Dog.bg Форуми : Кос(М)опад ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кос(М)опад ?

#1 Guest_Guest_HEPBAKA_*

  • Група: Гости

Публикувано: 04 March 2005 - 09:52 PM

Брех хора, моя пес се скубе като луд. Гушнеш ли го за 5 мин целия става като него. Просто козината адски много му пада, тъй де колко много незнам, за сефте имам куче за по-дълго и незнам дали е нормално, казаха ми че сменяли зимна със лятна козина ... Та нормално ли е, той кадето легне след това едва ли не една купчина козина изтърсвам, а легне ли на килим ...

Нормално ли е това, такъв ли е предиода на сменяна на козина ??? До кога така ? Може ли да е поради това че като бебок, първите месеци го къпех често, да кажем по 1 път на 2 3 дни (знам че се къпе супер рядко, през 3 4 месеца, обаче тая вуня не я издържам) че много миришеше а и много лазеше по земята и ставаше целя .... мръсен.

Та от какво е, от това че го къпех често (и сега продължавам, но не толква често, да кажем на 2 седмици 1 път), че е такова времето (за сменяне на козина) или е нещо болничък ? Да го водя ли на ветеринар, какво да правя ? Така не мога да издържам, аз търча като луд с прахосмука само да чистя че става голяма космотия след него ...


Хелп

10х ви

#2 Потребителят е офлайн   HEPBAKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 13-November 04
  • Location:Пред компютъра с някой чарк в ръка и куче в краката

Публикувано: 04 March 2005 - 09:53 PM

както се вижда, това горе бях аз

#3 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 04 March 2005 - 09:59 PM

падане на козина, воня....защо не го покажеш на ветеринар? тези двете съчетания нещо не ми харесват... иначе може и нищо да не е-от парното зимата някои песове се скубят така. но ако има и неприятна миризма - може да е всичко.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#4 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 04 March 2005 - 10:52 PM

Ако при вет. лекаря всичко е наред вземи един ден и с двоен гребен хубаво го оскуби/среши та да опада целия пух и после ще е по лесно а и ще пада по малко.
вид гребен за скубане:
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   HEPBAKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 13-November 04
  • Location:Пред компютъра с някой чарк в ръка и куче в краката

Публикувано: 04 March 2005 - 10:56 PM

Воня казвам, защото той като излезе на вън първата му работа е да се отъркаля в нещо кофти миришещо :) Пък и в началото нали е бил в кутило със още 6 7 песа и те все пак там пишкат ашкат и тн. Та си мирише на животно ама мен ми се гадеше и за това. А кос(м)опада е от месец два може би, като го среша после по-малко падат 1 седмица ама след това пак същото ... вероятно сменя козина, но то се е видяло ще скоча до вет-а, то така по нет-а все пак не се вижда пипа ...

#6 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 04 March 2005 - 11:45 PM

така ме поуспокои, вероятно е от парното. НО - ако наистина те притеснява заведи го на специалист, консултации по нета никой не може да ти даде
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#7 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 05 March 2005 - 10:45 AM

Нервак здрасти>отдавна не сме те виждали b)
Знаеш ли чудно защо всички басети които знам си сменят козината по много.Страшно е неприятно-на Друпи също много му пада.Гадно е, даже съм намирала в хладилника при храната, а килимите ги прахосмучим всеки ден горе долу bl)
За търкалянето в мърсотия b) Нормално b)
Басета е ловна порода и им е като инстинкт да неутрализират собствената си миризма.Слава Богу Дру не е стигал до там но повечето го правят bl) Въргалят се в мърша, в аки-та и каквото се сетиш гнусно още l)

Цитат

да кажем по 1 път на 2 3 дни

Това не е хубаво определено. Може някаква алергия от шампоана да е направил...тука вече незнам.

Цитат

Та нормално ли е, той кадето легне след това едва ли не една купчина козина изтърсвам, а легне ли на килим ...

Същата работа l)
Ето и едни много приятни снимки
Косми от едно погалване
Косми, които се натрупват на туфички и се крият по ъглите на апартамента и под обувките-ад е докато ги изчистя!
Любимите на всички косми по килима-които едвам едвам се махат. bl)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#8 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 06 March 2005 - 05:03 PM

Виж и тази тема:
Като се бях изпопритеснила.
Оправихме се с лъжичка зехтин ежедневно в храната и бирена мая на прах. Може и рибено масло.
Сега е гладък и лъскав като рибка, много по-малко косми падат.
П.С. И не къпи кучето толкоз често, ще вони още повече! Така му махаш защитните секрети от косъма и кожата секретира още повече. Е, ако се отъркаля в нещо, няма начин, ама само ако се изкаля - ми изтъркай го, къса козина лесно се поддържа. В най лошия случай - само с вода или влажна хавлия.
Блейзи, тоз гребен не ми се види подходящ за късокосместо куче, космите са по-къси от късите зъбци, само масаж или рендосване ще се получи с него. Гумена ръкавица с пъпки. Това на Ferplast се продава навсякъде:
Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 March 2005 - 08:01 PM

Цитат

Гумена ръкавица с пъпки. Това на Ferplast се продава навсякъде: 

На моята Каричка космите й са по-дългички,нали е голдънче(вече r) ) и използвам такава "четка" и после не падат толкова много а между пъпките остава пеленка от косми-практично е! b)
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   HEPBAKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 13-November 04
  • Location:Пред компютъра с някой чарк в ръка и куче в краката

Публикувано: 10 March 2005 - 11:10 PM

Здравей Ели,

Ами водих го на вет и казаха че това било поради някаква си жлеза в края на ануса, тази жеза служела за смазка на аки-то и тъй като това било усвоено от вълците и чакалите, които ядяли само твърда храна, при домашните песчета които ядат меко меко, този секрет не се израсходвал до край и причинявал това ... незнам колко е вярно, обаче моя случей е 101% идентичен с този на Друпи. Така че се успокоих
А за къпането, сега като се замисля не е къпан от повече от месец със сапун, евентуално ако се е търкалял със водичка го омивам и толкова. А от когато има много сняг даже не съм го мил, щото тука при нас извън софия (тъй де в овча купел 2, то горна баня почти ... горе долу извън софия :) ) имаше много много сняг и аз направо като си играя с него го отъркалям в дълбокото и то му паднат таман космите а и се поизмие :) таа с миенето внимавам, но в никакъв случей 6-7 месеца както казват няма да го оставя да не се къпе, за тоя период поне 2 пъти ... но в интерес на истината сега вече не мирише. Когато го къпех не съм ползвал шампоан, ползвам катранен сапун, бил полезен казват ...
Дано по-скоро да се оправи това кос(м)опадане щото е адски гадно, килима в стаята ми се чисти по 1 път на ден най малко ... иначе можеш да се препънеш в някоя купчина космаци :) :) :)

Лека вечер ...

А да я кажете, ваще песчета до кой месец още се изпускаха в къщи макар 4-те разходки през деня ???
Също така има ли песчета дето не се научават никога да вършат ВСИЧКО на вън, ами си го правят и вън и вътре ?
Да и Ели, кажи моля те твоя Друпи колко е голям, защото на сайта пишеш до 35 кила нормално, родителите на Хеко били по-големи и майката каза че 40тина ако стигне нямало да се учуди, а в една книга четох че стандарта за мъжки басет е 20 кила, то Хектор сега е 22 дето е на почти 6 месеца ?!?

#11 Потребителят е офлайн   Mini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 528
  • Регистрация: 09-December 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 March 2005 - 08:37 AM

Таря е вече на 5 месеца и половина, но ако ни няма дълго време - 8 часа примерно, като се приберем, заварваме локва и то не в банята. Смятам че това го прави нарочно. Иначе като си легнем в 12 през нощта изчаква до 8 сутринта и като станем - сама отива директно в банята, не ни изчаква да я изведем навън. Става дума за малката нужда.
Голямата предпочита да я върши навън и за нея "стиска" и по повече от 10 часа, когато ни няма. Ако сме в къщи обаче ляга пред входната врата и гледа хипнотизиращо ту нея, ту нас.
Къде ще си върши нуждите рашаваш ти.
Ние не се караме на Таря като ходи в банята и според мен не сме й показали, че е абсолютно задължително да е само навън. Просто така нас ни устройва - спестява излизането в порой и "кучи" студ. Не знам доколко е правилно и далновидно.

#12 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 11 March 2005 - 09:47 AM

Цитат

четох че стандарта за мъжки басет е 20 кила, то Хектор сега е 22 дето е на почти 6 месеца ?!?

МОЛЯ??? l) l) l) Как го виждаш тоя икарус да остане само 20 килца? l) Хектор добре върви..Дърмова ми каза че тези кучета(родителите му) са доста едрички и масивни...Така че ако блааговолиш да си вземеш родословието от Дърмова и ако някой ден поне на снимка го видя този твой дебелан направо ще те задължа да му изкараш поне едно поколение r) l)

Цитат

Да и Ели, кажи моля те твоя Друпи колко е голям, защото на сайта пишеш до 35 кила нормално

Друпи не е едър, последния път като го мерих беше 25 ама сега май е качил...

Цитат

А да я кажете, ваще песчета до кой месец още се изпускаха в къщи макар 4-те разходки през деня ???

Нямам опит по този въпрос...но мога да ти кажа че има вероятност да изкараш почти година без да се изпика навън(плюй си в пазвата r) )

Цитат

Също така има ли песчета дето не се научават никога да вършат ВСИЧКО на вън, ами си го правят и вън и вътре ?

Друпи през зимата(или когато е на зор) пика в кухнята на плочките...Но това не значи че пика само там.
MILТази четка която показваш незнайно защо никак не ми помага...Да ти кажа-махам му козината с ръце n) Но така всичко пада l) Чудя се как тоя песчо още не е оплешивял, така се сменя.... w) l)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#13 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 11 March 2005 - 02:28 PM

Ели, с нея трябва силно да масажираш и да прилагаш натиск, не да галиш. Реджи доста се кефи.

#14 Потребителят е офлайн   HEPBAKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 13-November 04
  • Location:Пред компютъра с някой чарк в ръка и куче в краката

Публикувано: 11 March 2005 - 03:08 PM

Eли, ами няма аз какво да благоволявам за това пусто родословие, просто всичките песчета и техните собственици трябваше да се съберат, така каза Дърмова. А иначе вече са се събрали и Тя каза че до 15 дена трябва да са готови, и че ще се обади да отидем да ги вземем и платим.
А снимка за жалост нямам вече никаква способност да направя, принципно цифров апарат нямам, а ми откраднаха телефона баш на рожденния ден, и сега съм на сухо от всякъде. Ако намеря апарат ще го снимам, а ако искаш имам няколко негови снимки като бебе, и 1 която е от деня в който ми дуфна телефона. Ако ги искаш дай майл- на ЛС да ти пратя.

#15 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 11 March 2005 - 03:15 PM

Пускай тука или в породи, на всички ни е интересно. Много харесвам басети, дайте басети.

#16 Потребителят е офлайн   Sari4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 715
  • Регистрация: 18-January 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 11 March 2005 - 04:55 PM

Мдаааа,първо проблема с кос(м)опада не е само при вас-и Сара така се скубе,че се чудя как и е останала козина въобще?! Това пък ме навежда на мисълта,че е нормално за сезона при повечето d) .По-дългокосместите,като голдъна,колито и т.н. се решат "до припадък",но при късокосместите,като Сара почти никакво "ресало" не помага особено,защото косъмчетата са освен къси и доста остри и просто не се задържат по "уреда за ресане".От моя опит,(тази зима за пръв път с късокосместо куче)-къпането и отъркалването в снега помагат по време на кос(м)опад, но истината е,че просто трябва да се изчака наистина около месец и всичко се нормализира....

2) Нервако,басети обичаме много-ако не можеш да пуснеш снимки,можеш ли да го доведеш на срещата на полянката до Хилтън,на 20-ти март?Има си цяла тема за срещата,ако искаш я прочети и ела с кучо,ако можеш.(20-ти е другата неделя) b)
User's Signature

Сара-кученцето,което носи усмивка в деня ти!

#17 Потребителят е офлайн   Topsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 23-November 04

Публикувано: 11 March 2005 - 05:13 PM

При смяна на козината ако кучето се мие с вода става по бързо и трябва да се изрестват изпопадалите косми.
Ако имате нещо вълнено и го обтриете кучето с него хем ще се махнат косми , хем козината ще заблести.
Аз съм късметлийка все още големият не е почнал да сменя козина, пък малката чак около 1 година може да реши да се скубе.

#18 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 11 March 2005 - 05:15 PM

Хххх, както всяко едно късокосместо куче, тъй и басетът сваля едни невероятни количества козина от себе си, а после въпросните козини трудно се свалят от дрехи, килими, одеала и прочие...
У нас като се скубе Нойзи има водопад по пода, понеже сме без килим и поне 2-3 пъти дневно се замитат сериозни количества косми...
Нормално е - просто още една особеност на породата, за която кой знае защо хората си премълчават... или любителите й просто свикват и забравят r)
Впрочем, Нойзи усърдно се прави на хъски l) , пусна си и подкосъм тази зима - нали като останалите, и тя напира да играе по цял ден навън... bl) Добре, че е още студено и не се е оскубала, но скоро-скоро и това ще стане...
Така че скубането на басетите и късокосместите като цяло е обилен процес (гледала съм и догове, боксери...) и не е нещо притеснително. По-скоро ако кучето мирише странно, може да е проблем. Нойзи си мирише на мускус, като всяко нормално куче...
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#19 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 11 March 2005 - 07:17 PM

l)

Цитат

Eли, ами няма аз какво да благоволявам за това пусто родословие, просто всичките песчета и техните собственици трябваше да се съберат, така каза Дърмова. А иначе вече са се събрали и Тя каза че до 15 дена трябва да са готови, и че ще се обади да отидем да ги вземем и платим.

Поздравявам те!Браво!! l) l) l)
Нервак пратих ти мейла-сега чакам снимките и ще ги кача в темата за басета в Породи и така и Mil и другите ще могат да видят Хектор l)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#20 Потребителят е офлайн   Sari4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 715
  • Регистрация: 18-January 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 11 March 2005 - 07:26 PM

Браво на вас! Чакаме снимките! b)
User's Signature

Сара-кученцето,което носи усмивка в деня ти!

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни