Dog.bg Форуми : Откъде започна любовта ми към Ротвайлера

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Откъде започна любовта ми към Ротвайлера

#1 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 November 2007 - 01:28 AM

Тук предлагам да споделяме как се влюбихме в тази порода и Ротвайлера стана спътник в живота ни.

От малка обичам животните и се интересувам от тях. Мечтаех да се занимавам с ветеринарна медицина, но поради здравословни причини не се осъществи мечтата ми. До тогава бях запозната с тогавашните известни за времето си породи кучета. Бях виждала и Ротвайлери, но само на картинки.
За първи път срещнах това кипящо от сила и респект куче през далечната 1991 г.
Имах работа около АОНСО до Овча купел/в София. Мернах го отдалеч и не се стърпях да отида при него. Беше вързан за оградата на едно кафе. Беше зима и сигурно собственикът е бил вътре, така и не разбрах. А екземплярът, който видях беше огромен и много як. Седеше си мирно и спокойно, а когато го доближих само ме лаеше, сякаш ми казваше стой си там, влизаш ми в територията. Аз направих една крачка назад и той спря да ме лае, но ме следеше. Бях впечатлена от поведението му. Не ме лаеше злобно или агресивно, а просто ме предупреждаваше, че ще си изпатя ако го доближа. Тогава си казах някога и аз ще имам такова куче.
И това време дойде през м. Януари 2003г. Обмисляхме с мъжа ми да си вземем куче ротче, но не сме търсили сериозно поради ред ангажименти. Мъжът ми ме изненада, като ми я подари за РД. Беше най-нетърпеливият ми за получаване подарък, защото същият ден се чухме по телефона и чух в далечината кучешко бебешко лаене. Тогава разкрих "изненадата му". Много се развълнувах и бях много, много щастлива. Два месеца я е търсил преди това, за да ми я подари.
И сега съм една "горда" стопанка на Рот. :Танц:
Мечтата ми се осъществи!!! Много съм щастлива, а приятели, които ни идват на гости казават на шега: " Куче да съм у вас"
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#2 Потребителят е офлайн   Lynx Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 26-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 11 November 2007 - 02:13 PM

Моята история е сходна,но мечтата ми ще се осъществи сега.Обожавам животните от много малка и ротвайлерите винаги са ми били една несбъдната мечта.Просто,защото родителите ми не искаха куче вкъщи,бях принудена да гледам всякакви други твари,а душата ми беше празна...мечтаех си за куче години наред.И наскоро взех нещата в свои ръце и направих много драстични промени в живота си,включително и взех решение,че сега е моментът да имам куче.За малко да направя една грешна крачка и да си взема голдън ритривър(просто са ми много симпатични и ми изглеждат ужасно добронамерени),но се появи един човек,който ми припомни за любовта ми към ротвайлерите и ми направи най-големият подарък в живота ми,сбъдна една от най-големите ми мечти като ми даде възможност да се сдобия с една невероятна красавица!Благодаря ти О.М.!Винаги ще съм ти задължена :)
User's Signature

Качена снимка
Success is never final.Failure is never fatal.It is courage that counts!
Ето защо кучетата са по-добри от хората.

#3 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 12 November 2007 - 08:38 AM

Яго-прекрасният благороден пес беше този,който ми показа какво значи истински ротвайлер,Дива-най-доброто куче на света ми даде да разбера,че това е породата,която обичам с цялото си сърце и Орлин,който ме научи на всичко,което знам за тях и кучетата въобще и на когото ще съм винаги благодарна за това,което ми е дал...
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   orchid Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 287
  • Регистрация: 19-October 07

Публикувано: 12 November 2007 - 11:50 AM

С приятеля ми решихме да си вземем куче и започнахме да избираме порода. Искахме по-едро куче, което да си пази и дома, но и да е домашен любимец. В първия момент се спряхме на боксер, но в момента, в който видях картинка на ротвайлер, а после прочетох характеристиката на породата се влюбих в породата. Идеята за боксер отпадна. Приятелят ми искаше да вземем стаф, но аз бях за ротвайлер и общо взето се колебаехме между тези две породи :blink: В един момент както се колебаехме взехме да звъним телефони  и да търсим ротвайлерче. И сега сме горди собственици на бебока Лиза, която се оказа едно инатливо, но много умно и бързо схащащо ротче.  :wub:

#5 Потребителят е офлайн   Morti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 894
  • Регистрация: 18-February 05

Публикувано: 12 November 2007 - 05:15 PM

Цитат

.. Орлин,който ме научи на всичко,което знам за тях и кучетата въобще и на когото ще съм винаги благодарна за това,което ми е дал...


Цитат

..Благодаря ти О.М.!Винаги ще съм ти задължена :)

леле,леле,много го хвалите тоя Орлин Миланов бе:)))Айде аз пък да похваля Benyb,че ми даде това прекрасно ДИВАНЕ от развъдник Диваtе :wub: и отново Орлин Миланов,който ме научи на всичко свързано с Ротовече :->) :->) :->)БЛАГОДАРНОСТИ и на двамата :yahoo:

#6 Потребителят е офлайн   Хера Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 57
  • Регистрация: 11-November 06

Публикувано: 14 November 2007 - 09:22 AM

Аз от малка бях решила, че един ден ще имам ротвайлер. Това е кучето, което най-много пасва на моя характер и буди възхищение. Не съм съгласна с някои хора, които слагат епитета "свирепо и зло куче" на породата. За мен това е въпрос на възпитание и отношение към животното. За всичките 3 год. от както имам моята "Маймуна"  :wub: не съм видяла и капка агресия към хората.  Това е кучето за мен!!!!  :wub: :wub: :wub: :->) :->) :->) :yahoo: :yahoo: :yahoo:

#7 Потребителят е офлайн   Lynx Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 26-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 14 November 2007 - 05:51 PM

Цитат

Не съм съгласна с някои хора, които слагат епитета "свирепо и зло куче" на породата. За мен това е въпрос на възпитание и отношение към животното.

А!Как да им обясниш на непросветените хорски душици,за които най-същественото е да коментират неща,от които изобщо не разбират!Цял живот гледа рибки,пък ме учи как да накарам кучето си да не яде хора!Истории от рода на "аз съм виждал как един ротвайлер "отхапа" ръката на едно детенце и ако това се случи на някое дете от твоето куче как ще се почувстваш?" много ме трогват,но да се опиташ да го убеждаваш е равносилно на "отказала се свинята лайна да яде"(ще ме извинявате  ;D )
User's Signature

Качена снимка
Success is never final.Failure is never fatal.It is courage that counts!
Ето защо кучетата са по-добри от хората.

#8 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 15 November 2007 - 08:04 AM

Цитат

Цитат

Не съм съгласна с някои хора, които слагат епитета "свирепо и зло куче" на породата. За мен това е въпрос на възпитание и отношение към животното.

А!Как да им обясниш на непросветените хорски душици,за които най-същественото е да коментират неща,от които изобщо не разбират!Цял живот гледа рибки,пък ме учи как да накарам кучето си да не яде хора!Истории от рода на "аз съм виждал как един ротвайлер "отхапа" ръката на едно детенце и ако това се случи на някое дете от твоето куче как ще се почувстваш?" много ме трогват,но да се опиташ да го убеждаваш е равносилно на "отказала се свинята лайна да яде"(ще ме извинявате  ;D )


аз много обичам и рибките си нищо че покрай тях си взех първото куче когато бях на седем ... абе ти знаеш ли че шараните дето ни ги продават в магазина се хранят отчасти със сински лайна при отглеждането им?(и мен да ме извинявате предварително
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#9 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 November 2007 - 09:48 PM

Все пак темата е: От къде започна любовта ми към Ротвайлера

Моля, придържайте се към нея!
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#10 Потребителят е офлайн   JackRock Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 24-July 07
  • Location:Stara Zagora

Публикувано: 23 November 2007 - 02:03 PM

Винаги адски много съм ги харесвал защото само със стойка и поглед всяват респект  :blink: :blink: преди не съм можел да имам поради куп причини но то 2 години си живея в самостоятелно жилище и тази година юни месец получих най готиния подарък за рожденния си ден малкия Зевс който беше само на 35 дни сега вече сме почти на 7 месеца много си го обичаме и аз и съпругата ми ....  :yahoo: :yahoo: :yahoo:

#11 Потребителят е офлайн   ZviariK Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1841
  • Регистрация: 23-June 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=MQ_5Pev_44Y&feature=related
  • Skype:

Публикувано: 25 June 2008 - 10:17 AM

Като малка винаги храних помиярчовците на вън...едно от бебетата, които храних и ми беше любимо изглеждаше точно като рот /може и таткото да е бил, не се знае/ - от тогава са ми любими. Даже сега исках да си взема и писах на колега от форума, но се оказа, че към момента не мога да си го позволя /в нов апартамент съм и парите не стигат за ремот още/. Взех си безпородно куче, което ще гледам с много любов, но в момента, в който имам финансова възможност ще си взема и рот - просто ми е мечта от малка - външен вид, характер - във всичко е перфектен! Благородно завиждам на тези от вас, които гледат прекрасните кучета!
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 26 June 2008 - 09:57 AM

Цитат

Като малка винаги храних помиярчовците на вън...Благородно завиждам на тези от вас, които гледат прекрасните кучета!


помияри могат да бъдат само хората...иначе вярно си се насочила...както към породата така и към развъдника  ;)
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#13 Потребителят е офлайн   ZviariK Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1841
  • Регистрация: 23-June 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=MQ_5Pev_44Y&feature=related
  • Skype:

Публикувано: 26 June 2008 - 02:12 PM

В помиярчовци не внасям лош смисъл, много са ми симпатични даже  :blink:
А за породата нямам търпение да дойде моментът, в който ще си гледам и аз рот-че. Тъкмо сегашното зверче ще е поотраснало и ще ми е по-лесно да се справям :)
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Enterfaith Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 05-July 08
  • Location:Габрово

Публикувано: 07 July 2008 - 03:45 PM

Мммм ,моята любов към породата дойде скоро-преди около 2 години.Преди това винаги съм искала Лабрадор Ретривър. Изобщо любовта ми към кучетата е провокирана от немската овчарка на чичо ми - Стела ,адски умно ,красиво ,добродушно ,но същевременно добър пазач куче. Преди 4 години сестра ми замина да учи в София и от тогава (понеже съм свикнала да има някой около мен по цял ден) исках задължително да имам животинче ,за което да се грижа. Спрях се на ротвайлера понеже в него има едно силно чувство на привързаност ,което не съм виждала в никое друго куче. Освен това напук на всички глупави изприказвани приказки по адрес на ротвайлерите ,реших да си взема точно такъв.И сега ,когато кажа на някой (който и да било :?) каква порода куче имам на реакцията "Ама то е много проклето и злобно!" ,отговоръм ми е "Първо теб ще хвърля да изяде..."(на шега разбира се). ;)

#15 Потребителят е офлайн   ZviariK Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1841
  • Регистрация: 23-June 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=MQ_5Pev_44Y&feature=related
  • Skype:

Публикувано: 08 July 2008 - 07:20 AM

Като гледам на аватара ти какво е "проклето и злобно" ми се иска да го нагушкам и изям, че да го обезвредя  :wub:
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Enterfaith Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 05-July 08
  • Location:Габрово

Публикувано: 08 July 2008 - 07:47 AM

Цитат

Като гледам на аватара ти какво е "проклето и злобно" ми се иска да го нагушкам и изям, че да го обезвредя  :wub:

Нали?! За два месеца е изяла 5 човека ,мани мани ,страшна работа... :P
Като порасне ще и давам по един за закуска и за вечеря. ;D

#17 Потребителят е офлайн   princessdidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 10-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 08 July 2008 - 07:55 PM

Първата ми среща с ротвайлер беше преди доста години в парка на града.с няколко момичета си играхме с един рот в снега.сега даже не мога да се сетя кой беше стопанина му :huh: от тогава искам точно тази порода куче,но изчаках,защото тогава си бях дете все пак.когато си взех бебето не можех да й се нарадвам,сега не мога и надали някога ще мога.как да не я обичам?!?!?!? та те тези кучета са направо перфектни-красиви,добри,умни и т.н.

П.П. А като се замисля как ли съм посмяла да се въргалям из снега с възрастен ротвайлер  :rolleyes:

#18 Потребителят е офлайн   danissa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 541
  • Регистрация: 24-April 05
  • Gender:Female
  • Location:Sf

Публикувано: 08 July 2008 - 09:53 PM

Преди много-много години ;D (цели седем)  отидохме  за Рик.Мъжът ми е гледал преди това ротвайлер и насоката беше от негова страна,а аз като  луда кучелюбка ;D бях съгласна на всякакъв калибър.
Стъпи у нас  две кила виещо и пишкащо навсякъде топче, сега е дзвера с панделката от аватара ми. :wub:Паметни моменти бяха първото му акане навън, първото  извадено бебешко зъбче,първата научена команда...А аз се научих на отговорност,търпение...
Не съм  и очаквала,че всички ще ме гледат с умиление, за повечето хора "псето" вкъщи е само и единствено разход.
Ротундьо е  първото ми дете...Това е...
User's Signature

В тъгата потънах самичка, неразбиране в смях се обръщаше,[br]моята стара усмивка от бездушие се поглъщаше..[br]В скута ми леко потъна лапа,а поглед човешки с топлина ме обгърна...[br]`Само хората правите грешки`.

#19 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 08 July 2008 - 10:00 PM

Цитат

Мммм ,моята любов към породата дойде скоро-преди около 2 години.Преди това винаги съм искала Лабрадор Ретривър. Изобщо любовта ми към кучетата е провокирана от немската овчарка на чичо ми - Стела ,адски умно ,красиво ,добродушно ,но същевременно добър пазач куче. Преди 4 години сестра ми замина да учи в София и от тогава (понеже съм свикнала да има някой около мен по цял ден) исках задължително да имам животинче ,за което да се грижа. Спрях се на ротвайлера понеже в него има едно силно чувство на привързаност ,което не съм виждала в никое друго куче. Освен това напук на всички глупави изприказвани приказки по адрес на ротвайлерите ,реших да си взема точно такъв.И сега ,когато кажа на някой (който и да било :?) каква порода куче имам на реакцията "Ама то е много проклето и злобно!" ,отговоръм ми е "Първо теб ще хвърля да изяде..."(на шега разбира се). ;)
Някак си разбирам, че това ти е първо куче. Имаш голяма отговорност. Подготви се.
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Enterfaith Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 05-July 08
  • Location:Габрово

Публикувано: 08 July 2008 - 11:19 PM

То се подразбира ,че това ми е първото куче...Подготвям се.

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни