Dog.bg Форуми : Обучението

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Обучението Оцени темата: -----

#1 Guest_Guest_Stripped_*

  • Група: Гости

Публикувано: 21 March 2005 - 02:25 PM

Интересувам се за обучение на хъски. Много се бях навила да го давам, но като знам колко бой ще изяде за 1 месец. Предложиха ми от развъдника да го пратим за 1 месец при тях ама...като знам колко си го лигавя и как ще го бият и ще го държат гладничък...става ми кофти! Има ли някъде училище (хех ако мога така да го нарека), където не ги бият?!

#2 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 21 March 2005 - 02:42 PM

най добре е да се учиш и ти с кучето така ще можеш да си го глезиш когато искаш, пък и ще те слуша r) отделяй му нужното време...

#3 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 22 March 2005 - 12:19 PM

Цитат

Интересувам се за обучение на хъски. Много се бях навила да го давам, но като знам колко бой ще изяде за 1 месец. Предложиха ми от развъдника да го пратим за 1 месец при тях ама...като знам колко си го лигавя и как ще го бият и ще го държат гладничък...става ми кофти! Има ли някъде училище (хех ако мога така да го нарека), където не ги бият?!

Чакайте бе, кой ви каза, че училището е бой?
Май нищо не сте прочели от форума.
Желателно е да посещавате курсове с кучето. Вие ще работите с него, а дали ще го биете - ваша воля.

#4 Guest_рекс_*

  • Група: Гости

Публикувано: 02 April 2005 - 06:01 PM

Обучението не е с бой,а с глад и игра d)

#5 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 03 April 2005 - 10:44 PM

НЕ !!! Обучението е да имаш, да изградиш трайна връзка с кучето си !!! Учите се и двамата - не го забравяйте !

#6 Потребителят е офлайн   magi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 31-March 05
  • Location:garcia

Публикувано: 04 April 2005 - 12:20 PM

Цитат

НЕ !!! Обучението е да имаш, да изградиш трайна връзка с кучето си !!! Учите се и двамата - не го забравяйте !

прав си приятелю, винаги сам казвал на мои клиенти или ученици от курсовете;ако има 1000 начина да накараш едно куче да седне или легне винаги има и един 1001-ви който не знаем ама боя не е този 1001-ви. d) d) d) r)

#7 Потребителят е офлайн   magi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 31-March 05
  • Location:garcia

Публикувано: 04 April 2005 - 12:21 PM

Цитат

Интересувам се за обучение на хъски. Много се бях навила да го давам, но като знам колко бой ще изяде за 1 месец. Предложиха ми от развъдника да го пратим за 1 месец при тях ама...като знам колко си го лигавя и как ще го бият и ще го държат гладничък...става ми кофти! Има ли някъде училище (хех ако мога така да го нарека), където не ги бият?!

има.

#8 Потребителят е офлайн   strasharo Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 23-February 05

Публикувано: 06 April 2005 - 09:43 AM

По отношение на възпитание на хъски.
Проблема, че когато го пусна на разходка и около нас се появи чуждо куче става така, че моят другар забравя за мен и докато не се наиграе не възприема никакви команди.Даже ми се случи така, че влези през една дупка на оградата на една фирма и като се заигра с едно куче и край, няма излизане. Наложи се да помоля пазача да ме пусне и да го хвана. Иначе ако няма наоколо кучета при командата "ела тук", той идва. Принудих се да го разхождам извън града и постоянно да се оглеждам за други кучета.
Искам да ми помогнете как мога да го отуча от този му неприятен навик.

#9 Потребителят е офлайн   Mini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 528
  • Регистрация: 09-December 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 April 2005 - 11:57 AM

Готова рецепта няма!
Опасявам се, че ще трябва бая да си почетеш, за да напаснеш от множеството съвети, тези най-подходящи за теб.
Препоръчвам ти следните теми
Обучение на обучаващия
и
Обучение, възпитение, етология.
Ето и малко лаически съвети (имам куче от пет месеца).
Щом те зарязва при по-интересен обект, значи трябва да заздравите връзката си. Трябва ти да станеш "целия му свят" - общувай с кучето си всеки възможен момент - дума, ласка, закачка, команда и после награда. Отделяй му много време и внимание.
Друго което наблюдавам в градинката - момче (около 25 години r) ) с две хъскита - татко и син. Таткото е на 3 години (не съм съвсем сигурна), а синът е на 9 месеца. Таткото е обучен и безпроблемен, малкият обаче се разхожда на на десет метрово въже. Така щом момчето подаде команда, чрез повода може да коригира веднага неизпълнението й. Пликчето с лакомствата е в джоба и при команда "Ела тук" се вади. Това е допълнителен стимул за бързо изпълнение r).
Толкова мога засега.
Успех!
И пиши как върви.
Можеш да напишеш и повече неща за теб и хъскито ти r).

#10 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 06 April 2005 - 12:01 PM

Бих наблегнала и на игра с другите кучета. Ако животното не играе със себеподобните, нормално е да откача като види друго куче на хоризонта. Намерете градинка с дружелюбни кучета които с удоволствие ще играят с вашето и го пускайте с тях - така ще задоволите желанието му за контакт.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#11 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 06 April 2005 - 12:12 PM

Още едно допълнение: Всяка команда отначало се отработва в отсъствието на дразнители, само вие и кучето. Този етап вече сте го преминали, щом казвате, че идва ако няма други кучета.
После съзнателно и постепенно въвеждате все по-силни дразнители. Викате го, като молите помощник да го разсейва, викате го когато вижда в далечината други кучета, после все по-близо до тях. Награждавате всяко идване. Накрая ще можете да го викате от игра.

#12 Потребителят е офлайн   martin_stoimenov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 11-December 04

Публикувано: 06 April 2005 - 07:50 PM

Приятел, не се впрягай, избрал си порода, която почти не подлежи на обучение. Лайка, хъски, акита - това са едни от най- своенравните породи. Колкото хора познавам с такива кучета, всичките са се примирили с това. Просто кръвта им е дива.

#13 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 06 April 2005 - 09:36 PM

Благодаря за съветите. Но да ви кажа днеска с него и жена ми направихме заедно една разходка.По едно време му се скарах, че доста често си похапва овчи и кози лайна и от там нататък все странеше от мене обикаля около мене и си играе с някое говненце, като се опитва да ме предизвика. Отказва да носи топката, когато му я хвърля, а бе всичко това стана от няколко дена насам. Преди това с изключение на проблема за който ви писах по горе си изпълняваше подадените от мен команди.
В момента кучето е на 5месеца и се оказва, че си е куче с характер. Много трудно се поддава на команди, а пък си е див ама див та се къса....... Голямо удоволствие му доставя да лази по нервите на хората, дажи е да го накажеш, не след дълго вече е забравил.

#14 Потребителят е офлайн   strasharo Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 23-February 05

Публикувано: 06 April 2005 - 09:39 PM

Извинявайте, но без да искам влязох като гост.
Благодаря за съветите. Но да ви кажа днеска с него и жена ми направихме заедно една разходка.По едно време му се скарах, че доста често си похапва овчи и кози лайна и от там нататък все странеше от мене обикаля около мене и си играе с някое говненце, като се опитва да ме предизвика. Отказва да носи топката, когато му я хвърля, а бе всичко това стана от няколко дена насам. Преди това с изключение на проблема, за който ви писах по горе си изпълняваше подадените от мен команди.
В момента кучето е на 5месеца и се оказва, че си е куче с характер. Много трудно се поддава на команди, а пък си е див, ама див, та се къса....... Голямо удоволствие му доставя да лази по нервите на хората, дажи е да го накажеш, не след дълго вече е забравил.

#15 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 06 April 2005 - 09:41 PM

Цитат

Приятел, не се впрягай, избрал си порода, която почти не подлежи на обучение. Лайка, хъски, акита - това са едни от най- своенравните породи. Колкото хора познавам с такива кучета, всичките са се примирили с това. Просто кръвта им е дива.

няма такава порода - има неправилен подход към породата. И за чау се твърди че са необучаеми и тъпи и какво ли още не.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#16 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 06 April 2005 - 09:53 PM

strasharo
Хъски на пет месеца. Нищо ви няма на кученцето, моля ви, не подхождайте с предубеждение към породата, не вярвайте на това че са необучаеми и т.н. Проблемът на тези (и други) кучета е трудностите на градската среда. тези животни искат много движение, тичане, разходка. Наистина най-горещо ви препоръчвам - намерете няколко кучкари с животни от горе-долу ваша възраст и тегло, и си играйте на воля. Най-вероятно да не уцелите възрастова група - но поне намерете добронамерени кучета, съгласни да играят с вашето, може и да са помияри - моето чау израстна с двама помияри от градинката, спокойно го оставях да играе с тях, като го обезпаразитявате редовно надали ще хване бълхи и глисти от тях: естествено кварталните безродници не трябва да са болезнено мършави и с кожни проблеми. Препоръка - вържете за нашийника на кучето дълго въже за простор, може да е 10 метра, може и да е 20. Учете го на командата "Тук" - или каквато друга дума си изберете - като при непослушание го придърпвате за въжето, като застане пред вас - много хвалби и лакомства (а, да, лакомстватото ще е задължителен атрибут в джоба ви. Колко пъти бърках по джобовете на всичките си палта и якета и вадих кучешка бисквита). Няма да стане веднага. Нещо повече - няма да стане близкият месец. И още повче - може да стане бързо и да се отпуснете и тогава той ще почне да ви бяга пак. Това е нормално - и не бива да ви отчайва. Всяко едно куче иска непрекъснато да се упражнявате с него, да имате контакт.
Писах набързо, но ви стискам палци

Апропо - щом яде екскримнти преразгледайте рациона му. Тук много писахме за това че непочистено сурово шкембе два три пъти седмично ги отказва от този гаден навик.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#17 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 07 April 2005 - 06:51 AM

Породите имат своята специфика.
Северните породи са много различни по темперамент от служебните. Друго е предназначението им. По-своенравни - това означава, че вземат самостоятелни решения. Немската овчарка е създадена да служи и ще се подчини много по-лесно. Но ако оставите хъски и немска овчарка в гората посред зима - кое ще оцелее?
Това не значи, че са необучаеми. Едва ли ще направите шампион по спортна дресура, но ще постигнете необходимия ви синхрон ако подхождате правилно. Сега му е времето да научите предпочитанията на кучето и езика на общуване с него. Останалото е въпрос на ежедневен "разговор" на този език.
Ето, дог.бг със самоед има амбицията да мине IPO I.
Търсете специализирана информация за породата и, както казва Фурия, говорете със собственици на такива кучета. Със сигурност ви казвам, че нямат интерес към предмети - не го мъчете с несвойствени неща, едва ли ще постигнете успех в апротирането, а и защо трябва?
И, наистина, не очаквайте от куче на 5 мес. прекалено много. То още се запознава със света и мястото си в него. Просто бъдете последователни.

#18 Потребителят е офлайн   strasharo Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 23-February 05

Публикувано: 07 April 2005 - 09:08 AM

Пак ви благодаря на всички за съветите. d)
Тази сутрин направихме с хъските една разходка на 10метрово въженце и при всеки негов отказ да изпълнява подадена от мен команда следваше корекция с дърпане на въженцето. И да ви кажа чесно имаше успех. Накрая го пуснах малко да се поиграе и пробвах някой команди:"ела тук","донеси"и някой други и той на около 90процента от тях ги изпълни веднага, а останалите с малко заобиколки.

#19 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 07 April 2005 - 01:43 PM

b) а така - видя ли , оставяй си му въженцето .... не го пускай без него - един път да си направи оглушки и всичко пропада почвате от начало...

така че докато не стане перфектен с въже после намаляваш постепенно метрите на въженцето докато стане половин метър и накрая след сума време без въже....
нооо пак нещрек r)

#20 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 07 April 2005 - 01:50 PM

strasharo
Радвам се на първите ви успехи))) Много правилно правите на разходка, като я делите на няколко части:
- тоалетните нужди,
- упражнение,
- игра.

Редувайте упрежнението и играта без определена последователност, но накрая всяко едно упражнение завършвайте с одобряване, поощрение, лакомство. Не знам дали знаете - ако кучето е дошло при вас по командата "Тук", колкото и да сте го гонили преди това и колкото бавно да се е доближил - винаги следва поощрение. В главицата му трябва да се закрепи връзката "Идвам по команда - получавам нещо приятно". Осигурявайте му достатъчно движение и игра, така обучението ще върви по-лесно. Успех!:-)
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни