Dog.bg Форуми : Хамстери

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (34 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хамстери

#41 Потребителят е офлайн   Maggie Икона

  • Rover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1333
  • Регистрация: 23-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Лом
  • Interests:Музика,литература,кино,театър,фентъзи,езда,животни

Публикувано: 23 January 2008 - 02:23 PM

Благодаря Росито.

Наистина ни е мъчно но какво да се прави ... кръговрата на живота.Ще го преодолеем и ще си спомняме само хубавите моменти с тях!
User's Signature

- Сънищата сбъдват ли се ? – попита Роувър.
- Някои от моите, да – отвърна старецът. – Някои, но не всички; още по-малко пък веднага или докато ги сънуват.

#42 Потребителят е офлайн   lizata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1833
  • Регистрация: 09-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:<br />

Публикувано: 23 January 2008 - 02:27 PM

Maggi съжалявам и за твоето хамстерче! Принципно, купени от зоомагазини не живеят дълго.... Първо всичкия този стрес от магазина до новият му дом. В магазина също, няма да седнат да си играят с всеки хамстер поотделно,за да свикне с човека и да не подскача и да се отбранява, когато понечиш да го погалиш... затова хапят и са толкова плашливи повечето. В магазините са болнави- в един дребен аквариум сгъчени 15 хамстера и всеки си се размножава както иска  :rolleyes: . Разбира се, това не важи за всеки магазин. Има такива, които не мислят за печалбата,а мислят и за самите животни и им осигуряват нужните условия. Уви..малко са тези магазини...
За това и по-рано съм казвала. Вземете си хамстер от човек които в домашни условия ги развъжда. Ако е такъв като мен, който отделя нужното внимание на всяко едно хамстерче, за да бъде то щастливо, уверявам ви че ше бъде послушно и здраво. Ако ще си взимате отново хамстер от магазин, то гледайте да е жизнен и да не налита да хапе. Също така- за ваша и негова безопастност по-добре го ваксинирайте.
Маги - какво имаш предвид под сънлива ? Ако и вечера, когато хамстерите вече полудяват да обикалят в аквариума за да излизат, или като побъркани се въртят в колелото , твоето спи , явно наистина е имало нещо, което не е типично за един хамстер. Това изречение стана прекалено дълго и безкраино, ако не сте го разбрали питайте  ;D.
Лиза, една от любимите ми хамстерки, 2 дена преди да умре беше такава сънлива. Беше много луда глава, постоянно търчеше нанякъде като я пусна вечер, а поседните 2 дни само спеше...
Постът ми стана прекалено дълъг. Надявам се да не съм ви отегчила.
Готова съм на помогна на всекиго относно хамстери. Ако някой има нужда, нека ме пита- ще се отзова  :blink:.
User's Signature

Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   Rositoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1240
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 23 January 2008 - 02:59 PM

Абе ако може да те попитам :blink: Пуха ореди да си отиде беше много зле. Клатушкаше се наляво и надясно, не мжеше да ходи до тоалетна, накрая пишкаше там където си спеше, а знаем че хамстерите са чисти същества, имат си място за тоалетна имат си място и за спане. :( Тя и по време на живота си понякой път "замръзваше". Ставаше студена и не мърдаше, но след като поседи пред печката или климатика се стопляше и пак започваше да лудее. Знаеш ли от какво може да е било? Не стоеше на студено да кажеш от това. Преди да си отиде също не можеше да се мърда, но беше топличка, докато преди това беше студена :- :( :'(
User's Signature

http://www.vbox7.com/play:d880ab65

Turn the lights down low, take it off, let me show, my love for you is insatiable...

#44 Потребителят е офлайн   lizata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1833
  • Регистрация: 09-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:<br />

Публикувано: 23 January 2008 - 03:54 PM

Не съм ветеринар и не бих могла да знам  :( .Напомня ми за случей на един мой хамстер- Томи. Беше си болнавичък и слабичък от малък. На около една годинка успях да го закрепя и почна да пълнее. 2-3 пъти беше ставал студен така, направо пред умиране си беше. Увих го с с едни хавлиени кърпички, пелена и отгоре електрическа възглавница, нещо като руло беше станало  ;D. Така се "съживяваше" и отново почваше да обикаля пъргаво и весело. И аз не разбрах от какво беше това. Идва ми на ума анемия, но не знам. :rolleyes: Ветеринар би казал най-точно.
User's Signature

Качена снимка

#45 Потребителят е офлайн   Maggie Икона

  • Rover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1333
  • Регистрация: 23-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Лом
  • Interests:Музика,литература,кино,театър,фентъзи,езда,животни

Публикувано: 23 January 2008 - 04:45 PM

Ами под сънлива исках да кажа през деня,защото щом гасях лампата започваше едно тропане,бутане и ришкане из талажа. :blink:Което сега утихна...ох стига вече с тея сълзи преживях го така или иначе.Това за магазините е вярно.Изабел е от магазин и ето 1 година само...Но,да последните дни беше наистина необичайно за нея.
User's Signature

- Сънищата сбъдват ли се ? – попита Роувър.
- Някои от моите, да – отвърна старецът. – Някои, но не всички; още по-малко пък веднага или докато ги сънуват.

#46 Потребителят е офлайн   lizata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1833
  • Регистрация: 09-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:<br />

Публикувано: 23 January 2008 - 05:09 PM

Хамстерите са нощни животни и през денят спят. Това не значи че са сънливковци. Природата им е такава  :P.
Хм... често съм се замисляла за хамстер в естествената му среда...не би могъл да оживее дълго време. Какво мислите вие по този въпрос  :P ?
User's Signature

Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   Maggie Икона

  • Rover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1333
  • Регистрация: 23-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Лом
  • Interests:Музика,литература,кино,театър,фентъзи,езда,животни

Публикувано: 23 January 2008 - 08:09 PM

Честно казано не знам.Определно няма да оцелее дълго време.Ставад ума за домашен хамстер нали?
User's Signature

- Сънищата сбъдват ли се ? – попита Роувър.
- Някои от моите, да – отвърна старецът. – Някои, но не всички; още по-малко пък веднага или докато ги сънуват.

#48 Потребителят е офлайн   Rositoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1240
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 24 January 2008 - 04:03 PM

Цитат

Не съм ветеринар и не бих могла да знам  :( .Напомня ми за случей на един мой хамстер- Томи. Беше си болнавичък и слабичък от малък. На около една годинка успях да го закрепя и почна да пълнее. 2-3 пъти беше ставал студен така, направо пред умиране си беше. Увих го с с едни хавлиени кърпички, пелена и отгоре електрическа възглавница, нещо като руло беше станало  ;D. Така се "съживяваше" и отново почваше да обикаля пъргаво и весело. И аз не разбрах от какво беше това. Идва ми на ума анемия, но не знам. :rolleyes: Ветеринар би казал най-точно.


Аха, благоаря, много ;)


Цитат

Хамстерите са нощни животни и през денят спят. Това не значи че са сънливковци. Природата им е такава  :P.
Хм... често съм се замисляла за хамстер в естествената му среда...не би могъл да оживее дълго време. Какво мислите вие по този въпрос  :P ?


И аз съм на същото мнение че не би оцелял дълго време, АКО е гледан в домашни условия преди това, пък и да не е. Не мисля че знаят как да се пазят :-
User's Signature

http://www.vbox7.com/play:d880ab65

Turn the lights down low, take it off, let me show, my love for you is insatiable...

#49 Потребителят е офлайн   lizata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1833
  • Регистрация: 09-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:<br />

Публикувано: 24 January 2008 - 04:11 PM

Хм.. не става въпрос за пазене, но се пазят добре. Когато си взех Неро все още имах 2-3 хамстера ако не се лъжа. Като ги пуснех и Неро е наоколо се заковаваха на място и не мърдаха, даже да се правили на умрели(лягат по гръб и нито гък, нито мък  ;D). Ако са в естествена среда, не биха могли да оцелеят най-вече, че има много хищни птици. Но.. при положение че хамстерите раждат сравнително много хамстерчета, може и да могат да оцелеят в природата. Също имах предвид не за един отделен хамстер, а за хамстерът като вид. ;D
User's Signature

Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   Maggie Икона

  • Rover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1333
  • Регистрация: 23-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Лом
  • Interests:Музика,литература,кино,театър,фентъзи,езда,животни

Публикувано: 24 January 2008 - 04:21 PM

Ами предполагам преди да се опитомят  хамстерите са живелии в естествената си среда.Може би тогава не са били чак толкова "изнежени".Четох някъде,че някакъв учен открил семейство малки пухкави гризачи на една разкопка и ги прибрал.Постепенно се развъдили и ги донесли и в Европа и станали предпочитам домашен любимец. :blink:

оффтопик: лизата,Неро е бялото кученце от аватара ти нали?ами Неро съм чула,че означава черен  ;) мн. хубаво съвпадение  ;D
User's Signature

- Сънищата сбъдват ли се ? – попита Роувър.
- Някои от моите, да – отвърна старецът. – Някои, но не всички; още по-малко пък веднага или докато ги сънуват.

#51 Потребителят е офлайн   Гергана М. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 339
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 24 January 2008 - 04:28 PM

Аз имам хамстер от половин година,купих го заради децата,но не съжалявам.Много кротки създания са.Ще разуча как се прекачват снимки и ще ви го покажа. ;D ;) :blink:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   rali_ku4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 270
  • Регистрация: 24-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 24 January 2008 - 05:11 PM

Аз имам два Шуши и Пухи/1това хамстерче прилича на Пухи//2а това на Шуши/
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   Гергана М. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 339
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 24 January 2008 - 09:12 PM

Ето го моя сладур ;D :P
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   Гергана М. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 339
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 24 January 2008 - 09:18 PM

Ето още една  :sviruka:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   lizata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1833
  • Регистрация: 09-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:<br />

Публикувано: 24 January 2008 - 10:15 PM

Рали_кучето - първото хамстерче прилича на моята Лиза, а хамстерчето на Гергана М. прилича на Белуша. ;D
Разкажете за вашите хамстерчета- колко са големи, палави ли са, какво, що... нека не замира темата отново, тъкмо се разписахме  ;D

отговор на офф-топика : кучето ми се казва Нерон(римски император), викам му Неро на галено  ;D Знам че значи черно. На испански ли..на италиaнски ли не знам  ;D
User's Signature

Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   rali_ku4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 270
  • Регистрация: 24-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 24 January 2008 - 11:07 PM

Моите са мини хамстерки и са доста палави/не веднъж са ми бягали/

И понеже не сещам какво друго за тях да напиша ще разкажа историйката на Пухито:
Бях навън и случайно видян една приятелка.Тя държеше хамсерчето в един буркан.
С още няколко момичета бяха решили да го гледат навън,но после излязоха от своята фантазия
и почнаха да звънят по апартаментите и да го предлагат,но никой не го поиска.
Най-накрая решеха да го оставят на мен защото всички имаха кучета или котки и не можеха            да го гледат.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   Гергана М. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 339
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 25 January 2008 - 12:59 PM

Моя го взех както казах от половин година беше голям незнам кога е роден.Иначе е много кротък през деня спи ,а през ноща щурмува.Един ден бише избягал от аквариума(ние се отопляваме с твърдо гориво дърва и въглища)беше се мушнал в дупката на печката и от бял станал черен.Добре че беше почти студена печката иначе не ми се мисли какво щеше да стане с него.От тогава слагам едно стъкло отгоре с процеп и върху него една дебела книга.Иначе пак се качва на поилката и се опитва да избяга.Та така с моя Стюарт(така го кръстихме,защото прелича на Стюарт Литъл).Целувки от Пловдив и пишете за вашите хамстерчета :wub: ;) :blink:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   lizata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1833
  • Регистрация: 09-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:<br />

Публикувано: 25 January 2008 - 02:12 PM

Според мен не е нужно да има поилка с вода, ако получава достатъчно вода от зеленчуците. За пример давам краставиците. На моите никога не съм им слагала поилки с вода. Ако ги видя че са жадни им давах малко вода със спринцовка или мляко, както споменах обожаваха го.
Ех... ако почна да казвам за всерки един хамстер от къде ми е  ;D Е..повечето бяха родени в нас...
Започвам с Мишо- първият ми хамстер.Ангорец с много дълга и пухкава козина. Много красива окраска. Лиза беше наследила от него цвета, но не стана с дълъг косъм заради майка си Белуша  ;D. Ха-ха.. ако ме разбрахте браво. ;D Та...
Мечтаех и копнеех да си имам домашен любимец. Исках каквото и да е, просто да е животинче... Имах скоро рожден ден. Бях на около 10 години. Един ден се връщам от училище и гледам в стаята си аквариум с голяма червена панделка  и вътре шава нещо... Бях в шок... Стоях 10 минути със зяпнала уста и не можех да повярвам. Когато видях че е хамстер, да не ви казвам как изкрещях от радост  ;D.
Майка ми не даваше да си имам животинче и отначало се отнасяше небрежно. След това обаче много се привърза към него и постоянно го лигавеше, както и всичките ми хамстери.  ;D Той беше донесен от семейство, които имаха над 100 хамстера . ;D На около 3 години беше като ми го подариха. Живя в нас още 2 години. Много ми беше мъчно за него, но 5 години не са хич малко за хамстер. Жалко, че нямам нито една негова снимка..  :(

Хайде друг път за другите, които не са родени в нас, че сега ме мързи да пиша  ;D.
User's Signature

Качена снимка

#59 Потребителят е офлайн   Гергана М. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 339
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 25 January 2008 - 03:37 PM

Незнам (относно поилките)тази жена от където го купихме каза ,че трябва да има и поилка и аз купих.Lizata виждам,че много обичаш животните и аз съм същата.Скоро имам рожден ден и се надявам да ми подорят кученце,за което от одавна мрънкам на съпруга ми.Имаме си хамстер една нахална корела ;D и едно кученце няма да е зле да си имаме.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   lizata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1833
  • Регистрация: 09-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:<br />

Публикувано: 25 January 2008 - 09:21 PM

офф- топик : Не се надявай... Аз се надявах да ми подарят куче нашите 3 години наред, накрая случайно попаднах ма моята любов и сама си го купих  ;D
Много обичам животните, така е... от както се помня...
User's Signature

Качена снимка

  • (34 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни