Dog.bg Форуми : Борсите за кучета - защо не си струва

Към съдържанието

 
 
 
  • (57 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Борсите за кучета - защо не си струва Оцени темата: ***** 5 Гласове

#21 Потребителят е офлайн   LudmilDo Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 11-February 05
  • Gender:Male
  • Location:Плевен

Публикувано: 19 April 2005 - 03:32 PM

Мисля,че вместо да се допускат варианти как ще се съдят, дали ще се съдят, по-добре е да се иде в развъдник и да се купи, а тези борси или там каквото и да са щом няма търсене няма да има и предлагане и ще пуснат кепенците
User's Signature

I LOVE THIS ...... BREED[br]Zak vom Yambol[br]Atina von Daron[br]Zhara v. Krasini

#22 Потребителят е офлайн   sheltie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 31-August 04
  • Location:BG

Публикувано: 19 April 2005 - 03:34 PM

За да се осъди зоомагазин е доста трудно,почти невъзможно и хората занимаващи се по този начин с търговия на животни перфектно знаят това.Именно поради тази причина,единствения начин да се спрат техните безобразия е да им се забрани да продават кучета и котки,а хората трябва да знаят че единственото място от където може да си купят куче или котка са развъдниците и то регистрираните.Ако това се случи,ще има доста фалирали зоомагазини,но поне ще се спрат далаверите и няма да има хора които да се оплакват че имат куче приличащо на някоя порода въпреки че са платили сума съответстваща за чистопородно куче.Вчера ми се обади жена,която със сълзи на очи ми се оплака че си купила куче продадено и за коли,но и направило впечатление че то става доста високо.Когато отишла да попита в зоомагазина от който го е купила защо нейното куче все повече не приличало на коли,те и обяснили че колитата трябвало да са високи и затова ги заплождали с борзои.Представятели си,що за обяснение?!?!
Вярно е,че хората в незнанието си и в същото време с голямото желание да имат куче или котка сами отиват в тези магазини и доброволно се оставят да бъдат измамени,но смятам че все повече хора започват да се научават че зоомагазините не са местата от където могат да се купят здрави и чистопородни животни.Вярвам,че все повече хора осъзнават това.
User's Signature

ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ И ВНОСИТЕЛ НА КУЧЕШКИ И КОТЕШКИ ХРАНИ  BOSCH ОТ ГЕРМАНИЯ[br][br]ARMONIA DI COLORI- БАЛКАНСКИЯ РАЗВЪДНИК ЗА ШЕЛТИ И КОЛИ!!!

#23 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 29 April 2005 - 11:10 AM

нали ви казах,че на мен ми се обадиха някакви капути,които даже се разсърдиха,че не искам да разговарям с тях като ми предлагат да изкупят цялото ми кучило n)
точно като зеленчуци на борсата... bl) срамота a)
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 06 May 2005 - 10:41 AM

Ще ви разкажа поредната история.
Хора, чието кокерче наскоро е починало, вчера отидоха да видят кученце по обява на борса, нямат търпение. Слава богу, вслушали са се в съвети и са взели с тях ветеринарен лекар.
Кученцето е било на 30 дни, полумъртво, недохранено, с недоказан произход - малко черно топче. Лекарят ги е предупредил, че това кученце мнооого трудно ще оцелее, толкова рано откъснато от майката, а и да оцелее - не се знае с какви трайни увреждания.
Представителят на борсата напсувал ветеринаря и му СКОЧИЛ НА БОЙ!
Бива наглост, бива безочие, бива безотговорност, ама НЯМАМ ДУМИ!

ПП. Хората все още си търсят кученце, пуснах обявата в Къщата на кучето ето тук, чака и в Обяви

#25 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 25 May 2005 - 11:05 AM

Има хора ,които добре се стараят да очернят работата на развъдниците и каквото и да напишеш ти си търговец от най-най..... става дума за форума животни но алл.бг
и накрая някой такъв ти пише ...е ама аз си пиша ей така за спорта за да има и опозиция а това ,че може да са го прочели стотици дето по принцип нищо не разбират и остават с грешно впечетление абе спирам,че просто много се нерва n)

#26 Потребителят е офлайн   schatzie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 338
  • Регистрация: 27-April 05

Публикувано: 05 July 2005 - 11:12 PM

Искате ли 1 снимка от такъв магазин?
ето - правена е миналото лято s) :
Качена снимка
Направо сърцето ми се сви като минах покрай витрината s)

#27 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 06 July 2005 - 09:02 PM

a) Йорки - 1200 лева, кокерчета, териерче ... внос от елитни развъдници. На въпроса ми - а името на развъдниците, отговор - ами не знам, те така идват. Питах за документи, показаха ми унгарски ветеринарен паспорт ... договор не се прадлага, няма касова бележка, нищо ! В ветеринарния паспорт подпис има само под едната лепенка за ваксни, даже и не можаха да ми кажат колко и какви ваксини имат, няма отбелязано обезпаразитяване. Ветеринарния паспорт не е заверен тук ... въобще драмата е пълна. Между другото, йоркито стои там поне от три седмици. Преди имаше голдъни в долния аквариум, сега има кокери. Най горе има още един ред, там имаше ши - цу.

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  SC04757.jpg (12.05K)
    Брой сваляния: 2379


#28 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 06 July 2005 - 09:47 PM

ако това са снимките на магазина Стамболийски/Опълченска (май тези лапички край витрината за украса на него ми напомнят)- Лео е от там. Купих го два пъти по-дребен за възрастта си и от тогава не спрях да го лекувам. Вече две години.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#29 Потребителят е офлайн   puppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 155
  • Регистрация: 21-May 05

Публикувано: 06 July 2005 - 09:53 PM

Искам само да ви кажа, че и от обсъждането на този въпрос тук има полза. Преди да попадна на него въобще не съм се замисляла как стоят нещата в тези зоомагазини и зооборси (защо ли пък са "зоо" s) ). Да си призная мислех си, че наистина в тези магазини се продават здрави и хубави кученца, дори и да са без родословие. Не съм и предполагала, че има хора които ще търгуват с животните сякаш са касетки с плодове- да гледа да ги продаде докато са още годни пък за после да става каквото ще a) Това което виждам тук е направо ужасяващо a) . Как може да се постъпва така с бедните животинки? Благодарение на вас се разубедих да си купувам животно от там, а и не бих препоръчала на никого подобно нещо. Ако се даде повече гласност на проблема може би ще има и още повече резултати. Предполагам много хора са в същата заблуда като мен и отивайки в такъв магазин очакват, че имат пред себе си човек обичащ животните, който няма да ги подведе.

#30 Guest_Guest_Mira_*

  • Група: Гости

Публикувано: 07 July 2005 - 12:23 PM

Миналото лято няколко пьти влизах в един прословут зоомагазин и ми направи впе4атление,4е едно голден4е все беше на 2,5 месеца.След пове4е от 2 мес. отново отидох ку4енцето още беше там и още си беше на сьщата вьзраст(магазиньт беше от веригата''Фоксел'')след известно време магаз. беше закрит.Акогато попитах има ли родословие ку4ето ми казаха естествено,4е няма,с родословие само по порь4ка.Не можели да дьржат ку4е за 2000лв. там.

#31 Guest_Huskifen_*

  • Група: Гости

Публикувано: 15 August 2005 - 11:26 AM

Zdraveite,
Imam edin problem,no i vie moje da si izvadite pouka ot moq problem.I nikoga da ne kupuwate kakwoto i da bilo ot borsa za ku4eta NETI

I taka na 04.08.2005g ot tazi borsa NETI si kupih sibirsko huski na 40dni za 320lv.Vzeh go az si4ko be6e nared dokato se pribrah, i ku4eto zapo4na da pravi nqkakvi epilepti4ni gar4owe,obadih se v agenciqta i mi kazaha 4e bilo normalno ako ku4eto ima glisti.No ve4erta ve4e gur4owete stanaha seriozni,ku4eto zapo4na da si galta ezika i da izkarva pqna ot ustata.Zavedoh go v kliniki ANIMO samo tam namrih denono6tna pomo6t.Vklu4iha mu sistemi i mi kazaha da si varviq i utre kato mu napravqt isledvaniq 6te mi zvannat.Otivam na sledva6tiq den i mi kazvat 4e ku4eto e predozirano s nqkakvi hap4eta za obezparazitqvane koito sa zabraneni za ku4eta pod 6m. i mu e uwreden mozaka i zrenieto.No kazaha 4e moje da se vaztanowi sled nqkolko dni i da iz4akam.Ne mi da dadoha da go vzema na tozi den a na sledva6tiq.Dadoh o6te 80lw za preskoi i le4enie v klinikata.Kato go vzeh to po4ti ne vijda6e no sled 2 dni zrenieto mu se vaztanovi no pak polu4i gur4, i lekarite kazaha 4e moje da mu ostane hroni4no zabolqvane i me posavetvaha da go varna.Taka i napravih,varnah go i sled 3dni mi dadoha drugo ku4e koeto be6e o6te po zle pak proqvqvq6e sa6tite priznaci daje i po lo6o ne iska6e da qde i da pie voda i vyob6te ne stava6e i samo leje6e.Varnah go i nego i ot
togava nito iskat da mi dadat novo ku4e nito mi vra6tat parite.
A nai lo6oto e 4e ciqloto mi semeistovo mnogo obi4a ku4etata i mnogo tejko izjivq celiq tozi AD.
Zapomnete edno nikoga ne kupuvaite ku4e ot agenciq NETI

#32 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 15 August 2005 - 01:54 PM

Стоя, гледам и се чудя ... взех, върнах, взех ново, върнах го ... сякаш става дума за пластмасови играчки. Ужасно е това, което пишете, направо ужасно ... как може да си дадете парите без договор, без да питате за произход на кучето ? И как може в тия агенции или зооборси да се отнасят така с живи същества ? Как ? Не го разбирам, но явно хората сме устроени по различен начин. Затова купувайте кучета само от редовен развъдник, регистриран в FCI, с договор и всичко необходимо относно произхода на кучето !

#33 Потребителят е офлайн   sheltie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 31-August 04
  • Location:BG

Публикувано: 15 August 2005 - 02:22 PM

За съжаление това няма да е последния случай на излъган човек от зооборса,магазин,агенция за продажба на кучета и котки или още там както се казват.Ние се стараем да променим мисленето на хората в правилната насока,но пък трябва и те да положат усилия в ограмотяването си на тази тема.Хора които нямат интерес от ходенето на изложби казват:- Защо да плащам за документи, родословия и т.н., по- важното е кученцето да ми харесва,а че няма документи не е толкова важно.И разбира се след тези разсъждения те отиват при търговците, като си мислят че там ще им излезне и по-евтино.Проблемите им започват само дни след закупуването на кученцето свързани основно със здравето на му.В един момент пострадалите от търговците започват да се усещат че са допуснали голяма грешка като са си купили куче без родословие и всички необходими документи от развъдник.Явно не всички които искат да притежават куче разполагат с интернет и нямат възможност да четат нашите съвети.Дори има и такива които са ми казвали че изобщо незнаят че в България има федерация по кинология.
User's Signature

ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ И ВНОСИТЕЛ НА КУЧЕШКИ И КОТЕШКИ ХРАНИ  BOSCH ОТ ГЕРМАНИЯ[br][br]ARMONIA DI COLORI- БАЛКАНСКИЯ РАЗВЪДНИК ЗА ШЕЛТИ И КОЛИ!!!

#34 Потребителят е офлайн   danny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 939
  • Регистрация: 25-June 05

Публикувано: 15 August 2005 - 03:13 PM

Сигурно ще се повторя с казаното преди месеци - параграф22 - хората, които решават да си вземат/купят куче и представа си нямат за киноложка дейност, развъдчици, клубове. А ако имат някаква далечна, то тя е за изложби, лов и снобизъм. Те не търсят това. Те търсят домашен любимец. И през ум не им минава, че дори да не търсиш бъдещия шампион за породата на Европа, да речем, трбва да потърсиш именно такива хора, защото те са емоционално ангажирани с отглеждането на домашни животни. Именно с отглеждането, а не търговията им. Представете си за момент, че не сте имали никога куче (или коте) и решавате да си вземете. Откъде? Не е ли най-естественото място магазинът. Човек (съвременният гражданин) всичко си осигурява от там. Защо да е сигурно да си купиш храна, а куче не? Логиката е обща. Едно време е имало хайван пазар. Сега магазинът е далеч по-съвременен, чист, привичен начин да се снабдиш с каквото и да било. Аз самата разсъждавах така допреди някой друг месец. И далеч не съм натрупала кой знае какви познания. Само ми се струва, че разбрах някои важни неща - например, че специалистите, които срещнах тук, според мен се стремят да разрушат и обърнат именно един погрешен стереотип, а това е адски трудно, още повече че единственият форум май си остава интернетът. А тук стереотипът е надграден, модернизиран - магазини и борси онлайн. Даже се чудя как не предлагат доставка до дома. Защо някой да се довери на едни в мрежата, а на други - не? И въпросът, който така емоционално беше поставила и Furia_S също е свързан.
Купува си някой кученце от магазина, то оцелява (въпреки несгодите), стопанинът му е най-обикновен човек, не е звяр - влюбва се в пухкавия си любимец, гледа си го, радва му се и решава и поколение да му осигури. Без лоши чувства. Просто толкова знае И преди някой да го ругае, че знае малко, трябва да се сетим, че възможностите да научи не са били бог знае какви. Да, ако иска да научи, ще намери откъде. Ама той и не знае, че не знае и има какво да учи. Параграф 22! Въпрос на познания и култура.
Пък даже не искам да ви натъжавам със статистика (но някъде четох и цъках) колко домакинства у нас имат компютър, колко имат интернет, колко - служебен и колко домашен. Какво остава за процентчето за тези, които го използват наистина.
User's Signature

Моето куче (лабрадор) има дисплазия - наследство от баща си Баркли Блондфел, който е куче на iglika (от този форум) и Мартин.

#35 Потребителят е офлайн   castor Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 21-December 04
  • Location:София

Публикувано: 15 August 2005 - 03:49 PM

Добре написано наистина, съгласен съм с това, че много хора няма как да знаят за вредите от "куче от магазина", не са чували за изложби (или мислят лошо за тях) и други такива. Обаче не трябва да се забравя, че всеки разумен човек би трябвало да помисли преди да предприеме каквото и да било действие, особено при нещо толкова сериозно като покупката на живо същество за отглеждане, което е изцяло зависимо от собственика си, най-често. Аз лично винаги съм се стремял да "разузная почвата" в една област, преди да влизам там - намирам начин - вестници, книги, приятели и най-вече интернет, естествено. Това, че тези хора не са го направили, не ги извинява особено обаче! Тъкмо ако не дай боже им дойде до главата нещо лошо, че се замислят следващия път дали въобще могат да гледат куче, как се гледа куче и откъде се взима. Малко остро може да ви прозвучи, но все пак на много хора им липсва отговорност.

#36 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 15 August 2005 - 04:11 PM

аз си мисля ,че голяма полза ще има ако ветеринарните лекари се хванат с обясненията на обикновенния човек - ето при мен идват хора с различни кучета - виждат снимките на мойте и питат и аз обеснявам - наскоро един човек си беше взел болно кученце от борса за луди пари - за съжаление го доведе твърде късно и то почина - в последствие си взе бебе от развъдник и сега е разкошен малък покостник хъски r)

#37 Потребителят е офлайн   danny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 939
  • Регистрация: 25-June 05

Публикувано: 15 August 2005 - 04:49 PM

Цитат

Това, че тези хора не са го направили, не ги извинява особено обаче! Тъкмо ако не дай боже им дойде до главата нещо лошо, че се замислят следващия път дали въобще могат да гледат куче, как се гледа куче и откъде се взима. Малко остро може да ви прозвучи, но все пак на много хора им липсва отговорност.

Абсолютно съм съгласна. Аз не ги извинявам, мъча се да разбера и обясня "къде е заровено кучето". При това ти разсъждаваш така, аз така разсъждавах (първо да проуча, пък после да купувам), но, знаеш ли, поне трима - четирима се майтапеха с мен - "А бе ти на нероден Петко... Първо си вземи кучето, пък после то ще си покаже..." (на въпроси за порода, гледане, организиране на дома и т.н.) Като че ли е нещо, което можеш да съсипеш и да поправиш. Много често хората имат навика да се учат върху собствения си опит (или грешки), а не от уменията на другите. Пък отглеждането на куче много рядко се схваща като отговорност, често се говори за отоговорността като досадни задължения (мен с това ме плашат и до ден днешен дори собственици на кучета - ау, какво чистене, и мирише, и косми! Ако бях маниак на тема чистота, да съм се гръмнала!) и много рядко някой мисли за отговорността и към самото животинче.
Все си мисля за това, че не можеш да виниш някого, че не знае да чете, ако никой не го е учил. Дори да е имал много възможности да го направи, трябвало е да има някой и нещо, което да го насочва, заинтересова, накара в края на краищата. Опростявам нещата и ги правя крайни, но не мога да се откажа от мисълта, че това, което обсъждаме, е въпрос на култура (образованието също влиза в това понятие). А тя трябва да се отглежда. (Не съм учител, макар че звуча сигурно така.)
Целокупният български народ научи имената на героите от Big Brother и Star Academy. Що списания бяха, що статии по вестниците! И искрено се вълнуваше от съдбите на участниците. Дори да има кой да се развълнува от съдбата на едно съсипано животинче, кой ще разбере за това? Цъкаме защо се самоубиват китовете, а въпросът с бездомните кучета е оставен на общината, приютите и кварталните градинки. От време на време акция из пресата я със знак +, я с минус. А и това е въпрос на култура, защото ревем, че не се решава проблем (сам не се решава?, някой не ни го решава?), който сме си създали и милозливо отглеждаме сами. Но аз съм чувала, че като стане дума за кинолози и следват реплики: "Махни ги тия, дето защитават помиярите, заради тях не мога да разходя детето!".
Фуууу, сигурно трактат мога да напиша. С идеи и психоанализи. Ама полза пак няма да има. Необходимо е да се правят много неща в много направления, като едно от най-важните (според мен) е ограмотяването, запознаването с проблемите и вижданията). Но за това пък са нужни средства. И понеже нямам - млъквам!
User's Signature

Моето куче (лабрадор) има дисплазия - наследство от баща си Баркли Блондфел, който е куче на iglika (от този форум) и Мартин.

#38 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 17 August 2005 - 10:56 AM

В интерес на истината, гърчове, силно разстройство и други такива са много типичен страничен ефект при предозиране на някои обезпаразитяващи препарати, при употребата на прекалено силен за дадената възраст препарат и т.н. Не твърде отдавна един доктор пробута на едно кучило хъскита (не мое) обезпаразитяваща пастичка с твърдение, че било добре да се даде по-голяма доза на бебетата; по инструкция пастата е за кучета над 7 седмици (а аз съм констатирала и че лекарството не го бива..., но това е друг въпрос). В резултат на това лекарство цялото кучило се спука от разстройство и собствениците си изкараха ангелите s) ... и добре, че не се получи и някой страничен ефект от страничния ефект - нерядко при силно разстройство, имам предвид чиста водичка - резултатът при малки кученца е инвагинация, т.е. припъхване на намотки черва една в друга... и край, горкото кученце...
---
А иначе, спорът кой е коректен и кой не, е безсмислен. От чисто, ъъъ, пазарна гледна точка, клиентът е получил подмяна на дефектната стока, подмяната също е била дефектна; накрая фирмата е клекнала и е възстановила разходите, а клиентът най-вероятно ще си купи стоката от друга фирма. В този смисъл и фирмата е коректна към клиента си, и клиентът коректно се извинява за малко пресилената реакция...
Въпросът в случая май е друг, но изобщо не ме "светва" как да го облека в думи.
1. Ако гърчовете са следствие от обезпаразитяването, те би трябвало да отшумят сравнително бързо; възможно ли е изобщо второто куче да е получило гърчове ПАК по тази причина... и ако ефектите са отшумели...
2. Оф, не знам, явно наистина не съм в състояние да разсъждавам смислено...
Преди много, много години вече, си купихме кученце от търговец. То се разболя от парвовироза приблизително 10-ина дни след покупката и почина след няколкодневно лечение. Нито аз, нито родителите ми сме помислили, че е възможно да върнем болното куче или да се караме с търговеца. Точно обратното: след смъртта на първото кученце се обадихме и купихме СЕСТРАТА - последната останала от кучилото - която ваксинирахме и оставихме при наши приятели, докато "ваксината хване дикиш". Всичко това се случи по времето, когато ветеринари със свещ посред бял ден не можеха да се намерят; ваксини се купуваха от нелегален внос и т.н. Както и да е. Въпросната сестра НЕ СЕ РАЗБОЛЯ и ни радваше дълги години. По-късно чух слух, че много кучета при въпросния търговец са починали от парвовироза. Въпросът е: 1) дали първото кученце е било заразено при търговеца или по някакъв начин се е заразило при нас (което не е невъзможно); 2) ако горното е вярно, защо сестрата не се разболя... и 3) защо не ни е хрумнало да върнем болното кученце.
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#39 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 18 August 2005 - 04:58 PM

В заключение ...

НИКОГА И ПРИ НИКАКВИ УСЛОВИЯ НЕ КУПУВАЙТЕ КУЧЕ ОТ "БОРСА" !!!

#40 Потребителят е офлайн   Тони Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 151
  • Регистрация: 06-September 05
  • Location:София

Публикувано: 08 September 2005 - 05:00 PM

Здравейте!
Днес четах темата и напрво ми олекна, че съм се разминал без неприатности. ;)
Извесно време (две години) дъщеря ми мрънкаше за куче. Нямахме никаква подготовка, дори не знаех от къде да и вземем куче. Освен това нямахме и опит с гледане на куче. Ходя често на подуенския пазар. Имам риби и от там пазарувам едно друго, през това време дъщеря ми виси при кучетата..... . Една събота, не знам какво ми щукна ма се съгласих. Тя искаше спаньол, кавалер кинг чаралс (от Лейди и скитника на Дисни...) Питахме и ни казаха, че такова куче в България няма. Трябвало поръчка от чужбина.... Решихме да е кокер. Имаше много и до като ги оглеждахме, разпитвахме за паспорти, ваксини, цени, видяхме Макс в един багажник с три кокера. Взехме го веднага, без пазарлък, паспорт а за рожденната дата се сетихме чак в къщи. За родословие не бях чувал още s) По пътя за вкъщи купих купи за храна и вода, един пакет храна, няколко играчки и книга за кучета (нямах още интернет). И.... така се сдобихме с куче b) След това попрочетох някои неща за породата и въобще за кучето и сега не бих си взел куче от пазара, въпреки че Макс излезе добро куче, най- доброто w)
На другата събота търсих човека от който го взех, да ми каже поне рожденната дата, но не го намерих. Така че си измислихме сами..
User's Signature

Качена снимка

  • (57 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни