Dog.bg Форуми : Как да съм сигурен в родословието

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как да съм сигурен в родословието

#1 Потребителят е офлайн   stirlic Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 07 December 2007 - 01:17 PM

Честно да си призная сега започвам да уча разни неща за кучетата и имам много въпроси. Ще се радвам ако някой който разбира ми помогне в тарсенето на отговири и така ето някои от тях:

Имам Сибирско Хъски много е готин обаче взех го от една позната която знам, че се занимаваше само със Сибирци даде ми го момичето даде ми и родословието така до тук добре, знам, че тя не ме лъже ама ако отида пример да го взема от някой магазин и те ми кажат ето ти родословието аз откъде да знам че е неговото то може да е на всяко дтуго куче само не и на това дето съм го взел.

И някои може ли да ми каже аз сега като имам родословието как мога да го вмъкна в това родословие и защо имат такива странни имена сащо немога да си обясня вероятно им ги дават тия имена като ги вписват някаде си или.....??????

#2 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 07 December 2007 - 01:28 PM

Всеки четвъртък на ул. Дунав 7 се събира БКК " Северни кучета " занесете там родословито и те ще ви кажат дали родословието ви е легитимно. За България само клуб северни кучета може да издава легитимни родословия заверени в БРФК.
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#3 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 December 2007 - 02:47 PM

Хем имаш вече хъски с родословие, хем " ако го вземеш от магазин..." нещо не разбирам?! Или искаш да си вземеш второ? Личен съвет - не го взимай от магазин!

п.с. Има тема за въпроси, даже май са вече две - не е нужно за всеки въпрос да се отваря нова тема :rolleyes:
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   sstoilov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 220
  • Регистрация: 19-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:Фотография, Музика, Кинология, Интернет, SEO, GNU Linux

Публикувано: 07 December 2007 - 04:08 PM

В новата тема ли да отговарям или ?  ;)
Аз не съм от най-запознатите но ето това което знам...
Всяко новородено кученце, се вписва в специален регистър. В този регистър има всичките му данни, цвят на очичките, на козинката и други. Има данни за мамата и таткото, за развъдника и собствениците на кучетата родители. Кученцето си има уникален номер, който ако съм разбрал правилно се  поставя след 45я ден.
Номера може да е вграден с микрочип или татуировка. Този номер се нанася както в регистъра, така и в документа, който получаваш.
При мен в Испания е с чипове, за България знам че е с татуировки //Май и в Белгия са все още с татуси :huh:

Ако имаш съмнения към давността на документа или към родословието, като цяло. Най-добре да се консултираш с клуба -  БКК " Северни кучета "  в случай, че кученцето ти е Хъски. Там, би трябвало да познават повечето кученца и кога и какви бебенца се очакват. Ако кученцето е било родено в България и е било вписано в регистъра, ще те информират..  :blink:
User's Signature

I do believe that you don't have to walk this road alone

#5 Потребителят е офлайн   Save_The_World Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 440
  • Регистрация: 03-July 07
  • Gender:Male

Публикувано: 05 January 2008 - 10:05 PM

Искам да Ви попитам, семейство хъските добре ли съжителстват, всмисъл има ли някакъв проблем да се отглеждат под един покрив? Попринцип Дженис е малка де, но ако някога я допусна до "скачка" ли му се викаше, условието кученцата си остават за мен, и ще си отглеждам семейство хъскита, ще е супер, адски, мега, гига, ултра, хипер, дивашко, маниашко да живееш с 6-7 хъскита!  :)


МОД: На това запитване не му е тук мястото. Ако не си забелязал, заглавието на темата е "Как да съм сигурен в родословието", а не "Всякакви въпроси". Така че - ако обичаш...
User's Signature

Save Our Wildlife.
So the Children of Tomorrow Might Know the Animals of Today!

#6 Потребителят е офлайн   atizavar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 04-January 09
  • Location:Пловдив

Публикувано: 06 January 2009 - 02:56 PM

здравеи те.аз са6то имам хъски от скоро.и сам сигурна,4е по характер е хъски до мозъка на костите си ама са му малко големи у6ите,а то е о6те на 6 мес. и може би за това.Нямаме родословие,но знам 4е мога да му направя,ако наистина е хъски де B).в краина сметка то си е животин4е с ду6и4ка.
п.с.това ми е първото животно с "порода",тъи като до преди 2 год. съм живяла цял живот на село.

#7 Потребителят е офлайн   xael Икона

  • Perfect Stranger
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3662
  • Регистрация: 30-April 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 06 January 2009 - 03:20 PM

С боички и химикалчица можеш да му нарисуваш едно родословие, да  ;D
User's Signature

Five exclamation marks, the sure sign of an insane mind.
Sindarin Siberian husky kennel

#8 Потребителят е офлайн   great_mari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 96
  • Регистрация: 30-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 06 January 2009 - 04:21 PM

Цитат

С боички и химикалчица можеш да му нарисуваш едно родословие, да  ;D

даже ще стане мноого красиво  :->)
по темата:
вече ти отговориха - единствено бкк "северни кучета" може да ти кажат дали е истинско твоето родословие и т.н.
по мнението на момичето с хъскито с големите уши - дори и да прилича на хъски,щом нямаш родословие - никога няма да имаш - не се отчайвай,но ако искаше родословно хъски да беше помислила по-рано  ;)
User's Signature

skype:mishi_66
Моята любов-това са животните..съществата,които никога не предават! =)

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни