Dog.bg Форуми : Говорилня

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (224 Страници) +
  • « Първа
  • 221
  • 222
  • 223
  • 224
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Говорилня

#4441 Потребителят е офлайн   Gelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 10-October 10
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 24 September 2012 - 08:52 AM

Показване на мнениетоnivea, в 02 February 2012 - 11:09 AM, написа:

Боже хора, четох из форума на чихитата и направо съжалих. Каква е тази агресия и деление. Колкото и да ми е мъчно, това сме си ние българите, винаги отрицателни към всичко, което малко или много прави някой около нас по-щастлив.
Та нали това е форум да споделяме емоцийте си, радостта която мъниците ни носят, независимо шампиони ли са родителите му или не. Защо е тази злоба и форума е така западнал, преди имаше приятелско настроение, всички пишехме, споделяхме истории, снимки, какво ви става!?
А на някой от вас, бих казала да си направите тема-‘‘само за чихуахуа с родословие-елате при нас след първата си титла‘‘

ЕВАЛА ЗА КАЗАНОТО !!!!
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#4442 Потребителят е офлайн   Sunny79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 19-May 12

Публикувано: 25 September 2012 - 11:23 AM

Показване на мнениетоGelov, в 24 September 2012 - 08:52 AM, написа:

Показване на мнениетоnivea, в 02 February 2012 - 11:09 AM, написа:

Боже хора, четох из форума на чихитата и направо съжалих. Каква е тази агресия и деление. Колкото и да ми е мъчно, това сме си ние българите, винаги отрицателни към всичко, което малко или много прави някой около нас по-щастлив.
Та нали това е форум да споделяме емоцийте си, радостта която мъниците ни носят, независимо шампиони ли са родителите му или не. Защо е тази злоба и форума е така западнал, преди имаше приятелско настроение, всички пишехме, споделяхме истории, снимки, какво ви става!?
А на някой от вас, бих казала да си направите тема-‘‘само за чихуахуа с родословие-елате при нас след първата си титла‘‘

ЕВАЛА ЗА КАЗАНОТО !!!!



+ 1 глас и от мен!!!

#4443 Потребителят е офлайн   ViaraD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female

Публикувано: 30 September 2012 - 03:37 PM

И от мен! +1

Добре че има хора като някои от развъдчиците, Съни и Гелов иначе отдавна да съм се отказала да чета тук, а е жалко защото можем да сме си полезни...
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#4444 Потребителят е офлайн   Gelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 10-October 10
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 06 January 2013 - 11:51 AM

Здравейте имам нужда от съвет, От скоро имаме нов член на семейството (второ чихи) и вече седмица борбата за надмощие е голяма, но за щастие започва да постихва. Но има някакъв проблем с пишето и акито. От както Кари е у нас Лейди започна да пишка около памперса, а не както до сега винаги на него. Дали не трябва да им слагам отделни памперси(тоалетни) на различно място или ? Не знам как да постъпя. Кари е от седмица, но вече ходи предимно на памперса (след като махнах килима разбира се), но има и отклонения понякога де. също забелязвам, че Кари има афинитет към акито ... веднъж я видях да го облизва което означава, че най вероятно го и хапва, но това ще го прчета в темата за хигиена.
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#4445 Потребителят е офлайн   Gelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 10-October 10
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 06 January 2013 - 04:36 PM

:)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#4446 Потребителят е офлайн   ViaraD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female

Публикувано: 19 January 2013 - 05:27 PM

Оправи ли се с пикито?

Най-вероятно си трябва отделни... преди малко ти прочетох другия проблем, ама май са свързани. Като цяло моя образ ако е пишкал повече от 2 пъти на памперса не иска да си цапа лапите там.... т.е. ако съм се направила на разсеяна и не съм го сменила пикае отвън и нямам право да му се сърдя...защото и аз не бих си стъпила...нали :))) Или да ида у комшиите да се изпикая..... даже и на сестра ми в гърнето като малки.... ТЦ!
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#4447 Потребителят е офлайн   balgarija Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 21-September 12
  • Gender:Female

Публикувано: 24 February 2013 - 02:54 PM

казаха ми че имало 3 вида чихита: големи, средни и малки
вярно ли е това?
:zz_218:

#4448 Потребителят е офлайн   ДЕМИ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 07-July 11

Публикувано: 09 March 2013 - 10:35 AM

Не. По стандарт не е така, но ако кученцето не е родословно, не може да се знае точно какво ще стане, ако не сме видели родителите му. Има много малки чихита, но има и такива по 3-4 килограма.

#4449 Потребителят е офлайн   ateto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 25-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 27 March 2013 - 02:19 PM

Здравейте. Искам да попитам какви средства ползвате за външно обезпаразитяване на вашите сладури. Аз досега съм ползвала само пудра тапилан, но едно че ми се струва че не действа, особено срещу бълхи, едно че на опаковката пише че се слага около постелката на кучето а не върху самото куче. Насочих се към фронтлайн, но в нашите магазини намирам само опаковки на които пише от 2 до 10 кг.. В нета четох че има и разфасовки до 4кг. но тук не намирам такива. Ще се радвам да споделите какви препарати ползвате, че сега ще плъзнат и кърлежи и ме е много страх да не лепне някоя гадинка.
User's Signature

Качена снимка

#4450 Потребителят е офлайн   didka3242 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 13-April 13

Публикувано: 13 April 2013 - 03:28 PM

Здравейте на всички , надявам се приемате нови чихита при вас , от 20 дена и аз си имам чихи , не е родословно , поне за чихи го взех (не разбирам от кучета) , видях го и го купих, но ме притеснява това че е на 5 месеца , а вече тежи 2,300 кг, не знам кого да питам друг , т.к. вета ми нищичко не разбира от кучета , като го видя ме пита каква порода е и колко е голямо , това е друг въпрос де , та ако може някой да ме светне , до колко месеца растът , мерси предварително

#4451 Потребителят е офлайн   Desi_H Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 25-February 10

Публикувано: 14 April 2013 - 08:53 AM

Аман от глупости :eg_033: Ветеринарният лекар не е кинолог и не е длъжен да Ви познае породата на кучето. Друг въпрос е каква точно е тя. Попитайте колко голямо ще стане на мястото, от което сте го купили. И не е лошо да се научите първо да мерите ,а след това да режете. От доста време не съм била толкова груба, но ме накарахте да яхна метлата.

#4452 Потребителят е офлайн   didka3242 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 13-April 13

Публикувано: 14 April 2013 - 08:34 PM

Деси как може да си толкова злобна мила, тцтц ще се самоизядеш сама, ахахаххаахх , разсмя ме , злобарке , хората са тук да питат свободно, като се ядосваш недей да влизаш , кифла

#4453 Потребителят е офлайн   Desi_H Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 25-February 10

Публикувано: 14 April 2013 - 09:20 PM

Че защо да злобея? Моето чихи е 1,800кг на 4 годинки.

#4454 Потребителят е офлайн   didka3242 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 13-April 13

Публикувано: 15 April 2013 - 05:26 PM

Злобееш , защото аз най-нормално попитах за мнение , т.к. не съм запозната с отглеждането на кучета, а ти ме нападаш , толкова ли ти бръкнах в ... да не казвам къде, аааа мери си малко тона

#4455 Потребителят е офлайн   sisaria Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 06-October 12

Публикувано: 02 May 2013 - 05:03 PM

Здравейте,
Наскоро (4 април) си взех кученце, което ми продадоха за мини пинчер, но е чисто чихуахуа. В книжката си е записано пинчер, но няма нищо общо с пинчерите. Така или иначе избирах дълго, преди да си го взема и накрая си харесах това, което сега ме радва вкъщи. Взех го от зооцентър (разбира се имах проблеми в началото, но се оправиха). Както и да е... малко предистория в отговор на момичето, което е попитали за килограмите.
Та чихуато ми, което в магазина ми казаха, че е пинчер и растели до 5 кг... попринцип, в момента е на 4 месеца и тежи 1,2 кг.
Ако вашето е микс, от чиху с нещо друго е възможно да си стане повече кила, ако пък е чиху, но неродословно, предполагам до 3-4 кг най-много.

Във връзка с външното обезпаразитяване.
Аз използвам пипети дуивин на вирбак през месец и половина-два. Накапвам по дължината на гръбнака от врата до опашката и втривам леко.

Засега съм доволна, но ще видим.

#4456 Потребителят е офлайн   vaniaaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 25-December 14

Публикувано: 27 December 2014 - 06:22 PM

Здравейте :re_037: Искам да попитам от къде поръчвате дрешките за сладурите .Ние сме на 50 дена и за сега сме все още с чорап :ab_041:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#4457 Потребителят е офлайн   Tsvetik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 10-February 13

Публикувано: 28 December 2014 - 05:06 PM

Е, недейте да я обличате. Не им е особено удобно с дрешки. Дрешките са да пазят топло по разходки, като има вятър, сняг и тн. Вътре няма нужда да са с дрешки. Също няма смисъл да взимате дрешки преди да е завършила растежа си, много бързо ще ги израсте и ще си останат неизползвани.
Аз плетях разни пуловерчета докато беше малка, но отново - само и единствено за разходки. Сега има няколко якенца с различна дебелина, в зависимост от времето навън (при 3 разходки на ден, всеки ден, това си е необходимост) както и лятно дъждобранче, защото става цялата в кал като вали.
Също по-дебелите дрешки понякога пречат на правилното положение на предните лапички и си извъртат лактите навън (вашата дори е застанала така на снимката), а това не е хубаво, малко като бебе с неудобен памперс/гащи, които нарушават естественото положение на телцето. Моята взе да извърта лактите от едно такова якенце и много бързо го запратих към кофата.
Иначе по зоо магазините има много видове, само не препоръчвам гащеризоните, те пък пречст на задните крачета и почти никога не са по мярка. Ако са по-дълги на телцето, си вадят задните крачета, а ако са по-къси ходят като наакани, понеже не могат да сгънат крачетата в коленете.
Аз поръчвам якенца от Англия на една корейска марка Puppy Angel и съм адски доволна от тях. Изключително качествени и с много хубави извивки, прилягат чудесно по тялото. Тези от нашите зоо магазини все от някъде стърчат или са къси, или пък висят, стягат и т.н. Освен това са много топли, имам с пух, вадонепромокаеми и с мекички подплати. Другото хубаво е, че имат специални модели за женски кучета, които покриват цялото коремче. Скъпи са и малко си играх на връщане на грешните размери и изпращане обратно, но пък като се нацелят си заслужават.
Ей това ми е абсолютния фаворит сега за снега http://www.puppyange..._style=PA-OW203

#4458 Потребителят е офлайн   vaniaaa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 25-December 14

Публикувано: 29 December 2014 - 09:06 AM

Tsvetik благодаря ти много :re_037: .В началото я обличахме че много трепереше.но явно докато свикне в нас повече от стреса че е на ново място.Иначе сега е спокойна вече .но не излиза от килима .Тича като опърлена и стига до ръба на килима и спира .и ако я сложа на ламината започва да ходи едно сковано и пак претреперва.Но ще трябва да свиква ,че пикае по килима и ще го махаме.В този сайт има много хубави неща .Аз искам някакво якенце .че мисля от февруари по малко да излизаме.А как ме е страх ,че ще я настъпим.Постоянно ни е в краката като стрела се спуска да хапе чехлите .Незнам как да я отуча :dog:

#4459 Потребителят е офлайн   Tsvetik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 10-February 13

Публикувано: 29 December 2014 - 12:45 PM

Показване на мнениетоvaniaaa, в 29 December 2014 - 09:06 AM, написа:

Tsvetik благодаря ти много :re_037: .В началото я обличахме че много трепереше.но явно докато свикне в нас повече от стреса че е на ново място.Иначе сега е спокойна вече .но не излиза от килима .Тича като опърлена и стига до ръба на килима и спира .и ако я сложа на ламината започва да ходи едно сковано и пак претреперва.Но ще трябва да свиква ,че пикае по килима и ще го махаме.В този сайт има много хубави неща .Аз искам някакво якенце .че мисля от февруари по малко да излизаме.А как ме е страх ,че ще я настъпим.Постоянно ни е в краката като стрела се спуска да хапе чехлите .Незнам как да я отуча :dog:


Февруари ще го мислите, тя сега расте с часове :) до тогава сигурно ще е двойна :)
Те си треперят като цяло. Не треперят само от студ, аз също много се шашках в началото, но колкото по-отпуснато е кученце, толкова по-малко трепери :)
Килима го вдигайте бързо, че там е страшно! Рай за тоалетна! Навийте го докато се научи къде е тоалетната и след около 6 месеца, когато спре да прави бели напълно може да пробвате да го върнете. Аз тотално разкарах килимите (а те бяха дебели и рошави) и сега някак ми харесва повече, понеже се чисти по-лесно, а и те задържат адски много прах, който и с Рейнбоу не може да се изсмуче и си го дишаме. По ламината е нормално да се пързаля, даже като се заиграе и затича ще видиш какви дрифтове стават по завоите и ъглите :р
Всичко е въпрос на навик :) и лека полека да я запознаете с всички "страшни" неща наоколо постепенно. Така няма нищо да я помръдне занапред - ламинат, сешоар, прахосмукачка :):):)

За настъпването, е... Ще я настъпите все някога, няма как да се разминете без някое "квик", а тя с времето ще се научи да се пази. Вие също ще развиете способността да я пазите, дори и в сън :) просто ще се наместите взаимно :) аз за себе си си го сравнявам като да живееш на таванско - първия месец ежедневно си разбиваш главата някъде, а после дори сомнамбулстваш лавирайки :):):)
Играйте си много с нея, щом атакува чехлите, сигурно ще си умира за разни въжета и малки играчки или пък да гони топчета. В Икеа има адски много дребни платнени играчки за дърпане - вие от едната страна, а тя от другата и дърпате :) това е любима игра за изморяване и така ще свикне да ви свързва със забавлението от играта. Иначе се отегчават бързо от играчките ако не е намесен човек :)

#4460 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 29 December 2014 - 03:04 PM

Да се закачиш и да висиш на чорапа - несравнимо удоволствие! Да оближеш бос крак излязал от банята - блаженство! Да подгониш разхождащи се чехли - идеална плячка за убиване! :ab_041:
Чехъла е най-забавната играчка особено като се научат, че така ни поспират и се навеждаме да ги помачкаме. Спят в чехлите, мъкнат кокалчета и гранулки да ги крият в чехлите - универсални са :ab_041: И ще се научите да стъпвате на пръсти, да затваряте плавно вратата ... на много полезни неща за съседите отдолу ще ви научи дребосъчето :ab_041:
У нас всички са нудисти :dog: :ab_041:

  • (224 Страници) +
  • « Първа
  • 221
  • 222
  • 223
  • 224
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни