Dog.bg Форуми : Борсите за кучета - защо не си струва

Към съдържанието

 
 
 
  • (57 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Борсите за кучета - защо не си струва Оцени темата: ***** 5 Гласове

#1 Потребителят е офлайн   Morti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 894
  • Регистрация: 18-February 05

Публикувано: 31 March 2005 - 07:06 PM

Искам да попитам,който има някакъв поглед върху тези кучешки борси във България- МОГА ЛИ ДА СИ ВЗЕМА КУЧЕ С ИСТИНСКО РОДОСЛОВИЕ  от такава борса и ,ако е ДА, кои са надеждни:)))Питам, защото в момента се чудя дали да си купя куче от борса или не!

#2 Потребителят е офлайн   sheltie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 31-August 04
  • Location:BG

Публикувано: 31 March 2005 - 08:00 PM

Единствено клубовете и развъдниците към тях,могат да ти дадат гаранция че когато си купуваш куче от тях,то е с родословие!!!
User's Signature

ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ И ВНОСИТЕЛ НА КУЧЕШКИ И КОТЕШКИ ХРАНИ  BOSCH ОТ ГЕРМАНИЯ[br][br]ARMONIA DI COLORI- БАЛКАНСКИЯ РАЗВЪДНИК ЗА ШЕЛТИ И КОЛИ!!!

#3 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 31 March 2005 - 08:10 PM

дано да нямаш предвит борсата на нети ....не те съветвам да купуваш куче от там ...даже да ти го подаряват не го взимай!!! a)
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#4 Потребителят е офлайн   sheltie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 31-August 04
  • Location:BG

Публикувано: 31 March 2005 - 08:25 PM

А според мен не трябва да купува не само от там,а от нито една борса или зоомагазин.Купи ли си куче от тези места,гарантирано е че парите са хвърлени на вятъра.
User's Signature

ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ И ВНОСИТЕЛ НА КУЧЕШКИ И КОТЕШКИ ХРАНИ  BOSCH ОТ ГЕРМАНИЯ[br][br]ARMONIA DI COLORI- БАЛКАНСКИЯ РАЗВЪДНИК ЗА ШЕЛТИ И КОЛИ!!!

#5 Потребителят е офлайн   Morti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 894
  • Регистрация: 18-February 05

Публикувано: 31 March 2005 - 08:39 PM

Ясно, няма да си взимам тогава от там:(((Просто много изкам да си взема куче и бях готова да платя:(

#6 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 31 March 2005 - 10:04 PM

Цитат

Ясно, няма да си взимам тогава от там:(((Просто много изкам да си взема куче и бях готова да платя:(

Много добре те разбирам как се чустваш, но има едно НО... И понеже съм минала по този път, ще ти го обясня.
Ето че имаш и време и място за куче, а и родителите отдавна са съгласни, или вече пък живееш сама, та няма кой да ти забрани, или вече си достатъчно голяма за да се сбъдне тази мечта - няма значение, важното е че вече можеш да си вземеш куче. Започваш да си представяш как ще го донесеш вкъщи, как ще го гушкаш, ще му се радваш, ще се разхождате, ще му говориш, ще го учиш и то всичко ще разбира - все такива приятни неща. В представите ти вече даже кучето е от определена порода, пол и цвят. Започваш да търсиш и - хоп! - вуаля, първа клопка: кучето от твоята порода го няма в Бг, или поне много рядко се срещат. Може да се закупи, но или трябва да се чака кучилото, което ще отнеме възможно месеци, или трябва да се внася от чужбина, което ще отнеме пак много време, търсене а и пари. Но ти си вече нетърпелива, в мечтата си ти вече си с кучето си и ти се иска тя да се сбъдне час по-скоро. Минаваш покрай зоомагазин/борса - все едно. И - хоп! - втора клопка, виждаш чифт кафяви (може и сини, зависи от породата) очи, които така те гледат.... Сърцето ти се къса (и с право, защото в подобни заведения животните не се гледат добре)... Започваш да правиш компромиси с мечтите си, за да се докоснеш до реалността. Е, мечтала си за друга порода, ма като няма, то и тая не е лоша... Е, вярно че не е това, което ти си искала, но пък също е толкова сладичко, мило, хубаво, а и така те гледа... че и парите не са чааааак толкова много, за мечтата си трябваше да платиш двойно - ако не и тройно повече... Та и не трябва да чакаш вече, онова в представите ти е с месеци напред във времето, а това което те гледа е тук, сега. А и около теб повечето хора са си с кучета, а пък ти... Та и нали си го искаш за себе си, не за изложби...Остава само да протегнеш ръка... за да извадиш парите.
Щрак! - връщане назад няма.
Знаеш ли кой печели от цялата ситуация? Единствено търгаша от борсата или зоомагазина, защото прибира парите. Кучето получава теб, а ти него. И се почва битка. Битка за твоите мечти. Ти мечтаеш за здраво, красиво, послушно куче и изведнъж откриваш че кутрето има:
- тазобедрена дисплазия
- порочна психика
- генетична предразположеност към алергии
- демодекс, който го е имала и майка му на кучето, но ти нямаше как да знаеш
- външният му вид далече не отговаря на това, което ти си мислила че ще отгледаш, защото просто в родата му няма такива предци и той/тя няма как да прилича на харесваният от теб тип.

Кучето не е виновно, ти няма да го върнеш или да го изхвърлиш. Но ти - можеш да си спестиш много труд, разочарования и разходи по ветеринари ако си го дадеш този труд. Моят съвет е:
- Спри се на една порода, постави си за цел да вземеш хубаво куче от тази порода и си гони целта до дупка.
- Ако нямаш в наличност солидна сума, заделяй за да си позволиш по-скъпо куче (ще обясня защо)
- Разгледай развъдниците от исканата от теб порода, избери този тип, който ти допада най-много и виж снимките на кучките и предишните кучила, свържи се с развъдниците и попитай дали правят на кучета си тест за ДТБС (дисплазия на тазо-бедрената става)
- Взимайки "куче за себе си" - помни, ти един ден задължително ще поискаш да отидеш на изложба. И да спечелиш. Но няма да можеш да го направиш с "куче за себе си", за това ако поискаш да имаш след време шоу-класа, ще трябва да отложиш и тази мечта във времето. Струва ли си? При условие че можеш да съчетаеш и двете неща.
- Някои от развъдници се съгласяват и на разсрочено плащане, (виж точка втора, не винаги е задължително да имаш цялата сума наведнъж, макар че не бих разчитала изцяло на това)
- получавайки куче от развъдник - проверен разбира се - ти виждаш как ще изглежда твоето кутре като порасне, знаеш за евентуалните му здравословни проблеми и си подготвена за тях, ако поискаш кученца един ден от твоето куче - поне ще знаеш че не деградираш породата, известно ти е какъв характер са имали родителите на кученцето ти....

В този случай печелиш и ти, и твоето куче. Там няма да има битка - ще има само радост от взаимно съществуване и сбъднати мечти.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#7 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 31 March 2005 - 10:12 PM

Много дълго го написах... Но съм минала по този път, ЗНАМ какво е, през много битки сме минали с Лео за да постигнем хармония, та сега, след две години, аз тепърва разбирам че той изобщо не приличаше на здраво бебе-чау, беше с огромен недостиг на тегло - на два месеца тежеше три кила, а здраво добре гледано кутре чау-чау на тази възраст тежи около седем - правете си сметката. Беше ми обещано от магазина че може да ми извадят родословието му... Отказах, и добре направих, че кой знае какъв фалшификат щяха да ми извадят... Колко негови рани лекувах, какви ужасни обриви от алергии получавал, разлизвал си е сърбежите до кръв и месо, а пък какъв характер прояви - на три месеца от яд ме нахапа с огромна злоба, и ако не бяха мои приятели в Русия, да ми дават съвети, щях да отгледам един кекав, проскубан, зъл пес. И да му викам "чау"...
да бе...

Та... Ако ще си взимаш куче - направи го както трябва, стисни зъби, изчакай, обуздай нетърпението си, и няма да сбъркаш. Все пак залога е много висок - един цял кучешки живот. Нека той да бъде приказен! И за двама ви!
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#8 Потребителят е офлайн   pate Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 20-February 05

Публикувано: 03 April 2005 - 10:07 AM

Моят съвет е провери много,ама много добре и развъдника,защото ги има някои ,които вадят фалшиви родословия-не искам да те плаша ,но съм чувала и такива неща от приятели n) , за съжаление.Наистина от зоомагазин не можеш да бъдеш сигурна за това ,което взимаш.

#9 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 03 April 2005 - 10:28 PM

Предлагам да не търсим под вола теле. Има недобросъвестни хора, които експлоатират невежеството на купувачите, но истински развъдници, водещи сериозна работа, както каза рate "За най-голямо съжаление съвестните развъдчици,които радеят за породите,които развъждат са малко,без да се обиждат останалите". Прочетени по този начин думите й не обиждат развъдниците, мисля аз. А са насочени срещу търгашите.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#10 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 03 April 2005 - 10:40 PM

Съгласен, само с заключението, че свестните български развъдници не са малко и дано да стават все повече !!! d) r)

#11 Потребителят е офлайн   Morti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 894
  • Регистрация: 18-February 05

Публикувано: 15 April 2005 - 10:58 AM

Мисля, че един от проблемите за това(да има борси) е, че в България все още няма развъдници на доста желани породи(тайно се надявам това да се промени) и хората ,които нямат връзки или познати извън България са принудени да разчитат на борсите да им внесът куче s) Както аз бях готова да им поръчам Чау-Смуф, но за мое щастие тази борса не ги внася, защото излиза скъп транспорта:)Ако има тук такъв развъдник мнго неразбиращи хора нямаше да си взимат Чау Чау от борси, защото няма от къде другъде n)

#12 Потребителят е офлайн   bagira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 30-January 05

Публикувано: 15 April 2005 - 01:15 PM

bl) съгласна съм с Morti-мисля, че все още не е развита добре развъдната дейност у нас.в смесъл, че няма развъдници на всички породи и хората се принуждават да си взимат желаната порода от зоомагазин или борса, без дори да знаят кои са родителите на кученцето. s) n)

а има и още един факт, който не влияе добре-пример ви давам с новопоявилия се клуб на АСТ-появяват се разни противоречия и не се гледа развитието на породата в БГ, а се засягат някакви лични мотиви и т.н.
и някои като влезне примерно тук и прочете онази тема, където спорят предстедателите на двата клуба и се изтъкват сама лошите качества, човек ще си обърка, няма да знае от кой точно да си вземе малко.ще отиде до зоомагазина и ще вземе първото АСТ, което види. n) bl)
User's Signature

PUNISH THE DEED, NOT THE BREED!

#13 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 15 April 2005 - 01:26 PM

Цитат

а има и още един факт, който не влияе добре-пример ви давам с новопоявилия се клуб на АСТ-появяват се разни противоречия и не се гледа развитието на породата в БГ, а се засягат някакви лични мотиви и т.н.
и някои като влезне примерно тук и прочете онази тема, където спорят предстедателите на двата клуба и се изтъкват сама лошите качества, човек ще си обърка, няма да знае от кой точно да си вземе малко.ще отиде до зоомагазина и ще вземе първото АСТ, което види. n) bl)

Ето тук си права за съжаление. Познавачите се карат помежду си, а обикновения човек си мисли че това е кинология. Отива на борсата и после отглежда това което има, а нивото на кинологията не се покачва... И така до безкрай...
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#14 Потребителят е офлайн   sheltie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 31-August 04
  • Location:BG

Публикувано: 15 April 2005 - 02:14 PM

Цитат

Мисля, че един от проблемите за това(да има борси) е, че в България все още няма развъдници на доста желани породи(тайно се надявам това да се промени) и хората ,които нямат връзки или познати извън България са принудени да разчитат на борсите да им внесът куче s) Както аз бях готова да им поръчам Чау-Смуф, но за мое щастие тази борса не ги внася, защото излиза скъп транспорта:)Ако има тук такъв развъдник мнго неразбиращи хора нямаше да си взимат Чау Чау от борси, защото няма от къде другъде n)

Ако за породата която те интересува в България няма развъдник,не смятам че другия и единствен вариант са борсите за кучета.На днешно време много хора ползват интернет и не е трудно да се проверят и чуждестранните развъдници.Вярно,че не е никак евтино закупуването и пристигането на куче от чужбина,но пък това е добър вариант и в голяма степен ти гарантира че ще купиш наистина това което търсиш.
User's Signature

ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ И ВНОСИТЕЛ НА КУЧЕШКИ И КОТЕШКИ ХРАНИ  BOSCH ОТ ГЕРМАНИЯ[br][br]ARMONIA DI COLORI- БАЛКАНСКИЯ РАЗВЪДНИК ЗА ШЕЛТИ И КОЛИ!!!

#15 Потребителят е офлайн   pekingese Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 07-April 05

Публикувано: 16 April 2005 - 10:52 AM

Първо да сме наясно- никога няма да купя куче от зоомагазин или борса. Във варна има кучета които стоят по 4 мес. и нагоре в магазините. Но не оправдавам и развъдчиците за непосилните за българският джоб цени. Хубаво е че предлагат добри кучета, но с цените направо се оливат и да не ми разправя някои, че цената е нищо в сравнение с обичта и грижите които получават животните. Съжелявам искренно хора които измерват обичта с пари, а търгашите стават все повече и повече.
Много харесвам две породи - пекинез и мопс и имах възможност да си взема куче. Тук има мопсчета с неизяснен произход и здравословно състояние по зоомагазините на цена 550-700 лв. внос, никога няма да взема от там- алтернативата беше едно кучило от което всички кученца бяха по 1200 лв.!!! Така като се позаинтересувах, може да се намери кученце от породата на цени от 300 долара с родословия и т.н. от чужбина, и да не ми обяснява някои, че не били гледани и били с хиляди болести защото доста време обикаляхме по обяви и мога да кажа такива случаи на мизерия и мръсотия в която гледат животните дето...
User's Signature

DOG RULEZZZZZZ!!!

#16 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 16 April 2005 - 12:37 PM

Фурия,
Наистина не знам кой отговорен развъдчик ще си даде кутретата в магазин.в крайна сметка това не са домати или картофи.Истината е,че ако се гледат както трябва печалбата не може да бъде такава,че да те мотивира-единственото,което ме мотивира да гледам бебета е емоцията,която ми носят,удоволствието от това да ги видя как порасват.повярвай,разноските и грижите са толкова много,че всичките ми познати решиха,че не съм наред да го правя b) а колко изяждат сега като са на 2м просто няма да споменавам bl) r)

pekingese
и как смятате,че цената на попаднало родословно куче в магазин ще е по-ниска от тази на развъдчика-та нали прекупвачите го правят,за да спечелят и те някой лев.или пък ако е ниска,бъдете сигурни,че кутрето или е било болно или е брак-иначе няма как да са го дали на по-ниска цена-така си мисля...
действително цените,за които говорите са много високи-и на мен ми е странно,но-хора всякакви.
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   pekingese Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 07-April 05

Публикувано: 16 April 2005 - 01:04 PM

Виж за зоомагазините имах в предвид, че там нещата са доооооста мътни- хем чистокръвни кучета, хем изкупуват наред, хем с родословия, хем и по-евтини кучета от тези навън, а те кученцата видиш ли са внос!:)) Наистина навън има хобави мопс4ета( говоря за тах защото следя нещата) на цени от 300 долара, но да сравним стандартите на страните!!!ясно ми е 4е добрите развъд4ици трябва да си покриват разходите най-малко, защото аз знам какво е да се гледа едно ку4енце и колко много средства трябват, а само си представям за 5 броя, и дано да се пооправят нещата за да може съвестни хора като тебе да не ги смятат за "не наред". Не мога да проумея оба4е как има хора които гледат кутретата в мръсен кашон и след това им искат 1200 лв?
Все пак цената зависи и от различията на породите, едни са много ящни други имат други разходи и т.н. но мисля, че за България една цена над 400 лв. за кутре каквато и порода си е жива подигравка със животните и със хората които ги обичат. d)
User's Signature

DOG RULEZZZZZZ!!!

#18 Потребителят е офлайн   albus Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 67
  • Регистрация: 15-April 05
  • Location:гр.София

Публикувано: 19 April 2005 - 01:36 PM

Цитат

[но хората трябва да се научат че трябва да си купуват само животни с родословия.По този начин ще намалеят значително и бездомните кучета.

Напълно съм съгласен, че хората трябва да си купуват животни само с родословия. Но не знам как да се научат. Когато някой реши да си вземе кученце и не е запознат, много често се лъже, че след като го е купил от магазин и то има ветеринарен паспорт, това е всичко необходимо. Точно това използват и в зоомагазините - пишат, че кучето е с паспорт, но премълчават за родословието. Може би трябва законово продавачите да се задължават изрично да пишат дали животното е с родословие. Когато се запише, че е без родословие, тогава купувача вече може би ще се позаинтересува какъв е този документ и за какво му е.
Или пък изобщо трябва да се забрани на зоомагазините и борсите да се продават животни без родословия. Все пак като ти продават куче от определена порода, родословието е гаранция, че това наистина е така. Как може и за най-незначителните предмети да се изисква да имат документ за произход и да отговарят на някакъв стандарт, а за животните да няма такова нещо?

#19 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 April 2005 - 02:22 PM

Ами има вариянт, да се осъди зоомагазина или борсата за измама. Само трябва касова бележка да се вземе за да се докаже че кучето е купено от тях.

#20 Потребителят е офлайн   Topsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 23-November 04

Публикувано: 19 April 2005 - 02:54 PM

Това да се осъди малко трудно ми изглежда.
Защото дори и да имаш касова бележка за сумата тя не доказва че това е кучето.
Повечето кучета от една и съща порода струват една и съща сума.

  • (57 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни