Dog.bg Форуми : Брюкселски грифон

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Брюкселски грифон

#21 Потребителят е офлайн   ev4o Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 23-December 05
  • Location:Радомир

Публикувано: 02 December 2008 - 10:48 PM

Явно не е известна още породата в България, да се надяваме след внасянето на малката щурачка  :->) да променим възгледите на българина и да имаме качествеи и красиви бебета след години :yahoo:

П.П. Ще изчакам да ми кажеш името на развъдника, ако пък дадеш и сайт грешка няма да имаш :blink:

#22 Потребителят е офлайн   ev4o Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 23-December 05
  • Location:Радомир

Публикувано: 03 December 2008 - 03:27 PM

Това изрових от нета, ама популяризиране не виждам да има :-

Породата е създадена много отдавна - през ХІХ в. Чрез кръстосване на дребни породи кучета /афепинчер, английски тойспаньол, моле и др./
Съществуват две породни разновидности, различаващи се само по космената покривка острокосместа и гладкокосместа. Телосложение - съразмерно, добре развита мускулатура, височина: 24 28 см., тегло: 2,5 - 5 кг. Главата е голяма, със закръглено чело и маймуноподобна форма. Използвана за лов на плъхове, а по късно като декоративна. Брюкселският грифон е живо куче с развит интелект, различаващо се с голямо послушание и привързаност. Много добър домакин компаньон.
Клуб БКК "Йоркшир териер" закупил от американски клуб двойка "Брюкселски грифон" с цел популяризиране в България

#23 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 04 December 2008 - 12:56 AM

саита е лесен :      www.rusgriffon.com
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#24 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 13 December 2008 - 10:18 AM

в същност идва през средата на февруари!!!!
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#25 Потребителят е офлайн   anzichka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 29-May 08
  • Location:София

Публикувано: 20 December 2008 - 08:27 PM

Здравейте отново имам петит брабансон взет от Таня Маркова преди 5 години! Внесла е Брюкселски Грифон точно като на снимките поствани по-горе - мъжкар ! От тук насетне знам за 2 малки ( едното е моето -мъжко) , другото е момиченце притежание на възрастна дама , която случайно срещнах в Центъра на София ! Има малка подробност свързана с родословието на кученцата , която разбрах от познати и ветеринари , знаещи за недобрата слава на Таня Маркова . Въпросната след като е внесла мъжкара грифон е направила малка домашна селекция . Според докторите моето е микс м/у грифон и мопс , а сестрата е м/у грифона и йорка ! Лично съм виждала бащата даже искахме да го вземем и него . За да прикрие домашната кръстоска на нас и на дамата е казала едно и също нещо , че майката е починала след като е пила препарат и се е натровила !Въпреки всичко кучето е уникално - вижте сами  ;D

#26 Потребителят е офлайн   anzichka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 29-May 08
  • Location:София

Публикувано: 20 December 2008 - 08:30 PM

:blink:

#27 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 20 December 2008 - 09:35 PM

Разкази с неочакван край!!!!  Моята приятелка Данчето от Пловдив си капарира брюкселски грифон женско бебе  от Москва с американски родители 1000е без транспорта. Има и мъжко внесено от Мариана ,която внася померани и левретки. Може те ли да ми помогнете-Нямате ли някой,който да идва в края на февруари в Бг от Русия з дя преведе кучето.?
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#28 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 21 December 2008 - 11:40 PM

ето го
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#29 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 23 December 2008 - 01:09 AM

Виждам никой няма познати ,които могат да пренесят грифона-не се притеснявайте ще си намерим както досега с пари всичко става !!!!Хахаха ;D ;D ;DИдеална конкуренция за декорациите и компанъоните !
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#30 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 29 January 2009 - 09:45 PM

Всичко се провали-клиентката се отказа за го купува,много жалко-пазеха и го до днес и беше поотрасло.По лични  причини-не  го  иска  вече.
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#31 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 March 2009 - 10:08 AM

Честито на развъдник MD BASKERVIL !!!!! Имате прекрасно Грифонче!!! Пожелавам много победи на малкия по рингове ! :ug_119:
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#32 Потребителят е офлайн   md_baskervil Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1163
  • Регистрация: 09-April 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Икона за мнението  Публикувано: 21 March 2009 - 07:47 PM

Показване на мнениетоsvetamops, в Mar 21 2009, 09:08 AM, написа:

Честито на развъдник MD BASKERVIL !!!!! Имате прекрасно Грифонче!!! Пожелавам много победи на малкия по рингове ! :ug_119:
Светла благодаря ти много!Изпълни се една моя дългогодишна мечта,имам си грифонче,момченце.Казва се Шани. Много държах да е от това котило.Потомък на много шампиони от Холандия,Белгия,Германия и т.н.Много е сладък.Чакаме с нетърпение и момиченцето.Ето го и Шани.Той е на три месеца и половина.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Големи черни очи,пълни с любов и ласки.Забавно като дете от чудна дивна приказка. 

Качена снимка
www.mops-baskervil.com

#33 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 22 March 2009 - 04:31 PM

Марги Честито и в точната тема на точното място!
Да ти е жива и здрава най-новата бъдеща звезда по изложбените рингове Шани!
Моля те качи снимчици на това прекрасно бебенце! :gb_023:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   md_baskervil Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1163
  • Регистрация: 09-April 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Икона за мнението  Публикувано: 22 March 2009 - 09:54 PM

Показване на мнениетоhubavajena6, в Mar 22 2009, 03:31 PM, написа:

Марги Честито и в точната тема на точното място!
Да ти е жива и здрава най-новата бъдеща звезда по изложбените рингове Шани!
Моля те качи снимчици на това прекрасно бебенце! :gb_023:
Благодаря ти hubavajena6!/Ани/От четири години си мечтаех за грифонче и най после го имам,един такъв мъничек ,игрив и много сладък.Надявам се да стане и хубаво изложбено куче. :aa_002: Снимчици по нататък като го снимам,че то е един живак и е трудно да се снима. :ac_007:
User's Signature

Големи черни очи,пълни с любов и ласки.Забавно като дете от чудна дивна приказка. 

Качена снимка
www.mops-baskervil.com

#35 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 23 March 2009 - 02:09 PM

Понеже виждам че няма писано кой знае какво за самата порода ето малко полезно инфо!

Брюкселски грифон
Големина: Малко
Податливост на тренировка: Ниска/ Средна
Поддръжка на козината: Ниска (за права) и Висока (за рунтава)
Падане на козината: Ниско
Нужна тренировка: Ежедневна разходка
Ниво на енергията: Ниско
Пазене: Лае
Добри с деца: Да, с големи и внимателни деца
Здраве: OFA, CERF сертификати

Характер на Брюкселския грифон
Будно и интелигентно куче, Брюкселския грифон е възхитително куче-играчка, което е идеално за компаньон. Енергично и любопитно, това е куче, което може да бъде много забавно и занимателно, когато поиска, но би могло да бъде щастливо и докато седи в скута на собственика си. Брюкселския грифон е независимо животно и е възможно да има манипулативна черта в характера си, за това е необходимо правилна дресировка и отношение, но е в същото време е чувствително, интелигентно и винаги е забавно да е наоколо. Разбира се добре с деца, но е по-добре да е сред по-големи и внимателни деца, защото по-малките и буйни деца могат да го наранят.
Когато става въпрос за непознати, Брюкселския грифон може да е приятелски настроен или изнервен в зависимост от неговия характер. Разбира се добре с други животни, въпреки че може да стане агресивен ако се почувства предизвикан от чужди кучета. Брюкселския грифон е жизнено и покорно куче, но не обича да бъде дразнено. Тази порода е по-подходяща за собственици с опит в отглеждането на кучета. Понякога грифонът може да бъде ревнив, особено когато става въпрос за играчките и храната му. Дресировката не би била проблем, ако сте достатъчно самоуверени и използвате правилните методи на обучение, но създаването на домашни навици на грифона може да ви създаде трудности.

Външен вид
Брюкселския грифон на височина достига 20-30см, а теглото му е около 3-5кг. Това малко куче има две разновидности рунтав грифон и грифон с гладка козина. Първата разновидност има чуплива, твърда козина, а втората къса и плътна. Цветът на козината на Брюкселския грифон е черен, червен или черен и светлокафяв с бели шарки. Има изпъкнали очи, които го правят лесно податлив на очни инфекции. Изражението му е покорно и изразително.

Поддръжка на външния вид
Изискванията към поддръжката на Брюкселския грифон зависят от разновидността грифон, който притежавате. Грифонът с чуплива козина се нуждае от повече грижи поне два пъти седмично трябва да се сресва и козината около дупето да се подрязва поради хигиенични причини. Кучетата с гладка козина е достатъчно да се разресват от време на време.

Здравословни проблеми и продължителност на живот
Продължителността на живот на Брюкселския грифон е около 12-15 години. Съществуват редица здравословни проблеми, които се свързват с породата припадъци, сърдечни проблеми, катаракт и др. Необходимо е да се уверите, че родителите на вашето кученце имат OFA и CERF сертификати.

История
Родината на Брюкселския грифон е Брюксел, Белгия, където е бил използван като пазач на конюшни. През 80-те години на 19 век е пренесен в Англия и Америка. За пръв път породата е регистрирана в АКС през 1910г.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 23 March 2009 - 10:25 PM

Честито за Брюкселският грифон,станаха с момиченцето вкарано преди година две в БГ ?Браво. Е вече живот и здраве и тази моя любима порода е в БГ.
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#37 Потребителят е офлайн   md_baskervil Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1163
  • Регистрация: 09-April 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Икона за мнението  Публикувано: 23 March 2009 - 11:35 PM

Показване на мнениетоKonan03, в Mar 23 2009, 09:25 PM, написа:

Честито за Брюкселският грифон,станаха с момиченцето вкарано преди година две в БГ ?Браво. Е вече живот и здраве и тази моя любима порода е в БГ.
Благодаря Гаро,не знам за кое момиченце става въпрос/не всичко се пише в публичното пространство/,но дай боже да има и момиченца и момченца от тази порода.Грифоните са невероятни и те заслужават внимание.
User's Signature

Големи черни очи,пълни с любов и ласки.Забавно като дете от чудна дивна приказка. 

Качена снимка
www.mops-baskervil.com

#38 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 24 March 2009 - 12:06 AM

Показване на мнениетоmd_baskervil, в Mar 23 2009, 10:35 PM, написа:

Показване на мнениетоKonan03, в Mar 23 2009, 09:25 PM, написа:

Честито за Брюкселският грифон,станаха с момиченцето вкарано преди година две в БГ ?Браво. Е вече живот и здраве и тази моя любима порода е в БГ.
Благодаря Гаро,не знам за кое момиченце става въпрос/не всичко се пише в публичното пространство/,но дай боже да има и момиченца и момченца от тази порода.Грифоните са невероятни и те заслужават внимание.
Някаква Софиянка мисля ,че е на има Марияна с померани и левретки и персийки,,,,дето ги вкарва и разполага да живеят по приятели -миналата година вкара кученце бебе, женско и май било във Варна в момента , има един Лазо /левретки/ тук ,който знае подробностите. Аз лично много обичам грифоните от филмо "Колкото Толкова" с Джак Никълсън и даже до скоро подържах кореспонденция с рускиня ,която ми запази за една една моя клиентка женско от руския развъдник "Зеркало души" за 1000Е с родители шни на сащ и жената каза ,че грифот се праща след като навърши месеци ,а не дни за да оцелее ,но мадамата от пловдив се отказа в последния момент и аз се почувствах не чак толкова добре /за авторитета ми в Русия/ ,но и тя имаше основателна причина и така и се разочаровах.Намери я тази Марияна от СФ,/или Пазарджик беше/ има и сайт някъде и грифона и е изложен там и ще се радвам и аз да я има тази разкошна порода у нас....
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#39 Потребителят е офлайн   md_baskervil Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1163
  • Регистрация: 09-April 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Икона за мнението  Публикувано: 24 March 2009 - 10:05 AM

Показване на мнениетоKonan03, в Mar 23 2009, 11:06 PM, написа:

Показване на мнениетоmd_baskervil, в Mar 23 2009, 10:35 PM, написа:

Показване на мнениетоKonan03, в Mar 23 2009, 09:25 PM, написа:

Честито за Брюкселският грифон,станаха с момиченцето вкарано преди година две в БГ ?Браво. Е вече живот и здраве и тази моя любима порода е в БГ.
Благодаря Гаро,не знам за кое момиченце става въпрос/не всичко се пише в публичното пространство/,но дай боже да има и момиченца и момченца от тази порода.Грифоните са невероятни и те заслужават внимание.
Някаква Софиянка мисля ,че е на има Марияна с померани и левретки и персийки,,,,дето ги вкарва и разполага да живеят по приятели -миналата година вкара кученце бебе, женско и май било във Варна в момента , има един Лазо /левретки/ тук ,който знае подробностите. Аз лично много обичам грифоните от филмо "Колкото Толкова" с Джак Никълсън и даже до скоро подържах кореспонденция с рускиня ,която ми запази за една една моя клиентка женско от руския развъдник "Зеркало души" за 1000Е с родители шни на сащ и жената каза ,че грифот се праща след като навърши месеци ,а не дни за да оцелее ,но мадамата от пловдив се отказа в последния момент и аз се почувствах не чак толкова добре /за авторитета ми в Русия/ ,но и тя имаше основателна причина и така и се разочаровах.Намери я тази Марияна от СФ,/или Пазарджик беше/ има и сайт някъде и грифона и е изложен там и ще се радвам и аз да я има тази разкошна порода у нас....
.Знам го тоя развъдник"Зеркало души"Жалко,че твоята позната се е отказала от грифончето.Те са невероятни.Наистина ги дават бебетата след три месеца и половина..,те са нежни и толкова мънички.
User's Signature

Големи черни очи,пълни с любов и ласки.Забавно като дете от чудна дивна приказка. 

Качена снимка
www.mops-baskervil.com

#40 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 25 March 2009 - 01:40 AM

Имаха непредвидени по важни преуритети изневиделица и се отказаха от резервацията и веднага го продадоха момиченцето ,но един ден пък ще ти бъде първата сериозна клиентка от твое кучило..Живот и здраве! аз се свързах с тях/развъдника Зеркало души/ случайно.А отказалата се приятелка се казва Данчето,която всъщност е много отговорен и сериозен човек.............. На моята малка вълкодавка Лейди-братчето Примиер Министър съжителства с 2 грифона и от чрез собственика на вълкодавчето се свързах със заводчицата пускам снимки от руските ми познати....

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

Прикачени снимки

  • Прикачена снимка

User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни