Dog.bg Форуми : Българските хендлери

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Българските хендлери Оцени темата: -----

#41 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2005 - 11:47 AM

ами кучето хубаво, за момичето - да не говорим, а дог прави чудесни снимки !! w)
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#42 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 07 September 2005 - 09:55 PM

По покана на Blazy b)
За пръв път участвах в чужбина на изложби и наистина не е съвсем същото като тук. На първото шоу състезателите бяха разделени на групи. От там нямам много наблюдения. Бяхме около 30 участници, след второто пресяване и аз бях отсята l) Но и си заслужаваха спечелилите. Имаше само едно момиче, което ми направи впечатление, че подскачаше, а кучето, което извеждаше ходеше плавно и хармонично. Е това момиче не спечели r) Накрая в ринга останаха няколко момичета с Английски сетери. Съдийката караше всеки един състезател да прави различно нещо. Аз трябваше да направя триъгълник. Това беше малко шоу в град Мехелен, Белгия.
Другото шоу, едно от най-големите за Холандия-в Ротердам... Там участниците бяха доста повече, но ми се стори, че на първото шоу бяха по-добри състезателите. Разпоредиха ни според големината на кучетата, направихме една обиколка на доста голям ринг и след това трябваше всеки да представи по най-добрият начин кучето си. Моят проблем беше, че не разбрах какво трябва да направя, защото ми го каза съдийката на Холандски език и махна с ръка, което аз приех като иди и се върни...много глупава грешка, но вече знам какво трябваше да направя....
Спечели момиче с териер, което ми направи впечатление колко грациозно се движеше, както и кучето...те направиха нещо като триъгълник. На останалите места не си спомням кой с какво се класира, но имаше кучета от много различни породи, докато на първото шоу бяха предимно сетери и голдъни.
И на двете изложби участвах с различни догота.
Засега не се сещам друго...
Интересно ми беше там...тръпката да участвам b)
Светле, блазе ти, че ходиш по-често навън на изложби b)
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#43 Потребителят е офлайн   castor Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 21-December 04
  • Location:София

Публикувано: 07 September 2005 - 10:16 PM

Браво Инче! Само така - нека повече наши джуниър хендлери да има по чуждите изложби! ;)

#44 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 07 September 2005 - 10:44 PM

Да, но и по нашите трябва да има, ако искаме кинологията в България да се движи r)
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#45 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 08 September 2005 - 06:33 AM

Честито ти първо участие в чужбина. Явно опита от там ти помогна и в Пловдив b)

#46 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 08 September 2005 - 09:55 AM

Браво Инче ! Класирането няма значение за начало важено е участието. Като знам каквя е лудница по тези конкурси и колко деца участват.....знам,че и съдиите са много по строги от тук и не повтарят по два пъти и понякога може да не ги чуеш или разбереш / личени мои грешки r) / така стана и със Светла в Поантие в оценителния лист нито една грешка но бележка от съдията : не е поздравила на влизане с бонжур l) и клъц 2 място но с времето се настройваш и показваш най доброто от себе си. Вярвам,че и с теб ще стане така r)
А Светла.....в петък заминава за Национал де Елеваж с Тофи ще участват на 18 и техния клас ще ги съди американски съдия ;) Пожелавам и успех и да не се спича l)

#47 Потребителят е офлайн   Mad_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 08 September 2005 - 10:43 AM

Всичко това е страхотно!!! Поздравления! И на Тони поздравления - сигурно и той има заслуги... r)

#48 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 08 September 2005 - 03:54 PM

Мерси! b)
А Светлето ми спомена нещо май, че ще ходи някъде пак r) И аз и пожелавам успех. А за спичането - тя трябва да е свикнала вече, не вярвам да се спече ;)
Да, понякога много малки грешки смъкват оценката...имам живот пред мене, харесва ми това, което започвам и се надявам да го продължа w)
Поздрави!
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#49 Потребителят е офлайн   Mad_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 16 November 2005 - 01:45 PM

Специално за АНДИ!!! b) l) w) Спомени от Ниш...

Качена снимка

Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   АНДИ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 386
  • Регистрация: 26-August 05
  • Gender:Male
  • Location:Разград

Публикувано: 16 November 2005 - 02:36 PM

Хей,Мад Макс от къде изкопа тази снимка! a) b) Направо ме разби! oleeee Това е тази година пролетта на Световната купа за курцхари в Ниш,Сърбия.Зад мен е хотел"Найс" където изкарахме две чудесни вечери.Собственика на този епаньол бретон е от Разград и за мое съжаление закупи кучето въпреки моя съвет да не прави това.Кучето е добре сложено,но имаше проблеми със захапката-единия от горните премолари растеше зад долните и захапката му отиваше на клещи.Пробвах кучето и на поле-където също не бях особенно очарован,но пък бъдещия тогава собственик/сега настоящ/беше очарован от цената и го купи.
Тук не знам защо сме направили тези снимки,но това куче никога не беше поставяно в стойка.Случайно бяхме купили един червен изложбен повод за едно наше женско куче и аз му го сложих! b)
Това е историята на снимките!
Благодаря за чудесния спомен!Длъжник съм ти!!!

#51 Потребителят е офлайн   Mad_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 16 November 2005 - 03:21 PM

Изненадите не спират до тук!!! l) Има изненади и от Търговище, но за сега открих само вестника със снемка на теб и Арис Уиндс, продължавам да търся цифровия вариант... Ето и българското представяне в Ниш - разчитам на теб да обясниш кои са тези хора... А отдолу е Кастор (курцхаара), който би трябвало да е шампиона... Не знам - кажи!!! b) l)

Качена снимка

Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   АНДИ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 386
  • Регистрация: 26-August 05
  • Gender:Male
  • Location:Разград

Публикувано: 16 November 2005 - 03:40 PM

За тази снимка долу не мога да кажа нищо.Ще започна с горната.Нашите състезатели бяха двама-вдясно с очилата е бай Коста Карачанов с куче Пирло.Другия участник е Петър Радев,но не мога да видя с кое от двете кучета е.Той се явява с две кучета-женското Вики и мъжкото Крис.Благодарение на него се класирахме 4-ти на световното.Бай Коста и двата дена беше декласиран.По принцип правилата при пролетната купа са много строги и декласирането е често срещано въпреки,че това са най-добрите кучета трайлери и най-добрите водачи/все пак е световно/.Другия наш състезател който трябваше да участвува беше Петър Рачев от Плевен с Тисот,но той дойде без кучето си.
Класирането е отборно,но и двата дена имаше бараж.Първия ден баража беше между куче Принц водено от Раде Савич и една кучка водена от Монтели от Италия.Баража го взе Раде Савич.Втория ден Раде Савич отново беше на бараж с Принц срещу женска от Хърватия,но аз бях на друга батерия и не отидох на баража.Отново го е спечелил Раде.
Между другото втория ден нашия състезател Петър Радев беше прецакан с Крис от хърватския съдия.Иначе отиваше много напред и щеше да обърка нечии сметки.Но такива неща има винаги.
Айде,че стана дълъг коментар който е повече за ловната кинология,а не за хендлинг.

#53 Потребителят е офлайн   Mad_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 16 November 2005 - 03:45 PM

Ясно! И аз благодаря за историята... Защото снимки без история са картинки, а история със снимки вече е фактология... b) l) super best

#54 Потребителят е офлайн   hero Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 08-December 05

Публикувано: 13 December 2005 - 11:38 AM

Брейййййй, worthy victoryVVV super best worthy worthy , намам думи!
От обикновен куче-любител

#55 Потребителят е офлайн   АНДИ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 386
  • Регистрация: 26-August 05
  • Gender:Male
  • Location:Разград

Публикувано: 11 January 2006 - 10:40 AM

Това последното съобщение не го разбрах?!

#56 Потребителят е офлайн   lary Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 133
  • Регистрация: 08-June 05

Публикувано: 11 January 2006 - 09:37 PM

Браво АНДИ отлично си го поставил в стойка.
User's Signature

[br]

#57 Потребителят е офлайн   АНДИ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 386
  • Регистрация: 26-August 05
  • Gender:Male
  • Location:Разград

Публикувано: 12 January 2006 - 10:04 AM

За бретона ли говориш приятелю?Не,не е добре поставен,ама то това куче никога не беше поставяно в стойка.Случайно беше в мен този червен изложбен повод и ...Абе спонтанна работа!

#58 Потребителят е офлайн   Ky4eTo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 24-December 04

Публикувано: 12 January 2006 - 12:06 PM

Втората снимка побликувана от Mad_Max е на кучето Kastor KS vom Hege-Haus
който е син на Jucker KS Engholms и Yacki KS vom Hege-Haus и е роден 1988г.
User's Signature

Качена снимка

#59 Потребителят е офлайн   lary Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 133
  • Регистрация: 08-June 05

Публикувано: 12 January 2006 - 04:09 PM

Спонтанно ама от това дето е запечатал Мад Макс се вижда че не си хендлер от вчера днес и утре.Да не си минал през школата на Хлебаров.Виж че който е минал през курса дето го води е станал добър хендлер.
User's Signature

[br]

#60 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 14 September 2006 - 10:38 PM

Преди 20 години фристайл произлезе от хендлинга, кога то хора забелязали че кучета вървят много по добре и по красиво под музика.
Искам да поканя всички български хендлери да покажат своето мастерство под музика на състезания по фристайл. Не е задължително куче да прави разни номера, задължително да изглежда красиво, да се движе красиво w)
Фристайл това е арт!
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни