Dog.bg Форуми : Зелена игуана

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (9 Страници) +
  • « Първа
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Зелена игуана

#141 Потребителят е офлайн   killtox Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 08-April 09
  • Gender:Male
  • Location:Монтана

Публикувано: 18 July 2009 - 01:50 PM

ехе супер е всичко, но само за едно ме е много яд. яд ме е че не мога да си намеря някои да ми подари едно малко бебче с което и аз да се гордея.ако има някои нека да пише ще съм много благодарен

#142 Потребителят е офлайн   Кламер Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 19-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Златица

Публикувано: 19 August 2009 - 07:30 PM

Здрасти на всички ^^ тъй като съм малко глупава искам да попитам за някои неща относно купуването на едно такова малко чудовище като игуаната =)
Та, значи . .
1во от къде ще мога да си купя една здрава игуана на не повече от 4-5 месеца и каква цена е долу-горе
2ро може ли направо да започна да я отглеждам в голям терариум и той да не бъде изцяло стъклен а от дърво / и стъкло . . /
3то ще има ли проблем ако я купя някъде зимните месеци, защото може би тогава ще имам възможност =)

. . и мисля, че е това smile.gif благодаря предварително на тези, които ще ми помогнат smile.gif
User's Signature

Когато гледам назад живота ми е водопад, в бързеите на река понесъл съм се . . докога ? ? Хващам се за клон, откършвам се, не се предавам . . Водопада ме повлича, оцелявам, продължавам ! ! И гледам напред с надежда ВСИЧКО ЩЕ БЪДЕ НАРЕД ! !

#143 Потребителят е офлайн   Aragoen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-April 07
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 24 August 2009 - 03:17 AM

Има доста места от кадето може да си вземеш, да терариума може да е и в комбинация :) дори не само на дърво и стъкло, не е проблем да я вземеш зимните месеци стига да си намериш :)
User's Signature

И ние ядем бонбонки тик-так и пушиме кент!!!


Цитат

Американски форум - Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Арменски форум. - Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум - Задаваш въпрос, после в 50 поста ти разказват какъв си тъпак, че си попитал.



Качена снимка

#144 Потребителят е офлайн   Кламер Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 19-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Златица

Публикувано: 24 August 2009 - 08:07 AM

хах, е значи сега е по - добре да си взема =) аа ако някой сподели долу горе каква ще е цената на бебе игуана в София много ще го обичам smile.gif
User's Signature

Когато гледам назад живота ми е водопад, в бързеите на река понесъл съм се . . докога ? ? Хващам се за клон, откършвам се, не се предавам . . Водопада ме повлича, оцелявам, продължавам ! ! И гледам напред с надежда ВСИЧКО ЩЕ БЪДЕ НАРЕД ! !

#145 Потребителят е офлайн   SanifleX Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 16-March 09
  • Gender:Male

Публикувано: 25 August 2009 - 10:41 AM

Зависи от къде я взимаш ;) от човек, който ги е отгледал до 150лв ;) , от зоомагазин сигорно над 200лв ;]

#146 Потребителят е офлайн   Aragoen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-April 07
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 01 September 2009 - 11:05 PM

цената е около 150 лв зависи може и да е много отгоре и много отдоло според мен една реална цена е 150 но и тя е много
User's Signature

И ние ядем бонбонки тик-так и пушиме кент!!!


Цитат

Американски форум - Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Арменски форум. - Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум - Задаваш въпрос, после в 50 поста ти разказват какъв си тъпак, че си попитал.



Качена снимка

#147 Потребителят е офлайн   Станимир Казаков Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 10-November 09

Публикувано: 10 November 2009 - 11:27 PM

Всичкото разбрах само не разбрах каква е желаната температура за банята на игуаната и след като излезе от банята сега в студените дни какво я правим след това. УВ лампата разбрах, че е задължителна нали така ? Отоплението ми е от камък в който е вграден нагревател, специален за такива животинки, достатъчно ли е или не ? Благодаря Ви предварително!

Тия дни ще кача и някоя снимка на красивата ми животинка

#148 Потребителят е офлайн   la koce nostra Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 23-February 10

Публикувано: 23 February 2010 - 02:31 PM

Здравейте, наскоро ми подариха зелена игуана която е на 3 месеца(поне така казали в магазина) и реших да се обърна към хора които са минали през този период и да попитам какви точно грижи трябва да полагам за гущерчето на тази възраст?
Четох до сега постовете които са писани но реших направо да си задам въпросите, защото преди 2 години имах отново малка игуанка но се оказа болна и за 1 месец живя при мен и умря.Сега много се пртеснявам да не се случи същото и се обръщам към вас.
На 3 месечна игуана колко храна й трябва, какви и по колко пъти седмично витамини да и се дават?
Мен лично ме притеснява фактът да не й става студено през нощта защото лампата я изключвам.Предишната игуана за 5 часа беше изсъхнала.
По-нагоре четох пост, че било хубаво да се къпе и да плува, мога ли да я пускам да плува на 3 месеца?
Като цяло ще съм много благодарен ако дадете съвети за отглеждането на такава малка игуанка, защото на мен ми се струва много крехка и постоянно бдя над нея.
Благодаря предварително!!!

#149 Потребителят е офлайн   majarov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 14-March 10

Икона за мнението  Публикувано: 14 March 2010 - 02:30 AM

Здравейте аз съм нов в форума ,много се кефя на тия игуани и като ходя да купувам храна за котките ми в един магазин и все се заглеждам по игуаните там малки са там по 15-20 сантиметра са но много ги харесвам .
Та изчетох почти всичките 8 страници които тук са изписани за игу-тата но не ми е ясно зимата от каде им доставяте пресни листа плодовете са леси но четох че всеки ден тряба да ядат и зелени листа а и не знам как ще се погодят с моите 2 котки .
Сигурно трудно се намират тия ултравиолетови лампи аз не съм виждал да се продават иначе ел.възглавничка имам не е проблем.
Може ли в фризера да им се замразяват разни листа и зимата да се размразяват и да и се дават ? и също така опишете как и каде си вършат нуждите по колко пъти на ден и лесно ли се подържа хигиената им да не дрищат като птиците да оцвъка всичко у нас като го пускам да обикаля ud_009.gif иначе реша ки да си купя определено пурво ще му създам условия и чак тогава ще го купя в аквариум е абсурд да го гледам ще му създам голямо пространство .
До сега съм отглежгал само кучета и котки и хабер си нямам от такива гадинки като игуто дано да не смардят понеже съм чувал че змиите миришат ужасно .


П.С. я вижте тоя клип ще паднете от смях http://vbox7.com/play:f984595b

#150 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 27 May 2010 - 07:20 PM

поздрави от Тери:
Качена снимка
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#151 Потребителят е офлайн   1223 Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 17-January 11

Публикувано: 17 January 2011 - 08:31 PM

Здравейте, преди два дни си купих едно малко игуанче за 85 лева от животинският пазар, близо до Sky city. То разбира се е мъничко, на няколко месеца. Включих се в този сайт, за да науча повече за игуаните, как да се грижа за нея, и разбира се да сме в добри отношения. Аз сега в къщи я храня с моркови, тиквички, листчета от рукола ( до колкото разбрах, мисля че е от семейството на глухарите). Ако може някой да ми помогне, с какво още по-точно да я храня, дали трябва да махна нещо от диетата и така. Държим я в терариум с пясък и чакъл по земята, 2 пръчки за катерене, вътре вода и чинийка с ядене. Има разбира се и инфрочервена лампа, за топлина. Лампата свети горе-долу денонощно. Сега търся от някъде да и купя и растения за терариума.

Моля, ако можете да ми отговорите, или да помогнете по какъвто и да е начин за отглеждането на тази малка зелена игуана, много ще съм ви благодарен. Мерси предварително :)

#152 Потребителят е офлайн   suzwoofer Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 05-February 11
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 05 February 2011 - 03:09 PM

Абе вие нормални ли сте бе, на игуана се дават САМО зеленчуци и плодове може да давате по малко месо но един път месечно.От човешката храна получават болести и умират много барзо, а от вареното яйце имат разтройство.Температурата в терариума трябва да е 27-30 градуса, а не 22-27 както пишеше по нагоре, даже там дето свети лампата може да е 32-33.Лампата трябва да е 20см над земята иначе изгаря кожата.

#153 Потребителят е офлайн   suzwoofer Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 05-February 11
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 05 February 2011 - 03:14 PM

В интернет пише всичко ако някой иска да ме пита нещо да ми пише на скайп techkata_1993, имам игуана и знам как се отглежда.

#154 Потребителят е офлайн   suzwoofer Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 05-February 11
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 05 February 2011 - 04:59 PM

1223 techkata_1993 ето ти моя скайп ако искап да питаш нещо ме намери :smile:

#155 Потребителят е офлайн   nowak Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 03-September 11
  • Gender:Male
  • Location:montana
  • Skype:

Публикувано: 03 September 2011 - 06:06 PM

здравейте мисля да си взимам игуана но незнам какво трябва да си взема първо и какви размери терариум ще са подходящи за малка игуана какви лампи са най добри и подобни пробвах да търся в нета ама намирам съвети за отглеждането им нищо за терариум и оборудване благодаря предварително

#156 Потребителят е офлайн   ivan4e84 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 30-August 11

Публикувано: 28 September 2011 - 05:41 PM

Продавам игуана Размера и е 60 см от главата до опашката,
Възраст: 2 години
Пол: Предполагаем женски
Пътувам много и нямам време да се грижа за нея. Цена по договаряне.
за повече информация и снимки ми пишете на skype sladuri10
mail ivanka1984@abv.bg

#157 Потребителят е офлайн   suzwoofer Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 05-February 11
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 12 November 2011 - 09:22 PM

Имам игуана на около 1 година и напоследак ака някаква бяла течност, напава се сеедно да се изака, но не искарва нищо.Дори не се храни както преди.

#158 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 22 November 2011 - 02:13 PM

На каква температура я гледаш, има ли необходимата влажност, а светлина? С какво я храниш?
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#159 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 21 December 2011 - 04:11 PM

Ето снимки на семейството:

Качена снимка

и си имаме бебета:

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#160 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 31 December 2011 - 05:29 PM

Весели празници!

Качена снимка

Качена снимка
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

  • (9 Страници) +
  • « Първа
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни