Dog.bg Форуми : Житейски проблем

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Житейски проблем

#1 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 16 March 2005 - 07:10 PM

Здравейте, имам един проблем и искам да чуя вашето мнение по въпроса.

Проблема:

В блока в който живея, има една жена, която рови по кофите и събира кашони, така си изкарва парите, с които живее. Та тази жена отглежда 3 непородисти кучета, за които съм убедена, че нямат паспорти, не са им бити ваксини а камо ли пък да са обезпаразитявани. Въпроса ми е следния: как мога да я накарам или да се погрижи за тях или да ги даде някъде, защото тези кучета абсолютно всеки път налитат да хапят моето, че понякога налитат и на хора. Искам да си разхождам съвсем спокойно кучето и когато се прибирам да не се притеснявам всеки път че нейните могат да нахапят мойто...дайте съвет мога ли да направя нещо по въпроса.
Предварително благодаря :)
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#2 Потребителят е офлайн   ita_vet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 351
  • Регистрация: 19-December 04
  • Location:София

Публикувано: 16 March 2005 - 07:19 PM

оооооооооох,пак до болка позната ни тема!!! bl)
за съжаление няма такова място,където да помогнат адекватно.
В Зоомилосърдие ако се обадиш евентуално ще дойдат ,ще приберат кучетата и ще ги убият/умишлено използвам думата,защото там не евтаназират/,в приюта лозенец положението е същото. s)
Единствено остава Немският кастрационен център на Tierhilfe Sueden,към Ветеринарният факултет до Зимният дворец, където безплатно кастрират,ваксинират и обезпаразитяват бездомни кучета.Но след интервенциите ти ги връщат обратно/след около седмица/.
Така,че .....
User's Signature

what will be to be.....[br][br]

#3 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 16 March 2005 - 07:39 PM

Абе и да и ги върнат няма много да се сърдя, само да са обезпаразитени, ваксинирани и кастрирани, и се надявам да създават по-малко проблеми...Щото буквално преди минути щяха да изядат моето куче и подчертавам то винаги е на каишка, ужас е направо, а те са и три, ако се докопат до Сара по някакъв начин няма да и простят ама после аз няма да простя и на трите и на жената, ще им се случи случка ако и направят нещо на мойта, ама най-вече на жената...охх не мога да живея постоянно в страх да не се срещнем по асансьора....незнам какво да правя...помагайте :)
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#4 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 17 March 2005 - 09:01 AM

ако сара е постоянно на каишка до теб и те дойдат буквално да се бият с нея или да се закачат, да я хапят то може и ти да пострадаш лошо bl) за това мога да ти препоръчам да си купиш спрей против кучета(само такъв! не някакъв друг!!!). можеш да го купиш от всеки оръжеен магазин и сртува някъде около 5лв. така като дойдат да се заяждат пръскаш, на тях им засмърдява гадно и изчезват b) пробвай- няма лошо b)
п.п. В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ОТ ТЯХ!!! те много добре ти "сканират" адреналина и това ги кара да се чувстват още по-силни! А НЕ СА! cl)
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Topsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 23-November 04

Публикувано: 17 March 2005 - 11:34 AM

Много е лесно да се каже "не се страхувай от тях"
При нас има една рускиня която има 2 борзой +1 боксер , и още около 15 бездомни с нея.
Бездомните когато нея я няма не са проблем.Но когато тя се появи те стават много и са силни.
Последният случай е сега във вторник.
Една жена имала неблагоразумието да излезне на разходка с кучето си , глудницата я заобикаля и е нахапана с разкъсани панталони.
На мен ми се е случвало поне 3-пъти да ги засичам , повярвай ми след като по някакъв начин се разделим аз почти не мога да ходя така ми треперят краката.
Пожелавам на никой да не му се случва ,15 и повече едри превъзходни които са те заобиколили и имат ясна идея и цел.
Рускинята в такива ситуаций казва че те не са нейни така че се оправяй:(

#6 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 17 March 2005 - 01:03 PM

Мдааа познато ми, случвало ми се е, ужасно е....Лошото в моя случай е, че тези кучета се водят домашни, жената ги води на каишка, и това е още по-лошо...те не се социализирани...а понеже живеят у тях и тя ги сваля с асаньора и се засичаме на първия етаж, откъдето няма измъкване и те нападат мойто куче.....страх ме е да не са болни, защото както са три, и са доста озлобени като нищо могат да нахапят мойта, а тя и не бяга, тя отвръща на нападението с нападение...незнам какво да правя....живеем в един и същи вход, няма отърване....помощ...:)
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни