Dog.bg Форуми : Борсите за кучета - защо не си струва

Към съдържанието

 
 
 
  • (57 Страници) +
  • « Първа
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Борсите за кучета - защо не си струва Оцени темата: ***** 5 Гласове

#1101 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 15 November 2013 - 11:52 AM

Yerom
всички си обичаме кучета, било то породоподобни, мелези или безпородни. Но ако човек иска порода, то кучета от развъдник дори на външен вид най-често в пъти повече се отличават от породоподобни. Дори случаен минувач вижда разлика като застане едно породисто животно до породоподобно. Веднага си личи къде е куче, приличащо на дадена порода, а къде е "Ей това е куче".
А борсите и фермите не си струват, защото купуваш уж пинчер - например - и пораства много често голямо почти колкото кокер, с увиснали уши и криви зъби, излизащи от устата на животното, това често се случва, достатъчно е да видим колко теми има във форума от рода на "Моето куче каква порода е?".
Не на последно място зависи и от целите - ако се търси куче за определен вид дейност, животните с неизвестна наследственост в доста случаи просто не стават за работа. Например, в училище за водачи "Очи на 4 лапи" правеха опит измъкнато от Сеславци голдъно-подобно да го правят водач. Еми...не става. Само хабене на ресурси, време, усилия на приемното семейство и работа на инструктори. При руснаците на сайта им "Кучета - помощници на инвалиди" също са отбелязали че са правени опити с мелези и породоподобни, резултатите са в пъти по-низки отколкото след работа с породисти животни с отлични производители като психика.
Има си изключения, като при руснаците относно мелез между лабрадор и питбул, например, но и там нещата не свършиха добре: някой от близките на слепия човек е завел кучето да го обучават на ръкав, в резултат на което животното вече не ставаше за водач. Човешка грешка, показателна как някой е прекалил със сериала "Комисарят Рекс" и повярвал че едно куче може да е универсално във няколко взаимно-изключващите се дейности, но факта си е факт.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#1102 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 15 November 2013 - 01:53 PM

Показване на мнениетоpeternm, в 14 November 2013 - 10:00 PM, написа:

Аз кучето го взимам да ми харесва на мен, а не на съдията от изложбата. :-)

Иначе да, и това е така. Но въпреки всичко, гледам кучето да ми харесва. Дали ще стане Мис България, Мис Русия, Мис Галактически стопаджия ми е все тая. И да стане и да не стане си е мое куче и аз си го обичааааааааааам, не зависимо дали е марково или не. Мойта гарга си е най-хубава. Ако имаш две деца, едното е идиот или аутист или синдром на Торре (примерно) извинявайте за грубия пример, ще го обичате ли по-малко от това, което е супер красиво, умно и надарено (примерно) :cd_045:


Да,съгласна съм,но не става въпрос за обич тук.
Няма разлика в това какво куче имаш и как го обичаш-ако ще да е най-грозния ''помияр'' от улицата.Всеки си обича кучетата в това спор няма.
Въпроса беше за качествено куче.
:ae_085:

ПС:Сега видях и поста на Фурия :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#1103 Потребителят е офлайн   Yerom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 778
  • Регистрация: 16-February 10

Публикувано: 15 November 2013 - 02:03 PM

Furia според тебе случаиния минувач вижда разликата от едно породно и едно породоподобно.А случаиния купувач в борсата не вижда разликата .Как се получава такаКачена снимка

#1104 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 15 November 2013 - 02:12 PM

Показване на мнениетоYerom, в 15 November 2013 - 12:03 PM, написа:

Furia според тебе случаиния минувач вижда разликата от едно породно и едно породоподобно.А случаиния купувач в борсата не вижда разликата .Как се получава такаКачена снимка

Точно защото купувача е случаен и неопитен. И защото кутретата порастват))))))))))))) На 45 дена и на 2-3 години разликата е драстична. На 45 дена всички са сладки, до един))) Ама после стопанина на породоподобно се пита защо неговота не е като онова родословно от развъдник, няма такава красива глава, чист ясен поглед, хубав гръден кош и изправени крайници)))И почват да питат - ама защо като порасна предните му лапи са на Х а задните на ( )? Ама защо главата ненормално малка или голяма спрамо тялото и така видимо цялата визия на куч е дисбалансирана? Ама защо на моето късокосместо куче козината му е по-дълга и не е твърда, а е като на пухкавел? Ама защо челюстите му изкривени така, че чак езика излиза отстрани? Защо? Защо?
Амче защото тези неща идват от родителите и производителите назад, и си личат чак след времето - на крехката възраст трудно е да ги видят новаците. Ей сложи моя инвалид до един стандартен чау и ти ще ги видиш тези неща като разлика))))

Обаче обясни го на случаен купувач - той няма да те слуша. Това е много стар проблем, благодарение на който процъфтяват зоо-магазини, животинските пазари и продажби по обяви. Будалите никога не свършват. Уви. Но има друг момент - хората като видят че кучето е болно или не прилича от исканата от тях порода - изхвърлят го. За това дори вече тук в БГ има разделение на породни команди, помагащи на отказани породоподобни кучета в беда. Което е МНОГО показателно и е адски тъжно.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#1105 Потребителят е офлайн   Yerom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 778
  • Регистрация: 16-February 10

Публикувано: 15 November 2013 - 02:16 PM

Показване на мнениетоpeternm, в 15 November 2013 - 12:00 AM, написа:

Аз кучето го взимам да ми харесва на мен, а не на съдията от изложбата. :-)

Иначе да, и това е така. Но въпреки всичко, гледам кучето да ми харесва. Дали ще стане Мис България, Мис Русия, Мис Галактически стопаджия ми е все тая. И да стане и да не стане си е мое куче и аз си го обичааааааааааам, не зависимо дали е марково или не. Мойта гарга си е най-хубава. Ако имаш две деца, едното е идиот или аутист или синдром на Торре (примерно) извинявайте за грубия пример, ще го обичате ли по-малко от това, което е супер красиво, умно и надарено (примерно) Качена снимка


peternm незнаех че на изложба се ходи съдията да ти хареса кучетоКачена снимка Качена снимка Качена снимка И какво значи кучето ми има недостатъци но е перфектноКачена снимка

#1106 Потребителят е офлайн   peternm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 402
  • Регистрация: 24-January 09
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 15 November 2013 - 02:43 PM

Показване на мнениетоYerom, в 15 November 2013 - 02:16 PM, написа:

Показване на мнениетоpeternm, в 15 November 2013 - 12:00 AM, написа:

Аз кучето го взимам да ми харесва на мен, а не на съдията от изложбата. :-)

Иначе да, и това е така. Но въпреки всичко, гледам кучето да ми харесва. Дали ще стане Мис България, Мис Русия, Мис Галактически стопаджия ми е все тая. И да стане и да не стане си е мое куче и аз си го обичааааааааааам, не зависимо дали е марково или не. Мойта гарга си е най-хубава. Ако имаш две деца, едното е идиот или аутист или синдром на Торре (примерно) извинявайте за грубия пример, ще го обичате ли по-малко от това, което е супер красиво, умно и надарено (примерно) Качена снимка


peternm незнаех че на изложба се ходи съдията да ти хареса кучетоКачена снимка Качена снимка Качена снимка И какво значи кучето ми има недостатъци но е перфектноКачена снимка


Къде казах, че отиваш на изложба, за да ти хареса съдия кучето ??! :ea_103: Имам предвид, че не взимам куче, което да мисля за напред абе дали ще го оцени съдията на ексълент или вери гууд. Кучето е перфектно за моето семейство. Има леки забележки 1,2. Оххх като се замисля, що не го. :ec_117: :ed_142: :ed_142: (моето куче). :dog:

#1107 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 15 November 2013 - 02:45 PM

peternm
Пак зависи от целите. Ако взимаш куче/кучета с цел по-нататъшно развъждане и организация на собствен развъдник, то "на мен да ми харесва" като принцип не е от първа степен. Това не значи че хората с породисти родословни и изложбени кучета не си ги обичат.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#1108 Потребителят е офлайн   Yerom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 778
  • Регистрация: 16-February 10

Публикувано: 15 November 2013 - 03:07 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 15 November 2013 - 02:12 PM, написа:

Показване на мнениетоYerom, в 15 November 2013 - 12:03 PM, написа:

Furia според тебе случаиния минувач вижда разликата от едно породно и едно породоподобно.А случаиния купувач в борсата не вижда разликата .Как се получава такаКачена снимка

Точно защото купувача е случаен и неопитен. И защото кутретата порастват))))))))))))) На 45 дена и на 2-3 години разликата е драстична. На 45 дена всички са сладки, до един))) Ама после стопанина на породоподобно се пита защо неговота не е като онова родословно от развъдник, няма такава красива глава, чист ясен поглед, хубав гръден кош и изправени крайници)))И почват да питат - ама защо като порасна предните му лапи са на Х а задните на ( )? Ама защо главата ненормално малка или голяма спрамо тялото и така видимо цялата визия на куч е дисбалансирана? Ама защо на моето късокосместо куче козината му е по-дълга и не е твърда, а е като на пухкавел? Ама защо челюстите му изкривени така, че чак езика излиза отстрани? Защо? Защо?
Амче защото тези неща идват от родителите и производителите назад, и си личат чак след времето - на крехката възраст трудно е да ги видят новаците. Ей сложи моя инвалид до един стандартен чау и ти ще ги видиш тези неща като разлика))))

Обаче обясни го на случаен купувач - той няма да те слуша. Това е много стар проблем, благодарение на който процъфтяват зоо-магазини, животинските пазари и продажби по обяви. Будалите никога не свършват. Уви. Но има друг момент - хората като видят че кучето е болно или не прилича от исканата от тях порода - изхвърлят го. За това дори вече тук в БГ има разделение на породни команди, помагащи на отказани породоподобни кучета в беда. Което е МНОГО показателно и е адски тъжно.



Каква е гаранцията че от развъдник няма да си купиш малко куче което след време се оказва със липса на зъби ,липса на тестис,с обратна захапка ,с меки и неизправящи се уши с,с дисплазия или куп други наследствени болести .Но е с родословие вет. книжка и е породно а сигурно ще си платил и доста за тези екстри .Каде е качеството.

#1109 Потребителят е офлайн   peternm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 402
  • Регистрация: 24-January 09
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 15 November 2013 - 03:15 PM

Показване на мнениетоYerom, в 15 November 2013 - 03:07 PM, написа:

Показване на мнениетоFuria_S, в 15 November 2013 - 02:12 PM, написа:

Показване на мнениетоYerom, в 15 November 2013 - 12:03 PM, написа:

Furia според тебе случаиния минувач вижда разликата от едно породно и едно породоподобно.А случаиния купувач в борсата не вижда разликата .Как се получава такаКачена снимка

Точно защото купувача е случаен и неопитен. И защото кутретата порастват))))))))))))) На 45 дена и на 2-3 години разликата е драстична. На 45 дена всички са сладки, до един))) Ама после стопанина на породоподобно се пита защо неговота не е като онова родословно от развъдник, няма такава красива глава, чист ясен поглед, хубав гръден кош и изправени крайници)))И почват да питат - ама защо като порасна предните му лапи са на Х а задните на ( )? Ама защо главата ненормално малка или голяма спрамо тялото и така видимо цялата визия на куч е дисбалансирана? Ама защо на моето късокосместо куче козината му е по-дълга и не е твърда, а е като на пухкавел? Ама защо челюстите му изкривени така, че чак езика излиза отстрани? Защо? Защо?
Амче защото тези неща идват от родителите и производителите назад, и си личат чак след времето - на крехката възраст трудно е да ги видят новаците. Ей сложи моя инвалид до един стандартен чау и ти ще ги видиш тези неща като разлика))))

Обаче обясни го на случаен купувач - той няма да те слуша. Това е много стар проблем, благодарение на който процъфтяват зоо-магазини, животинските пазари и продажби по обяви. Будалите никога не свършват. Уви. Но има друг момент - хората като видят че кучето е болно или не прилича от исканата от тях порода - изхвърлят го. За това дори вече тук в БГ има разделение на породни команди, помагащи на отказани породоподобни кучета в беда. Което е МНОГО показателно и е адски тъжно.



Каква е гаранцията че от развъдник няма да си купиш малко куче което след време се оказва със липса на зъби ,липса на тестис,с обратна захапка ,с меки и неизправящи се уши с,с дисплазия или куп други наследствени болести .Но е с родословие вет. книжка и е породно а сигурно ще си платил и доста за тези екстри .Каде е качеството.


Aми кажи ти, каква е гаранцията.
Фурия естествено, че е така. Няма смисъл да го коментираме това.

#1110 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 15 November 2013 - 03:18 PM

Мисля,че никъде няма гаранция на 100% това може да се случи,но ако направиш един информиран избор-да се запознаеш добре с репутацията на развъдника,който си избрал,да видиш какви кучета е произвеждал назад и какви произвежда в момента,разгледаш родителите назад в родословието такава неприятна изненада може да бъде сведена до мин.
Много развъдници дават опцията,нещо като гаранция ако се появи някакъв проблем кученцето да бъде върнато или сумата заплатена за него-това в борса няма как да се случи.

А какво правят хората купуващи от борси,идващи тука после да се тюхкат и да се вайкат?
Купуват една топка,дето нито знаят откъде идва,нито койе бащата или майката,ама си мислят купувам евтинкото,другото не е важно.
Преди години,не много си задавах въпроса защо на моето куче ушите са му криви и къси,защо е толкова ниско спрямо стандарта,що тежи по-малко от стандарта,защо характера му е едикакъв си,а в стандарта го описват друг,защо очите са му като на ''граблива птица'' и куп други въпроси.
Един ден осъзнах отговора на въпросите си :beer:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#1111 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 15 November 2013 - 03:52 PM

Yerom
100% гаранция има само в гроба- там всички сме гарантирано мъртви:-))) Взимайки куче от развъдник за изложбена и развъдна дейност можеш да искаш да ти върнат парите, да информираш че кучето от развъдник ХХХ с родителите ААА и ВВВ е с еди каква си диагноза или отклонения.
А с междусъседска скачка можеш само да пиеш студена вода и да се оплачеш на арменския поп най-много.
Лоша слава и лоша репутация на уважаващ себе си развъдник не е шега работа. Истински селекционери не правят зулуми, а еднодневките и гонещи печалба сред тях - сърбат попарата.

Друг проблем - хората, взели кутре от ферма, магазин, животинския или от съседа също пак пускат любимеца си за скачка. Нали споменах че вече има породни команди по спасение на отказани породо-подобни. В крайна сметка се пръкват едни същества, за които хората питат:
- Това голдън/ НОК/лабрадор/чау ли е?
Ми не е, и като се наиграят - шут навънка.
Това е едната от злините на вседостъпността на породоподобните: изи ком изи гоу. Без пари дошло, лесно заминало.

Забележете - аз не ви убеждавам в нищо, просто изсказвам собственото си становище, като патила-препатила с не едно породоподобно.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#1112 Потребителят е офлайн   Yerom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 778
  • Регистрация: 16-February 10

Публикувано: 15 November 2013 - 07:08 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 15 November 2013 - 03:52 PM, написа:

Yerom
100% гаранция има само в гроба- там всички сме гарантирано мъртви:-))) Взимайки куче от развъдник за изложбена и развъдна дейност можеш да искаш да ти върнат парите, да информираш че кучето от развъдник ХХХ с родителите ААА и ВВВ е с еди каква си диагноза или отклонения.
А с междусъседска скачка можеш само да пиеш студена вода и да се оплачеш на арменския поп най-много.
Лоша слава и лоша репутация на уважаващ себе си развъдник не е шега работа. Истински селекционери не правят зулуми, а еднодневките и гонещи печалба сред тях - сърбат попарата.

Друг проблем - хората, взели кутре от ферма, магазин, животинския или от съседа също пак пускат любимеца си за скачка. Нали споменах че вече има породни команди по спасение на отказани породо-подобни. В крайна сметка се пръкват едни същества, за които хората питат:
- Това голдън/ НОК/лабрадор/чау ли е?
Ми не е, и като се наиграят - шут навънка.
Това е едната от злините на вседостъпността на породоподобните: изи ком изи гоу. Без пари дошло, лесно заминало.

Забележете - аз не ви убеждавам в нищо, просто изсказвам собственото си становище, като патила-препатила с не едно породоподобно.


Добре като няма гаранция при кучетата има ли гаранция при развъдниците ,нали казваш че се навъдили едни "развъдници"собствениците на които дори не знаят стандарта обаче кучетата им са само от шампиони .

#1113 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 15 November 2013 - 08:53 PM

е та те са се навъдили точно от махленските скачачи))) С тази разлика че тяхната дейност можеш по-лесно да я проследиш, а на махленските скачачи - не.)

Търси развъдник, работещ за породата. А не развъдникова приставка. Не е толкова сложно.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#1114 Потребителят е офлайн   Yerom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 778
  • Регистрация: 16-February 10

Публикувано: 16 November 2013 - 06:27 PM

Развъдници работещи по породи ,маи те са в червената книга на изчезващите видове.Маи повечето са от другия вид тарговски дружества зареждашти магазини борси и пазари.Качена снимка

#1115 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 17 November 2013 - 08:17 AM

Но така е във всяка една сфера на дейност - като се разболееш сериозно, търсиш наистина добър лекар, нали? Не отиваш при екстрасенс или шарлатанин, дори не при всеки лекар, а питаш за добър специалист и дори ще платиш за лечение или операция при него вповече. Тук е същото, пловдивската ферма Рая произвежда включително и наша порода, заедно с още над трийсет. Пишат се "развъдник" но са ферма, както и да лъжат хората.
Човек като се интересува от порода ще обиколи няколко изложби, ще си отваря очите и ушите, ще се запознае с хората, ще пита, ще помоли за контакти, ще хареса определен тип кучета от дадена порода и така... Включително може да се запише за бъдещо кучило от някоя женска която хвана окото.
:-)
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#1116 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 29 November 2013 - 03:18 AM

Показване на мнениетоDOGI_DOG, в 29 November 2013 - 01:16 AM, написа:

Показване на мнениетоLilTed, в 28 November 2013 - 10:12 PM, написа:

Трудно,трудно,колко да е трудно. Ако отдели малко време,всеки ще намери каквото търси.
Както казах на Фурия,порода,която отговаря на нейните изисквания е Холандската овчарка.Далеч от комерса,твърд характер,непроменен екстериор,доказани работни качества.
Аз до сега не съм видяла холандска овчарка в ринг на някоя изложба.

Spits van Kraligen - 1890
Качена снимка

Rudie Pegge
Качена снимка

1896
Качена снимка

Качена снимка


Качена снимка

Качена снимка


:rc_036:



LilTed, холандските овчарки също са разделени на шоу и работни линии. Това, че не си виждала холандски овчарки по ринговете за "красота", се дължи на факта, че популацията им е доста малка и по-голямата част( близо 90%) не са регистрирани в FCI.
Другата причина е, че повечето от холандските овчарки(като Rudie Pegge) са кръстосани с малиноа, което не е от значение за холандците, защото те търсят и развъждат работни кучета. За тях на първо място са качествата и работоспособността на кучетата, а не дали някое куче е чистопородно или не.Преди месец се върнах от Холандия. Там гостувах на приятели и бях фигурант на техните кучета. Бях в клуб основан през далечната 1912 г. Догодина март живот и здраве отново съм там.
Мога да кажа само едно...тяхните кучета не са за човек без опит. Прекалено твърди, екстремни, доминантни...това са кучетата от KNPV линиите, които повече от 90% са кръстоски(малиноа Х холандска овчарка).
Що се отнася до кръстосването на холандски овчарки с малиноа, можем да се върнем назад в историята и да разберем, че и двете породи идват от овчарските кучета на холандците, но това е друга тема на разговор.


В самите теми и постове на хора, интересуващи се от/занимаващи се с кинология се говори за деградиране, разваляне на породите, за разделяне на шоу и работни линии ... Явно, че вината пак ще се хвърли на недобросъвестни кинолози, но се оказва толкова трудно да се намерят съвестни такива... Не може човек да прерови цял свят в търсене на добросъвестен развъдник - или ще се подлъже, или ще му е необходим почти цял век ...

Не ми е целта да осъждам някого или да забранявам каквото и да е.

Просто ми се иска повече хора да направят следната връзка:

Модата да имаш породисто куче е една от причините в България да не може да се разреши проблема с бездомните животни (не е основната, но е важна причина). Защото на запад могат да осиновяват безпородни кучета прибрани от улицата, а при нас мнозинството смята, че мястото на такива е в двор на доживотна каторга на верига.

Модата да имаш породисто куче е резултат от консуматорското ни общество. Общество, което се основава на капитала и неговото движение. Първо се насажда образ чрез рекламиране (рекламата не е само по ТВ, вестници и билбордове) - насажда се образ, че за да си такъв и такъв, трябва да си купиш това и това. Колкото по-отдавна е насаждан този образ, толкова по-трудно е да се проумее, че тази представа всъщност не е твоя. Това става стереотип, за който изобщо не се и замисляш. Като стереотипа, че мястото на жената е в кухнята, че задължение на мъжа е да носи парите ... Че пушенето на цигари те показва като голям, нахакан, важен ...

След като е насаден образа и се стимулира търсенето, веднага нишите се запълват от недобросъвестни, не дотам съвестни и т.н. хора, които предлагат "стоката".

Винаги ще има хора, които ще са или с по-малки финансови възможности, или няма да им се дават толкова пари. Затова винаги ще има хора, които ще предлагат заместители. Както е с китайските стоки и техните подобия на оригинални марки. Защо китайците завземат икономически света? Защото предлагат евтини копия, некачествени, недълготрайни. За производството им се експлоатират деца и жени, производството им е свързано със замърсявания на околната среда, но и с вреди за хората от употребата на готовите продукти. Въпреки това стоките им се купуват, и ще продължават да се купуват.

На подобен принцип действат и фермите за кученца, и междусъседските развъждания и продажби, и недобросъвестните развъдчици - експлоатират, не се грижат за кучетата, гонят печалба.

Според мен по-голямата част от кинолозите в България развъждат точно шоу линии - кучета, които няма да работят, а ще са домашни любимци. От горния цитат, а и от други теми във форума става ясно, че държащите на работни качества хора не се интересуват толкова от чистопородност. От тук за мен чистопородността на шоу линиите служи единствено и само да поддържа онзи стереотип (разбира се, че винаги има изключения)- както е много престижно да имаш костюм дизайнерска марка, или лъскава кола с възможност за вдигане на извънземна скорост, която така или иначе никога няма да имаш възможност да развиеш, както е модно да посещаваш определени курорти и т.н., и т.н. А безпородните, изхвърлени или родени на улицата кучета, са като коли втора употреба, като имитации на маркови чанти и аксесоари, като неугледни евтини дрехи - да притежаваш такъв домашен любимец веднага снижава класата ... Нищо, че само в две съседни къщи наскоро се сдобиха с хъскита и ги вързаха на верига... Селяндури с класа. Дори и те искат кучетата, които държат само на два метра верига, без разходки, без ласки, да имат екстериор. Подвластни на модата ... А че безпородното бездомно куче става само за живот на верига, но не и като пълноправен член на семейството - това може да го твърди само човек, който никога не е прибирал бездомно куче за домашен любимец.

Истината е, че и при чистопородните, и при бездомните безпородни, има кучета, които са проблемни, както и кучета, които са перфектни. И при едните, и при другите, възпитанието и обучението са съществен фактор за това как ще се държат като домашни любимци.

Няма да навлизам в подробности как от породистите чистокръвни кучета се заплождат улични женски (винаги има недобросъвестни стопани) или как нарочно се мешат породи (пак от недобросъвестни или пък от експериментаторски настроени стопани). И ако по улиците не се виждат глутници породисти кучета, това изобщо не означава, че в уличните няма кръв от чистопородни. Или те вече не се броят като продукт и отговорност на продалите своите шоу линии кучила...

Отдавна съм се примирала, че страданието няма да спре, хората все ще рушим и причиняваме мъка, бездомни кучета и котки ще продължат да живеят успоредно с нас - дали по улици, или в приюти, в които да чакат смъртта си, все едно.

Но поне на едно животинче да се протегне ръка и да се даде дом, вместо да се купи такова от битак, от съсед, от зооборса, от ферма, от развъдник - то за това животинче целият свят ще се промени, за това животинче ще се сбъдне приказката за Пепеляшка, която от мръсотията и униженията сяда в крайна сметка на трона. Сигурно всички са се радвали на този завършек на приказката. Ами ако принцът робуваше на стереотипи, ами ако търсеше благородническа кръв? Е, и в тази приказка той всъщност вижда Пепеляшка в красиви одежди и се влюбва в нея вероятно заради това. Реалност. Дали щеше да я забележи, ако беше в мръсни и прокъсани одежди? Но същността на човека, както и на кучетата в нашия случай, си е една - въпрос на шанс, късмет, обстоятелства дали външността ще е чиста и лъскава, или опърпана. Но всеки един от нас може да бъде причина за чудо - да превърне невзрачно, опърпано, омърлушено и тъжно бездомно куче с угаснал поглед в жизнено куче с лъскав косъм и с грейнали очи ... Нужно е само да обичаш кучетата като цяло, да искаш да имаш четирикрако приятелче, да прецениш добре възможностите си за отглеждане за период от средно 15 години и ... най-трудното за България - да надскочиш стереотипа и да дадеш шанс на бездомниче.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#1117 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 02 March 2014 - 06:45 PM

Показване на мнениетоsheltie, в 31 March 2005 - 08:25 PM, написа:

А според мен не трябва да купува не само от там,а от нито една борса или зоомагазин.Купи ли си куче от тези места,гарантирано е че парите са хвърлени на вятъра.

Така е ... Само,че дотук има 56 страници и какво влиза в главите на...... "вещите" хора от "Хоби Тв" ?
Те иначе имат грижата да представят ( в Моето куче) всичко за домашните любимци,видове и породи ( така започва всеки епизод) , ама не се научиха ,че макар и частна медия, Булсатком би трябвало да има морал и поглед върху случващото се в страната.

Преди малко в еп.18 "представиха " мили и недотам ( според специалиста Димитър еди кой си) кученца, чинно затворени зад модерните стъкла в един зоомагазин....
Ха борете се сега от форума ,а тези да ни се смеят ! А иначе влизат и тук и четат - дано да прочетат и това,само че ...друг път.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#1118 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 23 May 2014 - 06:19 PM

Показване на мнениетоbushkata, в 07 July 2011 - 12:44 AM, написа:

Вадя от онази тема два от постовете си:

Да, друга борса.
Трябва да се научат хората да правят разликите.
А тия чудни хорица, от които сте си взели бигъла - лъжат дори със снимките си, крадат ги, представяйки ги за свои. Туквтората снимка е крадена от тук. Убедена съм, че всички снимки, показващи това райско място са крадени.
И мога да позная - вие не сте ходили на място да видите от къде идва кучето, нали? Донесоха ви го, за да ви е "удобно"?
Чудя се с какви очи лъжат, баси наглеците. И какво обясняват ако все пак някой поиска да види всичките красоти от сайта им на живо?

p.p. Родилно? така добре описано? третата снимка е крадена от тук.
Развъдник? Първата и втората са крадени от тук.


Мухахах! Познайте кой си мечтае за тунингован Форд, ма си няма такъв... Същите сладури.
Крадат тази снимка и лепват отгоре (некадърно, тоя дето им го е правил да върне парите! :ab_041: ) своите координати и номер с регистрация Варна.
Демонстрираме много неща, а всъщност са поредните нагли лъжци!


Да видим колко време ще им е нужно да прочетат това и да сменят снимките. Или дори няма да си направят труда. Щом хората така упорито отказват да разберат и се оставят да бъдат мамени най-брутално.

п.п. Копирам тук данните от сайта, с надеждата, че ако някой се зарови в Гугъл - тези данни ще го доведат до тук и ще прочете. Дали ще разбере - зависи от четящия.

РАЗВЪДНИК и ЗОО-МАРКЕТ за дом.любимци

Адрес:
гр.Варна с.Ягнило ул.''КрайЕзерна''19А
Антон Рибаров Стоянов… ЕГН-5960041183

animal.bg@abv.bg
Мобилен телефон: 0898 448222 и 0897 882588
http://www.animalbg.com

Продава и части за коли: http://www.lion-tuni...om/contacts.htm



Нета е пълен с обяви от тоя, придружени от крадени снимки на хубави кучета.



Тук е обсъждано...2008 година. Промяна няма.

Е, сменили са името на сайта. Иначе снимките са същите: http://www.dogkennel...uemart&Itemid=1

(dogkennelbg.com - изписвам го заради търсачките, да го индексират, ако някой разумен пусне търсене, преди да опре до тия)

Цитат

Светлана Вътева В интернет пространството се подвизават и Animal kurier,които пускат обяви за превоз на животни.Внимавайте,тези хора са измамници,фирмата им е регистрирана на адрес във Велико Търново на несъществуващ адрес,а стационарния номер,който дават е на неподозиращи за това хора от хлебопекарна.Схемата им е да се представят,че искат да закупят куче и след това изпращат до адреса куриер да го вземе.Попълва се товарителница и след предаването на животинката трябва да ви пореведат сумата,за която е обявено кученцето.Разбира се това не се случва,а започват да ви звънят по телефона и да ви искат пари да го върнат,защото видите ли,бъдещият собственик не го е харесал.Ако откажете,ви заявяват,че няма да го върнат.Когато това ми се случи,аз се обърнах към МВР и те проведоха разследване.Оказа се,че в основата на тази схема е бившият собственик на ЛЕО ЕКСПРЕС.Утвърдена схема за вадене на пари чрез изнудване.Ние получихме исканата от нас сума,но за съжаление и до сега не знам какво се случи с кученцето.НЕ ИМ СЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ!!!Техния телефон е 0893 722 618.Измамника се казва Валентин,но работи в екип с още две жени и младо момче.Ако на някой му се е случило нещо подобно,нека ми пише.Разследването все още тече.https://www.facebook.com/atanasova.svetlana.v?fref=ufi


https://www.facebook...749821391706443
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#1119 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 09 June 2014 - 02:03 PM

Качена снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#1120 Потребителят е офлайн   diadra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора/ София/Варна

Публикувано: 05 August 2014 - 03:30 PM

Кученце от зоомагазин- в 99.9% идват от ферма , а те изглеждат така-> http://sfglobe.com/?...are_fb_new_2325
Не извръщайте очи, за погледнете проблема такъв какъвто е ! България не е изключение!

  • (57 Страници) +
  • « Първа
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

5 потребители четат тази тема
0 потребители, 5 гости, 0 анонимни