Dog.bg Форуми : Подсилване на старо куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Подсилване на старо куче

#21 Потребителят е офлайн   zozolin4eto2 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 294
  • Регистрация: 30-August 07

Публикувано: 08 December 2007 - 06:02 PM

Не знам защо мъчите кучетата си...Да - много ще ме упрекнат и ще кажат ти не си добре , но едно знам - когато едно куче на възраст и страда , не може да ходи и вече е съвсем старо , какъв е смисълът да го мъчите още и още ?!  :( Вчера го разбрах , когато проумях , че няма смисъл да оставяме нашата каракачанка така да се мъчи от старост (тя е много зле) не знам това си е лично мое мнение , но все пак замислете се какво му е на кучето -  Вие искате колкото може да бъде със вас , което е напълно разбираемо - всеки би искал безсмъртие и вечен другар , но не може ! Според мен е най-добре едно куче да се приспи и да се оттърве от мъките си , когато е вече много възрастно и болно и старо  :'( :'( :'( И на мен ми е много мъчно да го проумея , но съгласете се , че е така...Хората са егоисти и не мислят какво им е на животниките  :'( :'( :'(
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 December 2007 - 08:00 PM

Цитат

когато едно куче на възраст и страда , не може да ходи и вече е съвсем старо

Когато стигнем до там да е съвсем зле - е друго. Но на тоя етап съвети за "отърваване от мъките" смятам за неуместни.

Кучето ми си е съвсем добре.
Вярно, 12 години за сетер са си доста, като се има предвид, че не са от най-дълголетните, но не смятам че я мъча. Да, има проблем с краката, но си ходи. Навън дори тича. Има перде на очите, което също е нормално за тази възраст. Но си е наред с акъла, слуха и всичко останало. Като за куче на нейните години може да се каже, не че е перфектна, но почти :blink:
Когато навърши 11 години я заведох за цялостен контролен преглед, вкл. и кръвна картина. Резултатите бяха като на младо куче в цветущо здраве. След 1 месец, когато навърши 12г. отново ще направим изследвания. Надявам се да бъдат също толкова добри, както предишните.

#23 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 11 December 2007 - 12:34 AM

Да попитам: Бомазила ще помогне ли на животно с шипове?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#24 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 11 December 2007 - 07:47 AM

Не.

#25 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 11 December 2007 - 09:16 AM

Цитат

Има ли смисъл да се дава Бомазил с Алмагел?

Алмагелът съдържа магнезий и би трябвало да се внимава при сърдечни проблеми май.Тук много ми си иска да попитам пак (дано не е ОФФ)  това, което съм го питала и друг път -  d-r Koko ,защо твърдиш, че сърдечната аритмия е нормално състояние при кучетата?Нормално е при някои породи т.нар.дихателна аритмия ,но не при всички кучета.За да не пиша ей така - преди този пост за кой ли път преброих с часовник пулса на Джесата, че ми е под ръка - 80 удара за 1 минута ,напълно ритмични.От всички кучета, които съм имала само стафът ми беше неритмичен (преболедувал дирофилариоза)  и източноевропееца , но пък за него няма какво - беше стар колкото Йода и с огромно сърце ,разбира се ..
Иначе, без да е съвет - аз давам на един от старците, който е с ужасни шипове мовалис (същото е като мелоксикама)  заедно с ранитидин.Това при него има по-добър ефект от римадила ,опитвала съм .
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#26 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 11 December 2007 - 07:16 PM

Точно за дихателната аритмия става въпрос. Но е нормална при всички кучета.
Пробвай и други неща и ще видиш, че са по-добри от Римадил. Сега може доста колеги да ми се разсърдят, но след като направих проба с няколко кучета и очакваният ефект така и не се появи, спрях да го ползвам. При опита ми дори учавства пациент, който е диагностиран от различни колеги в различни клиники и диагнозата е една и съща, така че само в мен да е грешката не вярвам.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#27 Потребителят е офлайн   dox Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 05-April 07

Публикувано: 15 December 2007 - 10:29 AM

Цитат

Цитат


3. След като Превикокс е НПВС, сравним с мелоксикам, не следва ли той да се прилага за кратковременна терапия при силно обострено състояние?
В тази връзка не можах да разбера следното

Цитат

Затова прилагай бомазил в почивките, когато не даваш превикокс

Да не би да е обратно?


Това му е хубавото на Превикокс. Може да се дава мноооооого време.


#28 Потребителят е офлайн   dox Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 05-April 07

Публикувано: 15 December 2007 - 10:33 AM

Цитат

Цитат

Цитат


3. След като Превикокс е НПВС, сравним с мелоксикам, не следва ли той да се прилага за кратковременна терапия при силно обострено състояние?
В тази връзка не можах да разбера следното

Цитат

Затова прилагай бомазил в почивките, когато не даваш превикокс

Да не би да е обратно?


Това му е хубавото на Превикокс. Може да се дава мноооооого време.

Вчера моя вет ми каза, че от Превикокс имал смъртен случай - негов пациент починал от инфаркт - страничен ефект от това лекарство. Други двама ветеринарни лекари също имали такива проблеми. Възможно ли е от употреба на Превикокс да се стигне до инфаркт или смърт на кучето?

#29 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 15 December 2007 - 10:38 AM

:o :o :o
За първи път чувам подобно нещо!
Ще запитам фирмата вносител.
Бих била благодарна, ако ми дадете координати на въпросните колеги, за да ги разпитам.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   mommo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 324
  • Регистрация: 15-September 06
  • Location:София

Публикувано: 15 December 2007 - 01:30 PM

Кучетата по принцип мноооооого трудно могат да починат от инфаркт, защото кръвоносните съдове на сърцето при тях са значително по-добре развити от човешките и при инфаркт на един съд другите имат достатъчен капацитет да поемат неговата функция. Непоносимост към някоя от съставките на дадено лекарство обаче, може да се развие винаги.

#31 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 15 December 2007 - 02:55 PM

Аутопсирал съм куче и като странична находка съм намирал инфаркти /няколко/, но за първи път чувам за смърт от инфаркт. Но знае ли се...Превикокс не действа по никакъв начин на СОХ1 /циклооксигеназа 1/, която се намира в сърдечносъдовата система и може да предизвика инфаркт.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#32 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 15 December 2007 - 02:57 PM

OFF: Имах английски булдог, който почина на 5 години от инфаркт - иначе здраво като камък куче. Доколкото знам, тази порода често загива заради отказ или пръскане на сърцето.
:'(
User's Signature

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 16 December 2007 - 11:04 AM

Диагнозата е била неправилна!!!!!!!!!
При английските булдоци има Брахицефален синдром при който може да настъпи внезапна сърдечна смърт,вследствие на хронична дихателна недостатъчност.Доста сериозен проблем/генетичен/,който е често наблюдаван при мен и за който поне клубът трябва да вземе мерки.

#34 Потребителят е офлайн   ivopetkov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 04-December 07

Публикувано: 11 January 2008 - 09:53 AM

Благодаря на всички за мненията и за дискусията.
Взех комбинацията от Petvital Gag Forte + Petvital Artro.
Според мен има разлика в движението - личи си, че вече проблема е най-вече в мускулите.
Малко ме притеснява да му давам Енерджи Гела защото пише, че повишава апетита и качването на килограми, а той милия винаги е мнооого гладен. А нали пазим диета, да не надебелява, защотото ще му тежи.

Чудих се дали би му се отразило добре нагревки с инфрачервена лампа(домашна такава)?
Или някакво друго средство?

Има ли и някакъв начин да предотвартим това да се изпуска толкова често?

#35 Потребителят е офлайн   koda_bear Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 10-November 07
  • Gender:Female
  • Location:Germany
  • Interests:Groenendael

Публикувано: 29 January 2008 - 10:13 PM

Здравейте,

Аз искам да питам нещо, преди време писах за моето старо кученце, но пък и тази тема е подобна на моята, та затова се включвам тук.

Значи става дума за Артростабил. Лекарката ни каза, че трябва да вземаме по три хапченца на ден. Имаме шипове, които са засегнали някакви нерви, това става видно от рентгеновата снимка. :'(  Имаме болки, скимтим, вече трудно се качваме на леглото да си легнем и затова трябва да спим на пода. :'( Артростабил, доколкото разбирам, е за закрепване, но не и лечение. шиповете са нелечими и не могат да бъдат отстранени, но въпростите ми са следните:

Могат ли шиповете да спрат да нарастват, за да не ни причинят нещо по-лошо?

Освен Артростабил, какво друго може да се взема?И как да се взема, в комбинация с Артростабила или отделно?

Да избягваме ли изкачването на стълби и как стои въпроса с разходките?

Какво друго можем да направим, за да облекчим болките в крачетата?

Кученцето е на 12 год. и 4 мес. Едричко, поoтслабна напоследък, лекарката така ни препоръча, за да не се усложни състоянието му ... не е чистопородно с родословие, белгийче, черничко. Но много си го обичаме.

Предварително ви благодаря за вниманието. Може да ме упутите с линкове.

#36 Потребителят е офлайн   totschica Икона

  • groomer
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1289
  • Регистрация: 12-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Груминг на пудели, афганки, " космати" териери ( скоч, фокс, ердейл, " уести" ... )и др.

Публикувано: 29 January 2008 - 10:30 PM

Не съм ветеринар, но имам две възрастни кучета( 13 и 15 годишни). По-възрастният също има проблем със ставите. Преди му давах " Артростабил" , но нямаше особен ефект. От известно време давам " Boma Zeal Senior" ( извинете, ако съм го написала грешно) . Ефекта ме изненада и мен. Кучето се вдигна много видимо и отново тича . Хубавото на препарата е, че може да се взима постоянно, като добавка.
Да допълня, че кучето е средно голямо- 18 кг

#37 Потребителят е офлайн   fmt Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 22-June 09

Публикувано: 22 June 2009 - 03:59 PM

Здравейте на всички,

Внимателно изчетох всички мнения. Имаше един потребител, който казва, че е чул, че Превикокса води до смърт.

Ще Ви разщажа накратко и нашата история. Аз имам боксер на 9 год. и от известно време започна да куца с дясното предно краче. Заведохме го на преглед при един много известен професор, който в продължение на близо час и половина ми прави някаква снимка и каза, че има притискане на нерв от шип, който нерв опивал към дясното краче и от там се получава и куцането. Направихме 1 месечно лечение с Габанеурал от 300 мгр х 1 таблетка дневно и резултат почти никакъв. Сега по думите на професора трябва да взимаме Превикокс от 185 мгр /в зависимост от кг. на кучето/. Онзи ден минах през една ветеринарна клиника в Младост 2 и от там лекаря пък ми каза, че от Превикокса 2 кучета са починали. Споделих това с моя лекар и той ми каза, че категорично смъртта не е от Превикокса.

Виждам, че във форуча се включват и доктори моля, и те да споделят какви са техните виждания от приема на това лекарство - има ли ефект от него, странични реакции.

Предварително благодаря.

#38 Потребителят е офлайн   Anelia Икона

  • опитваща се да помага
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 975
  • Регистрация: 11-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:непородисти кучета

Публикувано: 13 August 2013 - 02:51 PM

Интересна тема, и ние стигнахме до възрастта, в която се интересуваме от такива препоръки. :md_064:
Мъхчо е на 11 години и аз давам вече от 3 години Артростабил (хранителна добавка) с много малки прекъсвания. Всичките ни изследвания са идеални.
Миналия уикенд плува в една доста ледена река и няколко дни след това взе да накуцва, та сега ще пием 3 дни Превикокс. Още от първите няколко часа има подобрение, ще споделя пак като приключим лечението. Интересува ме дали има хранителна добавка за мускулите, която мога да давам заедно с Артростабила?
User's Signature

0897/878 298 Анелия
......
http://spasijivot.dog.bg/

#39 Потребителят е офлайн   NaDeNcEtO 88 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 24-August 13

Публикувано: 05 July 2016 - 02:52 PM

На мене ми изписаха ПРИВИКОКС 227 мг, но за подтискане (стопиране) на туморни образувания. Става въпрос за 8 годишна котка с диагноза:Tubulopapillary carcinoma. Lymph node metastases. Дозата е 0,5 мг дневно. Ще помогне ли това лекарство в моя случай и има ли странични реакции?Благодаря предварително!

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни