Dog.bg Форуми : Плъх

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Плъх

#21 Потребителят е офлайн   ZeRBeRuS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 235
  • Регистрация: 02-March 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 04 March 2008 - 10:13 PM

Здравейте.Плъховете найстина са страхотни животни, имал съм си работа с тях, а и с бели мишки и хамстери  :blink: .Даже в момента имам 2женски и 1 мъжки плъх в един голям аквариум, но няма да са много дълго при мен , защото не са мой, но да си дойдем на думата.Страшно много искам да си гледам плъхче даже и едно , но не мога да склоня наще по никакъв начин.Имам скромна колекция от 50-60 животни, но единственото което не ми се разрешава е гризач и по специално плъШе .Дайте съвет как да склоня родителското тяло  :( .

bellissima може ли да ми кажеш малко повече за питона и по спецално ме интересува (доколкото разбирам е в зоо-магазин) и се продава, вид, цена, размери,документи,нрав с една дума всичко за дЗмията .

Поздрави, Милен.
User's Signature

Моята змия НЕ яде кучета и котки!

#22 Потребителят е офлайн   bellissima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1236
  • Регистрация: 14-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 05 March 2008 - 03:53 PM

ZeRBeRuS, питонката е жена.- кралски питон. Все още е млада. Около 80 см. Съвсем наскоро смени кожа. Храни се както разбра отлично на пук на повечето съвети, че с каквото е хранена до сега това ще продължи да яде, но при мен си позволява доста разнообразно меню  ;D..ами да продавам я, но нещо вече силно се двоумя дали да не си я оставя за мен, защото е много кротка и има доста "добродушен" нрав. Стига в зряла възраст някъде към 1.2 см.

#23 Потребителят е офлайн   ZeRBeRuS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 235
  • Регистрация: 02-March 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 05 March 2008 - 05:37 PM

Мерси за инфото bellissima .Цената и е страшно добра нз още как не си я продала.И да сме по-точни кралския (топчест) питон достига 1,2 до максимум 1,5 като размери и е един да не кажа голяма дума най-кроткият като нрав вид в семейство Boidae, подсемейство Pythoninae .Това е добре, че твоята папка, тези питони се славят с това , че има моменти в който може даже и 1 година да не ядът.
User's Signature

Моята змия НЕ яде кучета и котки!

#24 Потребителят е офлайн   bellissima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1236
  • Регистрация: 14-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 06 March 2008 - 08:08 PM

пак забравих за фотоапарата :huh:
...като отидох днес плъхонките ми бяха подготвили изненада  :o - всичките тръгнали на ексурзия и пирували цяла нощ. Докато им почистя "жилището" успяха да избягат още 2 пъти, което ме накара да увелича мерките за "безопасност". Скитащите бандити цял ден спаха изморени и преяли  ;D B)...дано утре не заваря същото положение ;D ;D ;D

#25 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 06 March 2008 - 10:39 PM

Кате, да не забравиш ФОТОАПАРАТА!!!!!!!!!!  ;)
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   bellissima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1236
  • Регистрация: 14-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 09 March 2008 - 08:52 PM

имам снимки...ама да ти кажа не съм се старала да им правя кой знае каква фотосесия - колкото успях...абе тия се научиха 1 път да бягат и всеки път ходят на ексурзии ще ги санкционирам вече. бежовката ми бременеее - надула е шкемби та ще чакам бебета от майчето. сега ще намаля снимките и ги пускам

#27 Потребителят е офлайн   bellissima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1236
  • Регистрация: 14-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 09 March 2008 - 08:57 PM

шейха на харема - момчето с бяло и черно

#28 Потребителят е офлайн   bellissima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1236
  • Регистрация: 14-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 09 March 2008 - 09:02 PM

това е първата му жена със същата окраска като него

#29 Потребителят е офлайн   bellissima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1236
  • Регистрация: 14-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 09 March 2008 - 09:09 PM

бременната мама ..да бяга днес чак си беше порязала пръстчето на едното краче на стъклото  :'(

#30 Потребителят е офлайн   bellissima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1236
  • Регистрация: 14-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 09 March 2008 - 09:17 PM

и последната мома - бежаво и бяло

#31 Потребителят е офлайн   bellissima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1236
  • Регистрация: 14-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 09 March 2008 - 09:19 PM

ZeRBeRuS, бе питонката съм я изкарала малко по - голяма - нали знаеш - женското око обича да преувеличава в сантиметрите хахахха  ;D към 50 см. е :)) следващият път и нея ще снимам.

#32 Потребителят е офлайн   Таря Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 March 2008 - 03:03 PM

Здравейте и от мен!
Аз също съм голям любител на плъховете. 2,5 години имахме една страхотна разбойничка на име Пупи, която за съжаление ни напусна в края на лятото.
Голяма сладуранка беше и голямо диване. Любимото и забавление беше да се завира по джобовете на мъжа ми и да му краде оттам носните кърпички. Водили сме я навсякъде с нас през тези години. Минала е толкова километри, че накрая и викахме Плъх-пътешественик.
Ето малко нейни снимки:
Тук дивеем по дивана
Качена снимка

Тук си четем книжка с кака
Качена снимка

А тук сме на морето в квартирата и се борим с едно роло тоалетна хартия
Качена снимка


А сега от събота вкъщи имаме едно малко бяло пухче.
(нямаше мишки за змията ми и взехме бебе плъхче, обаче ми дожаля да и го дам, а пък то е толкова миличко, че даже и на мъжа ми му е мъчно).
Като го снимам ще пусна да го видите


#33 Потребителят е офлайн   ZeRBeRuS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 235
  • Регистрация: 02-March 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 10 March 2008 - 06:52 PM

Честито за плъшето, Таря (м/д другото няма начин да не съм те мернал аз бях на алеята на екзотичните животни от 9 до към 12 без нещо, а плъхчето е от Ростислав  ;) [голям съм шпионин  ;D ;D ;D], ако си го взела от пазара за животни на Подуене разбирасе).Така и не мога да накарам наще да си взема :'( , а страшно много искам.Плъховете са страхотни животни , а са и страшно интелегентни и не могат да стъпят и на върха на опашката на мишки,хамстери или каквото и да е .

П.П. Май любителите на змии почнаха да стават повечко.
User's Signature

Моята змия НЕ яде кучета и котки!

#34 Потребителят е офлайн   bellissima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1236
  • Регистрация: 14-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 10 March 2008 - 08:32 PM

днес малечка-палечка я купиха - хора, които преди няколко дни взеха същото на украска мъжкарче. Много са възхитени от плъхчетата - няма и как друго яче, защото мога да кажа, че от всички "гризачи" до момента те наистина ги превъзхождат във всяко едно отношение! умни,хитри, добрички и бих казала любвеобвилни.
До преди няколко дни като имах мини хамстер - колкото беше мини толкова и диво зверче беше - ууу истински кошмар..и не ми дожаля (много) като го изяде питонката...ама и тя се поузори малко с него, но все пак успя да го налапа.
Таря честито и от мен за придобивката. Дано да имате още по - хубави емоции с него!

ААА забравих да се похваля - днес гледах шкембито на бяло черната жена и се виждаше как бебетата риткат в коремчето й. Скоро ще имаме поколение  :yahoo: :yahoo: :yahoo:

#35 Потребителят е офлайн   Таря Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 March 2008 - 04:01 PM

Хаха, ZeRBeRuS ме разконспирира тотално  :blink:

#36 Потребителят е офлайн   Таря Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 March 2008 - 07:47 PM

Ето малко снимки на бебето Пухи  :blink:

Тук изследва разните му там кабеляци и джаджи (още не се е опитвала да ги гризе):
Качена снимка

А тук вече е проверила какво има в калъфа от фотоапарата:
Качена снимка

Опитвам се да я накарам да се разхожда насам-натам по леглото или по бюрото, но може би и е още рано - все бърза да се докопа до мен и да ми се качи върху рамото (вчера като ми се завря в косата беше голям купон - закроти се нещо и само я чувах как ме "подстригва" със зъбките). Даже и с лакомства не мога да я накарам да се отдели от мен или пък да играем навън на леглото.
А иначе като си е в клетчицата пада страхотна игра! Като започна да и ровичкам из талаша и да шавам с пръсти направо откача  ;D Скача, премята се, подхапва ме, бори се с пръстите ми като луда!

Сравнявайки я с предишната ми плъшка, забелязвам същствена разлика в характерите.
Тази още от първия ден се социализира прекрасно. Не и пролича никакъв стрес от пренасянето до вкъщи, няколкочасовия престой в пластмасова бутилка (нали беше осъдена душичка милата) и настаняването в нова къща впоследствие - радваше се на вниманието ни още от първата вечер без да проявява никакви признаци на уплаха (свиване на уши, бягане, криене и т.н.). Сега само чака някой да се мерне пред клетката и започва с номерата за привличане на внимание, а като си сложа вътре ръката веднага се настанява в шепата ми и чака да я извадим  ;)

Предишната госпожица беше много по-дива и асоциална. Отне ни доста време докато изградим доверие у нея. Може би 2-3 седмици в началото непрекъснато свиваше ушите и показваше явно нежелание да бъде пипана. Започна да търси контакт с нас едва след втория - третия месец. Научи си името и в 90% от случаите идваше когато я повикаме, но това беше всичко - никакви други команди или номера не научи въпреки усилията ни. Иначе беше много игрива (хвърчеше насам-натам по дивана, лглото, пода или където и да е като Фитипалди, катереше се по главите ни, преглеждаше дали сме си изчистили ушите и какво имаме в джобовете и т.н.) и никога, никога не е проявила агресия.

bellissima, как е мама плъшка - бременее ли?  :blink:

ZeRBeRuS, сигурна съм, че веднъж ако успееш да пребориш предрасъдъците на вашите относно плъхчетата те много ще ги харесат! Така беше и с мъжа ми - когато донесох Пупси вкъщи два дни пуфтя и буча, а накрая отсече, че не иска да има нищо общо с тоя добитък - нито да го храни, нито да го пои, нито да му чисти, а ако може и да не го вижда много-много. Точно седмица след това как я глезеше самоооо!!!
Така че ти пожелавам успех в убеждаването!


#37 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 14 March 2008 - 10:01 PM

Ayyy колко много плъхчета!!!!!!  :yahoo:
Кате, Кате... Искам бежово с бяло женско!!! На 22 и 23 ще съм във Варна ако не намеря до тогава плъхка ще си взема от Варна!!!!  :P
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   bellissima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1236
  • Регистрация: 14-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 16 March 2008 - 12:42 PM

мише, малечка-палечка я продадох. чакам сега бебетата да се родят. 1ва ще бъде тази с бяло и черно. Незнам обаче от какъв мъжки ще са бебетата. А тази която ми е бежова е заплодена с мъжкият, който е в бяло и черно. Предполагам, че ще има интересни разцветки. Надявам се докато дойдеш във Варна вече да имам едни бебета. Така или иначе ще чакам да се видим и да ги видиш на живо.

#39 Потребителят е офлайн   bellissima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1236
  • Регистрация: 14-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 17 March 2008 - 04:04 PM

:blink:

#40 Потребителят е офлайн   shidzune-sama Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 318
  • Регистрация: 10-August 07
  • Gender:Female
  • Location:ВарнА

Публикувано: 19 March 2008 - 02:34 PM

ауу големи сладури са тожа плъхчетата :wub: аз сега се каня да си купя едно,някои може ли да ми каже къде във варна се продават :blink:

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни