Dog.bg Форуми : Плъх

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Плъх

#101 Потребителят е офлайн   kitty Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 17-February 11
  • Gender:Female
  • Location:Монтана

Публикувано: 19 February 2011 - 12:47 AM

Незнам защо ама като чуя думата плъх или мишка направо се вцепенявам от ужас, но много обичам хамстери толкова са благички :ab_041:

#102 Потребителят е офлайн   фифи Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 20-October 08

Публикувано: 08 March 2011 - 07:38 PM

Изчетох само част от мненията.
Не ми е приятно да ги размножавате, а после да храните змийте с тях. Аз харесвам змий, дори си мислех да взема, но фактът че трябва да ги храня с едно от най-умните животинки на планетата - плъхчетата, ме отказа.

Няма по-умен, по-схватлив, по-обичлив, по-послушен домашен любимец от плъхчо.

Колко време ви е необходимо да научите кучато къде да пишка? При плъхчетата - това не е проблем.
Колко време ви е било необходимо да научите кучето ви да не гризе .... нещо си? При плъхчето е достатъчно един път.

Разбират се чудесно с други животни, дори с котки.
Аз имам сиамски котарак. Беше на 5.5 г. когато му трапосах плъхчо. Прие го. Дори пълхчето стана доминиращ.
За доказателство - ето ви една снимка:

http://media.snimka....0333525.jpg?r=0

А има още по ....., например:

http://media.snimka....9708658.jpg?r=0

Сами може да си направите изводите.
Жалко че плъхчо Чочи почина. Сега чакам да отбият едни плъшоци, за да си взема, но този път двенки. :mg_062:

#103 Потребителят е офлайн   фифи Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 20-October 08

Публикувано: 31 March 2011 - 08:16 AM

Да се похваля: имам си две нови плъхчета, женски и много сладки :mg_062:

#104 Потребителят е офлайн   Mimeto Stoilova Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 17-April 11
  • Gender:Male
  • Interests:phitigraphy music sport

Публикувано: 17 April 2011 - 05:21 PM

:re_037: :re_037: Здравейте и от мен.Спешно подарявам малки плъхчета на около месец (родени са на 18 март) 10 броя 8 чернички с бяло на коремчето и 2 мръсно бели.Много са сладки и любопитни.Ако някой се итересува да пише не e-mail-а ми: mishana1991@abv.bg :re_037: :xb_035:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Обади ми се когато вън светлината се докосне с мрака.......

#105 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 May 2011 - 12:11 PM

Здравейте. Обадиха ми се с молба да намеря добри стопани на две мъжки плъхчета. На около годинка, кафяви или сиви, не разбрах точно. Барабар с клетката. Купили ги за децата, заминали нанякъде, тропосали плъхчетата на бабата и тя не желае да се грижи за тях. В общи линии е спешно - още вчера е искала да ги хвърля в кофата барабар с клетката :dh_188: Моля, пишете ми на лични при интерес, не влизам много в този подфорум (повече съм в Без дом). Ще се постарая скоро да осигуря повече инфо и снимки :dh_188:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#106 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 May 2011 - 02:59 PM

Показване на мнениетоblueocean, в 02 May 2011 - 12:11 PM, написа:

Здравейте. Обадиха ми се с молба да намеря добри стопани на две мъжки плъхчета. На около годинка, кафяви или сиви, не разбрах точно. Барабар с клетката. Купили ги за децата, заминали нанякъде, тропосали плъхчетата на бабата и тя не желае да се грижи за тях. В общи линии е спешно - още вчера е искала да ги хвърля в кофата барабар с клетката :dh_188: Моля, пишете ми на лични при интерес, не влизам много в този подфорум (повече съм в Без дом). Ще се постарая скоро да осигуря повече инфо и снимки :dh_188:

Вече задомени. :ba_025:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#107 Потребителят е офлайн   фифи Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 20-October 08

Публикувано: 05 June 2011 - 11:26 AM

Моите нови две бели дами излязоха голями разбойнички. Вече са на 4 месеца.


Ето ги и тях:

Капи

Качена снимка

Качена снимка

Спинкат като гълъбчета

Качена снимка

#108 Потребителят е офлайн   Mirsi Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 07-June 11

Публикувано: 07 June 2011 - 09:08 PM

Момчета и момичета, случайно да имате някаква представа дали някъде из зоомагазините във Враца или пък някъде в околността може да се намери декоративно плъхче? Или ще трябва да се пътува до София?

#109 Потребителят е офлайн   Mirsi Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 07-June 11

Публикувано: 09 June 2011 - 08:54 PM

Е, отговор не получих, но все пак успях да намеря и сега да се похваля: от понеделник ще бъда горд собственик на едно от тези прекрасни животинки. Трябваше да бъде момиченце, но за жалост нямаше, та ще е мъжкар. Пристига утре, но уикенда съм извън града и няма да мога да се погрижа за него и трябва да му оправя новия дом ^^ Страшно се вълнувам!

#110 Потребителят е офлайн   interaktiven Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 27-February 13

Публикувано: 27 February 2013 - 01:44 PM

Продавам плъхчета за домашни любимци
e-mail:nasko_pld@abv.bg
тел: 0896664592

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#111 Потребителят е офлайн   m1ma Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 29-July 08
  • Gender:Female

Публикувано: 02 September 2013 - 07:35 PM

Чак сега открих,че и в дог-а има тема за плъховете .И тъй като днес съм тръгнала да се развявам из темите(отчетох се в котешката..) ,да се представим и тук.Горд притежател съм на Жорко и Кирчо .Качена снимкаКачена снимка

Жорко е блондина :af_089:.

Много добри,кротки и умни същества са.

По-нататък ще пусна още снимки и ще пиша за тях.



#112 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 September 2013 - 06:57 AM

m1ma, много харесвам плъхчета, твоите са чудесни! :wub:

[quote name='m1ma' date='02 September 2013 - 07:35 PM' timestamp='1378143322' post='1117141'
По-нататък ще пусна още снимки и ще пиша за тях.
[/quote]

Ще ми е интересно да разбера как съжителстват с котачетата и кученцата.

#113 Потребителят е офлайн   m1ma Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 29-July 08
  • Gender:Female

Публикувано: 03 September 2013 - 12:29 PM

С кучетата проблем няма - ходят до тях,душат песовете,но ако започнат да ги катерят,кучетата възмутени напускат терена.Иначе най-много обичат мен.Цяла зима са ме катерили като алпинисти когато вечеряме,защото тогава съм седнала на дивана,просят си ядене от моето и съответно получават :db_046:.

С котките е друга хавата ,голям страх ги гони.Само да ги доближа до Немо и скачат от ръцете ми като полудели,а той даже не ги отразява,странна порода коте е .

Иначе от гризачите те са най-подходящи за отглеждане ,според мен - не бягат,не гризят,не се крият,търсят човешка компания,ужасно са симпатични,не са претенциозни към храна и условия,социални са и ако имаш време може да ги научиш на номера.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#114 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 September 2013 - 03:33 AM

:rc_036: :wub:

#115 Потребителят е офлайн   parsy Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 19-December 13
  • Gender:Female

Публикувано: 19 December 2013 - 04:55 PM

Здравейте, специално се регистрарах с въпрос:
имаме плъхкиня - щерката я греда уж, много мило и обличливо животно, но... гризе яко дивана.
Почти направи дупка на стария, а сега и новия е почнала. Идея намам как да го опазя.
Гледала съм куче, котка, но с нея не мога да се справя, за дрехите и спалното бельо на детето не споменавам :).
Приемам всякакви идеи. Благодаря.

#116 Потребителят е офлайн   kriskogram Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 15-February 10

Публикувано: 02 January 2014 - 07:45 PM

Здравейте, аз отдавна съм се запалил по тези мъници и все не мога да се реша, но днес случайно минах през 2 зоомагазина и в двата не се продават, а помня преди време , че имаше бели мишлета за по 2 лева броя! Въпроса ми е : Някой знае ли къде в град Стара Загора мога да си закупя(може да не са чисто бели)? Еmail - kriskogram@abv.bg
Благодаря предварително и Честита Нова Година! :) :) :)

#117 Потребителят е офлайн   Z. Peev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 11-June 13

Публикувано: 03 January 2014 - 01:24 PM

Здравей, принципно ако ще си взимаш плъхче за домашен любимец, да си купиш от зоомагазин често е рисковано поради няколко причини: може да е болно, може да не е много социално, може да ти дойде бременно, може да има паразити (обикновено не ги гледат никак добре). Животинките, които най-често има са в лош вид, хората често ги купуват за храна на други домашни любимци.

Провери в тази страничка - https://www.facebook.../groups/pluh4e/

Питай дали някой няма плъхчета за раздаване/продаване около Стара Загора. Обикновено все на някого са му са се родили ушатковци и ги раздава.

Плъхчета съм гледал 4-5 години и са изключително пленителни домашни любимци. Относително краткият им живот се компенсира от невероятното удоволствие да общуваш с тези гадинки. Гледал съм много други дребни бозайници - хамстери, джербили, морски свинчета, заек, мишки... Но такова нещо като плъха просто няма.

Чисто, умно, социално, интересно и увлекателно животно. Общуването с хора му доставя удоволствие. Същевременнос това е изключително непретенциозно и ако си вземеш едно здраво плъхи и спазваш съвсем прости правила, няма да си имаш грижа.

Когато някой ме попита, какво малко животинче да вземе на детето си, това е моят избор - негово величество Плъха :).

Подходящи са за деца, независимо, че битува мнението, че хапят лошо. Това не е оправдано. Взимайки си плъхче от малко, то свиква с хората и никога, ама никога не ми са посягали да хапят. Дори когато ги храниш с пръсти, те разбират кое е ръката ти и кое е храната. Когато сме ги къпали, някои симпатяги се страхуваха ужасно, но никога, ама никога не са посягали да хапят. Със сигурност има изключения, но са редки и най-вероятно става дума за несоциализирани вече отраснали плъшоци.

Женски или мъжки, няма значение.

Имахме една баба Веси - този плъх го мъкнехме с нас по почивки, имаше си транспортна кутия и навсякъде пленяваше сърцата на хората - истински посланник на плъхчетата в човешкия свят :) . Доживя "дълбока старост" горката, преживя сериозна инфекция, възстанови се напълно (това е геройство за плъшонка) и почина спокойна на 3 години и половина. :) Мъчно ни беше и не сме взимали плъшонка след това. А и с кучето вече става по-сложно.

#118 Потребителят е офлайн   kriskogram Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 15-February 10

Публикувано: 03 January 2014 - 06:46 PM

Показване на мнениетоZ. Peev, в 03 January 2014 - 01:24 PM, написа:

Здравей, принципно ако ще си взимаш плъхче за домашен любимец, да си купиш от зоомагазин често е рисковано поради няколко причини: може да е болно, може да не е много социално, може да ти дойде бременно, може да има паразити (обикновено не ги гледат никак добре). Животинките, които най-често има са в лош вид, хората често ги купуват за храна на други домашни любимци.

Провери в тази страничка - https://www.facebook.../groups/pluh4e/

Питай дали някой няма плъхчета за раздаване/продаване около Стара Загора. Обикновено все на някого са му са се родили ушатковци и ги раздава.

Плъхчета съм гледал 4-5 години и са изключително пленителни домашни любимци. Относително краткият им живот се компенсира от невероятното удоволствие да общуваш с тези гадинки. Гледал съм много други дребни бозайници - хамстери, джербили, морски свинчета, заек, мишки... Но такова нещо като плъха просто няма.

Чисто, умно, социално, интересно и увлекателно животно. Общуването с хора му доставя удоволствие. Същевременнос това е изключително непретенциозно и ако си вземеш едно здраво плъхи и спазваш съвсем прости правила, няма да си имаш грижа.

Когато някой ме попита, какво малко животинче да вземе на детето си, това е моят избор - негово величество Плъха :).

Подходящи са за деца, независимо, че битува мнението, че хапят лошо. Това не е оправдано. Взимайки си плъхче от малко, то свиква с хората и никога, ама никога не ми са посягали да хапят. Дори когато ги храниш с пръсти, те разбират кое е ръката ти и кое е храната. Когато сме ги къпали, някои симпатяги се страхуваха ужасно, но никога, ама никога не са посягали да хапят. Със сигурност има изключения, но са редки и най-вероятно става дума за несоциализирани вече отраснали плъшоци.

Женски или мъжки, няма значение.

Имахме една баба Веси - този плъх го мъкнехме с нас по почивки, имаше си транспортна кутия и навсякъде пленяваше сърцата на хората - истински посланник на плъхчетата в човешкия свят :) . Доживя "дълбока старост" горката, преживя сериозна инфекция, възстанови се напълно (това е геройство за плъшонка) и почина спокойна на 3 години и половина. :) Мъчно ни беше и не сме взимали плъшонка след това. А и с кучето вече става по-сложно.




БЛАГОДАРЯ ТИ :) !!!

#119 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 30 October 2014 - 09:27 PM

Айде и аз да се разпиша тука :af_089:
След като преди години ми почина семейството плъхове-мъжки,женска и щерка на 3 год възраст повече не посмях да си взема плъх толкова малко живеят...това до вчера :smile:
В магазина от който пазарувам от над 2 месеца стоят две плъхчета за осиновяване никой не ги взима и всички просто подминават клетката им.Връщали ги от няколко домове,защото са много страхливи и не са социални с хора и гризкат пръсти ако се опиташ да ги пипнеш.Тс реших да им дам шанс и от вчера съм горд притежател на две сестрички-Ратка и Захарче(Rat-ka and Sugar).
Ще се радвам да споделите снимки на вашите клетки,както и какво имате в тях за занимание и забавление.Искам да им разнообразя скучния им живот ,който са водили до сега.
Също така приемам съвети за храненето.Предишните ми плъхове бяха изцяло на плодове,зеленчуци,ядки,семена и никаква гранулирана храна.От магазина ми дадоха пакетче гранула хапват я ,а се цупят на прясна храна.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни