Dog.bg Форуми : Намордникът - задължителен аксесоар

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Намордникът - задължителен аксесоар

#1 Потребителят е офлайн   topcheva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 21-November 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 28 November 2007 - 07:20 PM

Здравейте !
Имам 5г. ротвайлерка, която немога да науча да ходи с намордник.
Аз и невиждам смисъл да я уча (зощото тя е добричка), но от общинска полиция са на друго мнение.Вече няколко пъти ни спират и ни глобяват, а последния път ме заплашиха и с изземване на кучето ако не започна да го водя с намордник. За това искам да я науча, но нещо не се получава, тя или си го сваля или върви с забита муцуна в земята, а по лошия вариянт е когато се опитва да го свали като се търка в случаен минувач.

От начало и го слагах само в къщи за малко,като гледах да я разсейвам и галя за да не му обръща внимание и след това и давах лакомства. После прехвърлихме упражнението на вън но......уви!

Двете със Сара ви молим  ако знаете някоя хитринка как да привикнем към ужасното нещо да я споделите с нас  :blink:

#2 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 November 2007 - 10:48 PM

Здравей topcheva,
Слагането на наморник не е приятно, но се свиква.
Сигурно ти е жал като я гледаш с наморника и се чудиш как да й е по-удобен, но единствено с време и постоянство ще се получи. Не й обръщай внимание просто. Колкото и да ти се "жалва" ще свикне.
Това е моето мнение - търпение и упоритост.

П.п. Сега с този инцидент с нахапаната и в последствие починала англичанка ми се струва, че наморниците ще са част от повода и нашийника на всяко куче.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#3 Потребителят е офлайн   orchid Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 287
  • Регистрация: 19-October 07

Публикувано: 28 November 2007 - 11:14 PM

Цитат

П.п. Сега с този инцидент с нахапаната и в последствие починала англичанка ми се струва, че наморниците ще са част от повода и нашийника на всяко куче.


Не знам за наморниците, но на мен ми омръзна определени бездомни кучета (две на брой) постоянно да ни атакуват двете с Лиза и едното даже чисто ме беше ухапало (бях без кучето) ако не ми се бяха притекли на помощ минувачи. Днес същото озлобено куче тръгна да ни гони. Извинявам се за офф топика, но съм бясна..... Но като човек си сложи наморник на собственото си куче, по този начин му отнема свободата да се защити от нападащи го кучета и то най-вече от озлобени бездомни. Не ме разбирайте, че съм против наморниците като цяло. Напротив - за тях съм когато се налага. Според мен държавата може да има подобни изисквания към неагресивните домашни кучета след като се справи с проблема с бездомните ку4ета.

#4 Потребителят е офлайн   mariana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 01-October 07

Публикувано: 29 November 2007 - 12:46 AM

И аз съм против намордниците!!!!!!!!Все пак всеки си знае поведението на любимеца....Бих сложила на Майк само ако е опасност за околните

#5 Потребителят е офлайн   alisa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3446
  • Регистрация: 05-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Фотография, ротвайлери, котки, музика, конна езда и мн. други. :)

Публикувано: 01 December 2007 - 05:02 PM

Цитат

Здравей topcheva,
Слагането на наморник не е приятно, но се свиква.
Сигурно ти е жал като я гледаш с наморника и се чудиш как да й е по-удобен, но единствено с време и постоянство ще се получи. Не й обръщай внимание просто. Колкото и да ти се "жалва" ще свикне.
Това е моето мнение - търпение и упоритост.

П.п. Сега с този инцидент с нахапаната и в последствие починала англичанка ми се струва, че наморниците ще са част от повода и нашийника на всяко куче.
ротваилер ли я е нахапал ?  :o

#6 Потребителят е офлайн   jikata01 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 254
  • Регистрация: 23-May 06
  • Location:Варна

Публикувано: 01 December 2007 - 05:28 PM

Не, мисля че беше глутница улични кучета, но не съм сигурен... На нас никой досега не ни е правил проблем, говоря за полицаи, минаваме си покрай патрулките и нищо не казват  ;) дано да не ни и кажат де, защото и чип не сме му слагали още... и незнам кога ще остане време

#7 Потребителят е офлайн   alisa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3446
  • Регистрация: 05-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Фотография, ротвайлери, котки, музика, конна езда и мн. други. :)

Публикувано: 01 December 2007 - 05:44 PM

Цитат

Не, мисля че беше глутница улични кучета, но не съм сигурен... На нас никой досега не ни е правил проблем, говоря за полицаи, минаваме си покрай патрулките и нищо не казват  ;) дано да не ни и кажат де, защото и чип не сме му слагали още... и незнам кога ще остане време
A да сетих се ули4ни са я нападнали а и на мене не са ми правили пртоблеми за намордник

#8 Потребителят е офлайн   dmst Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 657
  • Регистрация: 30-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 December 2007 - 08:29 AM

На нас ни направиха предписание от общински инспикторат заради един съсед,който обърна света да ни прави мръсотии,затова взех на Чоки намордник,мекичък,неопренов-той също се опитваше в началото да го сваля,търкайки се в стените покрай които минаваме,но свикна.Важното е да не е много стегнат,за да може да си отваря леко устата да диша.Ние също имахме инцидент,при това с домашно куче-немска овчарка,която беше пусната нарочно от пияния си стопанин да ни нападне,но аз свалих намордника и се разминахме без травми и за двете кучета-когато са равностоини няма проблеми,разбират се сами,иначе когато едното е овързано всички се опитват да го нападат.topcheva,ето такъв е нашия намордник,може да опитате и вие
http://www.drstefano...products_id=963

#9 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 06 December 2007 - 10:15 AM

Цитат

Цитат

П.п. Сега с този инцидент с нахапаната и в последствие починала англичанка ми се струва, че наморниците ще са част от повода и нашийника на всяко куче.


Не знам за наморниците, но на мен ми омръзна определени бездомни кучета (две на брой) постоянно да ни атакуват двете с Лиза и едното даже чисто ме беше ухапало (бях без кучето) ако не ми се бяха притекли на помощ минувачи. Днес същото озлобено куче тръгна да ни гони. Извинявам се за офф топика, но съм бясна..... Но като човек си сложи наморник на собственото си куче, по този начин му отнема свободата да се защити от нападащи го кучета и то най-вече от озлобени бездомни. Не ме разбирайте, че съм против наморниците като цяло. Напротив - за тях съм когато се налага. Според мен държавата може да има подобни изисквания към неагресивните домашни кучета след като се справи с проблема с бездомните ку4ета.


много добра тема. и аз смятам че държавата трябва да сложи намордници и на бездомните. тогава всичко ще е наред!!!
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#10 Потребителят е офлайн   соня Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 06-January 08

Публикувано: 17 January 2008 - 10:41 AM

само дето англичанката не беше нахапана от бездомни  а от дворни кучета - от някакъв стопански двор - "обучени" пазачи. Аз имах рот и го вадех постоянно с наморник въпреки че беше изключително кротък , но на няколко пъти беше много лошо нахапан от други кучета . Наморника трябва да е за ВСИЧКИ !!!!!

#11 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 17 January 2008 - 10:57 AM

Цитат

Не, мисля че беше глутница улични кучета, но не съм сигурен...


За този случай, в този форум има всичкото инфо. Поне вие не разпространявйте грешна информация. Защото ако и кучкарите не искат да чуят, какво остава за по принцип зле настроените по въпроса.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#12 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 January 2008 - 02:12 PM

Цитат

само дето англичанката не беше нахапана от бездомни  а от дворни кучета - от някакъв стопански двор - "обучени" пазачи.


Да, така е! Това го изкоментирах преди да излязат на "светло" някои истини около този нещастен случай, които и към днешна дата не получиха нужната публичност.

Общото мнение не се интересува дали кучето е агресивно или не (визирайки породи, които изискват специално обучение), а директно те нападат, че кучето ти е опасно и трябва да го водиш на повод и с намордник. И то защото, за беда, не са един и два случаите с нахапани хора и след тях винаги започват нападки срещу собствениците на кучета, най-вече от едрите породи, въпреки, че има нахапани хора и от дребни породи, но там пораженията са да го нарека не толкова големи.
Аз също имам рот., и когато й сложа намордник, хората ни заобикалят на 5 метра, като че ли водя най-злобното куче на света. В същото време, докато си купувам цигари и кафе от повильона до нас, кучето ми е плътно до мен, вързано на повод и чака кротко, а на бабата, чакаща след мен, булонката се хвърля и дере от лаене, но тя нищо не предприема, за да си укроти кучето.
Давам тези примери, защото в повечето случаи се обръща внимание на едрите породи, а за другите не се коментира.
А, че има доста безотговорни хора, собственици на опасни и агресивни кучета, които нехаят и думата "намордник" не съществува в техния речник и бит, направо побеснявам  :gnqv:

За съжаление, покрай сухото гори и мокрото. И точно заради такива, патят хора, които съвестно са се занимавали и обучавали кучето/тата си.

А относно намордника - в наредбата на Столична община ясно е записано:

Цитат

Раздел II
Отглеждане на животни домашни любимци
Чл. 5.  (1) При присъствие на животно домашен любимец на обществено място собственикът е длъжен:
          1. Да води кучето винаги и навсякъде само на повод и с намордник, ако е агресивно.


Дано броят на отговорните "кучкари" ескалира :sos:
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#13 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 17 January 2008 - 03:06 PM

Цитат

А относно намордника - в наредбата на Столична община ясно е записано:

Цитат

Раздел II
Отглеждане на животни домашни любимци
Чл. 5.  (1) При присъствие на животно домашен любимец на обществено място собственикът е длъжен:
           1. Да води кучето винаги и навсякъде само на повод и с намордник, ако е агресивно.


точно така ТРЯБВА да бъде...а знаете ли колко хора "кучкари" бяха против този текст когато го писахме?
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#14 Потребителят е офлайн   соня Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 06-January 08

Публикувано: 17 January 2008 - 04:18 PM

"с намордник, ако е агресивно."
а кой определя дали кучето е агресивно? Определено намордника касае само големите кучета.Мен ме е хапал пинчер и повярвайте ми , оцелях . Сега имам лабрадор и пак хората ме заобикалят като го видят(при това е светъл). Аз имам наморник и за него - ама честно да ви кажа срам ме е да му го слагам - че аз ли съм най- голямата будала  :blink:

#15 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 17 January 2008 - 04:31 PM

Цитат

"с намордник, ако е агресивно." - че аз ли съм най- голямата будала  :blink:


ей за т'ва говорех уважаеми съфорумци ... винаги се намира някой който да коментира или пък да поставя под съмнение я нормативен акт я нечия компетентност ...
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#16 Потребителят е офлайн   }{opukc Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 14-January 08
  • Location:София

Публикувано: 17 January 2008 - 04:41 PM

Цитат

ей за т'ва говорех уважаеми съфорумци ... винаги се намира някой който да коментира или пък да поставя под съмнение я нормативен акт я нечия компетентност ...


Така е защото винаги има едно "ако", което да закопае и най-добре измисления "нормативен акт". Ако винаги така са поставени нещата, винаги ще се намери някой да ги постани под съмнение.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

[move][glow=red,2,300]НИЕ СМЕ НА ВСЕКИ ИЛОМЕТЪР![/glow]

#17 Потребителят е офлайн   соня Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 06-January 08

Публикувано: 17 January 2008 - 04:49 PM

ама чакайте малко  , аз не се заяждам . Даже казах ,че имам намордник и за лабрадора си . Ама не виждам закона на практика - това е. Просто смятам ,че това пояснение "ако кучето е агресивно" оставя вратичка за измъкване при инциденти. Както и да е това е моето мнение и пак казвам не искам да се заяждам - нали това е форум все пак.

#18 Потребителят е офлайн   ddvd Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 07-January 08

Публикувано: 17 January 2008 - 09:54 PM

Във всяка наредба пишат различни текстове, това го решава местния орган на властта и обикновено преписват от друга общинска наредба.
Не помня точно къде но има държава в която периодично кучетата минават тестове за агресивност, издават се необходимите документи, а на кучетата вид медальони. Все едно кучето е с лична карта. Съответно гражданите знаят за какво става въпрос и могат да оказват необходимия контрол като сигнализират за нарушения контролните органи, ако има недобросъвестни стопани.
Тук в БГ хората не са свикнали с правилата, защото не са еднакви за всички.  Паспорта на моето куче вижда бял свят само като ходя при ветеринар. 
Уточнявам имам хъски, нямам намордник и не мисля да купувам такъв, дори ако се наложи ще водя  кучето си до място за разходка с кола. Само, че общината ни в Добрич не е определила дори място за разходки на кучета.
Мразя когато майки правят забележка на детето си да не пипа кучето ми и след това я виждам да му разрешава да пипа уличното само защото е по дребно, по хилаво и отвратително мръсно.
От скромните си наблюдения стигнах до извода:
- ако кучето ти е с намордник значи е зло всички го заобикалят
- ако е само на повод гледат го с интерес
- ако е пуснато не се притесняват много.
Като сложим големината, тъмния цвят и някоя порода известна с някое на падение на хора и ето ти проблем.
Май се отплеснах . ИЗВИНЯНАЙ ТЕ !!!  ;D

#19 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 27 June 2008 - 08:58 AM

Здравейте..
Някой има ли информаця на каква възраст трябва да е кучето за да му се слага намордник?

#20 Потребителят е офлайн   nikito9767 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 09-July 08

Публикувано: 09 July 2008 - 03:31 PM

Zdraveite az iskam da popitam dali e vazmojno,4istokraven rotvailer na 40 dni da ima bqlo po zadnite lapi,spored men e trqbva da e tka,makar 4e sa zapo4na li da stavat kafqvi

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни