Dog.bg Форуми : Намордникът - задължителен аксесоар

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Намордникът - задължителен аксесоар

#41 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 November 2008 - 02:18 PM

Всъщност, неопреновите намордници са си ок. Широчината на частта, увиваща муцуната, се корегира лесно. Моето псе е с такъв- отваря си устата и изплезва език. Е, няма да тръгна в 40градуса жега да го карам да тича с него...

П.П. Имам намордник- пластмасов тип кошница, размер 10-ка(най-големия на пазара). Подарявам го, тъй като ни е малък.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   princessdidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 10-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 05 November 2008 - 03:12 PM

аз й го слагам само като ходим бавно, акато тренира не с него (няма и смисъл)...тя си отваря устата, но на снимката не се вижда хубаво...даже ако си я затвори отгоре и остава толкова свободно място, че чак ми е смешно като я гледам ;D ;D трябва да я снимам и така ;D но винаги ако трябва да се натоварва й го свалям ;)

#43 Потребителят е офлайн   Fi_Re Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 22 November 2008 - 05:29 PM

В коя възраст е най-подходящо кучето да се приучава към носене на намордник, така, че да не е стресиращо за него, ако стане нужно да се слага. И какви са техниките - първо се слага вкъщи, след това започва да излиза с него и навън, а после, колко време е нужно да бъде носен за да бъде приет за нещо нормално от самото куче?
User's Signature

Много хора казват, че обичат кучето си, а само му се любуват отстрани. Да обичаш е отговорност, която не тежи. Да обичаш кучето си значи да му осигуриш нормален живот, достатъчно любов и време и да си готов да поемеш цялата любов, с която ще ти отвърне, а тя е безкрайна. Аз обичам моето куче, а вие?

Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   Arneete Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 23-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 November 2008 - 02:21 PM

О леле боже имам приятелка която също има родваълер и са я виждали с него тя не му слага наморник даже го води и без повод ии нищо не са и казвали!Това към теб е много нечестноо не мога да ти  помогнаа но,ти пожелавам да се махнат и да не и слагаш никакви наморници  ;) ;) :-
User's Signature

Качена снимка

#45 Потребителят е офлайн   infernale Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 14-January 09
  • Gender:Male

Публикувано: 18 January 2009 - 10:47 AM

Това което ще питам се отнася за вси4ки ку4ета от този тип,но като говоря,си представям ротвайлер,така 4е тази тема май е подходяща...
Та въпроса ми е:Задължително ли е ротт-а да има наморник,като сме навън на разходка :blink:
Преди време в парка до нас,на един познат полицаи се опитаха да напишат акт,защото доберман-а  му не бил с повод и намордник :huh:.Моят познат им казва 4е ку4ето е ли4ен бодигат,и като му сложел намордник,ку4ето не могло да го защити във ситуация...
Е написаха му акт все пак,но той се пробва ;D.
Т.нар "бодигарди",които ни пазят навън,както и в къщи,наистина ли трябва да носят намордници :blink:

#46 Потребителят е офлайн   ben2418 Икона

  • One ot them ...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 817
  • Регистрация: 07-August 08
  • Gender:Male

Публикувано: 18 January 2009 - 08:57 PM

Цитат

Това което ще питам се отнася за вси4ки ку4ета от този тип,но като говоря,си представям ротвайлер,така 4е тази тема май е подходяща...
Та въпроса ми е:Задължително ли е ротт-а да има наморник,като сме навън на разходка :blink:
Преди време в парка до нас,на един познат полицаи се опитаха да напишат акт,защото доберман-а  му не бил с повод и намордник :huh:.Моят познат им казва 4е ку4ето е ли4ен бодигат,и като му сложел намордник,ку4ето не могло да го защити във ситуация...
Е написаха му акт все пак,но той се пробва ;D.
Т.нар "бодигарди",които ни пазят навън,както и в къщи,наистина ли трябва да носят намордници :blink:


В България няма закон в който да пише,че всички кучета трябва да са с намордници ! Има закон в който се пише,че всяко куче,което е АГРЕСИВНО трябва да е с намордник ! Но винаги има едно АКО в нашите закони,което остава много вратички ! Аз всеки път когато ходя до центъра на града с кучето ми,то е с намордни !  ;) АКО мислиш,че на твоето му трябва намордник по-добре му слагай ! ;) :blink:
User's Signature

Айда Скот Тейлър е написал: Не поглеждай назад да скърбиш по миналото което вече е свършило и не се притеснявай за бъдещето което още не е дошло.Живей в настоящето и го прави толкова красиво че да си струва да го запомниш !

#47 Потребителят е офлайн   alisa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3446
  • Регистрация: 05-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Фотография, ротвайлери, котки, музика, конна езда и мн. други. :)

Публикувано: 18 January 2009 - 09:21 PM

Аз моя Ричи го научих за 2дни да седи мирно като е с намордник  :->)
Много лесно когато за пръв път му сложих намордника той едтествено почна с лапките да се опитва да го маха и аз тогава му сложих строгия нашийник и като почваше с лапите да го маха и го дърпах и му казвах НЕ и той така се научи.

#48 Потребителят е офлайн   infernale Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 14-January 09
  • Gender:Male

Публикувано: 19 January 2009 - 11:17 AM

Законите ще се спазват,но ако примерно някой ме нападне,защото види,4е ку4ето ми е с намордник,т.е. той си "спокоен" тогава какво :rolleyes:

#49 Потребителят е офлайн   Fi_Re Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 19 January 2009 - 12:40 PM

Мен ме притеснява друго нещо - ако ни нападне куче, моето как ще се отбранява?
User's Signature

Много хора казват, че обичат кучето си, а само му се любуват отстрани. Да обичаш е отговорност, която не тежи. Да обичаш кучето си значи да му осигуриш нормален живот, достатъчно любов и време и да си готов да поемеш цялата любов, с която ще ти отвърне, а тя е безкрайна. Аз обичам моето куче, а вие?

Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   infernale Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 14-January 09
  • Gender:Male

Публикувано: 19 January 2009 - 07:41 PM

Цитат

Мен ме притеснява друго нещо - ако ни нападне куче, моето как ще се отбранява?

Намесваш се ти ;),до бой да не се стига...
Абе,верно,я кажете какво се прави,че си говоря наизуст ;D

#51 Потребителят е офлайн   alisa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3446
  • Регистрация: 05-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Фотография, ротвайлери, котки, музика, конна езда и мн. други. :)

Публикувано: 19 January 2009 - 07:47 PM

Цитат

Цитат

Мен ме притеснява друго нещо - ако ни нападне куче, моето как ще се отбранява?

Намесваш се ти ;),до бой да не се стига...
Абе,верно,я кажете какво се прави,че си говоря наизуст ;D

Еми как ще се отбранява ми махаш му намордника ако успееш или пробваш да прогониш другото куче.. ;D

#52 Потребителят е офлайн   infernale Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 14-January 09
  • Gender:Male

Публикувано: 20 January 2009 - 10:55 AM

Цитат

Цитат

Цитат

Мен ме притеснява друго нещо - ако ни нападне куче, моето как ще се отбранява?

Намесваш се ти ;),до бой да не се стига...
Абе,верно,я кажете какво се прави,че си говоря наизуст ;D

Еми как ще се отбранява ми махаш му намордника ако успееш или пробваш да прогониш другото куче.. ;D

Да го махна е нужно време,понякога нямаш това време и стават изцепки...

#53 Потребителят е офлайн   princessdidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 10-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 02 February 2009 - 12:10 AM

добре. представете си че "кучето" ви напада изведнъж, в гръб, без излишни звукове и направо скача върху вашето.. започва да го хапе, а вашето не може да се брани... вашата реакция?  винаги съм се чудила какво ще направя :huh: надявам се да не ми се налага да разбирам :(

#54 Потребителят е офлайн   dmst Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 657
  • Регистрация: 30-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 February 2009 - 07:56 AM

Цитат

добре. представете си че "кучето" ви напада изведнъж, в гръб, без излишни звукове и направо скача върху вашето.. започва да го хапе, а вашето не може да се брани... вашата реакция?  винаги съм се чудила какво ще направя :huh: надявам се да не ми се налага да разбирам :(

Ами имах един такъв случай,Чоки беше с намордник и насъскаха една овчарка по него,докато сваля намордника успях да тегля един шут на овчарката и да я задържа настрани,от тогава не носим намордник-нямам намерение да подлагам кучето си на излишен стрес за удоволствие на кварталните помиари и стопаните им!

#55 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 03 February 2009 - 08:24 AM

Цитат

кварталните помиари...


какво сугубо искаш да кажеш с тези думи?
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#56 Потребителят е офлайн   dmst Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 657
  • Регистрация: 30-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 February 2009 - 09:03 AM

Цитат

Цитат

кварталните помиари...


какво сугубо искаш да кажеш с тези думи?

Ами аз съм го казала-помиари!Не визирам бездомните кучета,с които нямаме проблеми,а разни пуснати свободно елементи,без надзор и без никакво възпитание,породата няма значение,като си пуснеш кучето навън без да се интересуваш от него,дори най-чистопородното куче става обикновен помиар,който рови по кофите,лае по минувачите и пази територия като бездомните.Кучето е отговорност и задължение,а не само удоволствие за свободното време,което може да се захвърли някъде през останалата част от денонощието!

#57 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 03 February 2009 - 09:15 AM

Цитат

Цитат

Цитат

кварталните помиари...


какво сугубо искаш да кажеш с тези думи?

Ами аз съм го казала-помиари!Не визирам бездомните кучета,с които нямаме проблеми,а разни пуснати свободно елементи,без надзор и без никакво възпитание,


виж, оценявам опитите ти да прикриеш омерзението си от другите имайки се за повече от тях по някакви причини ...в този случай формулирай поне "някакъв надзор" или "никакво" или съответно - "някакво възпитание " ... със сигурност и твоето надзиравано и някак възпитано куче понякога е в състояние "пу(O)мияр" съгласно твоята логика но едва ли би ти харесвало някой да го нарича така ... не ми харесва думата и не харесвам хората използващи я по адрес на кучетата, щото само ние можем да бъдем такива...кучетата НИКОГА!
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#58 Потребителят е офлайн   posi1234567890 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 162
  • Регистрация: 29-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 February 2009 - 01:02 PM

Здравейте .Имам следния въпорос :Моето куче е на 8 месеца ,като се опитам да поставя наморника той вече е в депресия.Отказва да върви, а ако тръгне все е едно са му потънали гимийте ,няма настроение неиска да върши нищо (пишкане ,акане ).В момента в който го махна всичко се оправя по старомо.Та как да го науча да пърпи наморника ? :sos: :sos:
User's Signature

Аз мога!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#59 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 03 February 2009 - 01:25 PM

Цитат

Та как да го науча да пърпи наморника ? :sos: :sos:


накарай го да свързва слагането на намордника с нещо приятно...или ако си се изразходвал откъм идеи просто спри да му обръщаш внимание колкото и да звучи гадно...все ще свикне да го пърпи...
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#60 Потребителят е офлайн   arcana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 147
  • Регистрация: 24-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 04 February 2009 - 12:44 AM

Ми слагай намордника и спри да гледаш емоционалното му състояние. На моята и трябваха 2 "упражнения", за да и стане ясно, че важат моите правила и не ме интересува колко и е криво, че трябва да ги спазва. Нахлузвам, хваля и потеглям. Толкова.
Излишното вглеждане, суетня и вайкане около кучето само ще навреди (на него и на теб).

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни