Dog.bg Форуми : Зелена игуана

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Зелена игуана

#1 Потребителят е офлайн   coolice Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 904
  • Регистрация: 26-June 06
  • Gender:Female
  • Interests:dogo argentino , agility

Публикувано: 30 December 2007 - 08:55 AM

Предлагам тук да пишем за игуаните , какво знаем за тях и как се оглеждат като домашен любимец.
П.С.Ако има подобна тема ще помоля админа да я изтрие.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Антония Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 185
  • Регистрация: 26-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 January 2008 - 01:05 PM

Аз гледах игуана 8г., сега е в Природонаучния музей. Знам доста за отглеждането им, първо от Интернет, а после и от личен опит. Ето го и Гонзо

#3 Потребителят е офлайн   Keri14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1208
  • Регистрация: 28-September 07
  • Location:гр.София,кв.Младост2

Публикувано: 02 January 2008 - 01:16 PM

А защо е в природонаучиния музей?Смисъл интересно ми как може да гледаш животно толкова време и да го дадеш,като може да си остане при теб.Незнам все едно да си дам зайчетата и папагала ми в музея,може защото и там такива.Ще ми интересно,може да има причина де да знам.Аз съм виждала там игуани две май.

#4 Потребителят е офлайн   buch Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1000
  • Регистрация: 16-March 07
  • Gender:Male
  • Location:София жк надежда

Публикувано: 02 January 2008 - 02:43 PM

Щом знаеш се почва тормоз ;D разказвай за характера храненето и всичко за терариума температури и бля бля
User's Signature

КУЧЕТО - КАКВО Е ТО ЗА НАС? НАЙ-ДОБЪР ПРИЯТЕЛ, НАЛИ?

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Антония Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 185
  • Регистрация: 26-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 January 2008 - 04:12 PM

Ако ползвате английски, от този сайт съм се обучавала за отглеждането на Гонзо http://www.sonic.net/melissk/404.html

Какво точно ви интересува, ако още нямате игуанче, мога като начало да ви кажа какви са трудностите с отглеждането им.

Моята я дадох на музея защото стана агресивна към мъжа ми, а тя живееше свободно в кабинета му. Изглежда са много злопаметни, защото без да иска, той й защипа пръста с вратата на клетката и 2 месеца след това, щом го видеше се надуваше, гледаше страшно и  :angry: се готвеше за скок върху него.....

#6 Потребителят е офлайн   buch Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1000
  • Регистрация: 16-March 07
  • Gender:Male
  • Location:София жк надежда

Публикувано: 02 January 2008 - 10:33 PM

Ами да аз нямам игуанче но ако реша да си взема ше ми е нужно всичко като инфо значи найстина ще е добре да каже те какви са трудностите
User's Signature

КУЧЕТО - КАКВО Е ТО ЗА НАС? НАЙ-ДОБЪР ПРИЯТЕЛ, НАЛИ?

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Антония Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 185
  • Регистрация: 26-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 January 2008 - 10:20 AM

Гледаните в къщи игуани най-често страдат от бъбречни заболявания поради недостатъчна влажност и болести на костите поради липса на витамин Д.
Основните трудности са в поддържането на висока температура и влажност. Игуаните трябва да са на топло (22-26 оС) и влажно (над 60%), както и да се пекат на слънце поне по 1/2 час дневно. Като начало ви трябва голям аквариум, най-добре около 1 м. дълъг, термометър и влагомер, отгоре да има лампа, за да я затопля, но да не е много близо до нея, по-добро решение е електрическа възглавница, върху която да лежи.
За да е влажно се пръска от време на време с вода с пулверизатор, в аквариума е хубаво да има и ваничка с вода. Вместо слънце се препоръчват специални ултравиолетови лампи, но аз не можах да намеря такава. Трябва ви и голяма клетка на балкона, в която да я слагате да се пече на слънце и също я пръскате с вода и слагате съд с вода на пода. Ако пече хубаво слънце и през зимата трябва да се слага в клетката за около 1/2 час, независимо че е студено, кожата й се загрява от слънчевите лъчи и поема необходимия й вит. Д. През лятото, когато температурите през нощта не падат под 20оС, може да си стои само в клетката навън, само за да не се обезвлажни се пръска и къпе.

Ако имате вана, всеки ден я пълните с около 30 см. топла вода и слагате игуаната в нея да си играе и да се овлажнява, освен това привиква да си върши работите във водата и не цапа аквариума.
Като порасне голяма (моята стана 130 см.) и й стане тясно в аквариума, може да си живее в някоя стая. Моята стоеше на раклата върху електрическа възглавница, а през зимата лягаше върху радиатора.

Каквто виждате не е много просто и изисква доста грижи  :-! Освен това има трудности с пренасянето й насам-натам, защото като се уплаши хапе, а ноктите й са остри и закривени като кукички за риболов и където ви докопа се закача и дере ужасно :sos:, затова в началото, докато се опитоми, се подрязват, което хич не е лесно

Добрата новина е, че няма никакви проблеми с храненето, ядат плодове, зеленчуци, варено яйце, сирене. Моята, въпреки че игуаните се водят немесоядни, умира за варено месце.

Засега толкова, ако някой все пак реши да си вземе такова животинче, ще помагам колкото мога.

#8 Потребителят е офлайн   buch Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1000
  • Регистрация: 16-March 07
  • Gender:Male
  • Location:София жк надежда

Публикувано: 03 January 2008 - 02:12 PM

Леле найстина е трудно но толкова много искам че някой ден баба ми  като се прибереот пазар ще се разпищи че има гущер в къщи а какви са цените на игуаните и горе доло колко излиза да си обурудваш клетката или аквариума или терариума не говоря за най скъпите продукти но горе долу :-
User's Signature

КУЧЕТО - КАКВО Е ТО ЗА НАС? НАЙ-ДОБЪР ПРИЯТЕЛ, НАЛИ?

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Антония Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 185
  • Регистрация: 26-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 January 2008 - 03:00 PM

Преди 7г. малка игуана беше 80 - 100 лв. Клетката ми е направи познат за 100 лв. Стайните термометри са евтини, влагомерът е по-скъпичък, не помня колко струваше, аквариумът май беше стотина лева, като прибавите и ел. възглавница ще се получат около 500 лв.

#10 Потребителят е офлайн   buch Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1000
  • Регистрация: 16-March 07
  • Gender:Male
  • Location:София жк надежда

Публикувано: 03 January 2008 - 09:41 PM

Айде някой неща да са поскъпнали значи поне 700лв ами от една страна не е толкова много защото е животно което не живее в нашата страна и трябва да му осигориш условията такаче 700лв не са много поне според мен реално погледнато вече ако искаш перфектни условия ще излене по скъпо но за това животинче е поносима цената а и ако го искаш нищо няма да те спре
User's Signature

КУЧЕТО - КАКВО Е ТО ЗА НАС? НАЙ-ДОБЪР ПРИЯТЕЛ, НАЛИ?

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 19 February 2008 - 10:54 PM

Антония искам да те питам дали тази електрическа възглавничка не я пазиш още??? Защото ние се нуждаем от такава ... Ето я и моята Тери :)
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#12 Потребителят е офлайн   Антония Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 185
  • Регистрация: 26-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 February 2008 - 11:01 AM

[quote author=Rasta link=topic=12609.msg349436#msg349436 date=1203454478]
Антония искам да те питам дали тази електрическа възглавничка не я пазиш още??? Защото ние се нуждаем от такава ... Ето я и моята Тери :)
Rasta, голяма сладурана е Тери. Не пазя възглавницата, защото Гонзо доста я поразкъса, но можеш да си купиш от магазин за ел. уреди. Облечи я в допълнителна калъфка, за да я запазиш от острите нокти на Тери.

#13 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 20 February 2008 - 09:39 PM

много е красив Гонзо...вие бяхте пуснали обяви че го продавате,нали??? Много е красив...А Тери не иска да расте...Бели си само главата,а тялото изобщо... :( какво да правим??? Храни се добре...
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#14 Потребителят е офлайн   Антония Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 185
  • Регистрация: 26-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 February 2008 - 10:03 AM

На каква възраст е Тери, те не растат много бързо. Гонзо на 6 - 7 г. стана 140 см. Давай й да хапва и по-хранителни неща, не само марули - варено яйце, сурови тиквички, зеле, баничка, портокал. Не е хубаво да расте бързо, защото игуаните имат крехка костна система. Къпи я всеки ден, по възможност да седи във вана с топла вода около 1 час и да се пече на слънце поне 1/2 час дневно.

#15 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 22 February 2008 - 12:20 PM

Тери е на година и малко и е 50 см...Но не расте изобщо, от половин година си стои 50 см и си бели само главата-това мисля че не е нормално.А е много претенциозна на тема хранене-не яде всичко.От 1 седмица е станала много агресивна-посяга да хапе и бие с опашка-какво да правим-преди не беше такава,нещо се побърка  :'( Дай съвет...?
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#16 Потребителят е офлайн   Антония Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 185
  • Регистрация: 26-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 February 2008 - 04:24 PM

Обикновено стават агресивни като се разгонят, когато са уплашени или като се затоплят на слънце или в тола вода. Нападат и когато са на земята и се чувстват застрашени, защото в природата живеят по дърветата. Твоята е малка за разгонване, ако често я пипате и досега не е ви е нападала, не знам защо е станала агресивна :o. Избягвай резките движения, взимай я по-често, за да свикне с хора. Игуаните разпознават хората от семейството и се плашат и могат да нападнат непознати, затова като идват външни хора, да я гледат от разстояние!

Освен това, изглежда са много злопаметни :angry:, мъжът ми защипа пръста на Гонзо с вратата на клетката , няколко месеца след това, щом го видеше се надуваше и тръгваше да го напада и това ни принуди да го дадем.

#17 Потребителят е офлайн   ZeRBeRuS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 235
  • Регистрация: 02-March 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 02 March 2008 - 08:33 AM

Здравейте.Аз лично нямам игу, но знам доста за тях и терариума с оборудването и животно каде каде не са 500-700 лева.Когато оборудвах терариума за моя крокодил ми излезе към 200 лева (терариум и оборудване), а и двете животни искат едно и също оборудване, и терариума за подрастващи индивиди горе-доло може да е с еднакви размери.Значи аз купих следните неща:

Термометар на екзотера - 12.90
Ултравиолетова лампа (UVB +5%) - 25.00
Лампа на екзотера(с инфра червени лъчи,60 вата) - 15.00
Рептолайф (витамини) - 12.5
Рептокал (калции) - 12.5
Тяло за двете лампи, с ключетата, фасонки,щепсели и кабели - 30.00
Нагревател с термореле за ваната с вода - 15.00
Терариумът (80д/50в/45ш) ми излезе 50-60 като има проветрение само отгоре.

А иначе сега игуаните вървят между 60 лв и 100лв , зависи от кой я купиш, а иначе в зоо-магазините са към 130-200 зависи от размера на животното.

Поздрави, Милен.
User's Signature

Моята змия НЕ яде кучета и котки!

#18 Потребителят е офлайн   red stone Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 238
  • Регистрация: 14-April 07
  • Gender:Male

Публикувано: 17 April 2008 - 09:39 PM

Нашият терариум е бивш шкаф.Не помня цени.Само това че игуаната струваше по-малко от ултравиолетовата лампа.

#19 Потребителят е офлайн   red stone Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 238
  • Регистрация: 14-April 07
  • Gender:Male

Публикувано: 17 April 2008 - 09:42 PM

:blink:

#20 Потребителят е офлайн   coolice Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 904
  • Регистрация: 26-June 06
  • Gender:Female
  • Interests:dogo argentino , agility

Публикувано: 18 April 2008 - 11:16 PM

А хубав терариум.Като гледам и и гущерчето в него се чувства щастливо. :blink:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни