Dog.bg Форуми : Хамстери

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (34 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хамстери

#21 Потребителят е офлайн   lizata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1833
  • Регистрация: 09-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:<br />

Публикувано: 05 January 2008 - 06:02 PM

Хехе недей със сешоар. Много шуми това нещо и за тях и си е стрес! Иначе нищо им няма от вода. Даваха за една мишка, която я вкараха в аквариум, като се измори тя се отпусна и падна на дъното, нагълтала вода. След това изкараха водата от дробовете и, изсушиха я и й нямаше нищо  :rolleyes: . Аз моите хамстери ги къпех, когато започваха да миришат или се изцапаха с някакъв лепкав сок от плод- портокал, праскова, кайсия и т.н. Гледаш да не мокриш главата и муцунката да не попада във водата. Аз пълнех или леген или мивката с вода, но така че да може да стъпва и на "дъното".
Да, на нея ми е ника  :blink: . Хамстерите които най-много изпъкваха сред другите бяха Мишо, Белуша и Лиза. Мишо бе първият ми хамстер- страхотно послушанче  :wub: . Баща беше на Лизка а Белуша е майка й. ;D Този род бяха най сладките. Лиза беше родила веднъж от брат си... ужас  :rolleyes:. А бяха малки за такива неща...  ;D Роди двечки, но умряха понеже тя не знаеше как да ги гледа.Ама тя беше голяма дивачка, затова много си я обичах нея ;D :wub:
Айде стига толкоз.  ;D
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   alisa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3446
  • Регистрация: 05-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Фотография, ротвайлери, котки, музика, конна езда и мн. други. :)

Публикувано: 05 January 2008 - 06:06 PM

А аз и саи4е ще си взимам дали ще се разбират с хамстера?

#23 Потребителят е офлайн   milenka_123789456 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 14-April 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 05 January 2008 - 06:18 PM

Ми няма да можеш да ги гледаш заедно,ако това е въпросът ти :P.
Заека ще стъпче хамстера,хамстера ще нахапе заека....мазало ;D

#24 Потребителят е офлайн   Maggie Икона

  • Rover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1333
  • Регистрация: 23-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Лом
  • Interests:Музика,литература,кино,театър,фентъзи,езда,животни

Публикувано: 05 January 2008 - 06:32 PM

lizata моите бяха - Джери,Мишо І,МишаІ,Мишо ІІ,МишаІІ тук там някой Пухчо и един имаше Хами. :huh: ;D

алиса ако ги гледаш отделно в две клетки да,но миленка е права заедно няма да може.
User's Signature

- Сънищата сбъдват ли се ? – попита Роувър.
- Някои от моите, да – отвърна старецът. – Някои, но не всички; още по-малко пък веднага или докато ги сънуват.

#25 Потребителят е офлайн   alisa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3446
  • Регистрация: 05-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Фотография, ротвайлери, котки, музика, конна езда и мн. други. :)

Публикувано: 05 January 2008 - 06:43 PM

Благодаря за бьрзите отговори  :wub:

#26 Потребителят е офлайн   lizata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1833
  • Регистрация: 09-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:<br />

Публикувано: 05 January 2008 - 08:34 PM

Хехе... ако трябва да помня имената на всички....  ;D
Тези които помня- Мишо, Пъструша(тази която си заряза бебетата). Белуша;бебета на Мишо и Белуша- Томи 1, Мишо 2(това са тези които сотанаха при мен, другите малки ги раздадох и си нямаша имена), после имах Томи 2, Коко(черно-бялото хамстерче от зоо магазина), Лиза, Белушка и друг, но за тези се сещам  ;D
Мишо 2 беше откъсал половината ухо на Томи 2 и се бяха сбивали 2-3 пъти,понеже единия усляваше да си излиза от аквариума, въпреки дебелата енциклопедия отдолу, която беше добре оръфана и все още си е  ;D и влизаше да се сбие с другия...
Лиза беше голяма побойничка още от малка. Тя първа ядеше, тя се караше на всички... Абе лидер  ;D
п.п. аа и един два Пухчо и Пухи имах (според пола)  ;D
Та така... ;D Стига толкоз
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   milenka_123789456 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 14-April 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 05 January 2008 - 09:28 PM

А аз съм имала хамстери..е,не колото вас де...само два - Мишо1 и Мишо2 ;D.
Мишо1 почина млад...заради въртележката,от която не слизаше :'(,а вторият Мишо2 си доживя до 3 години и преди около 2 месеца... :'(
И двамата Мишовци бяха мини хамстери,а сега си гледам морското свинче Джес :blink:.

#28 Потребителят е офлайн   lizata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1833
  • Регистрация: 09-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:<br />

Публикувано: 08 January 2008 - 02:06 PM

Нещо темата замря..... :(
User's Signature

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   Maggie Икона

  • Rover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1333
  • Регистрация: 23-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Лом
  • Interests:Музика,литература,кино,театър,фентъзи,езда,животни

Публикувано: 08 January 2008 - 02:47 PM

ето малко снимкин а Изабел за да разведрим обстановката  :blink: нещо много,много няма собственици на хамстери тук  :'(
User's Signature

- Сънищата сбъдват ли се ? – попита Роувър.
- Някои от моите, да – отвърна старецът. – Някои, но не всички; още по-малко пък веднага или докато ги сънуват.

#30 Потребителят е офлайн   Maggie Икона

  • Rover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1333
  • Регистрация: 23-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Лом
  • Interests:Музика,литература,кино,театър,фентъзи,езда,животни

Публикувано: 08 January 2008 - 02:50 PM

хм тази е малко странна  :blink: ;D
User's Signature

- Сънищата сбъдват ли се ? – попита Роувър.
- Някои от моите, да – отвърна старецът. – Някои, но не всички; още по-малко пък веднага или докато ги сънуват.

#31 Потребителят е офлайн   lizata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1833
  • Регистрация: 09-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:<br />

Публикувано: 18 January 2008 - 03:44 PM

Темата отново замря ! :(
Имам снимки на хамстерите ми, но трябва да ги сканирам и да ги кача на компа, защото са хартиени  ;D.
User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   ada Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 19-July 05

Публикувано: 19 January 2008 - 07:26 PM

Здравейте! Аз съм имала много хамстери, но беше отдавна и преди 3 години си взех котка. Сега след като имаме и по-голям апартамент искам пак да си взема хамстерче, но ще му трябва нова клетка - цялата пластмасова или стъклен аквариум, за да не му се случи нещо. Проблемът е че старата е огромна и с решетки, така че търся купувач за нея. Използвана е около година, за размери в момента не мога да кажа, но е от най-големите по магазините с половин етаж над първия, тръба, по която хамстерчетата да се катерят, колело, паничка, пластмасова къщичка, дори голяма пуилка. Продавам на половин цена. Ще се радвам, ако някой прояви интерес, за да мога да си взема нова за едно хамстерче и достатъчно безопасна.
От София съм.

#33 Потребителят е офлайн   Keri14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1208
  • Регистрация: 28-September 07
  • Location:гр.София,кв.Младост2

Публикувано: 19 January 2008 - 07:35 PM

Сега продават по зоомагазините много хубави клетки специално за хамстери.Наистина са уникални.Малка е клетката пластмасова,само отгоре има решетка,достатъчна е за два хамстера,вътре има какво ли не.Не гледам хамстери,но ако си купя пак ще си взема такава клетка. :yahoo:

#34 Потребителят е офлайн   sunysmile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 409
  • Регистрация: 27-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 January 2008 - 11:56 PM

Амм и ний сме тук!!! Привет! ОТ близо седмица имам хамстерче - Киси!!! Много е мъничка и сладичка.Сива с бяло шалче.Скоро ще пусна снимки =) Много обичка да спинка и аз много й се радвам , но после не си усещам ръката  ;D Веднъж се беше измъкнала от клетката си , но за щастие си беше останала горе ан шкафа  :huh: направо си изкарах ангелите тогава...и така и не разбрах как е излязла... та това за сега от нас!!!  :wub: :wub:
User's Signature

Качена снимка

Колкото повече опознавам хората , толкова повече обиквам своето куче ! <3

#35 Потребителят е офлайн   lizata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1833
  • Регистрация: 09-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:<br />

Публикувано: 21 January 2008 - 10:49 PM

Хамстерите са пълни с изненади.  ;D
Една от женските ми се беше измъкнала от аквариума си, имаше две малки. Беше замъкнала и тях зад гардероба където и беше "убежището". Това бе станало вечерта и разбрах, че я няма чак на сутринта. С брат ми отместихме гардероба и там беше тя с двете малки, но те бяха умрели. Беше ги оставила на студеният паркет само с две три парченца памук и стърготина, които също беше измъкнала от аквариума.
Първият ми хамстеричок Мишо, често обичаше да излиза без позволение.  ;D Цяла вечер си щъкаше из стаята ми. На сутринта като му викнех и "раздрънках" храната идваше веднага, прегладнял от разходката  ;D.
Те такива бяха моите хамстери-  диви, щастливи и мили !  ;D
И както казах- не се учудвайте в способностите на хамстерите! Мозъкът им е малък, но има повече вътре oтколкото в главите на някои хора  ;D(нищо лично към никого!)
"ада" - пусни снимки на клетката и приблизителна цена ако я продаваш  :P
"сънисмайл" - какво ти е хамстерчето(мини, стандартно..) и снимки искаме (е поне аз искам де  ;D)
User's Signature

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   ada Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 19-July 05

Публикувано: 22 January 2008 - 02:30 PM

Ок, утре ако имам възможност и време ще пусна подробности

#37 Потребителят е офлайн   Rositoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1240
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 22 January 2008 - 04:59 PM

Здравейте. С голяма болка в сърцето си искам да ви споделя че моето пухче Пуха си замина след 3 години живот :'( Не исках да говоря за това доста време, но всеки път когато вляза в стаята я виждам все едно е в аквариума си, спинка толкова миличко :'(  :'( :'( Съжалявам много че ви занимавам с това, но исках да споделя. Не знам от какво си замина, беше си здрава допреди няколко дена когато започна да се люлее насам натам, и не можеше да ходи. Реших да я заведа на ветеринар, но тъкмо когато се върнах от училище.....си беше отишла. Много ми липсва, всеки ден е пред очите ми... Почивай в мир мое сладко Пухче и дано там където си сега е 100 пъти по хубаво  :'(
User's Signature

http://www.vbox7.com/play:d880ab65

Turn the lights down low, take it off, let me show, my love for you is insatiable...

#38 Потребителят е офлайн   lizata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1833
  • Регистрация: 09-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:<br />

Публикувано: 22 January 2008 - 07:08 PM

Съжалявам за хамстерчето ти ! :( Знам какво е да загубиш хамстерче... дълго си спомнях за моите... и още го правя...
Погледни го от хубавата страна. 3 години за хамстер не са малко. Попринцип им дават живот година и половина. Радвай се, че си го гледала толкова дълго време.  :blink:
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   Maggie Икона

  • Rover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1333
  • Регистрация: 23-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Лом
  • Interests:Музика,литература,кино,театър,фентъзи,езда,животни

Публикувано: 22 January 2008 - 07:54 PM

приятели,

Нещастията явно се случавн доста често.Изабел умря.Както при Росито така и при мен нямаше никакви видими признаци,че е болна или нещо такова.Беше по сънлива но тя си е такава и го отдадох на това. :'( Много,много ми е мчъно.Гледам си я една година (де,да бяха три) и просто ми е много гадно!  :'(  :'(  :'(
User's Signature

- Сънищата сбъдват ли се ? – попита Роувър.
- Някои от моите, да – отвърна старецът. – Някои, но не всички; още по-малко пък веднага или докато ги сънуват.

#40 Потребителят е офлайн   Rositoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1240
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 23 January 2008 - 02:13 PM

Много съжалявам, наистина :'( Извънредно гадно е, аз не можах да реагирам като се случи. Просто не ми се вярваше. И още и още вечерта вадя храничка да и дам, и се осъзнавам че я няма :'( Не знам тези малки стъздания правят така че да гхи обичаме толкова много.  :'( Досега съм имала две хамстерчета, Пуха и Мишо. Мишо зи замина преди мнооого време. Живя 4 години, и аз не знам как, и си замина от старост. Беше най-прекрасното нещо за едно 10 годиншно момиче.  :'( Все още си спопмням малката му сладка муцунка и сладките кафеви очи :'( Но такъв е животът, както каза lizata да погледнем от хубава страна. На всеки каквото е писано и когато му е писано, и за животните и хората е едно и също :'(

Maggie още веднъж съжалявам.
User's Signature

http://www.vbox7.com/play:d880ab65

Turn the lights down low, take it off, let me show, my love for you is insatiable...

  • (34 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни