Dog.bg Форуми : Новини

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Новини

#21 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 22 April 2005 - 10:18 PM

И още нещо.Ако си носил с теб видеокамера или можеш да намериш запис, с удоволствие бих гледал подобно състезание.В Пловдив също се интересувах за това, но се оказа, че е снимал някакъв човек, когото не познавам. Обещаха да се свържат с него, да ми направят копие на СД и да ми го изпратят, в което дълбоко се съмнявам, че ще стане, просто защото зависи от много хора, а не че нямам приятели.
Поздрави и на теб.
Разбра ли, че на 15.05 ще има САС в Търговище?

#22 Потребителят е офлайн   Ky4eTo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 24-December 04

Публикувано: 22 April 2005 - 11:29 PM

Снимал съм с камера, но още не съм обработвал нищо - нямам време напоследък. Скоро ще прехвърля записа на СД и ще ти направя копие.
За състезанието съм писал на предната страница, а и е доста трудно да се обхване в един или два поста, но като се видим ще ти разкажа подробно.
Скоростта на Курцхарите на световното не е толкова недостижима, дори и за "гърбави" кучета като нашите /всички бързо бягащи кучета са с напрегнати гърбове - виж хрътките например/, но това е друг въпрос.
Много се радвам ,че успях да видя на живо работата на много кучета и техните водачи, и да поговоря с тях, повечето са професионални треньори и водят чужди кучета. Тренират исключително интензивно, целогодишно, тъй като при тях състезания има всяка седмица, и надпреварата е много голяма.
За Търговище разбрах тази вечер от форума, но все още не съм решил дали да дойда. Ако се видим там ще ти разказвам. Успех!
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 24 April 2005 - 07:41 PM

Наистина ще ти бъда страшно благодорен за филма.Не съм гледал видеоматериал от подобно състезание, а представлява голям интерес за мен.Относно САСа и моето участие не е сигурно, тъй като кучето ми има отново дерматологичен проблем и вече ми писна от поставяне на различни диагнози и уверени обещания, че всичко ще е наред.В момента наистина е наред, но ме притеснява времето на въстановяване, а и предстои разгонване.Очаквам го всеки момент.Така, че взависимост от гореспоменатото, ще реша към 10.05.Но разбира се със сигуност ще присъствам.
Имаш ли някакво информация за предстоящо провеждане на САСТ в България за кучета правещи стойка или свети "Хуберт".
На какво държат най много съдиите на световното?
Какви са ти впечатленията за екстериора на тези кучета?
До колко метра е най подходящото отделянето на кучето според теб?

#24 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 24 April 2005 - 07:50 PM

Прегледах снимката, която си качил.На Принц дел Раде Савич.Всички кучета ли бяха толкова физически слаби?Ако моето го видя така незнам дали ще го позная.

#25 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 24 April 2005 - 07:53 PM

Хубаво и че може да се редактира.Бях изказал мисли, които не са за форума.Ще си поговорим чрез ISQтата, но от другата седмица нататък, защото моето все още не съм го оправил.Ако не възразяваш разбира се.

#26 Потребителят е офлайн   Ky4eTo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 24-December 04

Публикувано: 24 April 2005 - 09:26 PM

Относно провеждането на САСТ в България - не мога да дам информация, но предполагам че есента би трябвало да има.
Критериите на съдиите за оценяване на кучетата на световното са общо взето доста различни, но най -общо казано кучето би трябвало да не излиза от контрола на водача, да има добре изработена система на претърсване на терена, 100-150 метра в ляво и дясно и 20-30 метра пред водача /дори съдията от Унгария направи забележка на състезател с думите: "Курцхара трябва да работи на разстояние 70 метра ляво-дясно , и 15-20 метра пред водача си/, но все пак се толерира по-широко търсене. Изключително важна е скоростта, през целия тур кучето трябва да поддържа едно и също темпо - колкото по- бързо, толкова по-добре. Другото нещо е т. нар. "стил на работа", което е малко разтегливо понятие, тъй като различни съдии по различен начин тълкуват работния стандарт на породата, но общо взето "стилът" е решаващ при баража /финала/. Във изпълнението на всяко от тези неща има много детайли и нюанси, които различните съдии по различен начин взимат под внимание.
Относно екстериора повечето от кучетата ако бъдат оценени на екстериорна изложба от съдия специалист, биха получили не повече от оценка "добър". Има единични изключения, но при тези състезания водещото при подбора на кучетата е друго нещо - не екстериора.
Относно формата - имаше и значително по-слаби кучета, но безспорен факт е че повечето от тях "летяха" по полетата с доста висока скорост през целите 15 минути.
За сега това е като оправиш ICQ - то ще поговорим по -подробно.
До скоро!
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   симеон Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 134
  • Регистрация: 05-May 05
  • Location:Ямбол

Публикувано: 05 May 2005 - 11:42 AM

За Конак:

Мисля, че имам някъде в нас касета снимана на републиканско състезание от 13.10.1990 година в с. Труд. Състезание за кучета работещи със стойка. И отделно за подземници.
Ако имаш интерес, мога да ти спретна едно копие.
User's Signature

"В любви, как на охоте - нельзя быть одному" [br]http://www.moniconi.com/nanev

#28 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 May 2005 - 12:09 PM

Цитат

За Конак:

Мисля, че имам някъде в нас касета снимана на републиканско състезание от 13.10.1990 година в с. Труд. Състезание за кучета работещи със стойка. И отделно за подземници.
Ако имаш интерес, мога да ти спретна едно копие.

Може ли и за мен ? r)

#29 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 05 May 2005 - 12:56 PM

Цитат

За Конак:

Мисля, че имам някъде в нас касета снимана на републиканско състезание от 13.10.1990 година в с. Труд. Състезание за кучета работещи със стойка. И отделно за подземници.
Ако имаш интерес, мога да ти спретна едно копие.

Симеоне страхотен си! b)
Ще ти бъда благодарен! d)
Можеш да ми пишеш на имейла за да се договорим.
Защо не споделиш впечатленията си от руската пега?Ще ни бъде интересно!
Дано все повече ловци и любители на лова се включват в дискусиите!
Добре дошъл във Форума!
Поздрави!

#30 Потребителят е офлайн   симеон Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 134
  • Регистрация: 05-May 05
  • Location:Ямбол

Публикувано: 05 May 2005 - 01:36 PM

Moже... за всички може:)
Пратете на moniconi@abv.bg адрес за получаване.
Дали ще копирам 1 касета или 5 все едно.
ICQ - ми е 161788942 за бърз отговор.
User's Signature

"В любви, как на охоте - нельзя быть одному" [br]http://www.moniconi.com/nanev

#31 Потребителят е офлайн   симеон Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 134
  • Регистрация: 05-May 05
  • Location:Ямбол

Публикувано: 05 May 2005 - 01:46 PM

За пегаята какво да кажа?
Мощно куче, дебел глас, добър нос, дълго гони.
За нашите (където аз ловувам) пусии не е подходящо. Нашите пусии са по 30 минути. Като тръгне и никой не успее да го пресече.... цял ден гони 1-2 пусии пред нас.
Най-добри успехи има с мелези между пегая и курцхар. Гони на къс переметър. Не го чакаш с часове.
User's Signature

"В любви, как на охоте - нельзя быть одному" [br]http://www.moniconi.com/nanev

#32 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 05 May 2005 - 06:10 PM

Аз ловувам в полупланински район.Пусиите ни са по 3-4 часа.Кучетата-откриватели, ние ги наричаме майстори/ходих на лов в Девин, там ги наричат професори/също са най различни мелези.Но гоначите, които пускаме само на готово, са бараци.За да не отиват да гонят дълго, пускаме само 1,2 рядко 3 гонача, според ситуацията, времето до пусиите и индивидуалноста на кучето.Поминалата година учехме част от тях и веднъж се случи така, че ги пуснахме всичките 7 барака на брой.
Познай какво стана?
Три пусии от нашите изтърват, впоследствие го "прекарват" на още три дружини от нашето СЛР и те оттърват.От там го гонят до Лясковец където вече не му се разминава/на прасето/.Ние го вдигнахме в 9,40часа, те го отстрелват в 1,20.По права линия не знам растоянието колко е, но по пътя са си около 80км.
Оттогава никога не ги пускаме всички, макар и да са млади, гена си е ген/дивото зове/ b) .
А сега за пегите!
Виждал съм две пеги да гонят заедно.Имах чувството, че ще "глътнат" прасето, такъв глас надаваха.Представям си ако са по вече, като ни линка, който си пратил, какво ще стане.Спокойно мога да ти се обядя сутринта, че сме вдигнали и изтървали, а вие да ги чакате привечер. b) b) b).
Вероятно заради терена/все пак е полупланински/ при нас те не гонеха повече от 4-5 часа, но с връщането.За гонче това е приемливо.Бяхме много доволни от тях.Едното дори си беше станало почти майстор, но ...................../винаги най хубавото умира/ загина в битка с ранен глиган.
Това е в общи линии!

#33 Потребителят е офлайн   симеон Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 134
  • Регистрация: 05-May 05
  • Location:Ямбол

Публикувано: 08 May 2005 - 07:39 PM

Цитат

Moже... за всички може:)
Пратете на moniconi@abv.bg адрес за получаване.
Дали ще копирам 1 касета или 5 все едно.
ICQ - ми е 161788942 за бърз отговор.

До днес нямам получени адреси за получаване на касета.
User's Signature

"В любви, как на охоте - нельзя быть одному" [br]http://www.moniconi.com/nanev

#34 Потребителят е офлайн   zhel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1973
  • Регистрация: 22-February 05

Публикувано: 08 May 2005 - 09:17 PM

На КОНАК ,нещо му се е прецакал компютъра и утре ще го оправя сигурно затова не е писалза касетата.

#35 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 09 May 2005 - 10:36 AM

Цитат

До днес нямам получени адреси за получаване на касета.

Симеоне, изпратих ти лично съобщение чрез форума!

#36 Потребителят е офлайн   zhel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1973
  • Регистрация: 22-February 05

Публикувано: 15 May 2005 - 03:30 PM

Давай инфо за изложбата,видя ли братята ?

#37 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 15 May 2005 - 04:53 PM

Цитат

Давай инфо за изложбата,видя ли братята ?

Какво да ти кажа?Времето, организацията и участниците, всичко бе на ниво!Като за първа изложба от този ранг, всичко бе чудесно.Участваха над 100 кучета.Рамбо отново взе САС в клас шампиони, а неговите синове съответно САС и РСАС.Наистина доста приличат на него.Браво, харесаха ми.Но ме притесни друго.Тук наистина има много добри бараци, но отново не бяха изведени на изложбата.Ниската киноложка култура и ината на някои хора може да изиграе лоша шега на тази удивителна и много ценена от мен, а не само от мен порода.Истинско щастие бе да наблюдавам синовете на този изключителен барак как се разхождат из ринга и удивително приличат на баща си.Това означава, че съвсем скоро ще се радваме на уеднаквяване на породата и съответно, дай боже, на признаването и от световната федерация.А за другите любители и притежатели на кучета от порода български барак, не им прави чест, че не доведоха кучетата си поне за да получат експертна оценка ако щеш.Това говори, че няма да ни е много лесно да ги съветваме bl) относно покриването на женските и съответно мъжките, защото не се знае какви и колко барака има, които впоследствие биха могли да участват в развитието на породата.

#38 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 15 May 2005 - 04:56 PM

b)

#39 Потребителят е офлайн   zhel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1973
  • Регистрация: 22-February 05

Публикувано: 15 May 2005 - 05:21 PM

Насила хубост не става,ама по добре да ги показват,а не да ходим да ги издирваме по места,че да търсим кучета за разплод. Пък и този насаден страх,че някой ще им открадне кучетата като ги види на изложбата трудно ще се изкорени.
Иначе като ги слушаш около ринга как коментират,че ако техните били на изложбата щели да спечелят,от тях по големи разбирачи няма,пък те не са излизали от тяхното село да видят какво има по света.Да са живи и здрави.Лошото е че се губи време и материал.

#40 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 15 May 2005 - 05:47 PM

Този път имаше бисери от един участник!Води човека барак, ако беше женско е прекрасно, но то е мъжко и стига до рамото на Рамбо, главата малка, няма поведение на ринга и т.н. и се изцепи, че Живко познавал съдията и затова му дали САС. l) l) l) Да паднеш от смях от такива "компетентни" изказвания. l) l) l)

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни