Dog.bg Форуми : Моля ви - хъски за 50лв.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Моля ви - хъски за 50лв.

#1 Потребителят е офлайн   efilin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 16-March 07
  • Location:София

Публикувано: 13 December 2007 - 02:31 PM

Моля ви помогнете ми ужасно много искам да си имам хъски но вси още съм ученичка и не мога да си го позволя събирах пари 3 месеца и събрах 50лв ако някой може да ми подари едно такова сладурче или да го закупя од 50лв ще му бъда ужасно благодарна

#2 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 13 December 2007 - 03:23 PM

А после с какви пари ще го гледаш? Родителите ти съгласни ли са да имате куче,ще ти помагат ли за да се гарантира доброто гледане на кучето?
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#3 Потребителят е офлайн   efilin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 16-March 07
  • Location:София

Публикувано: 13 December 2007 - 03:33 PM

Родителите са ми съгланси аз ще направя всичко възможно за да го гледам както трябва ако някой се реши да ми даде ще го посещава всеки месец за да види как се справям

#4 Потребителят е офлайн   Илит Икона

  • Негасена вар
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2469
  • Регистрация: 27-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 December 2007 - 05:46 PM

Честно да ти кажа, разходите по едно куче само започват с купуването му... Все си мисля, че ако 50лв е лимита за сбъдването на една мечта, то какъв ще е лимита за храна, ветеринар, качествен живот на кучето?!??
Моето куче ми струва над 300лв месечно, като в сметката не слагам глезотийките с които го засипвам (играчки, кожени кокали и т.н.) -само храната, витаминки, калций, шампоан, вет...(това, разбира се, са най-разумно похарчените ми пари, не се оплаквам)...
Преди време се отрови, спешно по лекари, системи, лекарства -около 500лв... Ами, ако ги нямах, какво щеше да стане?
User's Signature

Ти си моето куче,
аз съм твоят човек!

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Husky Lara Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 555
  • Регистрация: 08-October 06
  • Gender:Female
  • Location:Канада

Публикувано: 13 December 2007 - 06:03 PM

Цитат

Родителите са ми съгланси аз ще направя всичко възможно за да го гледам както трябва ако някой се реши да ми даде ще го посещава всеки месец за да види как се справям


efilin4eto, тази тема е дискутирана многократно ....
Струва ми се, че никой съвестен собственик на малки кученца няма да си даде мъничето ... Проблема е в това какво ще стане после. Щом родителите ти отказват помощ сега, значи и за в бъдеще сама ще трябва да се оправяш, а очевидно още не си готова за това. Кучето не е само мачкане, гушкане и обичане. То иска да яде, иска каишка, иска ваксини, иска да отиде на лекар ако се пореже или нарани, и не може да чака три месеца да събереш паричките.
Ако наистина го искаш и си съвестна както казваш ще трябва да почакаш докато станеш достатъчно голяма за да може да вземаш решения сама.
User's Signature

Aurora@Vabank
[br]
Качена снимка
Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   sstoilov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 220
  • Регистрация: 19-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:Фотография, Музика, Кинология, Интернет, SEO, GNU Linux

Публикувано: 13 December 2007 - 11:24 PM

Цитат

.... Кучето не е само мачкане, гушкане и обичане...


Кучето е точно това - една ходеща топка косми  //ако говорим за Хъски, много бързо ходеща топка косми :P  :yahoo:

Първо се замисли дали искаш точно Хъски!!! След 4тия месец стават доста трудни създания. За хора със слаби нерви стават направо непоносими. Тези кучове са изпълнени със сила и желание за игра. Не знам дали си била на гости във къща със Хъски на тази възраст. Това което виждаш по телевизията за Ирак, е като детско филмче  ;D  По време на разходки, ще ти е ужасно трудно. Аз обръщам очите, а теб просто не те виждам...
Второ, хората с малките хъскита са много недоверчиви. Искат най-доброто за техните бебешоци и едва ли биха откликнали на офертата ти - не и в този й вид.
При мен ежедневно се подаряват хъскита. Има от 6,7 месеца до 12 годинки. Виж разпитай как е при теб. Може някъде там да те чака и твоето.
Последно наистина, Ако не си сигурна в себе си - МОЛЯ ТЕ не си взимай куче!!! Това е живо създание все пак. Няма как да му обясниш "сега няма парички мило, няма за ваксина, за хапчета, за храна" Не искам да те обиждам или нещо такова. Сама си прецени дали имаш възможност да издържаш едно кученце. Ако има само капка съмнение, просто изчакай! Като пораснеш, аз лично ти обещавам, че ще ти взема едно Хъски от тук и ще ти го доведа  :yahoo:
User's Signature

I do believe that you don't have to walk this road alone

#7 Потребителят е офлайн   efilin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 16-March 07
  • Location:София

Публикувано: 14 December 2007 - 12:13 AM

Не си мислете че някой като има пари да си купи кучето ще се грижи за него това че нямам да дам на куп пари не значи че няма да му осигурявам нужнете неща и аз ще навърша 18 след няколко месеца моля не ми говорете че съм на 10 ще се хвана на работа и ще му осигурявам нужнете неща и соред мен живота на каквото и да е животно не трябва да се продава защото по този начин се злоупотребява с него.Има много раглезени момчета който си ползволяват да си го купят и след няколко месеца им писва или пък се отнасят зле с тях.ако събера 300 лева ще ми дадете ли куче?????много ясно че ще ми дадете защото повечето няма дя им пука на кой го дават нали занете.Реших да напиша защото мисля че тук ще са хора който обичат хъскитата и кучетата и биха се радвали кучета им да отиде при добър стопанин но ето че не е така парите играят важна роля!  :-

#8 Потребителят е офлайн   efilin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 16-March 07
  • Location:София

Публикувано: 14 December 2007 - 12:19 AM

Цитат

Цитат


.... Кучето не е само мачкане, гушкане и обичане...


Кучето е точно това - една ходеща топка косми  //ако говорим за Хъски, много бързо ходеща топка косми :P  :yahoo:

Първо се замисли дали искаш точно Хъски!!! След 4тия месец стават доста трудни създания. За хора със слаби нерви стават направо непоносими. Тези кучове са изпълнени със сила и желание за игра. Не знам дали си била на гости във къща със Хъски на тази възраст. Това което виждаш по телевизията за Ирак, е като детско филмче  ;D  По време на разходки, ще ти е ужасно трудно. Аз обръщам очите, а теб просто не те виждам...
Второ, хората с малките хъскита са много недоверчиви. Искат най-доброто за техните бебешоци и едва ли биха откликнали на офертата ти - не и в този й вид.
При мен ежедневно се подаряват хъскита. Има от 6,7 месеца до 12 годинки. Виж разпитай как е при теб. Може някъде там да те чака и твоето.
Последно наистина, Ако не си сигурна в себе си - МОЛЯ ТЕ не си взимай куче!!! Това е живо създание все пак. Няма как да му обясниш "сега няма парички мило, няма за ваксина, за хапчета, за храна" Не искам да те обиждам или нещо такова. Сама си прецени дали имаш възможност да издържаш едно кученце. Ако има само капка съмнение, просто изчакай! Като пораснеш, аз лично ти обещавам, че ще ти взема едно Хъски от тук и ще ти го доведа  :yahoo:




Благодаря ти все пак.Моята гледна точка е че живота не трябва да се продава.Мисля че това да подариш живот е много повече стига да знаеш че този човек ще се грижи за него.Но ако бях написала "Търся си хъски до 300лв" едвали щеше да има такива отзиви а сщяхя да ми дават предложения.

#9 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 14 December 2007 - 12:22 AM

Щяха да те питат на колко си години, сама ли живееш, какво мислят вашите по въпроса за куче, какво ще стане като започнеш работа и кучето седи по цял ден само, ако се омъжиш и мъжа ти не иска куче - какво ще правиш, а какво мислиш за бебе и куче, защо пишеш, че си на 18, а в профила ти пише 22....
Ей такива неща щяха да те питат, пък после да завалят предложения.

В зоомагазните не питат толкова, даже хич, но за съжаление и там не са по 50 лв.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#10 Потребителят е офлайн   efilin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 16-March 07
  • Location:София

Публикувано: 14 December 2007 - 12:31 AM

Цитат

Щяха да те питат на колко си години, сама ли живееш, какво мислят вашите по въпроса за куче, какво ще стане като започнеш работа и кучето седи по цял ден само, ако се омъжиш и мъжа ти не иска куче - какво ще правиш, а какво мислиш за бебе и куче.....
Ей такива неща щяха да те питат, пък после да завалят предложения.

В зоомагазните не питат толкова, даже хич, но за съжаление и там не са по 50 лв.


Не живея сама с родителите ми.Кучето няма да бъде самичко в нас винаги има човек.До омъжването имам си сериозен приятел и той няма нищо напротив него той е колкото мен.За бебе и куче  :blink: мисля че има време но все пак това ще бъде предизвикателство но мисля че ще се спрява с две неща който обичам  ;)

#11 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 14 December 2007 - 12:35 AM

Цитат

За бебе и куче   :blink: мисля че има време но все пак това ще бъде предизвикателство но мисля че ще се спрява с две неща който обичам  ;)
  :palec:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#12 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 December 2007 - 12:39 AM

Момичето е право,ако имаше 300лв веднага щеше да си купи хъски без изобщо да я попитат дори от кой град е.. това е факт,в момента в нета има над 20 обяви където се продават хъскита на цена от 200 до 300лв,мислите ли,че ако звънне на някой от тези хора и им предложи желаната сума ще и откажат :huh:
Ще кажете сега ДА,ако държат на кученцата си и ако са съвестни стопани ....да така е,но има и такива които просто ще приберат парите и ще дадът бебето ...
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Keri14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1208
  • Регистрация: 28-September 07
  • Location:гр.София,кв.Младост2

Публикувано: 14 December 2007 - 12:43 AM

А и тя не е казала някое с родословие.Има много хора които искат да знаят дали ще е добре гледано кучето,но наистина при повечето случай се стига пак до парите(разходите)И е вярно това,че има много лигльовци които взимат куче,без да знаят каква отговорност е,и си го взимат само защото било ''гъзария''.Е не е така,ето на такива не трябва да се дават! ;)

#14 Потребителят е офлайн   efilin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 16-March 07
  • Location:София

Публикувано: 14 December 2007 - 12:47 AM

За мен да си имам куче няма да е "гъзария" а радост.Според мен кучетата са 1 бебета на който трябва да се отделят много грижи, защото в момента в който го вземеш той сатава член на твоето семейство  :blink:

#15 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 14 December 2007 - 01:02 AM

Цитат

Момичето е право,ако имаше 300лв веднага щеше да си купи хъски без изобщо да я попитат дори от кой град е.. това е факт,в момента в нета има над 20 обяви където се продават хъскита на цена от 200 до 300лв,мислите ли,че ако звънне на някой от тези хора и им предложи желаната сума ще и откажат :huh:
Ще кажете сега ДА,ако държат на кученцата си и ако са съвестни стопани ....да така е,но има и такива които просто ще приберат парите и ще дадът бебето ...
Те са ясни, за тях не се говори - те са като зоомагазините, а както казах - там не те питат, само продават стоката.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#16 Потребителят е офлайн   sstoilov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 220
  • Регистрация: 19-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:Фотография, Музика, Кинология, Интернет, SEO, GNU Linux

Публикувано: 14 December 2007 - 09:22 AM

Супер тема става  ;)
В най-общи линии всичките имате _право_. Аз казах, че точно тук няма да обърнат внимание на тази оферта. А дори и сумата да беше 300 лева, пак щяха да е засипят с въпроси. Просто съм сигурен в това!!!
За магазини и подобни случай не искам да говоря...Там е съвсем друга историята. А, и в тази насока темата не е интересна...

efilin4eto, не мисля че има разлика от 50 или 300 лева. Но от това да осиновиш изоставено животинче и да му подариш нов живот е съвсем различно... Ако наистина искаш Хъски, ще ти е малко по-трудно! Не знам как в България, не съм я посещавал от много години. Но сигурно, ще има много кучета, който ще са ти благодарни цял жив, ако им дадеш шанс.

А и...Кучето не нито газария, нито любов, нито игра. Кучето е отговорност! И трябва да си на ясно, че главоболя и проблеми, ще има винаги. Ще се сблъскаш с цял един нов свят. Ще ти се наложи да избираш...или, или... Или да се наспя едно хубаво в неделя сутрин или да идем на полянката за няколко часа. Или да пием кафе с приятели в някой модерен пъб, или в кварталното кафе с маси от вън. Или да си купя ново червило и гланц за устни или нов повод.. И още и още,, боже та те са хиляди примери...
Помисли първо за това...първо за себе си, за средата в която живееш и за начина ти на живот. И чак след това си търси домашен любимец, кучето не е златна рибка. Не си плува изолирано в буркана.... Има безброй нужди. Иска да се порадва и намокри с език всички в къщата. Да скочи на гостите, да ги подуши,,да им открадне обувките, да лае съседското куче, да тича като за последно всеки път. Иска храна, иска витамини, специални лекарства, ваксини, контролни прегледи, и всякакви такива. Но най вече! ИСКА ТЕБ!!! Иска да му обръщаш внимание, да му се радваш на пакостите, да го побутваш леко и да му благодариш, че е такова диване. Иска да се чувства полезно, да работи за доброто на фамилията. Да е винаги сред хора, да има какво да ръфа и разглобява (аз вече няма работещи дистанционни  :( ) Изобщо и най-общо казано, кучето може да е наистина голяма радост и наистина голяма тежест и в пъти по голяма отговорност... 
User's Signature

I do believe that you don't have to walk this road alone

#17 Потребителят е офлайн   efilin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 16-March 07
  • Location:София

Публикувано: 14 December 2007 - 10:58 AM

Господине Вие го искарахте че не работите не излизате заради кучето.Знам че ще бъде огромна отговорност и точно защото ще направя 18 год. искам да я поема и съм сигурна ще се справя.Знам че ще трябва да се откажа от някой неща но човек трябва да прави компромиси за нещата който обича и да им отделя времето си.
Имам чуството че ме възприемате като умствено изостанала като ми ги казвате тези неща аз моного съм мислила за тези неща и съм готова да се лиша от всичко.

#18 Потребителят е офлайн   Helia Икона

  • *JulyVell's Helia Sun*
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 777
  • Регистрация: 10-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 14 December 2007 - 11:04 AM

Цитат

Господине Вие го искарахте че не работите не излизате заради кучето.Знам че ще бъде огромна отговорност и точно защото ще направя 18 год. искам да я поема и съм сигурна ще се справя.Знам че ще трябва да се откажа от някой неща но човек трябва да прави компромиси за нещата който обича и да им отделя времето си.
Имам чуството че ме възприемате като умствено изостанала като ми ги казвате тези неща аз моного съм мислила за тези неща и съм готова да се лиша от всичко.


Господинът е прав.А и това,че ставаш на 18г. няма да те направи отговорна.Отговорността идва когато се научиш да се грижиш сам за себе си,а след това може да кашеш,че поемаш отговорността да гледаш друго живо същество.Освен това ти си в такава възраст,че едва ли ще зарежеш срещите с приятели заради кучето.Това един ден може да ти дотегне,защото всичките ти приятели ще ходят на кафе,а ти ще трябва да се пибереш да разходиш кучето,да го нахраниш и да му отделиш необходимото внимание.Помисли си добре и ще видиш,че е така!
User's Signature

There's worse things than prison - your mind!
Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   efilin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 16-March 07
  • Location:София

Публикувано: 14 December 2007 - 11:05 AM

Пуснах темата тук защото си мислех че точно тук ще има хора на който ще им пука зо кучетата им а няма да са плът.Не ме разбирайте погрешно просто толкова много са ми обещавали че ми омръзна.
Преди време 1 момиче ми беше обещало кучето и не беше бременно излизахме заедно докато кученцата не се родиха и тогава тя спря да звънни и аз отидох до тях тя ми каза "Продадени" и това се е повтаряло около 3,4 пъти.Омръзна ми да храня нанежди който явно няма да се сбъднат.
Искам да помоля админа да блокне тази тема незнам как става.

#20 Потребителят е офлайн   tedito Икона

  • Dogo lover
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1544
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Ветеринарна медицина!

Публикувано: 14 December 2007 - 11:29 AM

Точно на хората тук и ми пука за кучета и точно заради това ти задават всички тези въпроси!
Наистина е много гадно това което ти се е случили с това момиче, но точно на нея не и е пукало за кучетата и ги е продала кой знае на кой!Не се отчаивай сигурна съм че ще намериш своята сродна душица :blink:
Пожелавам ти успех!

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни