Dog.bg Форуми : Убиват немските овчарки

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Убиват немските овчарки Оцени темата: -----

#41 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 December 2010 - 02:48 PM

Показване на мнениетоvalnata, в 29 December 2010 - 08:35 PM, написа:

Ее, въпросните кучета и аз не ги оправдавам.. Всяко куче, което нарани, обезобрази-убие човек(особено пък безпомощно дете) трябва да си понесе наказанието(да се приспи :ba_025: ).



хм... не ги оправдаваш?
кучетата нямат съзнание сходно на човешкото. Те не правят планове, не кроят сложни схеми за извършване на едно или друго нещо, не познават манипулацията и изобщо, в този смисъл, са плоски, тъпи и сравнително лесно предсказуеми. Това ще да рече, действат по инстинктите си и калъпа, в който човекът ги е поставил /обучението/, но първото е опо-силно, а второто просто може да го моделира в известна степен. Светва червена лампичка - хапе.

Кучетата имат няколко типа агресия, една от които /тази, заради която хората ги ценят/ е териториалната. Тя е тяхна естествена защитна реакция. Да виниш куче за това, че е териториално агресивно е като да виниш кравите за това, че ходят и серат навсякъде. Те така правят.

Много хора, обаче, пренасят човешките водели върху животните. Много е смешно, но хората страшно се трогват от това. Правят го постоянно и в отрицателен и в положителен план. Така лъвовете стават "царе на саваната" а не миризливи и мързеливи котки, които служат за разплод, а кучетата се превръщат в ангелчета, пърхащи с крилца или демони, желаещи да изкормят всичко живо. Всъщност, това са глупости.

Простата истина е, че кучетата нападат, кормят и убиват със същата лекота с която обръщат коремчетата за "почесване" и лепят мазни целувки. Съвсем скоро намерих куче, нахапано до смърт от други "кученца". Беше още живо и почина след няколко часа въпреки операцията. Защо са го убили? Не са го харесали заради цвета на козината? Или просто са гадни по характер? Не, просто то е навлязло в територията им и е било убито за това.

Оставете романтичните представи за кучетата. Разглеждайте ги като животни, управлявани от своите инстинкти и престанете да ги съдите като хора. Кучетата не могат да се подвеждат под отговорност, защото нямат такава. Хората, обаче, могат. И трябва.

Социалната ни система съществува с идеята да "решава обществено значимите проблеми" по начин най-подходящ за самото общество. В конкретния случай умъртвяването на кучетата не решава проблема, а имитира решение за успокояването на духовете.

Самото убийство на кучетата, обаче, на фона на броя на ежедневно умъртвяваните кучета в България /чрез всякакви методи достойни за Дантевия Ад/ е просто факт, който не си струва дори да се коментира.
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 30 December 2010 - 04:13 PM

Ами как да ги оправдая куче, което е нахапало или убило дете? :zz_020: Това куче е Агресивно-опасно и заедно със своя собственик трябва да се накаже. Ако собствениците на подобни кучета вземат необходимите мерки няма да има пострадали. Ако има ограда 2 метра, табели и катинар, няма да ме изяде агресивното куче, нали? Обаче като стане "белята" няма какво да ги правят тези кучета. Не стават за осиновяване, не стават за нищо..

Ще дам един пример. Имам познат, който гледа 6 агресивни кавказки овчарки, но денем са затворени в клетки а вечер пуска по една две из двора(служат за охрана на склад) :wb_052: Та какво ще стане ако тези кучета убият човек? На собственика ще му забраним да се грижи за тях, и после идва трудната част. 6 броя огромни кучета, които не допускат чужди хора до себе си. :db_046: Да им раздам медали за храброст ли?

Или да ги "обучаваме" и ще изчакаме да убият втори човек? Такива агресивни кучета не трябва да съществуват и да заплашват нечии живот. Когато нахапят или убият човек следва да се приспят. Единственото решение. :ab_041:

#43 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 December 2010 - 05:14 PM

хмм... :za_127:

Весело посрещане на всички!
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 30 December 2010 - 05:26 PM


весело ... хмммъмм ..., но дали ще е весело и за прасетата ??

:ea_103: ( аз съм у десно за по- несъобразителните )

#45 Потребителят е офлайн   mikivt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 346
  • Регистрация: 11-August 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 30 December 2010 - 05:39 PM

Показване на мнениетоemilvr, в 30 December 2010 - 04:31 PM, написа:

Прикачен файл DSC02819.JPG
весело ... хмммъмм ..., но дали ще е весело и за прасетата ??

:ea_103: ( аз съм у десно за по- несъобразителните )

А не беше агресивно...хмм..и пак си го отнесе.А кучета-човекоядци да се отървават-да бе да. :ab_041:
И кое десно се уточнете,мойто или вашто :db_046: ...хмм..

#46 Потребителят е офлайн   polenium Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 278
  • Регистрация: 13-January 07
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 30 December 2010 - 06:51 PM

И моя е глезльо, но ... ако някой реши да влиза вкъщи, когато ни няма, съм сигурна че ще бъде ухапан. На вратата съм сложила предупредителна табелка, че вече имахме един случай на объркал се комшия ( където живея и това се случва). Успя човечецът да хлопне вратата под носа му. Не ми се мисли какво щеше да се случи в противен случай. Ако някой от семейството отвори вратата проблем няма, скача да се запознае и за игра, независимо дали познава човека или не. Само да допълня, че не е учен да пази или да бъде агресивен.
Хората на село все пак си гледат кучетата за пазачи и ние имахме такова ( с всички ваксини). Няма да има ухапани, ако няма неканени гости (канените все пак ги посрещаш на вратата) и натрапници. А че има и безотговорни стопани, които си пускат кучетата и на улицата е друг въпрос. Не слагайте всички под общ знаменател. Моля ви!
User's Signature

Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   HRISI_1084 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 488
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 30 December 2010 - 08:34 PM

По този повод една скорошна случка.В частен имот,влизат 2-ма апаши да крадат,нощно време ,обаче изненада..биват подгонени от кучетата пазачи и за техен късмет има канал,където те скачат.На сутринта служителите ги намират във водата,а кучетата стоят и пазят.Викат полиция и самите полицаи са казали,че за съжаление само това е разрешението,защото дори и да ги заловят ще ги пуснат,те съответно пак ще се пробват,а така поне ще им държи влага дълго време и едва ли скоро пак ще пробват :smile: .И аз съм на мнение,че щом влизаш в чужд имот,без да си поканен сам си носиш отговорност какво те чака там!
П.П
И моя където работи често им се случва да намерят я някоя обувка,я някое яке или поне остатъците от него.Има си и стикер ,че охарняват кучета,но....
User's Signature

Качена снимка

#48 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 31 December 2010 - 09:33 AM

Показване на мнениетоГрахче, в 30 December 2010 - 01:53 PM, написа:

Показване на мнениетоvalnata, в 29 December 2010 - 08:35 PM, написа:

Ее, въпросните кучета и аз не ги оправдавам.. Всяко куче, което нарани, обезобрази-убие човек(особено пък безпомощно дете) трябва да си понесе наказанието(да се приспи :ba_025: ).



хм... не ги оправдаваш?
кучетата нямат съзнание сходно на човешкото. Те не правят планове, не кроят сложни схеми за извършване на едно или друго нещо, не познават манипулацията и изобщо, в този смисъл, са плоски, тъпи и сравнително лесно предсказуеми. Това ще да рече, действат по инстинктите си и калъпа, в който човекът ги е поставил /обучението/, но първото е опо-силно, а второто просто може да го моделира в известна степен. Светва червена лампичка - хапе.

Кучетата имат няколко типа агресия, една от които /тази, заради която хората ги ценят/ е териториалната. Тя е тяхна естествена защитна реакция. Да виниш куче за това, че е териториално агресивно е като да виниш кравите за това, че ходят и серат навсякъде. Те така правят.

Много хора, обаче, пренасят човешките водели върху животните. Много е смешно, но хората страшно се трогват от това. Правят го постоянно и в отрицателен и в положителен план. Така лъвовете стават "царе на саваната" а не миризливи и мързеливи котки, които служат за разплод, а кучетата се превръщат в ангелчета, пърхащи с крилца или демони, желаещи да изкормят всичко живо. Всъщност, това са глупости.

Простата истина е, че кучетата нападат, кормят и убиват със същата лекота с която обръщат коремчетата за "почесване" и лепят мазни целувки. Съвсем скоро намерих куче, нахапано до смърт от други "кученца". Беше още живо и почина след няколко часа въпреки операцията. Защо са го убили? Не са го харесали заради цвета на козината? Или просто са гадни по характер? Не, просто то е навлязло в територията им и е било убито за това.

Оставете романтичните представи за кучетата. Разглеждайте ги като животни, управлявани от своите инстинкти и престанете да ги съдите като хора. Кучетата не могат да се подвеждат под отговорност, защото нямат такава. Хората, обаче, могат. И трябва.

Социалната ни система съществува с идеята да "решава обществено значимите проблеми" по начин най-подходящ за самото общество. В конкретния случай умъртвяването на кучетата не решава проблема, а имитира решение за успокояването на духовете.

Самото убийство на кучетата, обаче, на фона на броя на ежедневно умъртвяваните кучета в България /чрез всякакви методи достойни за Дантевия Ад/ е просто факт, който не си струва дори да се коментира.

:rc_036:

#49 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 05 January 2011 - 10:16 AM

Показване на мнениетоemilvr, в 30 December 2010 - 04:31 PM, написа:

Прикачен файл DSC02819.JPG
весело ... хмммъмм ..., но дали ще е весело и за прасетата ??

Качена снимка ( аз съм у десно за по- несъобразителните )



ето ти, баце, като на по-съобразителен и от мен две картинки ... първата е да се сетиш, как си се наял с лайна, макар и препечени, а втората ... втората ей така за кеф само ...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#50 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 05 January 2011 - 10:34 AM

а колко беше добре когато в конституцията пишеше " частната собственост е неприкосновена" ..
п.п. Коко а така,анатема за всички месоядни-само соя и булгур...
а изследването за трихинели е само 10 лева

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни