко месеца, че едно куче, което в клас "млади", например, е получило оценка "отличен" и е станало млад шампион, в клас "открит" стига до оценка "много добър" или "добър". Част от хрътките, например, стават красиви едва след 3-4-годишна възраст, а космената покривка на дългокосместите се нуждае освен от добри грижи и от дълго време за да се развие както трябва. Така, че може би развъдчикът на кучето ти може да те посъветва най-добре, а относно развъждането - съответния клуб/дружество.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#16 Потребителят е офлайн   Krasi i Bart Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 19-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Кърджали

Публикувано: 21 January 2011 - 02:41 PM

Благодаря ви за отговорите,много ми помогнахте.Ще питам и в клубния ни форум и развъдчика:)

#17 Потребителят е офлайн   oppaaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 337
  • Регистрация: 03-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Свиленград
  • Skype:

Публикувано: 24 May 2011 - 02:56 AM

Не знам дали тук е мястото да попитам как стои въпроса с организираните клубни изложби без участието на членове от клуба,защото разбирам че има шампиони на даден клуб без дори клуба да е организирал изложба.
Питам защото искам и моето куче да е шампион на сръбския и на ромънскя клуб но нямам време да отида на изложбата когато го организира клуба им а и ще има и кучета с които не мога да си меря ............ :flagbg:
Кага има такива изложби за да идем да участваме :ae_085:

#18 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 24 May 2011 - 09:27 AM

:ab_041: :ab_041: :ab_041: И аз като теб искам да участвам на такива изложби .... :ba_025: Даже разбрах, че в рамките на Балканиадата също е имало "специалки" на всички породи. :ab_041:
Явно се използва правилото, че нещо, което не е забранено, значи е позволено още повече като се следва йерархията на структурата ни. БРФК като патронна организация няма ограничение да обявява и организира самостоятелно специализирани изложби на породи още повече когато клубове на такива породи липсват. Използва се вратичката, че не е упоменато изричното съгласие на клуба, когато има такъв. Найс, а?! :md_064: Пък и ако участва клуба нали знаеш, че разпределението на разходите и приходите става по друг начин. Предполагам, че и сам се сещаш, че на никой не му пука за престижа на някакъв си клуб, а още по-малко за обезценяването на присъдените титли. Изпадаме в онази парадоксална ситуация, в която е ясно, че се действа по правилата, но не и според етиката и колегиалността. Все пак .... това е БГ (отказвам да пиша името на нещо, което отдавна няма смисъл като държавна организация). Не бива да имаме твърде големи очаквания по отношение на моралните или етични принципи. :tb_195: :rc_036:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#19 Потребителят е офлайн   spygr Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 08-November 11
  • Gender:Male
  • Location:spy shop
  • Interests:spy shop

Публикувано: 08 November 2011 - 03:06 PM

И аз имама млад шампион какво трябва да направя та да иде вече при големите :)

#20 Потребителят е офлайн   vano Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 13-September 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 November 2011 - 03:35 PM

Показване на мнениетоspygr, в 08 November 2011 - 03:06 PM, написа:

И аз имама млад шампион какво трябва да направя та да иде вече при големите :)


Да го изчакаш да навърши 15 месеца :smile:
User's Signature

www.bgdogs.net

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни