Dog.bg Форуми : Зелена игуана

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Зелена игуана

#41 Потребителят е офлайн   Софи-Хана Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 339
  • Регистрация: 23-June 08
  • Location:Монтана

Публикувано: 17 July 2008 - 07:07 PM

Имаме пробем в магазина ни с едната игуана !!!  :sos:
Днес докато хранихме Игитата забелях при едната , че има нещо като туморно образование на долната челюст !!!
Моля ви да ми помогнете ! Ето и снимки :

Качена снимка


Качена снимка
User's Signature

Всички Кучета Имат Родословия , Разликата Е, Че На Някои Им Е Написано На Хартия ....


Hanna Is Everything For Me .... She`s Just My Life .... I Love Her More Than Everything In The World ..... I LOVE YOU MY GOLDEN .... :*

#42 Потребителят е офлайн   shoppy Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 20-July 08

Публикувано: 20 July 2008 - 12:11 AM

Ей,здравейте така се зарадвах,че има такъв форум :blink:
Имам едно питане имам игуана от около година вече .Досега нямаше никакви  грижи ,но напоследък нещо сякаш не изглежда добре  :'(
Бели се ама не както трябва сякаш по 3 пласта кожа сваля и изглежда като гъба,а като го зачопля аз си изглежда здраво отдолу :o все едно нещо не му достига ,че сам да свали кожата си ...
А да знаете някой доктор дето да разбира от тия сладки гадинки?

#43 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 20 July 2008 - 12:24 PM

Цитат

Имаме пробем в магазина ни с едната игуана !!!  :sos:
Днес докато хранихме Игитата забелях при едната , че има нещо като туморно образование на долната челюст !!!
Моля ви да ми помогнете ! Ето и снимки :
Вие в тоя магазин не ползвате ли лекари?  :angry:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#44 Потребителят е офлайн   ZeRBeRuS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 235
  • Регистрация: 02-March 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 20 July 2008 - 08:20 PM

Софи-Хана от това което казваш съдя, че животно най-вероятно е започнало да развива рахит. Готови храни за игуани ли му давате? Ако му давате само зеленчуци и плодове трябва да му осигурите калции, най-добре купете ReptoCal той е бял прах и се раси в храната на всякакви гущери за да набавят необходимите калции. Другото което е нужно при игуаните е УВ лампите за да могат да набавят малко или много витамин "D", който се набавя само и единствено чрез слънчева светлина.
User's Signature

Моята змия НЕ яде кучета и котки!

#45 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 20 July 2008 - 09:02 PM

Буш, мисля че не е необходимо да нападаш непрекъснато...Да може би нямат вет в магазина...не във всеки зоо магазин има вет, а и дори да имаше...мога да ти кажа че в БГ ветовете разбиращи от този тип животни се броят на пръсти...В случая не виждам смисъл от поста ти...
Момичето търси помощ...вместо да я отнасяш и помогни ако можеш...като не можеш-замълчи и остави на някой друг да и помогне...


    Софи-Хана

игуанчето е рахитично. И моята Тери когато я взех беше с рахит, лекува се но много бавно и трудно...набави и всичко необходимо което ZeRBeRuS  ти е изредил и не натискай бучката ,защото е силно болезнена... Не е тумор ,а буца която калцира...с растейа на животното ще се разнесе ,ако я гледате правилно и има още 1 важно нещо- игутата се нуждаят от разнообразна храна, не само от гранули и е много важен ReptoCal.
Успех с лечението-ако има нужда от помощ ми пиши-аз мога да ти кажа какво да правиш, тъй като съм имала същият проблем...
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#46 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 20 July 2008 - 11:46 PM

Верно, че поста ми няма смисъл. Но мразя търгашите на животни, които дори не знаят как да ги гледат. Като имаш магазин за всякакви животни ще имаш и лекар, който да ги лекува... Ама това само ако ти пука. Колко животни ще умрат в техния зоомагазин щом детето е тръгнало да търси помощ по форумите? Явно на големите не им пука особено.
На кого ще продадат утре тази болна игуана - не теб, на мен, за да я лекуваме или да умре...?
И най-вече - какво ще научи това дете? Че животните са стока - едно умира  или го продаваме болно - ще си набавим нова стока...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#47 Потребителят е офлайн   Софи-Хана Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 339
  • Регистрация: 23-June 08
  • Location:Монтана

Публикувано: 21 July 2008 - 02:08 PM

Цитат

Буш, мисля че не е необходимо да нападаш непрекъснато...Да може би нямат вет в магазина...не във всеки зоо магазин има вет, а и дори да имаше...мога да ти кажа че в БГ ветовете разбиращи от този тип животни се броят на пръсти...В случая не виждам смисъл от поста ти...
Момичето търси помощ...вместо да я отнасяш и помогни ако можеш...като не можеш-замълчи и остави на някой друг да и помогне...


     Софи-Хана

игуанчето е рахитично. И моята Тери когато я взех беше с рахит, лекува се но много бавно и трудно...набави и всичко необходимо което ZeRBeRuS  ти е изредил и не натискай бучката ,защото е силно болезнена... Не е тумор ,а буца която калцира...с растейа на животното ще се разнесе ,ако я гледате правилно и има още 1 важно нещо- игутата се нуждаят от разнообразна храна, не само от гранули и е много важен ReptoCal.
Успех с лечението-ако има нужда от помощ ми пиши-аз мога да ти кажа какво да правиш, тъй като съм имала същият проблем...

Мерси за подкрепата! Извинявам се,че туко-що прочитам мненията !
Ще покажа мнението което е написал ZeRBeRuS на майка ми довечера като се прибере от работа! На Игуаните им разнобразяваме храната ! Ядът плодове и зеленчуци както и едни червейчета който са като ДЕЛИКАТЕС ! Не ядът готова храна за игуани защото - НЕ ИСКАТ ! Бяхме им взели две кутии с суха храна на SERA и на някоя друга известна фирма ! Но явно са има много големи или твърди незнам ! Начупваме ги мокрим ги - НЕ ГИ ИСКАТ!
Много мерси за всичката информация !  :wub: :wub: :wub:
User's Signature

Всички Кучета Имат Родословия , Разликата Е, Че На Някои Им Е Написано На Хартия ....


Hanna Is Everything For Me .... She`s Just My Life .... I Love Her More Than Everything In The World ..... I LOVE YOU MY GOLDEN .... :*

#48 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 21 July 2008 - 02:35 PM

не трябва да ядат червейчета,защото игутата са вегетарианци...За тях е вредна всякаква храна от животински произход...
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#49 Потребителят е офлайн   Софи-Хана Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 339
  • Регистрация: 23-June 08
  • Location:Монтана

Публикувано: 21 July 2008 - 03:31 PM

Доколското знам , от София ни ги пращат ! Но мисля че те са специално за тях ! Незнам !>  :rolleyes:
User's Signature

Всички Кучета Имат Родословия , Разликата Е, Че На Някои Им Е Написано На Хартия ....


Hanna Is Everything For Me .... She`s Just My Life .... I Love Her More Than Everything In The World ..... I LOVE YOU MY GOLDEN .... :*

#50 Потребителят е офлайн   shrekky Икона

  • Snowflake*
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3501
  • Регистрация: 30-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 July 2008 - 04:20 PM

Е те такова исках да си зимам,ама се влюбих в фретките  :wub:
но и игуаните са много хубави  ;)
User's Signature

"Грижа за тях - Аз помагам, а Ти?"
"Няма злобни кучета, има глупави хора"

#51 Потребителят е офлайн   coolice Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 904
  • Регистрация: 26-June 06
  • Gender:Female
  • Interests:dogo argentino , agility

Публикувано: 23 July 2008 - 10:54 PM

Идея: Малък кът за игуанките на терасата през летния период. :blink:

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   shoppy Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 20-July 08

Публикувано: 24 July 2008 - 11:56 AM

Цитат

Ей,здравейте така се зарадвах,че има такъв форум :blink:
Имам едно питане имам игуана от около година вече .Досега нямаше никакви  грижи ,но напоследък нещо сякаш не изглежда добре  :'(
Бели се ама не както трябва сякаш по 3 пласта кожа сваля и изглежда като гъба,а като го зачопля аз си изглежда здраво отдолу :o все едно нещо не му достига ,че сам да свали кожата си ...
А да знаете някой доктор дето да разбира от тия сладки гадинки?

Аз само подсещам ако някой може да ми каже нещо повече ,за мойто гущерче ще съм много благодарна

#53 Потребителят е офлайн   shoppy Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 20-July 08

Публикувано: 24 July 2008 - 11:57 AM

Цитат

Ей,здравейте така се зарадвах,че има такъв форум :blink:
Имам едно питане имам игуана от около година вече .Досега нямаше никакви  грижи ,но напоследък нещо сякаш не изглежда добре  :'(
Бели се ама не както трябва сякаш по 3 пласта кожа сваля и изглежда като гъба,а като го зачопля аз си изглежда здраво отдолу :o все едно нещо не му достига ,че сам да свали кожата си ...
А да знаете някой доктор дето да разбира от тия сладки гадинки?


#54 Потребителят е офлайн   ZeRBeRuS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 235
  • Регистрация: 02-March 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 24 July 2008 - 12:24 PM

Сложи и повечко камани и корени в които да се търка и да сваля кожата, а относно вета в България бих казал, че все още няма хора, които да разбират до такава степен от влечуги за да опражняват ветеринарна дейност и човек спокойно да си повери гадинката за лечение.
User's Signature

Моята змия НЕ яде кучета и котки!

#55 Потребителят е офлайн   shoppy Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 20-July 08

Публикувано: 26 July 2008 - 07:35 PM

Да му се невиди ,днес ново 20  :'( :'( :'(
Игуанката ми не си движи предните крачета и сякаш и е отслабнала опашката ...
Моля ви да ми помогнете какво може да е ,вчера нямаше подобни симптоми ?Какво да направя за нея ,незнам защо се влоши така изведнъж

#56 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 27 July 2008 - 02:30 PM

ето я Тери
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#57 Потребителят е офлайн   ZeRBeRuS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 235
  • Регистрация: 02-March 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 29 July 2008 - 08:02 PM

Цитат

Да му се невиди ,днес ново 20  :'( :'( :'(
Игуанката ми не си движи предните крачета и сякаш и е отслабнала опашката ...
Моля ви да ми помогнете какво може да е ,вчера нямаше подобни симптоми ?Какво да направя за нея ,незнам защо се влоши така изведнъж


Като цяло, както казах в горните постове в България трудно да не кажа, че невъзможно да се намери вет, който да разбира перфектно от влечуги. Чувъл съм че в вет. клиника Анимо в Младост (софия) разбирали от влечуги, може там да заведеш игуто да го видят.

Ето тук се намира: http://animobg.com/a...Mladost-1A.html
User's Signature

Моята змия НЕ яде кучета и котки!

#58 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 06 August 2008 - 02:15 PM

ZeRBeRuS ...имаш ли да казваш нещо в тази тема...?  :P  ;)
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#59 Потребителят е офлайн   ZeRBeRuS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 235
  • Регистрация: 02-March 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 06 August 2008 - 02:35 PM

Ами .... аз .... таковата ... така де от няколко дни при мен има едно игуанче  :yahoo: на 2 годинки със страхотни цветове, огромна агресия и опашка, като камшик  :angry: , но това не ни пречи и ще го превъзпитаме с много разнасяне на раце.
User's Signature

Моята змия НЕ яде кучета и котки!

#60 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 06 August 2008 - 08:48 PM

Ето го момчето  ;)
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни