Dog.bg Форуми : Джербили

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Джербили

#1 Потребителят е офлайн   buch Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1000
  • Регистрация: 16-March 07
  • Gender:Male
  • Location:София жк надежда

Публикувано: 20 December 2007 - 10:34 PM

Какво трябва да знаете преди да си купите джербили

Монголските джербили са много приятни домашни любимци,но е добре да знаете малко повече за тях преди да си ги вземете.

Никога не си купувайте монголски джербили импулсивно,защото след това може да се разочаровате дълбоко.Имайте предвид че дори малко семейство джербили също искат грижи.Монголските джербили не са скъпи,но преди тях трябва да си купите доста неща,освен животните.Например ще ви трябват храна и клетка.Джербилите като всяко друго животно,имат нужда от грижи всеки ден независимо дали сте уморени.Също така трябва да имате някого предвид да ви ги гледа когато не сте у дома за по-дълго.

Винаги си набавяйте достатъчно информация за животното,което ще купувате за да знаете от какво има нужда и как да се грижите за него.Монголският джербил,правилният домашен любимец ли е?Говорете с вашите деца преди да им купите Монголски джербили,като например кой ще ги храни и кой ще им чисти клетката.Монголските джербили са подходящи за деца над 10год.Ако имате по-малко дете,което ще трябва да се грижи само за джербили по-разумно ще е да му вземете заек,морско свинче или питомни плъхове.Трябва да знаете че монголските джербили не стават за гушкане и галене.Те са много живи и енергични животни и никога няма да седнат в ръката ви и да стоят мирни.Могат да се опитомят.но не както плъховете,морските свинчета и др.

Трябва клетката ви да е напълно обзаведена преди да си купите джербили.

Един или повече?

Монголските джербили не могат да живеят по един.Винаги си взимайте поне 2 Монголски джербила.Те са силно социални животни,които имат нужда от партньор за да бъдат наистина щастливи.Не само за игра,но и партньор с който да се гушкат докато спят или с който да направят семейство.Монголските джербили в природата живеят на големи групи и никога сами.Човекът никога не е добър заместник,дори да даде всичко от себе си.Внимавайте и не се доверявайте на продавачи,които ви убеждават че монголските джербили могат да живеят сами.Ако искате да гледате един джербил това е- Дебело опашатия джербил(Pachyuromys duprasi).,които могат да живеят и по един.

Трябва да имате предвид,че мъжките групи са по-лесни за отглеждане отколкото женските.Женските за по-агресивни една към друга.Ако си взимате женски,ще ви препоръчам да си вземете 2 женски или 1 мъжка и 1 женска.Женските започват да се бият много често ако са повече от 2.И мъжките и женските за много приятелски настроени към техния стопанин.

На какво да обърнем внимание при купуването на джербил?

Монголските джербили винаги трябва да са здрави когато си ги взимате.Здравият монголски джербил има чисти очи и е много жизнен.Очите трябва да са чисти,сухи и блестящи.Половите органи и ануса трябва да са чисти и сухи,също както и носът.Ушите трябва да са чисти отвътре,а зъбите трябва да са жълти и също така чисти.Животното не трябва да е много слабо,но не и много дебело.
User's Signature

КУЧЕТО - КАКВО Е ТО ЗА НАС? НАЙ-ДОБЪР ПРИЯТЕЛ, НАЛИ?

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Keri14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1208
  • Регистрация: 28-September 07
  • Location:гр.София,кв.Младост2

Публикувано: 20 December 2007 - 11:33 PM

а снимка? :blink:

#3 Потребителят е офлайн   georgy_n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 113
  • Регистрация: 10-February 07
  • Location:pleven

Публикувано: 21 December 2007 - 10:38 AM

гледах ги в магазина не са скъпи красиви са преличат ми на дегу в умален размер. Аз мислих или тях или дегу, но дегу са по големи и може да ги галиш(поскоро да ги почесваш)  :blink:

#4 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 21 December 2007 - 12:02 PM

Eто ви малко снимки на тези симпатични гризачи. Те са много социални животни и е много готино да ги гледаш как се гушкат и си играят  ;)

#5 Потребителят е офлайн   buch Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1000
  • Регистрация: 16-March 07
  • Gender:Male
  • Location:София жк надежда

Публикувано: 21 December 2007 - 02:08 PM

Ами ако искате мога да пусна снимки на цветовете и оше инфо ако искате
User's Signature

КУЧЕТО - КАКВО Е ТО ЗА НАС? НАЙ-ДОБЪР ПРИЯТЕЛ, НАЛИ?

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   georgy_n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 113
  • Регистрация: 10-February 07
  • Location:pleven

Публикувано: 21 December 2007 - 08:36 PM

има и др. цветове ли  :huh: може ли да пуснеш снимки  ;)

#7 Потребителят е офлайн   buch Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1000
  • Регистрация: 16-March 07
  • Gender:Male
  • Location:София жк надежда

Публикувано: 21 December 2007 - 09:33 PM

http://gerbils.hit.bg/color.html ето в този сайт има всичко за джербилите
User's Signature

КУЧЕТО - КАКВО Е ТО ЗА НАС? НАЙ-ДОБЪР ПРИЯТЕЛ, НАЛИ?

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   georgy_n Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 113
  • Регистрация: 10-February 07
  • Location:pleven

Публикувано: 22 December 2007 - 09:49 AM

в нашия магазин има от 8 вариант  ;) може по нататък и от тях да си взема въпреки че ще стане лудница у нас  ;D

#9 Потребителят е офлайн   koteto50 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 906
  • Регистрация: 09-February 08

Публикувано: 13 February 2008 - 08:46 AM

извиняваите 4е е с закаснение но от каде е тази 3-етажна клетка.продават ли я по магазините?!?! :blink: :blink:

#10 Потребителят е офлайн   Doggie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 106
  • Регистрация: 22-May 08
  • Location:Поморие

Публикувано: 18 August 2008 - 09:25 PM

в сряда и аз ще се сдобия с 6 такива калпазанчета  :yahoo:

#11 Потребителят е офлайн   Doggie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 106
  • Регистрация: 22-May 08
  • Location:Поморие

Публикувано: 20 August 2008 - 10:27 PM

уеееее имам си джербилчета 3 даодх на 1 фр а 3 за мен ,че и сефте успяха да напраят(да ме ухапят)  :yahoo:

#12 Потребителят е офлайн   didkata_s Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 146
  • Регистрация: 21-October 07
  • Location:София

Публикувано: 02 March 2009 - 03:36 PM

Здравейте.
Преди два дни мама Миша и татко Мишо имат своите поредни наследници.
Още незнам какъв пол са.

Скоро ще си търсят собственици.

Това са родителите -
Качена снимка

От както са при мен - вече 2 години, винаги се раждат сивкави и черни мишлета.
Нито веднъж бежовки.

Така изглеждаха предишните бебета -

Качена снимка

Две бяха такива и едно чисто черничко.
На първите им намерих осиновители, но черничкото остана при мен.
До колкото мога да видя сегашните също ще са сиво-бели.

Ако някой иска да осинови - нека пише.
User's Signature

Когато човек използва правото си да замълчи, тогава на истина има какво да каже!!

#13 Потребителят е офлайн   Gabiityy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 25-April 10
  • Gender:Female
  • Interests:Интереси хмм..:животни най-напред след това музика и забавления :D .
  • Skype:

Публикувано: 25 April 2010 - 09:05 PM

Джербилите са уникални малки салдки животинки :smile: .Аз лично се уверих в това . Те си имат и собствено мнение (уверих се :ab_041: ).Имам обаче въпрос..мойте са две женски Мини и Анаи..Анаи е много,много буйна..постояно скача..неможе да се спи от нея :tb_195: .Искам да я опитмя..,но тя не ми дава да я пипна :eg_033: какво съм и направиал пу..,че е инат..никога нямаме еднакво мнение..та чудех се дал ида я събера с Мини..страх ме е да не се избият :dh_188: моляви кажете ми какво да правя.А другия ми проблем е моето ангелче (Мини)..та както казвах тя е ангелче..докато не сатне време за сменяне на талаша :ab_041: .Като тръгна да го махам тя върви след ръката ми и сек атери по нея..не ме оставя да го сменя.. като я извадя я слагам в куия и ят стои кротко (понякога) лежи,седи..тича.. и пак става ангелче..като я върна в празния аквариум и тръгна да слагам новяи талаш па ксе започва сакчане,тичане,катерене..и като сложа малко талаш тя го захапва и го носи от едната част на аквриума до другата.. :ab_041: понякога ми помага така :af_089: ..,но не ми е лесно моля помогнете..благодаря предварително :smile: Ето снимки на Мини и Анаи :ab_041: незнам дали ще ги харесате :dh_188: Прикачена снимкаПрикачена снимка .Бялата е Анаи а другата е Мини :ae_085:

#14 Потребителят е офлайн   j_ADA_miki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 238
  • Регистрация: 08-September 07
  • Gender:Female
  • Location:plovdiv

Публикувано: 08 June 2011 - 03:41 PM

Това е Голди тук е на около 20 дни взех го миналата седмица и не мога да повярвам колко бързо расте. Ето го и него :wub:
снимките са от деня в които го взех
Прикачена снимка Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   parrot_66 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 372
  • Регистрация: 16-June 09
  • Gender:Male

Публикувано: 08 June 2011 - 11:05 PM

Много е сладко ,ама не е ли много мъничко още?

#16 Потребителят е офлайн   j_ADA_miki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 238
  • Регистрация: 08-September 07
  • Gender:Female
  • Location:plovdiv

Публикувано: 09 June 2011 - 10:05 PM

Той расте много бързо вече не е същия бръмбар много е сладък.Даже котката си го "осинови"
ето ги

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Arancia Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 02-July 11

Публикувано: 07 July 2011 - 08:12 PM

Здравейте, аз също имам джербили и за мен това са едни наистина страхотни дребосъци :smile: Мама Кики е кафява (агути с бяло коремче), а тате Бобчо е шарен (черен с беличко). Много си ги обичам и много им се радвам, обаче имам проблем с малките. Имам 10 техни малки от 2 поколения и всички са заедно. Клетката ми е голяма, но все пак те са твърде много и мисля, че това ги притеснява. Така че, ако някой иска мога да му дам някой от мъниците. Нямам шарени като таткото-само кафявички като майката и чернички. Много са сладки, все се закачат и все са с нещо заети :ab_041: Добрички са (не хапят) и по-големите обичат много да скачат в ръката ми. По-късно ще публикувам снимки на цялата банда симпатяги.

#18 Потребителят е офлайн   didkata_s Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 146
  • Регистрация: 21-October 07
  • Location:София

Публикувано: 10 July 2011 - 12:13 PM

Аз се интересувам от една женска!
User's Signature

Когато човек използва правото си да замълчи, тогава на истина има какво да каже!!

#19 Потребителят е офлайн   Arancia Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 02-July 11

Публикувано: 11 July 2011 - 06:41 PM

Имам 3 женски и всичките са кафяви (агути). Ще кача снимки. Две от тях са по-големи-родиха се на 15.03.11 г. (на втората и третата снимка) , а третото (на първата снимка) се роди на 28.05.11 г. На последната снимка могат да се видят майката, таткото и цялото домочадие :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#20 Потребителят е офлайн   Изи Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 07-December 11

Публикувано: 07 December 2011 - 04:03 PM

Здравейте :)
Подариха ми джербил за рождения ден и до днес все още се чудих какъв пол е. Вече няма съмнение - когато се прибрах от работа, намерих младото поколение. Джербилът ми е родил :) По принцип живее в метална клетка с пластмасово дъно. Покрила съм я с талаш. Когато се прибрах, малките бяха позаровени в талаша ( изглеждаше удобно), но от тогава насам Изи (така се казва майката) рови като луда и само дращи по пода на клетката понеже отдавна е разхвърлила талаша. Имам чувството, че постоянно гази през малките и не знам какво да правя. Притеснявам се, че ще ги убие така. Това ми е първият джербил и не знам как се грижат за малките си, така че всякакви съвети ще ми бъдат полезни. Наистина имам нужда от помощ!!!

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни