Dog.bg Форуми : Малко помощ

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Малко помощ Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   Toon Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 11-March 05
  • Location:Костинброд

Публикувано: 11 March 2005 - 03:12 PM

Здравейте всички !!!
Много търсих информация из нета за кучета и ето че най сетне попаднах на най-точното място . Аз имам Немска Овчарка на 7 месеца , казва се Рея . Както може би се досщате не разбирам много от отглеждането на тази порода , методи за дресировка и т.н. . Прочетох всички теми и сам ви много благодарен за нещата които научих . Най-вече са ми интересни начините кучето да научи основните команди - седни , легни , стой , да донася предмет , ( даже не сам сигурен дали са така имената на командите , за което моля да ме извините но все още не сам намерил инфо.) . Видях че сте писали за така наречения апорт , но навсякъде се започва ... когато вече е зададена команда седни ... или нещо от сорта , а Рея не знае нищо все още :))) . За това ако може някой да каже от каде мога да науча как се учи кучето на основните команди , на кое се учи парво , коя е подходящата вазраст , инфо за командите ( да не се излагам поне r) ) , ще бъда много благодарен ! Предварително благодаря !

#2 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 11 March 2005 - 04:04 PM

Грхх, ако знаете колко пъти вече сядам пред монитора с твърдото решение да пресея темите и да извадя някои като важни .... с часове преглеждам и не успявам да систематизирам, накрая си казвам - абе това е форум, не е книга или ръководство. И зарязвам.
Като начало долу вдясно на екрана на форума (преди да си влязъл в конкретна тема), където пише "миналите 30 дни" избери от лист бокса "началото", това ще ти покаже всички теми от създаването на форума, а не само от последния месец. Седни е тук: Команда Седни

Последователността съм я описвала поне 2 пъти, ама сега не мога и аз да си намеря описанията, та ще обясня пак.

Започва се с установяване на отношенията, т.е. да е пределно ясно кой е шефът на глутницата. По този въпрос гледаме тема Кучето ми проявява агресия, все се чудя дали да не я преименувам на Как да общувам с кучето си. Без кристално ясни взаимоотношения обучение не е възможно.
След това се действа по командите, които са в близост до теб, т.е, упражняваш корекции.
1. Редом 2. Седни 3. Легни.

По време на тази работа вмъкваме задържане. Няма стой, има Седни със задържане или Легни със задържане. Стой е команда от разстояние, тя е за по-нататък.

След като тези команди са усвоени до съвършенство на повод, започваме усложняване - работа при отвличащи фактори - други кучета и хора. Чак след това - команди от разстояние. Отново същите. Смисълът е, че ако можеш да постигнеш изпълнение на седни от 1 м, само въпрос на техника и повторение е да го постигнеш от 30 м, демек стартираме от разстояние 1 м и постепенно го увеличаваме. Чак тогава стигаме до команда "Тук", най-необходимата, но и последна в моя списък команда.

Командите се комбинират. Като усвоим добре редом, въвеждаме седни от движение и т.н.

7 месеца е добра възраст за сериозна работа, но на година ще е отчайващо късно, не се бави.
Успех и питай ако нещо не е ясно.

#3 Потребителят е офлайн   Toon Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 11-March 05
  • Location:Костинброд

Публикувано: 11 March 2005 - 04:30 PM

Мерси много за изчерпателния отговор . Започвам усилено четене :)

#4 Потребителят е офлайн   Toon Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 11-March 05
  • Location:Костинброд

Публикувано: 13 March 2005 - 09:48 PM

Мисля че основен ппоблем ми е факта че не мога да я накарам да стои на едно място нито 1 секунда . Тя непрекасното тича , скача - то може би е нормално да си играе но така не мога да направя нищо относно възпитанието :) какво да правя ???

#5 Потребителят е офлайн   Mini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 528
  • Регистрация: 09-December 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 March 2005 - 09:32 AM

Измори я. Е, не да я скапеш, та да не може да гледа. Но да е шуряла поне 10 минути и да си е свършила физиологичните нужди.
Използвай лакомство, за да привлечеш вниманието й. Покажи й лакомството и после давай командите.
Ето линк към руски сайт за обучение на куче.
Курс за обучение
На теб ти трябва този за по-големи (на възраст) кучета.
Пиши пак.

#6 Потребителят е офлайн   venci Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 28-December 04

Публикувано: 26 March 2005 - 09:02 AM

здравейте отново,
имам проблем с уличните кучета, винаги когато сме на разходка ,уличните кучета нападат моето-защо е така ?Слава богу все още нито едно не я е ухапало, спират се на една крачка от нея.
Тя винаги си върви съвсем спокойно ,никого не напада.Случвало ни се е да сме на разходка с едно хъски което е на нашата възраст {5 месеца }нея не я закачат, атаката винаги е към моето куче.
Проблем е и това че дъщерями е с мен-преди две години я нападнаха улични кучета- не я ухапаха но изпада в паника когато види такова куче.

#7 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 28 March 2005 - 07:14 AM

Цитат

преди две години я нападнаха улични кучета- не я ухапаха но изпада в паника когато види такова куче.

Изпадането в паника винаги е сигнал за кучето да атакува.Проблемът не е в премахването на тези бездомници,защото утре може да види друго свободно пуснато домашно куче и да изпадне в същата паника,от което най малкото това куче ще се доближи за да провери дали наистина има агресивни намерения спрямо него.Паниката я свързват с агресия.Агресия,продиктувана от страх.
Паниката в човека се преодолява най трудно.Но трябва да се работи именно в такава посока.Разбира се- не казваме "не се панирай",защото това е ясен сигнал да се панира бързо.Трябва да вникне в психологията на песовете,да разбере че ако мине спокойна,никой няма да и обърне внимание.И да опита.за детето,това е едно сполучливо упражнение за живота.Покрай песовете,ще се научи и да не се панира в по тежки житейски ситуации и в бъдеще.Работи върху контрола на емоциите си.
User's Signature

Marten BG

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни