Dog.bg Форуми : Ирландски вълкодав, изложбен вид

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ирландски вълкодав, изложбен вид Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 02 December 2007 - 02:44 AM

грууминга на ИВ не е особено сложен.                  2пъти годишно с гумена ръкавица или напръстници от гума се отскубва захабеният стар косъм като се придържа с другата ръка притискаики аь не скубе много.         Не се отстранява напълно,а се оставят  стърчащи  повърхностни косми,които постепенно преливат в все повече и по на гъсто към   крайниците, където дългия предишен косъм се запазва.Опашката не се пипа ,ако е разкошна непроскубана. веждите се пооскубват леко но трябва само дасе олекотят. повече към външните ъгли. БРАДАТА НЕ СЕ ПИПА . ушите се  оскубват най късо до плюш и подрязват. Косъма при гръдната клетка е далъг и разресан.  2 гребена стигат: за основно и разбухване.  на шията , при гърлото   и  врата е най къс,за да го удължава. При главата се отнема в страни бузите за същата цел  удължаване. Къпете 1 сед.преди изложба с шампоан за твърда козина, или бебе неотрал.ВАЖНО : супер обилно изплакнете. попивай , без сешоар.  реши на сухо на другия ден.
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#2 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 02 December 2007 - 07:38 PM

Благодаря ,за помощта,за онази редакция.  Кога такава бригада ще се появи и тук?
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#3 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 02 December 2007 - 08:07 PM

вълкодавите се раждат почти черни,тези,които леко тигрират в по светло/черно/ направо стават светло сиви смесен тигриран бляд цвят. трябва да е чист катран да остане графитен нюанс. Конан беше черен в корените тъмно тигров , Черният бебешки косъм  падна и прорастна  сиво тигр.нюанс Навлизаме в зимата и  този  косъм извехтя,, помогнах,, му да го отстраня и се задава новият  светлотигров,плътен здрав и лъскав  зимен косъм. Помагам като го подхранвам с  ,,мегадерм ,,на ,,вирбак,,профилактично  1 доза в готвеното му.
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#4 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 02 December 2007 - 08:19 PM

и на8 мес.
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#5 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 29 January 2008 - 12:39 AM

След Софийската изложба направих обстоен гроуминг и смъкнах бая косъм от където трябва и сега поникна нов гъст зимен косъм с подкосъм по прическата и тамън е за  изложби.
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#6 Потребителят е офлайн   san4eto1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 975
  • Регистрация: 28-December 07
  • Gender:Male

Публикувано: 30 March 2008 - 01:22 PM

Невероятни кучета са вълкодафите а Конан е срашен сладур  :->) :P :yahoo: :wub:
User's Signature

www.pamperpom.com
Информация за породата, стандарти, развъдници...

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 17 June 2008 - 11:27 PM

С Четка гребло  се загребва излишния подкосъм като се разресва дълбоко, крайниците са разресани назад,лапите са подстригват в кръг-закрагляват, гърдите се оставят с дълъг косъм опашкате се попрескубват отделните висящи козини, при долната линия си гроумира /по скубва/ за подчертаване на дълбок гр.кош и красива извивка прибрана при корема.ножица при ануса се изпол. и се смъква леко. шията отгоре на долу от супер късо при гърлото се прещипва и прелива с гумените ръкъвици до дълго отпред плоско в профил и прилято и разресано по гърбът,ушите се смакват със скубането до плюш бузите странично се прибират и малко веждите се пре рехавяват в страни за ефект-продълговатост на главата.През целия живот брадата не се докосва трябва да е богата и дълга,разресана и суха.
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#8 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 24 September 2009 - 10:57 PM

10 човека ме канят да си дам кучетата на груумера където ще идва за панаира за дом .л. в София,,,,но аз съм си ги подготвил за световното и не ги дадох...
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#9 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 September 2009 - 06:32 PM

Цитат(Konan03 @ Sep 24 2009, 08:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
10 човека ме канят да си дам кучетата на груумера където ще идва за панаира за дом .л. в София,,,,но аз съм си ги подготвил за световното и не ги дадох...

До колкото разбрах този грумер се занимава с Ирландски вълкодави.Днес бях при него с моето куче ,страхотно работи човека.Трябваше да дойдеш.
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#10 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 26 September 2009 - 08:24 PM

Е, да много е класен грумъра наистина но незабравяй,че той там беше по покана на Солинген и така да се каже работеше с рекламна цел да покаже най - вече възомжностите на машинките. И аз не бих рискувала куче подготвено за Световното да го дам там:-) Иначе ние днес наблюдавахме как работи върху черния териер Князик.
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#11 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog&quot;s

Публикувано: 28 September 2009 - 10:28 PM

Цитат(North face @ Sep 26 2009, 06:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Е, да много е класен грумъра наистина но незабравяй,че той там беше по покана на Солинген и така да се каже работеше с рекламна цел да покаже най - вече възомжностите на машинките. И аз не бих рискувала куче подготвено за Световното да го дам там:-) Иначе ние днес наблюдавахме как работи върху черния териер Князик.

груумирах си ги преди месец и нещо идеално и късичко -за да може да израсте по формата -достатъчно ,дълъг косъм на шията и главата ,че да изглеждат по масивни и яки ,но в изпипана линия,някои участъци ще запазя за последен подчерк-съвсем късо!!!/ лапите долу,засводени,уши ..филирана долна линия,обиране не лактите така --за да се вижда небрежно линията на гръдния кош!!!
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#12 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 29 September 2009 - 02:21 PM

Цитат(North face @ Sep 26 2009, 08:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Е, да много е класен грумъра наистина но незабравяй,че той там беше по покана на Солинген и така да се каже работеше с рекламна цел да покаже най - вече възомжностите на машинките. И аз не бих рискувала куче подготвено за Световното да го дам там:-) Иначе ние днес наблюдавахме как работи върху черния териер Князик.




На мен ми бе странно защо човека работеше и използваше своите лични принадлежности-като машинки ножици и гребени?По време на самия грууминг на РЧТ-в началото действително човека използваше машинка от щанда на изложителите поканили го на това изложение но накрая се принуди да изкара и използва своята с "тактичното" обяснение че за да се получи равно подстригване без недостатъци е необходима машинка с по силен волтаж ab_041.gif -след което пък представителката на марката изложител се извини тактично обобщавайки че до сега тяхната дистрибуция на марката се е съсредоточила в уредите които се използавт за грууминг на хора а не на животни-но тепърва ще разширяват своята продуктова гама и в най скоро време ще очакваме и продукти за животински грууминг! ab_041.gif
Сори че много не е по темата!
С удоволствие бих си завела мопса за грууминг но се оказа че в момента той не бе подготвен от към "инструменти",нито фирмата която го бе поканила има необходимите аксесоари за грууминг на малки космати бъчвички ab_041.gif -майтапа на страна човека наистина си разбира от работата!
Ще кача снимките които имам в другата тема!


П.С Гаро сигурна съм че ще избиеш рибата и с Конан и с красивата принцеса Лейди на световното!!! ba_025.gif
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog&quot;s

Публикувано: 29 September 2009 - 11:45 PM

Цитат(hubavajena6 @ Sep 29 2009, 12:21 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(North face @ Sep 26 2009, 08:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Е, да много е класен грумъра наистина но незабравяй,че той там беше по покана на Солинген и така да се каже работеше с рекламна цел да покаже най - вече възомжностите на машинките. И аз не бих рискувала куче подготвено за Световното да го дам там:-) Иначе ние днес наблюдавахме как работи върху черния териер Князик.




На мен ми бе странно защо човека работеше и използваше своите лични принадлежности-като машинки ножици и гребени?По време на самия грууминг на РЧТ-в началото действително човека използваше машинка от щанда на изложителите поканили го на това изложение но накрая се принуди да изкара и използва своята с "тактичното" обяснение че за да се получи равно подстригване без недостатъци е необходима машинка с по силен волтаж ab_041.gif -след което пък представителката на марката изложител се извини тактично обобщавайки че до сега тяхната дистрибуция на марката се е съсредоточила в уредите които се използавт за грууминг на хора а не на животни-но тепърва ще разширяват своята продуктова гама и в най скоро време ще очакваме и продукти за животински грууминг! ab_041.gif
Сори че много не е по темата!
С удоволствие бих си завела мопса за грууминг но се оказа че в момента той не бе подготвен от към "инструменти",нито фирмата която го бе поканила има необходимите аксесоари за грууминг на малки космати бъчвички ab_041.gif -майтапа на страна човека наистина си разбира от работата!
Ще кача снимките които имам в другата тема!


П.С Гаро сигурна съм че ще избиеш рибата и с Конан и с красивата принцеса Лейди на световното!!! ba_025.gif
Mного се радвам за семинара ,аз ...като утвърден дамски стилист никога не пропускам ,когато колеги са се потрудили да представят семинар и от всеки поучавам по нещо и после го споделям с други колеги неприсъствали на момента с цел израстване на бранша в бг...сега ще ходя и при Капанов на шоуто на нациите в неделя на 4 ти окт.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,НО ПРИ НАС НЕ СЕ ПОДСТРИГВАТ ВЪЛКОДАВИТЕ ! СКУБИ СЕ КОСЪМ ПО КОСЪМ ,ДНИ НАРЕД ДО ИЗВАИВАНЕ НА ЛИНИЯТА,НЯКЪДЕ ДО НУЛАТА ,НО.....С ГУМЕНИТЕ РЪКАВИЦИ ИЗКОРИНЯВАМ ГОРНИЯТ ПЛАСТ,,,,,,НАИ-МНОГО НЯКЪДЕ ИГРАЕ ФИЛАЖНАТА НОЖИЦА И ВСИЧКО ТОВА СЕ ПРАВИ ПРЕДИ МЕСЕЦ ДО ИЗЛЖБАТА , ДНИ ПРЕДИ САМАТА ИЗЛОЖБА СЕ КОНТРИРАТ ДО НУЛА ПАК СЪС ОТСКУБВАНЕ УШИТЕ,ГЪРЛОТО И СЕ ФИЛИРА ДОЛНАТА ЛИНИЯ И ЛАПИТЕ,КЪПАНЕТО СЕ ИЗВЪ РШВА ПРЕДНИЯ ДЕН ДО ИЗЛ...И СЕ ПУДРЯТ СЪС ПУДРА ЗА ТВЪРД КОСЪМ ЗА ПРЕМАХВАНЕ НА ГЛАНЦА И МЕКОТАТА ПРИ НАШАТА ПОРОДА БЕЗ ЕСТЕСТЕВНО НАД ШИЯТА И ГЛАВАТА ,КЪДЕТО СЕ ОПИПВАТ ЗА ПРИСЪЩАТА ИМ МЕКОТА НА ПОРОРДАТА ---РАЗЛИЧЕН УЧАСТЪК ОТ ТЯЛОТО ИМ!!!!!ЛАК-НИКОГА,,,СРЕСВАТ СЕ ГЛАДКО,ПРИЛЕПНАЛО,,,,АЗ ДНЕС МАЛКО ПРИБЪРЗАХ И ГО ПОСРЕСОХ ПОВЕЧЕ И ОТНЕХ ГОЛЯМО КОЛ.ПОДКОСЪМ -ВМЕСТО ДА ГО СРЕША ПОД СЕШУАРНАТА СТРУЯ ВНИМАТЕЛНО-ДА ГО ПАЗЯ ЗА ПО ГОЛЯМА ВИЗУАЛНА МАСА НА КУЧЕТО....НО ...КАКВОТО Е-ТВА Е!!!!
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#14 Потребителят е офлайн   PHILIPOPOLIS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 727
  • Регистрация: 28-February 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:irish wolfhounds
  • Skype:

Публикувано: 17 November 2010 - 11:07 PM

1 ЧАС РАБОТА..... ГРУУМИНГ / Изскубване с гумена ръкавица косъм по косъм/ ПРЕДИ.....И СЛЕД ....... модел инт.шн Береника Из Волшебного леса!Пловдив,,,,груумер Гаро папазян!!!!!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS -IRISHWOLFHOUND KENNEL /BG

#15 Потребителят е офлайн   PHILIPOPOLIS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 727
  • Регистрация: 28-February 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:irish wolfhounds
  • Skype:

Публикувано: 18 November 2010 - 08:50 PM

Много хубаво е направена Береника!!!Сам си е гледам и се радвам че съм НОМЕР 1Качена снимка


User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS -IRISHWOLFHOUND KENNEL /BG

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни